Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 334  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 18, 2004 10:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
@Kneginja,mislim da bi mozda trebala da promenis kontac.pilule i uzmes neke druge,ocigledno si u pravu da ti ove stete za kozu.Ja samo znam da su Diane-35 najbolje za to.Ali cim nemas regularan ciklus onda postoji mali poremecaj,mozda je Diane bila prava za to,neznam.Pitaj svog ginekologa.
btw, ja sam takodje kontrolisala hormone i sve je kako treba,mislim da sam bezveze uzimala pilule.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 18, 2004 7:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 59
ma pitala sam ja sve zive ginekologe.svi su u fazonu da treba sama da nadjem sta je najbolje za mene.a sa logestom je sve kul.mislim nema nikakvih senzacija.dok sam s diane imala neku neuravnotezenost, doduse blagu.jedino, sto sam ja do danas iskljucivala tu mogucnost da te pilule mogu nepovoljno da deluju na lice. to mi niko nije spomenuo.nijedan dermatolog niti ginekolog.a definitivno imaju veze s mojim stanjem.
hvala jos jednom.
kako ide tvoja terapija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 19, 2004 3:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Za sada sve ide ka laganom poboljsanju,proslo je dva meseca i velika promena je na mom licu.Kad se setim kako sam ranije izgledala,srecna sam.Naravno,jos nisam izlecena,izlaze po nekad bubuljice,ali to je vise kao neko ciscenje ostataka,jer su one manje.Koza mi je sad znatno suvlja i ocekujem da na kraju lecenja bude gotovo sa aknama,ali to cu znati za oko 3 meseca kad bude gotova terapija.
Hvala i tebi sto delis utiske o svom lecenju sa mnom,dobro je znati kako i drugima ide.Nadam se da ce i tebi ovog leta biti bolje,mislim na more,i sama si rekla da ti pomaze sunce.
Javljaj sta ima novo..
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 19, 2004 3:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
@kneginja jos nesto sam htela da te pitam,a uvek zaboravim,koliko godina imas?Postoji mogucnost ako si jos u pubertetu da ce se tvoj problem resiti kad dodjes do 20 -te


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 20, 2004 3:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
Godine ne igraju preterano bitnu ulogu-
evo nekih statistika:
Epidemiologija
Troje od petero ljudi u dobi između 12 i 24 godine ima akne, ali one se mogu javiti u ljudi svih dobnih skupina. U stvari, procjenjuje se da jedan od petero odraslih u dobi između 25 i 44 godine ima akne, a da skoro polovica svih odraslih žena ima blage do umjerene akne.

Što se prethodnih poimanja o Roaccutanu tiče
ipak je najbolje uzimati ga pod nadzorom
lekara,pa ukoliko je neko od prisutnih uopšte čuo za nekog beogradskog lekara koji
je dovoljno ozbiljan da prepiše lek i za blagi oblik akni-svaka preporuka je veoma
korisna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 20, 2004 7:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 59
imam 22 godine.do 18-19 godine se moje lice oslobodilo pubertetskih bubuljica i bilo mirno sve do pred oktobar prosle godine. tad krecu potpuno netipicni problemi.iskljucivo brada...deo prema vratu itd.tu nastaje problem za mene.i tu se gubim jer vise ne verujem ni jednom dr-u. nista nije bilo kako je bilo ko od njih rekao.cak ni roditeljima vise ne verujem. jer su i oni imali razno razne teorije.
navodno je to na psihickoj bazi.ja nemam razloga da budem nezadovoljna ni zbog cega...ali bukvalno...dobro se borim sa svim drugim stvarima u zivotu.jedini izvor mog nezadovoljstva je moja koza.tolko.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 20, 2004 7:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Sto se tice godina i akni tacna je konstatacija da su bilo koje godine opterecene tom bolescu.Ipak sam pomislila da Kneginja mozda ima pubertetske akne i da ce proci pre nego da je starija.Ja takodje nisam imala problema u pubertetu,vec sad sa mojih 25 god.a to je kao da te neko prokleo.Ni ja neznam odakle mi akne,imam sasvim dobar zivot,bez stresa i problema.Nista mi nije jasno,zato sam i uzela roacc..ne mogu da prihvatim lice kakvo je pocelo da biva,sa aknama iz dana u dan sve gore.
Sad je vec dobro sa ovim lekom.
Ja nemam doktora u BG koga bi mogla da preporucim,za lek i ja bukvalno molim prijatelje doktore koje poznajem.
Znam kako je tesko,neznam sta da kazem.
A ja sam pozvala da se na ovaj forum pojavi neki dermatolog,mozda bi on dao ime nekog DR.koji ce dati lek.
Nema humanih ljudi ovde,ne zele da pomognu,ni to mi nije jasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 20, 2004 7:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 02, 2002 2:00 am
Postovi: 36
Da li je moguce da su se akne pojavile zbog koriscenja kontraceptivnih pilula?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 20, 2004 11:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Itekako je moguce ,mada retko,uglavnom se desava da kad devojka prestane sa upotrebom kontraceptivnih pilula tad nastanu akne.Nista neobicno,samo bi doktori trebali da upozoravaju na takve stvari kad pisu te recepte..jer haos sa aknama se tesko leci i dugo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 21, 2004 12:15 am 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Citiraj:
On 2004-06-20 19:12, SARAH wrote:
...
Nema humanih ljudi ovde,ne zele da pomognu,ni to mi nije jasno.

SARAH, pa zar ovaj ceo forum nije dovoljno human? Ne finansira ga drzava, nema donacija, samo dobra volja i humani ljudi :smile:
Da ima vise sponzora, mogli bi odmah da organizujemo specijaliste koji bi odgovarali na pitanja... ovako sve to ide sporije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 21, 2004 11:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Nisam mislila na forum,on je ok po meni,hvala vam na tome,jer meni kao i ostalima mnogo znaci da razmenjujemo utiske.Mi se nadamo da ce se pojaviti neki dermatolog ili doktor bilo koje specijalizacije koji bi uputio pojedine mlade ljude na adresu nekog doktora derm...koji vise iskustva ima sa ovim naime najboljim lekom za akne roaccutane-om.Mladima je potreban taj lek,pogledajte koliko se ovaj topik usijao ,sto znaci da je bolest akni i psihicki veliko opterecenje.
Ja se za lek snalazim i mnogo puta sam vec rekla da mi je bolje,to bi volela da cujem i od drugih,nadam se da me razumete.
Niste vi krivi sto nemamo doktora dermatologa u BG a tek da ne govorim i sire koji nemaju puno iskustava,skoro ni malo o ovom leku.Internet je pun obavestenja o Roaccutane-u i ja sam sama do dubine izucila sve o njemu...dokle ide ovaj slucaj kad ja sama sebi moram da "prepisem" lek.
Nadam se da sam dobro objasnila na sta sam mislila.
Hvala Vama sto se trudite i ovom forumu sto postoji
Srdacan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ?
PostPoslato: Pon Avg 16, 2004 6:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 02, 2004 2:00 am
Postovi: 10
Lokacija: Nis
Roaccutane koristim vec dva meseca, bio sam na skolskom raspustu pa se nisam izlagao suncu, ali uskoro pocinje skolska godina pa me zanima da li uopste ne smem da izlazim na sunce, kako se zastititi itd. ?
[email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 17, 2004 2:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Moras se stititi od sunca dok si na terapiji roaccutane-om!!Kupi Avene gel-kremu koja je nemasna i stiti kozu od sunca.Ne bi smeo da se previse zadrzavas na suncu,narocito izbegavaj najace sunceve zrake u periodu od 11-16h.Od prilike mogao bi da nosis kacket ako bas moras da budes napolju dugo.

2 meseca si na roaccutanu,pa kako ide tvoja terapija?Da li si zadovoljan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 18, 2004 7:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 02, 2004 2:00 am
Postovi: 10
Lokacija: Nis
Zadovoljan sam terapijom, u pocetku sam koristio 0.5mg/kg, a sad koristim 1mg/kg, s obzirom da imam akne i po ledjima.

Kako ti nabavljas Roaccutane, da li se moze naci na recept(bez placanja) ?

Traschanman preporucuje Vichy Capital Soleil Spray i Avene Gel, da li da uzmem oba preparata ili samo Avene Gel ?

Da li pored Roaccutane mogu da koristim i neku spoljasnju kremu za neutralizaciju crvenila i koju ?

[email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 18, 2004 2:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Drago mi je da cujem da si zadovoljan terapijom :D

Ja lekove dobijam iz inostranstva,moji roditelji ih donose..tako da blage veze nemam koliko one kostaju kod nas ,ni na recept!

Koliko ti placas lek?

Sto se tice preparata za zastitu od sunca,uzmi samo jedan,recimo Avene gel,jer ne bi valjala da koristis dva u isto vreme!

Ja od roaccutane-a nemam jako crvenilo,mozda vrlo malo,i iz tog razloga ne koristim nista od krema za to!

Ono sto sam nalazila po internetu sto drugi korisnici koriste za crvenilo je CETAPHIL losion (on daje vlaznost kozi) ,zatim mozes se raspitati o AVENE losionima (trebalo bi da postoji od njihovih proizvoda dobar za to)
i od jednog lekara sam cula da postoji proizvod pod imenom HYIDRANORME (LA ROCHE-POSAY) za osetljivu i suvu kozu!!!
Probaj da nadjes po bolje snabdevenim apotekama nesto od toga.
Preporucljivo je uvece namazati neki od njih pola sata pre spavanja,a ako je bas dosta suva koza onda i ujutru nakon umivanja.

Pomenuo si da imas akne i na ledjima,budi uporan sa tretmanom do kraja jer za ledja treba malo vise vremena nego za lice.

Nadam se da kontrolises krv svakog meseca?!Vrlo je bitno da to radis!
Imas li neke propratne efekte?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 334  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: