Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u testisu
PostPoslato: Sub Okt 20, 2007 5:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2007 5:08 pm
Postovi: 2
Imam jak bol u levom testisu, koji kao da se naduo (samo po osecaju). Osecam bolove dok hodam (sa vremena na vreme), ili bilo kakvim dodirom. Osecajnost na bol se pojavljuje i nestaje... sve po par sati... Sta da radim kome da se obratim?


HITNO MOLIM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 20, 2007 8:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 24, 2007 11:07 pm
Postovi: 23
Lokacija: MK
:o Iznenadni akutni bolovi
TORZIJA TESTISA-obrtanje semenog snopa oko sopstvene staze, Torzija semenog snopa smanjuje snabdevanje testisa krvlju. 8) ODMAH ZATRAZITI LEKARSKU POMOC

:( Bol ujek na levoj strani , otok se smanjuje uvjek u lezecom polozaju, bol se javlja pri fizickom naporu.
VARIKOCELA-prosirenje venski splet,
Zatraziti lekarsku pomoc 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Done
PostPoslato: Sub Okt 20, 2007 8:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2007 5:08 pm
Postovi: 2
Otisao sam u dezurnu lekarsku ordinaciju, pregledao me je lekar opste prakse i prepisao antibiotike i lekove protiv bolova... Rekao mi je da je u pitanju klasicna torzija tih kanala... Hvala na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 20, 2007 8:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 24, 2007 11:07 pm
Postovi: 23
Lokacija: MK
:D MALO VISE O TESTISIMA POGLEDAJ OVDE

http://www.plivazdravlje.hr/?section=ar ... 350&show=1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 20, 2007 9:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Izvini Wild.HOG ali to sto ti je lekar opste prakse rekao nema veze sa zivotom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Potrebno je da odmah odes kod UROLOGA koji ce te pregledati.
Jos jednu stvar da ti kazem koja ce te uveeriti u izboljnost situacije : nakon nelecene "klasicne torzije kanala" (uzgred,takva dijagnoza ne postoji) testis pocinje da se sushi i na kraju ga vise nema.Uz velike bolove.
Pa tako...ti vidi sta ces.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 20, 2007 10:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Vragolasta, znam da znaš ali sam prosto rečeno razočaran i lekarima ovde ( sećaš se da sam pisao ranije o lekarima na zapadu ). Postoji nekoliko razlika :
Oni na zapadu ti za nešto što ne znaju kažu otvoreno - ne znam ali ću da proverim u literaturi !
Naš lekar ti to nikada neće priznati pa makar izbegao odgovor skrećući pažnju na neku drugu temu ili u krajnjem slučaju odvaliti neku glupost.
Stvarno je žalosno ko sve kod nas dobija lekarsku diplomu a još žalosnije je to ko vam sve predaje na fakultetu.
Ne kažem ništa loše za tebe jer znam da si teško dobila specializaciju za razliku od doktorske dece.

Samo jedan biser koji će shvatiti i oni koji nisu lekari je kada je specijalizant na klinici na kojoj si ti sada ali na drugom odeljenju ( kardiologija ) pitao za pacijenta koji je preminuo koliki mu je puls :o ? Šta reći - ovaj podatak je stvarno istinit i izrečen od doktorke čija mama je lekar u istoj bolnici.

Na žalost, ali na žalost sve više sam ubedjen da se medicina upisuje statusa radi ( i novca sa strane - to je baš prisutno na odeljenju gde ti specijaliziraš - verujem da si već upoznata sa tim ali ne smeš ništa da kažeš , barem ne tamo )a veterina zbog ljubavi prema životinjama.
Kako je krenulo izgleda da će veterinari lečiti ljude. Pogledaj samo šta su uradili geniju zvani g. Stojković iz Leskovca. Voleo čovek svoju zemlju kao i ja pa se vratio. Na sreću on je mogao nazad ja više ne mogu !

Drago mi je što ti Vragolasta nemaš dlake na jeziku i na taj način barem kod mene stičeš svaki put po neki + i nadu da možda još ima neki lekar koji nije protrčao kroz fakultet i čiji roditelj/i nisu lekari ( čast izuzecima ) i koji nije dobio specijalizaciju onako preko reda i protrčao i kroz specijalizaciju a pogotovo što ne radiš na klinici na kojoj i specijaliziraš. Tamo bre na čitavoj klinici nema 20 lekara koji su normalni i nisu iskompleksirani a o medjuljudskim odnosima da i ne govorim.

I posle svega zaključak za pokretača teme : bitno je da tebi prestane bol neko vreme a to što ćeš kasnije ostati bez testisa ili njegove funkcije koja opet povlači kamaru stvari sa sobom izgleda da nije bitno ili ozbiljno shvaćeno od strane lekara opšte prakse koji ti je dao " genijalnu " terapiju !

Šta reći , gde pobeći od svega ovoga ?

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 23, 2007 1:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 18, 2007 5:29 pm
Postovi: 9
SQL totalno si upravu, nasi doktori misle da su uvjek upravu i da su pokupili svu pamjet svijeta, samo znam da ne postoji covjek koji sve zna.

_________________
Nista!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 11, 2008 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 25, 2008 2:32 am
Postovi: 2
Postovani.

Imam 21 godinu i imam problem koji mi se cesto javlja u predelu (levog) testisa posle nadrazaja i erekcije, i bol prestaje posle masturbacije. I u spermi mi se pojavljuju grudvice velicine 3-4 mm kao zele. Moj utisak je kao da mi se zapusi neki kanal sa tim grudvicama pa zato bol nastaje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: