Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Stomatologija
PostPoslato: Sre Nov 17, 2004 11:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 17, 2004 11:38 pm
Postovi: 2
:D Da li nekoga zanima nešto u vezi stomatologije?
Ako imate neko pitanje ili problem, rado ću vam odgovoriti.
Pozdrav od Čika Zube


Poslednji put menjao djape dana Pon Nov 22, 2004 8:18 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 18, 2004 12:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2004 1:07 pm
Postovi: 374
Lokacija: Beograd
Mene zanima da li je tačno da u trudnoći ne treba raditi stomatološkr zahvate? A imam i veliki problem sa zubima - desilo mi se da su mi u trudnoći, koja još traje, tri zuba pukla i to do korena. ne znam da li ću to korenje sada morati da vadim hirurški ili postoji neka dr. mogućnost. I da li moram da čekam da prođe porođaj da bih to obavila jer mi jako smeta??? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Popravka zuba u trudnoći
PostPoslato: Pon Nov 22, 2004 7:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 17, 2004 11:38 pm
Postovi: 2
Tokom trunoće uobičajeno je da trudnica kontrološe stanje svojih zuba. Najbitnija je dobra oralna higijena, a obavezno je i da se svi zubi saniraju.
Popravke zuba i drugi manji zahvati se mogu raditi praktično tokom cele trudnoće.
Posebnu pažnju bi trebalo obratiti na stanje desni. Pod uticajem estrogena (hormona čiji je nivo u toku trudnoće jako povišen) može doći do proliferacije (uvećanja) desni, a dokazano je i da estrogeni stimulišu razmožavanje određenih bakterija koje izazivaju parodontopatiju.
Ukoliko je neophodno vadjenje zuba ne treba ga previše odlagati, ali takve zahvate najbezbednije je obaviti između trećeg i šestog meseca trudnoće.
U toku čitave trudnoće ne smeju se snimati zubi rendgenom, kao što se izbegavaju i ostala snimanja rendgenom .
Protetika ili veći stomatološki radovi obično se odlažu za period nakon porođaja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sta da radim,hitno je!
PostPoslato: Ned Maj 22, 2005 2:45 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 14, 2005 12:49 am
Postovi: 96
Pre 7 godina radjena mi je resekcija na zubu 2,gore levo.Nakon toga sam stavila 4 keramicke krunice na obe 1-ce i 2-ke gore.Na 2,gore levo je pri resekciji dobar deo korena unisten,tako da je tu postavljen najpre metalni kocic,pa na njega keramika.Pre 7 dana meni se izgleda kocic slomio,posto se zub klati,ali zubar se mucio pola sata i nije moga da skine krunicu.Snimio je zub i rekao da je zbog malog ostatka korena resenje da ovu 2-ku izvadim,pa da izbrusim moju zdravu 3-ku,da promenim novu krunicu na 1-ci i da mi napravi most sa ova 2 zuba i 2-kom izmedju.Aki bih to uradila koliko je potrebno vremena izmedju vadjenja zuba i postavljanja ovog mosta?

Da li je ipak moguce da se meni ova krunica na 2-ci skine,bez vadjenja korena (da mi taj mali deo korena ostane) i da se opet postavi i zacementira kocic i nova keramicka krunica.
Nemam puno vremena,a ne zelim da mesecima budem bez ovih prednjih zuba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stomatologija
PostPoslato: Uto Mar 18, 2008 2:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 18, 2008 12:21 am
Postovi: 2
djape je napisao:
:D Da li nekoga zanima nešto u vezi stomatologije?
Ako imate neko pitanje ili problem, rado ću vam odgovoriti.
Pozdrav od Čika Zube
Zanima me,da li pre upisa na specijalizaciju,doktori stomatologije moraju obaviti neke lekarske preglede?Ako moraju,sta to sve podrazumev?Niko mi do sada nije odgovorio na ovo pitanje,pa Vas molim da mi odgovorite.Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za djape
PostPoslato: Sub Okt 11, 2008 3:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 12:40 pm
Postovi: 16
Lokacija: krusevac
mene zanima, s obzirom da imam problema sa desnima - krvare mi i pri malom pritisku na njih, da li je moguce to otkloniti bez odlaska kod zubara ili cu ipak morati?
Na tv-u sam videla reklamu, za medicinsku pastu za zube protiv paradentoze LACALUT, kupila sam je nije losa mada kad sam pocela da je koristim zadah mi je postao ocajan. Sta da radim i koliko je to lose?
hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: