Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ksalol
PostPoslato: Uto Sep 06, 2005 1:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
molim vas neka mi neko pomogne ili da neki savet.....
naime lecila sam se od poremecaja centra za ravnotezu gotovo tri meseca,i to mi je mnogo promenilo zivot.....tri meseca vrtoglavice,glavobolje,nestabilnosti i totalne nesposobnosti za samostalno kretanje...konacno je organski uzrok toga izlecen(teska infekcija oba uha od koga su nabujala tkiva u srednjem uhu i nadrazila centar za ravnotezu)u meni se razvio strah da ce ponovo da mi se povrate ti simtomi....i tako svako jutro kada se probudim detaljno se proucavam da li mi je dobro,da li mi se vrti ponekada imam utisak vrtogavilavica iako kada uspem da se opustim shvatam da je nema........i valjda zato sto sam tako dugo(po meni dugo)lecena od poremecaja centra za ravnotezu koji ne ugrozava zivot ali ga iz korena menja.....i zbog toga sto sam prosla mnogo pogresnih terapija pre izlecenja....sada mi je prepisan protiv toga straha lek ksalol u kolicini od
o,5 mg svakog dana po dva puta.....s obzirom da sam zbog pogresnih lecenja u ovom slucaju postala veoma skepticna zanima me moze li mi neko reci nesto vise od ovom leku da li ima neka velika nezeljena dejstva,da li je ova doza velika......i tome slicno.....neurolog koji mi ga je prepisao kaze da nema razloga za zabrinutost povodom ovog leka ali ja sve manje verujem lekarima.....pa vas stvarno molim ako neko nesto moze da mi kaze o ovom leku......
unapred zahvalna i skepticna
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: p
PostPoslato: Uto Sep 06, 2005 1:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 2:39 pm
Postovi: 119
Ksalol je lek za smirenje i on ce te opustiti i ako ga redovno pijes kako ti dr kaze pomocice ti.Stvarno nemas razlog za uzbudjenje i nerviranje.Dobar je to lek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 06, 2005 2:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
hvala ti najlepse
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 06, 2005 2:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
hvala ti najlepse
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 06, 2005 4:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jul 07, 2005 12:15 am
Postovi: 92
Lokacija: 110 km juzno
Ako sam dobro razumeo ti pijes Kslol jer se plasis da ces biti ponovo bolestna a sada se plasis sto pijes Kslalo kog pijes jer se plasis.

Budi sigurna da ti je Ksalol 2x0.5mg potreban.
Sve dok ti se osmeh ne vrati na lice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 06, 2005 4:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
ne plasim se ja sto pijem ksalol nego se plasim da li pijem pravi lek za ovo moje trenutno stanje.......
kada te tri meseca podvrgavaju raznoravnim terapijama pocev od raznoraznih tableta,inekcija,snimanjima svakojakim aparatima,raznovrsih intervencija,cupanja polipa na zivo i raznim drugim cudima za koja na kraju kazu da nisu pomogla,da su neka cak i stetila.....onda je normalno da postanes skeptican i da im ne verujes(bar u mome slucaju).....tako da sam skepticna i povodom ovoga leka.........
a sto se tice osmeha.....osmeh mi je neprestano na licu smejem se od muke.......jer tri meseca se osecam kao neki naucni eksperiment...ne znaju sta mi je pa me setaju od jednog do drugog lekara da svaki proba neke svoje bube......
hvala ti sto se ponovo interesuje za moj slucaj,koji je se iskomplikovao samo tako.........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 06, 2005 4:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jul 07, 2005 12:15 am
Postovi: 92
Lokacija: 110 km juzno
Drago mi je sto se smejes pa makar i od muke a to sto su se na tebi ucili, pa neko mora biti pokusni kunic :lol:

Salim se, nije sve to dovoljan razlog da izgubis veru u nase lekare.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 06, 2005 5:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
trebalo je na nekome hrabrijem da se uce,ovako svaki njihov eksperiment je za mene bio mali nervni slom jer sam velika kukavica
ma dobro valjda ce i to proci.......
tako kaze moj neurolog koji je lepo rekao da trenutno imam krizu i da ce i to proci.....
dobro pijem ksalol i nadam se da ce biti ponovo sve u redu
posto mi je danas tek prvi dan pijena ovog leka jeli normalno da se osecam kao prebijena macka.....uzela sam nesto da ucim da spremam neki ispit ali koncentracija mi je nula a i refleksi su slabi......
uz ksalol pijem ponovo i moj omiljeni stugeron forte koji me ponovo pretvara u robota.....
joj vise
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ksalol
PostPoslato: Ned Nov 13, 2005 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 13, 2005 10:49 pm
Postovi: 4
A sta ja da vam kazem! :cry: Pijem Ksalol vec dve godine, svako vece 2x0,5mg. Ako ga ne popijem, nema spavanja. Imam utisak da sam postala zavisnik. Sta da radim? Pokusala sam da ga zamenim nekim preparatom na biljnoj bazi, ali ne pomaze...Ponekad zapadnem u krizu, blagu, ako u kucnoj apoteci nemam pomenuti lek. Jednostavno, postao je sastavni deo moga zivota, i ne znam kako da okoncam "to nesto" sto prelazi u zavisnost...By the way, ja sam "anoreksicna bulimicarka"...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 14, 2005 12:10 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jul 07, 2005 12:15 am
Postovi: 92
Lokacija: 110 km juzno
Probaj malo vise da jedes. :lol:
By the way, to je sada lek sa ogranicenjem u propisivanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ksalol
PostPoslato: Uto Nov 15, 2005 9:32 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 26, 2005 1:30 pm
Postovi: 54
Lokacija: Zemun
Opusteno sa kaslolom.
Pijem kaslol 5 godina, najveca doza je bila 3,5 mg na dan - i nije mi bilo nista. Cak sam vozio auto sve vreme i uopste se nisam osecao kao robot i sl... Malo se tu ljudi utripuju i sami kad pocnu da koriste neki lek za smirenje. Pa nije to kokain ili herion da vam kasnije bude tolika frka da se skinete sa njega. Ja iskreno ne znam nikoga - pretrazite dobro ovaj forum ko je imao APSTINENCIJALNE krize bez ovog leka.
Pre 2,5 godine sam se totalno prestao da koristim ksalol nekih 6 mesec i nije mi bilo apsolutno nista, jer sam prethodno dozu leka postepeno smanjivao dok je nisam anulirao.
Zato se nemojte preterano plasiti ovog leka, nasi psihijatri ili neurolozi nisu dileri droge i nece vam uvaliti "bombonu" pa da posle morate da im dolazite po jos...
Pijte ksalol dok vam ne pomogne a onda postepeno smanjujte doze (to ce vam i psihijatar reci i voditi vas kroz to) dok ga potpuno ne iskljucite.
Opusteno i bez puno filozofije.
OVIM ZATVARAM OVU TEMU...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: