Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Flunirin
PostPoslato: Uto Okt 18, 2005 3:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 24, 2005 9:51 am
Postovi: 46
Kakav je lek Flunirin. imali li losih efekata.
Ja sam pio do sada, ali vec 6 meseci samo Xanax 0,25 1 puta na dan ponekad i 2 zbog povremenih psihickih problema napada panike ili ne znam ceka pa mi bude lose u stanju napetosti ili u drustvu.
Posto lose spavam i cesto se budim, a ujutro ustajem sa kratkotrajnim tresenjem u donjem delu stomaka, koje traje par sekundi i onda je OK, lekat mi rece "ajde malo da uzimas Amizola 10mg uvece".
Pio sam ga jedno mesec i po, i posle prvog privikavanja, samo inicijativno sam prekionuo da ga pijem, jer nisam primetio neka posebna poboljsanja sem sto sam bolje spavao, ali sam osetio da gubim potenciju.
Doktorka me je podrzala i pre dan dva promenila lek.

Doktorka mi je dala Flunirin, kakav je to antidepresiv, blag ili jak, mada ja stvarno ne znam sta je to depresija, ali lekar mi kaze da probamo malo i sa antidepresivima.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cao
PostPoslato: Sre Okt 19, 2005 2:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 16, 2005 4:01 pm
Postovi: 16
Lokacija: Kragujevac
Ja sam imala situaciju kao ti i plasila sam se svakog leka. Nemoj kad dobijes lek odmah da citas nezeljena dejstva. Taj lek ti je u granici normale. Ja sam pila i jace... Ne brini nista samo radi po uputstvu lekara.Nista ti taj lek nije opasan,u pitanju je anti depresiv... koji ja mislim stvara jedan hormon,koji tebi nedostaje ,a nedostajo je i meni. Ja ga zovem hormon srece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 19, 2005 10:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 03, 2005 7:19 pm
Postovi: 17
Dejstvo leka je toliko individualno da pitati druge kako ga podnose isto je i sto odmah procitati na uputstvu sve kontraindikacije i sugestibilno se povoditi za tim.
Mnogima Flunirin zaista prija i osecaju njegovo pozitivno dejstvo,isto tako neki organizmi ga jednostavno ne 'prepoznaju' kao 'saradnika'.

Lekovi jesu samo 'postapalice' i samo pomoc u resavanju konfliktnih situacija unutar jedne osobe.Ono sto je osnovno to je licno angazovanje i akumuliranje sopstvenih energetskih resursa za resavanje problema.

Ono sto svi mi tako cesto zaboravljamo je da imamo mnogo vise snage da prevazidjemo problem,nego sto nam se to cini..

U svakom slucaju,sa Flunirinom ili bez njega...puno srece!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: flunirin
PostPoslato: Ned Nov 13, 2005 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 13, 2005 10:49 pm
Postovi: 4
Koliko sam ja upoznata, Flunirin spada u kategoriju "serotoninskih" lekova, tacnije onih koji podsticu lucenje serotonina, takozvanog "hormona srece". Ja se, kao, lecim od bulimije ( ono "kao" sam upotrebila zbog toga sto, ocigledno, nemam dovoljno hrabrosti da priznam sebi da sam bolesna, te se "lecim" selektivno, po potrebi, u zavisnosti da li sam "tog" dana odlucila da se prejedem, ili ne), i Flunirin mi pomaze da odrzim kakvu-takvu kontrolu nad sobom. Bolje sam raspolozena kada ga popijem ujutro, dobro funkcionisem tokom dana....Na zalost, takvi dani su sve redji, i bojim se da cu "duboko zaglibiti" ukoliko se ne iscupam iz kandzi te posasti, zvane poremecaj ishrane...
Pozdrav svima, puno zdravlja i svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 27, 2005 6:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 27, 2005 6:40 pm
Postovi: 50
Lokacija: Ovde i Sada!
flunirin je nasa verzija cuvenog prozaka....kod nekih ljudi pomaze, kod nekih ne. najvaznije je da duhom i voljom krenes napred a sto se tice panicnih napada, mnogo vise ljudi je izaslo iz toga terapijom ekspoziture i gestaltom nego anti depresivima i cekanjem cuda.

_________________
Deus est Homo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 13, 2005 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 25, 2005 11:11 am
Postovi: 9
Pijem Flunirin vec 2.5 meseca i odgovara mi. Daleko od toga da je lek sam po sebi dovoljan, ali meni pomaze da se priberem, da drugacije sagledam stvari...fitilj mi se produzio. Sad nekako lakse i mirnije radim na sebi.

Sto se tice nus-efekata imala sam prve nedelje poremecaj cula ukusa ali to je odmah proslo. Onda sam imala nagli "up" i mislim da sam svima isla na zivce koliko sam se smejala i bila fina prema svima. Pa onda nagli down koji ipak trajao svega tri dana. Zelja za seksom se prilicno smanjila u prva dva meseca a sad se izgleda malo vraca u normalu :wink: . Ostalih nus-pojava nemam, dakle dobro ga podnosim.

Inace sam jako protiv iskljucivog lecenja tog tipa - dakle, lekovi uz terapiju razgovorom, samospoznaju...Lek je tu da ti pomogne da se sam izlecis, rekla bih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: dejstvo
PostPoslato: Uto Dec 13, 2005 1:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 07, 2005 8:34 pm
Postovi: 5
a kada pocinje pravo dejstvo flunirina i u kolikim dozama ga pijete. samo 20mg ujutru ili.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 15, 2005 2:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 25, 2005 11:11 am
Postovi: 9
Pijem jednu kapsulu ujutro. Mislim da se retko daju vece doze.
Puno dejstvo dolazi do izrazaja posle 3-6 nedelja ali to je individualno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: