Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: vestacki kuk
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 1:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 23, 2005 2:42 pm
Postovi: 11
Lokacija: petrovac
zanima me gde se moze kupiti bescementni kuk kod nas. Dali to ide preko neke zdravstvene ustanove ili neke privatne firme to prodaju. dali je moguce kupiti kuk privatno a da operacija i lezarina u bolnici bude preko socijalnog i koje to ustanove tako rade? Unapred zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 12, 2005 2:50 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Po pravilu se svi pacijenti za ugradnju vestackog kuka upisuju na listu cekanja (za Srbiju vazi od juna prosle godine) i operisu o trosku zdravstvenog osiguranja kad dodju na red. Ukoliko neko zeli da se operise preko reda, moze da kupi kuk i onda preskace listu cekanja ali nema pravo na refundaciju uplacenog novca. Po sadasnjim propisima su operacija i lezanje u bolnici besplatni ukoliko pacijent ima odgovarajuci uput za bolnicko lecenje.

Ne znam za sva ortopedska odeljenja u zemlji, ali znam da u nekim bolnicama moze da se cena vestackog kuka uplacuje u racunovodstvu bolnice.

Sto se tice zastupnika firmi koje proizvode vestacke zglobove, mislim da ne bi bilo uputno da ih navodim jer cu neku verovatno zaboraviti da navedem, a i moglo bi da se shvati kao reklama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: vestacki kuk
PostPoslato: Sub Nov 12, 2005 3:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 23, 2005 2:42 pm
Postovi: 11
Lokacija: petrovac
Hvala na odgovoru. Ne primaju uplate u bolnici za vestacki kuk, a majka mi je u sve losem stanju. Preko socijalnog se ceka do godinu dana a ona je na listi cekanja nepuna tri meseca, pa ipak bih vas zamolio za imena nekih firmi koje se bave time! Unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 12, 2005 10:04 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Zavod za zdravstveno osiguranje i Ministarstvo zdravlja nekoliko puta godisnje raspisuju tendere za nabavku vestackih zglobova koji se ugradjuju po listi cekanja.

Posto se instrumenti za ugradnju dosta razlikuju kod razlicitih proizvodjaca, morate da proverite u bolnici koje vrste kukova ugradjuju da biste znali sta da kupujete. Najbolje je da pitate hirurga koji je pregledao i rekao da treba da se operise. On ce znati i sta od instrumenata ima u bolnici, i ko je proizvodjac, i gde je predstavnistvo ili zastupnistvo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: vestacki kuk
PostPoslato: Sub Nov 12, 2005 11:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 23, 2005 2:42 pm
Postovi: 11
Lokacija: petrovac
Provericu u bolnici. Hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kuk
PostPoslato: Čet Dec 22, 2005 11:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 22, 2005 11:53 am
Postovi: 2
Imas kukove kakve hoces u Resavskoj posle izlaza iz klinickog centra (kod rampe) produzis nekih 100m sa leve strane odes tamo, neznamkako se zove firma, saceka te ljubazna sekretarica pa ti ponudi kukove kakve oces i proizvodjace biras sam, kao dak kupujes graficku karticu pa koliko rama, pa kuju marku pa koji tip. Sve to imas na tom mestu, to sam ovako napamet a pretpostavljam da ima takvih firmi po gradu Beogradu jos na desetine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: vestacki kuk
PostPoslato: Sub Dec 24, 2005 5:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 23, 2005 2:42 pm
Postovi: 11
Lokacija: petrovac
Hvala. oticicu da pogledam. meni su rekli da su zimer i jonson najbolji. i da dok se ne otvori pacijent ne moze se znati koja velicina. U svakom slucaju pogledacu tu radnju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: vestacki kuk
PostPoslato: Čet Dec 29, 2005 4:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 22, 2005 11:53 am
Postovi: 2
To sto se tice velicine se utvrdjuje na osnovu spoljnih mera i sta znam verovatno i rengenskih snimaka. Posto su mojoj mami ugradili bez cementni kuk pre nekih 4-5 godina znam da su nam rekli koji kuk pre operacije. Posle nekih 3 godine sa vestackim kukom ponovo su joj se javili bolovi, tak oda je bas ovih dana ponovo u bolnici. Godinu ipo dana su joj odlagali operacij uda bi sada kada je operisana rekli da su i taj prvo ugradjeni vestacki kuk izvadili te da sada bude tako bez uopste kuka dok vreme ne pokaze svoje. Neznam sta vreme ima sa zenom od 60 godina sto se tice kukova. Lekari pricaju o veri u njihov rad i postenje, mama bi i bez kuka sto pre iz bolnice jer je tamo nekih skoro mesec dana, razocarana sto ej toliko cekala na poboljsanje a ono jos gore, sad bas nikako nemoze na tu nogu. Pricao sam sa lekarom, kaze da je tek kada ju je otvorio shvatio da je organizam upropascen da nemoze da primi strano tel oi da vreme treba da se to oporavi, koje i koliko vremena izbegava da kaze vrteci pricu u krug.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: vestacki kuk
PostPoslato: Čet Dec 29, 2005 9:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 23, 2005 2:42 pm
Postovi: 11
Lokacija: petrovac
moze preko bilo koje bolnice privatno da se naruci kuk a da lezerina i operacija budu preko socijalnog,treba ti uput i da bude na listi cekanja. Najbolji su kao zimer i jonson. Otropedska klinika na banjici radi sa zimerovim kukom,treba ti uput za bolnicu a kuk placas, ne moras u stvari da budes na listi. cena kuka je 201 hiljadu i 223 hiljade keramicki a imas i jonson a cena je 198 hiljada i 250 hiljada. velicina se odredjuje kad se otvori pacijent.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: informacija??
PostPoslato: Pon Jan 09, 2006 5:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 09, 2006 4:56 pm
Postovi: 26
Da li neko zna na kojoj adresi mogu pogledati listu cekanja za operaciju kuka?
Hvala puno:)
Iva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 09, 2006 9:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Na sajtu republickog zavoda za zdravstveno osiguranje www.rzzo.sr.gov.yu

Onda se klikne na link Liste cekanjam pa na zdravstvenu ustanovu. Treba znati i maticni broj osobe za koju se trazi (trinaestocifreni JMBG). Vidi se redni broj na listi, datum upisivanja i broj bodova (ako se radi o kolenu i kuku)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: