Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Sanjate li?!?!?
PostPoslato: Čet Sep 22, 2005 9:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 19, 2005 9:03 pm
Postovi: 18
zapravo, sigurno sanjate...
moje pitanje je: pamtite li snove?
ja ne, na zalost.
voleo bi da pamtim snove. ne znam zasto ih ne pamtim?
kako da ih pamtim kad u delicu sekunde otvaram oci, skacem iz kreveta i zaustavljam sat. budim se zaista u momentu. znam da me oci bole ujutru, znam da sam sanjao. zasto ih ne pamtim?!?

mozete li mi odati tajnu: kako da upamtim snove???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 23, 2005 3:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 11, 2005 12:42 am
Postovi: 17
Lokacija: Novi Sad
Ostavi papir i olovku pored kreveta. Kad ujutro ugasis budilnik odmah se baci na pisanje onoga sto si sanjao na taj papir. Umivanje, oblacenje, proveravanje pristigih poruka na mobu i slicne stvari ostavi za posle. Ovo ja radim i zaista se setim svakog detalja kada citam zapisane snove.

_________________
ble


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 24, 2005 8:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 10:15 pm
Postovi: 52
Lokacija: Beograd
Snovi su "kraljevski put u nesvesno", reče Frojd.
Ne sanjaš verovatno zbog potisnutog sadržaja te ti i u snu radi cenzura.
Papir i olovka neće biti od velike pomoći, a sat i skakanje nepovoljno utiču na početak radnog dana!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 26, 2005 3:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 11, 2005 12:42 am
Postovi: 17
Lokacija: Novi Sad
Svi sanjaju bar dva puta u toku noci. :)

_________________
ble


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sanjam :)
PostPoslato: Čet Sep 29, 2005 8:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 19, 2005 9:03 pm
Postovi: 18
prestajem pusiti...
dugo spavam ovih dana
sanjam :)

sweet dreams !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 02, 2005 4:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 02, 2005 12:12 pm
Postovi: 8
Lucidni snovi su iskustva koja se ne mogu meriti ni sa jednim drugim iskustvom kada si budan, doduse nikad nisam bio sklon drogama :) ... proguglaj malo, ima dosta materijala na tu temu... ja sam vrlo uspesno eksperimentisao, radi.

Secanja na snove su najsvezija kad ustanem, ali nekad se desi da me u toku dana nesto podseti na deo sna i onda se setim svega... Nekad se ne secam sna, ali ceo dan me prati osecaj koji je vezan za nesto sto je bilo u snu, ume da bude i jako neprijatno... Snovi su cudo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 04, 2005 11:42 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Meni su snovi veoma vazni.
Gotovo uvek uspevam da desifrujem sta mi podsvest putem snova (jer najbitnije je da mi sami protumacimo svoje snove).
Tu mi je pomogla knjiga koju imam silne godine, koju je pisao jedan dobar psihoanaliticar (Italijan) - verujem da ima dosta takvih knjiga.

Trudim se da zapamtim svoje snove tako sto se kad god to mogu budim spontano i trudim se da ne pogledam odmah na stranu gde se nalazi prozori (tada se snovi obicno sasvim zaborave jer je budjenje brze).

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 08, 2005 2:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 14, 2005 9:34 pm
Postovi: 44
A mene interesuje zasto u 99% slucajeva sanjam mracne snove?
Tj. snove sa prigusenim svetlima, kao da idem kroz neke polumracne ulice ili sokake, a kad sam u stanu recimo kao da je sijalica od 30 vati za sobu od 100 m2:)

Mozda mi se desi da sanjam neki "suncan" san jednom u 2 god.
toliko retko da ih skoro sve pamtim :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 11, 2005 1:19 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Intenzivno sanjam i ujutro se uvek secam sna, vrlo jasno. Tokom dana to bledi. No od kako sam sam radio reduktivnu analizu (savet: ne igrajte se autopsihoterapije) ojacao sam moju inace jaku povezanost sa nesvesnim.

Nekada uspem svesno da odrzim neko kratko vreme lepu atmosferu sna. Volim da sanjam, i volim tu posebnu atmosferu koju nam je na tako genijalan nacin svojim filmovima preneo Dejvid Linc. Oni koji kod njega nisu uhvatili tu nit, uzalud su gubili vreme s njim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 11, 2005 7:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 29, 2005 11:08 pm
Postovi: 53
Sanjam nekoliko puta u toku noci i sve pamtim, mogu da manjam tok radnje svesno, da prekinem da sanjam, ako se probudim da nastavim da sanjam isti san. Kad sanjam nesto i neko me probudi sledece vece mogu da sanam to isto. Najcesce sanjam kako se borim sa nekim, da mi nestaju drage osobe i tako... da me napada svasta, da ubijam nekoga. Dosta svesno uticem na to sto sanjam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 11, 2005 10:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 14, 2005 9:34 pm
Postovi: 44
maza je napisao:
Sanjam nekoliko puta u toku noci i sve pamtim, mogu da manjam tok radnje svesno, da prekinem da sanjam, ako se probudim da nastavim da sanjam isti san. Kad sanjam nesto i neko me probudi sledece vece mogu da sanam to isto. Najcesce sanjam kako se borim sa nekim, da mi nestaju drage osobe i tako... da me napada svasta, da ubijam nekoga. Dosta svesno uticem na to sto sanjam.


Au, kolko je ovo jaka stvar!
Sto bi i ja voleo da mogu da kontrolisem snove :P
Alal ti vera :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 12, 2005 1:03 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 29, 2005 11:08 pm
Postovi: 53
vredi pokusati. ja sada pokusavam da sama odredim sta cu da sanjam pre nego sto zaspim. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 12, 2005 11:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
To mi se cini kao odlican put do usadjivanja pozitivne sugestije (vizuelne) u podsvesti i kao put do organizacije misljenja. Kazes "pokusaj"... Kako? Daj nam savet.

Organizovano sanjanje bi trebalo da bude neka vrsta terapije snovima pa tako bi savet kako da to radimo dobrodosao svakome ovde a narocito onima koji imaju nocne more, znojenja, negativne misli itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 13, 2005 1:36 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 29, 2005 11:08 pm
Postovi: 53
Treba da budete svesni toga da sanjate, da to sto se odvija nije realno. Snovi su vasi prema tome imate mogucnost da ih menjate. Ako vam se ne svidja ono sto u tenutku sanjate, treba kroz glavu da vam prodje misao "ne moze to da se odija tako, mora ovako" i tada mozak stvara drugu sliku i drugaciji redosled dogadjaja, to se dogodi u delicu sekunde, dovoljna je jedna sitnica da ne bude po planu i da se tok dogadjaja promeni. Ne menja se osnova price vec samo ono sto niste pozeleli da se dogodi u odredjenom trenutku.
To se postize na sledeci nacin: kada osetite da vam se spava, znaci jedva drzite oci otvorene, ponavljate dok se ne uspavate "bicu svestan da sanjam i promenicu tok snova" i tako dok ne zaspite. Ali morate cvrsto da verujete u to sto ponavljate. Naravno, kao i za sve ostalo potrebno je malo strpljenja i vezbe.
Uglavnom se sve radi po tom principu.
Moc sugestije je velika. Samo treba verovati.

Sto se tice nocnih mora, znaci da je covek pod velikim stresom, kada se taj stres nakupi misli postaju sve negativnije i tada se dogadja da sami sebi nedate mira ni dok sanjate. treba se opustiti, opustiti svoje nerve, duboko disati i jednostavno ne razmisljati o problemima. Svaki problem je resiv, tereba razmisliti ali u smirenom stanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 13, 2005 7:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 26, 2005 1:30 pm
Postovi: 54
Lokacija: Zemun
A o wet dreams niko ne pise...
Ja cesto puta sanjam svoju zenu, bivse devojke... I obicno su snovi izuzetno lepi...
(ako zena ovo procita ugasio sam... :o )
Sta kaze Frojd na ovakve snove?
PS. Hajmo malo da udarimo na salu - TO LECI !!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: