Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: strah od straha
PostPoslato: Pet Okt 28, 2005 5:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 28, 2005 4:45 pm
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
Od 1999. godine,od oktobra, odjednom vise nisam bio onaj koga sam,mislio sam,.dobro poznavao...
Krenulo je iznenada...Blaga vrtoglavica, znojenje,zgrcen stomak,u grlu knedla, strah...a,sta ako padnem u nesvest, bas tu, na ulici...
A,najgore od svega-svi drugovi mi lekari...Pretrazili smo sve i -nista ! Zdrav sam, kazu...A,meni tesko...Retko izlazim,suprugu zanemarujem,dete takodje, sve me nervira...Osmelim se -krenem u setnju, kad samnom krene i -strah! Uspevao sam nekako da ga potiskujem sve ove godine...Na savet psihijatra uzimam leksilium,ksanaks,ali nije to to,osecam...
Sve do -proslog septembra . Znaci 2004.
A, onda odjednom BOOOM !!!
Kod kuce,posle rucka, nedelja...Zestok udar ! Sav se tresem od hladnoce,lice mi gori od topline,mislim umrecu...Hitno u urgentni centar...
I oni kazu zdrav sam. Idi kod nekog psihijatra...Primam injekciju za smirenje...
Odmah sutradan odlazim kod jednog starog,iskusnom doktora...STRAH OD STRAHA SA NAPADIMA PANIKE -kaze...
Daje mi seroksat i serpax...
Posle 15 dana jos jedan, ali mnogo blazi udar...Samo na nogama hladnoca...Trcim kod lekara...Nista strasno,lek pocinje da deluje...
Krecem i na psihoterapiju...Za svaki slucaj...Pricamo...Secamo se...
Nekih zaboravljenih stvari...Nekih bolnih...Nekih smesnih...Imam poverenja u psihoterapeuta...Prija mi...Volim da pricam sa njim...Ne plasim se vise...
U januaru 2005.psihoterapeut mi kaze da vise ne dolazim...Sve je u redu...I dalje pijem seroksat i serpaks...
U martu 2005. resim da na svoju ruku smanjim dozu seroksata na pola a da serpaks iskljucim...Sve je OK....Prolaze dani...I mesec je prosao...
A, onda moj stari prijatelj se vratio i to dok sam vozio auto...Tu sam-urliknuo je...Znoj,drhtavica,vid se malo pomutio...Udaram sebi samar, smirujem se, nastavljam da vozim...
Lafe moj,kazem sebi, vrati se lekovima....
I vracam se,sve po starom...
Odlazim u julu na more...Sve je OK. Istina, od 30 dana u mesecu, bar 10 razmisljam...a sta ako se opet VRATI !!!
Prijatelji dragi, nemam vise ONE napade panike...Ali,mrzim to sto mi se ponekad 2-3 puta mesecno javlja mali strah...Sto je tu negde, u meni skriven, zabasuren, sto znam da je tu...Sto o njemu razmisljam...A,to ne zelim...
Nije bitno lekovi...Picu ih do kraja zivota ako treba, ali voleo bih da o strahu ne razmisljam...Nikad vise...
Imam 45 godina.Privatnik sam.Ima problema kao i kod svih drugih, ali oni ne razmisljaju ...a,sta ako se onaj udar iz septembra 2004.vrati...

ps, os pre 2 meseca umesto serpaksa uzimam ksalol 2 do 3 puta dnevnp,kako kad...Zamena je zasad uspela...Seroksat jednom ujutro...

Hajde,strahu, otidji vec jednom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 30, 2005 10:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Vremenom bledi i bledi...i na kraju nista...to je to


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Kod tebe je to još kasno i počelo
PostPoslato: Pon Okt 31, 2005 9:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 08, 2004 2:14 pm
Postovi: 16
Kod tebe je to još kasno i počelo. Ja sam od svoje 27-me zarobljenik troglave aždaje. Sad imam 39, nikad se nisam ozbiljno lečio, lekove nisam pio.
Sad se osećam zalečeno, sredio sam svoj život, ostvario deo svojih snova i strah se povukao.
Ali osećam da je tu, duboko u meni, tinja.

_________________
Live Like A Man


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pandivoje
PostPoslato: Ned Nov 06, 2005 8:56 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 26, 2005 1:30 pm
Postovi: 54
Lokacija: Zemun
Citam pricu "pandivoja" - to je otprilike prica svih nas. I meni je sve pocelo pre 5-6 godina... Ali se vremenom oni zestoki napadi pritaje, a u nama ostaje da cuci strah od njih - sta ako ponovo...? Ko nauci da ignorise pitanje, naucio je i da zivi sa svojim nezeljenim komsijom. Kad zakuca na vrata, ne otvarati mu. Ne slusati kucanje...
Sto vise akcije u zivotu i sto manje sam sa svojim mislima.
A komsija?
Ostace on verovatno jos dugo da kuca na vrata, ali neka kuca...
Ja moram da zivim komsija, izvini...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 09, 2005 10:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Znate li zasto fakiri mogu da leze na ekserima?
Zato sto su ubedili sebe da je strah samo iluzija.
Da pokusamo i mi da ubedimo sebe, bar malo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Sladjana
PostPoslato: Sre Nov 09, 2005 5:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 26, 2005 1:30 pm
Postovi: 54
Lokacija: Zemun
Vi ste Sladjana Vas problem koji je kod Vas prisutan 15 godina resili ako sam dobro procitao na nekom od ostalih postova ili je i kod Vas strah od straha jos uvek prisutan i u kojoj meri?
Sve najbolje,
Bane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 10, 2005 11:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Dobro ste procitali...problem sam resila, i to sama na kraju..
Strah od straha sam osecala dok se nisam potpuno oslobodila, to je mislim bila poslednja faza. Ne osecam vise nista a i ne dozvoljavam sebi da mislim da u meni jos postoji i da tinja.

Sebe sam ubedila da sam cista, i tako se i osecam! Naravno dala sam sebi prostora da uvek mogu da popijem Xanax, ako nedaj boze zatreba.

"Koga je zmija ujela i gustera se boji", kazu, a mozda se stekne i malo imuniteta na zmijski otrov.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 10, 2005 6:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Strah od straha predstavlja jedno vrtenje u krug. Savet je da se u takvim situacijama ne razmislja mnogo i da se covek preda iskustvu. Idite gde biste zeleli, radite sto vam volja. Napravite se blesavi i uradite to. Strah nemaju ljudi koji ne mozgaju mnogo.

Naravno ovo nije poziv na suludo srljanje okolo, nego na rusenje inhibicija.

Ovo vrzino kolo se samo tako moze preseci. Ako vas strah vrti oko malog prsta, zbunite protivnika tako sto cete se napraviti ludi i uraditi to cega se bojite, bez razmisljanja.

Iskustvo me uci da je nekada dobro napraviti se blesav. Kasnije vam je nebitno sta oikolina misli, bitno vam je da ste uspeli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: strah od straha
PostPoslato: Čet Nov 10, 2005 6:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 26, 2005 1:30 pm
Postovi: 54
Lokacija: Zemun
Apsolutno se slazem sa Bajagom.
I moje iskustvo je takvo. Empirijski sebe mozemo dovesti dotle da srusimo barijeru koja je vezana za strah ukoliko se suocimo "oci u oci" sa njim.
Primer.
Ne smem negde da odem - strah me je da me ne "uhvati napad". Ja na to mesto idem. To sve prodje, vidim da sam preziveo i ja vise taj strah nemam.
Jedan po jedan strah, jednu po jednu predrasudu rusimo pa na kraju krajeva da kazem i INATOM po principu - " E bas hocu, pa sta bude..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 11, 2005 1:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Pa upravo tako je i meni uspelo.
Bas kao sto si opisao, trebalo mi je oko 2 godine za to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: resyme
PostPoslato: Pet Nov 11, 2005 9:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 26, 2005 1:30 pm
Postovi: 54
Lokacija: Zemun
Znaci samo da rezimiramo:
Ovo sto smo ovde naveli i Bajaga i Sladjana i moja malenkost potvrdjuje stavove i teze bihejvioralne terapije.
Savet "mladim nadama" koje imaju panicne napade (sa ili bez agorafobije - uglavnom sa) je da potraze kod psihijatra pomoc u vidu saveta i vodjenja kroz bihajvioralnu terapiju, jer im to umnogome moze pomoci da sto pre savladaju svoj problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 27, 2005 6:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 27, 2005 6:40 pm
Postovi: 50
Lokacija: Ovde i Sada!
:wink: bih terapija je 100% uspesna samo kod epilepticara a kako se panicni napad smatra pseudo epilepticnim napadom, do te mere moze pomoci. postoji jedan mali catch - sta kada nestane strah od napada? kako se onda otarasiti anksioznosti koja razdire a ne mozete nista jer napadom se oslobadja ta energija koja inace razara!
bih terapija? nema sanse!

_________________
Deus est Homo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 27, 2005 8:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 26, 2005 1:30 pm
Postovi: 54
Lokacija: Zemun
Hiram Abif je napisao:
:wink: bih terapija je 100% uspesna samo kod epilepticara a kako se panicni napad smatra pseudo epilepticnim napadom, do te mere moze pomoci. postoji jedan mali catch - sta kada nestane strah od napada? kako se onda otarasiti anksioznosti koja razdire a ne mozete nista jer napadom se oslobadja ta energija koja inace razara!
bih terapija? nema sanse!

Sto, jesi mozda probao, pa nam iz iskustva govoris?
Peace!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 29, 2005 1:01 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 27, 2005 6:40 pm
Postovi: 50
Lokacija: Ovde i Sada!
ne mozes da ocekujes da osoba izignorise pokretaca napada - emotivni naboj i odbrambeni mehanizam koji ne dozvoljava ispoljavanje i da se bih terapijom nauci da ''trpi '' napade...jer, napadi nece nestati tako, ni jedan psihijatar koji se razume u pseudo stanja nece te poslati na bih.
na zalost, takvih je malo koji se razumeju u svoj posao :cry:

_________________
Deus est Homo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: BIH
PostPoslato: Uto Nov 29, 2005 5:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 26, 2005 1:30 pm
Postovi: 54
Lokacija: Zemun
Poenta bihejvioralne terapije nije da covek nauci da trpi napade, nego da nauci da se ne plasi suocavanjem sa svojim strahovima i kasnije spoznajom da mu nece biti nista ukoliko uradi stvar koje se plasio, tako da kasnije nema nikakvog trpljenja, nego samo kapiranje da je taj strah bio bez osnova...
Ja probao, uspelo.
Diskusija zatvorena.
Peace brother!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: