Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 86  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 31, 2008 1:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 31, 2008 1:00 am
Postovi: 1
ovako...vidim tj verujem doticnom-amfibiji ali je manje bitno ko ce da mi odgovori.
imao sam operaciu i frenu..lala (da ne budfe greske-zilicu su mi takodje operisali) i obrezivanje tokom jednog zahvata!pre operacie nisam mogao da povucem kozicu preko glavica..a cak i kada bih uspeo uz gadne bolove bih je vratio :/
dakle,od operacie je proslo 5 dana medjutim mene brine otok koi se stvorio izmedu glavica i usivenog dela nakon skidanja "caure" tj gaze...prilicno je veliki i,realno,plasi me!!
sto se tice samg glavica...nepriatan je svaki dodir ali sam vec naviko da trpim!
imam kontrolu zakazanu tek u pon. a stvarno se plasim komplikacia...
na nocno "dizanje" sam takodje oguglao...btw i velicina celog..penisa je postala veca...ili mi se cini zbog OTOKA-izgleda kao prsten,debljine malog prsta (manji je ali tu negde (: ) i cini mi se da je osetljivija koza tu nego na samom glavicu!
sad...hocu da znam da li je takav otok normalan?ako nie cime da ga smanjim i naravno..koliko ce jos neprijatnost na dodir da traje (mada je vec postalo za niansu lakse)
takodje bih zeleo da mi neko kaze da li mokraca moze da izazove infekciu u ovom ili u narednim stadiumima, zanima me i deznfikacia ako je potrebna...naravno,osim vode i sapuna
inace...radio sam klasicnu hirursku operaciu i nie bilo bolno ali ni lepo...ostali-nemojte se plasiti ali jako je neugodan osecaj!krvario sam samo prvi dan i to vise sukrvice nego krvi.

unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 31, 2008 12:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 30, 2008 5:51 pm
Postovi: 2
imam blazi oblik fimoze ... relatiwnu fimozu ... i procitao sam da se moze izleciti upotrebom masti na bazi kortikosteroida (izbegawam operaciju po swaku cenu) pa me interesuje zna li mozda neko tacan naziv neke od tih masti i mogu li se one kupiti u apotekama ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 06, 2008 6:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 06, 2008 6:38 am
Postovi: 2
Imam 18 godina i imam fimozu mada ne neki tezi oblik, nemam problema nikada nisam imao problema sa udom, ali problem je u mojim roditeljima koji verovatno nisu ni pokusali da mi to urade kada sam bio klinac, niti su verovatno marili ko zna?!

da li sa 18 godina i ne tako jakom ( citaj blazom ) fimozom, mogu da pokusam da sredim to "vezbama i mastima" ili mora obrezivanje ?

e da jos nesto, da li je moguc normalan sexualni odnos sa ovom bolescu, posto bi trebao sledece nedelje i to da odradim


Hvala puno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 06, 2008 8:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 06, 2005 5:31 pm
Postovi: 55
Dakle........ fimoza tj relativna fimoza se moze raditi laserom...... Danas sam razgovarao sa jednim urologom koji kaze da je to nemoguce i da laserr sluzi za spaljivanje a da se koza ne sme spaljivati..... moze li mi neko opisati taj postupak? Molio bih na pp mesta gde se to radi? Radi li se na VMA?

_________________
Za razliku od tv-a covek radi i kada je pokvaren


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 10, 2008 6:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 06, 2008 6:38 am
Postovi: 2
pomoc ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 10, 2008 9:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 12:03 pm
Postovi: 10
n12345n je napisao:
pomoc ?


Evo ovako,moguc je odnos,ali iskljucivo sa kondomom,meni se makar ne svidja...ja takodje imam laksi oblik fimoze,probao sam sa mastima(Didermal),ali nisu mi pomogle,rasirio se malo,ali nije to to...zato cu u narednih par dana da se obrezem u jednoj privatnoj poliklinici,nasao sam za 250e,deluju da su strucni...jbg,ima i onih kod kojih jeta usluga od 350-400e....

Moj savet ti je da ne cekas,ja sam morao jer sam bio bez kesa i zdravstvene...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 15, 2008 3:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 15, 2008 1:53 am
Postovi: 0
Evo i ja da se javim. U sredu pre podne sam bio na operaciji (sada je petak nocu), i za sada je sve OK. Nadam se da ce bez problema biti i dalje. Sutra, odnosno danas idem na prvo previjanje.

Ja sam imao jedan od tezih oblika fimoze, i kozica nije mogla da se navuce cak i u opustenom stanju. Toliko je bila suzena, da je na vrhu bila samo rupica velicine malog prsta. Na osnovu toga je hirurska intervencija bila jedino resenje.

Operisao sam se u drzavnoj bolnici, i operacija je protekla OK. Prvo sam dobio nekoliko injekcija u telo penisa (mislim ukupno 5), i osecaj jeste malo nelagodan. Ne znam kako bih ga opisao, ali svakako nije nesto sto ne moze da se podnese. Nakon sto je doktor ostavio tu lokalnu anesteziju nekoliko minuta da deluje, poceo je sa obrezivanjem. Zaista sam se iznenadio da se stvarno nista ne oseca, i odmah mi je laknulo. To je i bio jedan od razloga zasto nisam odmah, cim se fimoza pojavila, otisao na operaciju. Nisam bas bio ubedjen da lokalna anestezija moze tako da deluje da se nista ne oseca. Posto je doktor neki pricljiv tip, imao sam osecaj kao da je operacija trajala samo par minuta. Stvarno trajanje je negde oko 20 do 30 minuta. U toku operacije mi je doktor rekao kako se on trudi "da to sto bolje i lepse uradi, pogotovo kad su u pitanju mladji ljudi", tako da mi je to jos vise "olaksalo" operaciju. Videcu da li je stvarno tako sutra (danas) na previjanju, ili vec kad sve dodje na svoje mesto posle par nedelja. Primetio je i da je "zilica" nesto kraca, pa mi je rako da ce i to da mi sredi. Zaista jeste tako. I pre nastanka fimoze sam ima "problema" sa tim pri jacoj erekciji. Nakon sto je operacija zavrsena, i nakon sto sam "odlezao" 20-30 minuta u bolnickoj sobi, odpustili su me kuci.

Za razliku od vecine koji su opisali "zavijanje", i probleme sa mokrenjem, kod mene je to odradjeno na malo drugaciji nacin. Glavic je skoro slobodan, a ispod glavica je gaza samo nekih dva prsta sirine. Znaci ne celo telo penisa, vec samo donji deo glavica, i onaj deo gde su konci. Prvo sam mislio da to mozda i nije bas najbolje (citajuci forum), ali sad evo mislim da je ovako OK. Mokrenje se lakse obavlja, i nema sanse da se nakvasi gaza. Jedino je mozda losije zbog nadrazivanja glavica, ali je sa tesnim gacama i to svedeno na minimum. Nocne erekcije jesu problem, ali nakon budjenja i "spustanja alata" sve se vraca na normalu. Otok za sada nisam primetio, ali zato ima malo "modre" boje na mestima gde je data anestezija. Nemam bolova koji ne mogu da se izdrze, pa i ne pijem nista od lekova. Doktor mi je, kada sam ga pitao sta da pijem ako se jave bolovi, rekao da mu se do sada njegovi pacijenti nisu zalili sto se prejakih bolova tice, a da one slabije bolove mogu i da istrpim. Za sada je bio u pravu, i nisam imao nekih jakih bolova zbog kojih bih morao da pijem bilo kakve lekove. Jedino sto mi je rekao je da na previjanje ponesem "Bivacin" sprej, ali su mi u apoteci rekli da to nemaju, i dali su mi "Enbecin". Kazu da je to ista stvar samo ga druga fabrika pravi. E sad, stvarno ne znam doktorov sistem rada, ali te sprejeve bar ovde niko nije pominjao. Videcu na previjanju koja je fora sa tim. Takodje mi je rekao da kupanje moze da ide normalno, uz uslov da se na penis prvo stavi kondom, ili neka kesa koja bi se sprecila da se kvasi operisano mesto. I to je to. Za ostalo cu videti nakon previjanja.

Nadam se da je sve dobro ispalo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 16, 2008 11:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 16, 2008 11:24 pm
Postovi: 3
pozdrav svim forumasima !!!
jeste da je na ovoj temi veliki broj informacija ali stvarno mi je hitno i ako bi mogao neko da odgovori na moje pitanje bio bih mu mnogo zahvalan!
znaci treba uskoro da imam sex sa devojkom prvi put !
problem je u tome sto ja mogu kad mi je opusten da povucem kozu skroz stim sto se glavic nekako malo savije unapred tad, u erekciji mogu da povucem kozicu preko glavica ali samo dotle- samo preko glavica-ne mogu celu da je svucem kao u opustenom stanju , samo u tom opsegu ima kretnju u erekciji - hoce li mi to praviti problema pri sexu? da li sam kandidat sa neke od operacija? inace kad masturbiram ne osecam nikakve tegobe...
Unapred zahvalan na odgovoru poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: fimoza
PostPoslato: Čet Sep 25, 2008 8:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 25, 2008 8:11 pm
Postovi: 4
Molbu bih uputio svim osobama koje su imale ovaj problem i resile ga. Koja privatna ordinacija u Bogradu, kontakt telefon/e-mail, itd. Naravno na Privatnu Poruku.

Hvala unapred svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 5:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 12:03 pm
Postovi: 10
I ja sam usao u klub obrezanih,u stvari poluobrezanih :D posto mi je skinut samo 1cm kozice...Trebao sam to uraditi sredinom avgusta,ali sam zbog vrucina pomerio za ovaj period.Operacija mi je radjena u utorak,produzen mi je frenulum i skinuto,kako sam vec pomenuo, 1cm "mrtve" kozice.Radjeno je u lokalnoj anesteziji i trajalo je 10-ak minuta,doci je to bilo zezancija,jer se vidi da je covek uradio milion takvih intervencija.Samo primanje anestezije je realno smesno,kao kad vadite zub,cak jos malo manje bolno(ako se uopste i moze nazvati bolom)Kuci sam se sam vratio autobusom,to mi je jedina greska,ipak treba ici kolima ili sa nekim jer mi je malo pozlilo u busu,pa sam morao zamoliti jednu simpaticnu devojcicu da mi ustane :oops: kakva sam kukavica...Bolovi su nastali nakon prestanka dejstva anestezije,nekih pola sata po zavrsetku intervencije...e sad o bolu,nije to nesto nepodnosljivo,ja nisam hteo da trujem organizam uzimanjiem nekih tableta protiv bolova,istrpeo sam nekih 3-4 sata i onda se cekala cuvena prva noc sa erekcijama,srecom nije bilo strasno jer mi je doca stavio neku elasticnu gazu i dobro je pricvrstio,tako da je prva noc i jutro ok proslo,mada sam ustao odmah oko 7h ujutro kad je krenula prva jutarnja erekcija...samo da kazem da prvo mokrnje je proslo skroz ok,znaci nije bilo onog bola koji su neki pominjali...Sreda mi je malo teze prosla jer sam u toku dana provodio vreme sa dve izuzetno privlacne devojcice u caskanju,pa mi je u njihovom prisustvu non stop skakao,opet kazem zbog gaze nije bolno,ali je neprjiatno...u cetvrtak ujutro mi je rana malo prokrvarila jer mi se stvarno strasno digao, imao sam previjanje posle podne u cetvrtak,i tu sam zabelezio jedinu manu doktoru,gazu mi je izuzetno grubo skinuo bez polivanja fizioloskim rastvorom,tako da je ranu cak dodatno malo raskrvario...stavio mi je obicnu gazu koju sam skinuo sam u cetvrtak vece i sve ok,rana je 90odsto bez krvi,srasla je...evo danas je petak i vidim ga celog,malo je otecen,malo je promenio boju,al sve u svemu zadovoljan sam,u ponedeljak imam najverovatnije poslednju kontrolu...momci,sta da vam kazem,ne odlazite,nije strasno,samo mislite o tome kako cete ga posle toga strpati nekoj mackici medju nogice i svaki bol ce postati smesan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 9:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 10:23 pm
Postovi: 4
Kod mene je neki blazi oblik fimoze.
U erekciji mi nije otkriven glavic, mozda trecina.
Ali mogu prevuci kozicu. Malo zateze.
Razmisljam se jos da li da idem.
Koje su cene u privatnim? Ne bi da mi naplate kao za obrezivanje.
Gde se daje anestezija? U glavic ili koren penisa? Cujem da je 5 injekcija.
To mi je najgori deo.
Ima li jos nekih neprijatnosti tokom operacije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 27, 2008 3:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 28, 2008 1:29 pm
Postovi: 21
Jel ima neko informaciju da li u Nisu postoji neka privatna klinika gde se moze uraditi operacija za fimozu. Ako nema takve, jel moze neka preporuka za neku u beogradu. (ako ne moze javno posaljite pp).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 28, 2008 11:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 28, 2008 10:41 pm
Postovi: 11
pozdrav svima,prelistao sam temu i vidim da vecina ljudi ima isti ili slican problem kao i ja

jos kao klinac sam tandarao pisu i zbog takozvane fimoze sam pocepao kozicu,krvarilo je kratko ali dugo je peckao prilikom mokrnja,zaraslo je posle vise nedelja,sad se vec i ne secam,nisam nikom govorio niti isao kod lekara,prosle su godine i pojavila se potreba zenskim telom,bilo je svega al nikako da probam i probijem led,odugovlacio sam do 17-te,probao i moze,malo je zatezalo ali kad se staza ugazila bez ikakvih problema,na regrutaciji nisam nista prijavljivao,pregledali su vizuelno i to je to,mada i sad sa 29.godina jos uvek u erekciji ne mogu da prevucem kozicu skroz i ne predstavlja mi problem,ali kad je u opustenom stanju ide sa malo otpora,bilo je usput blagih infekcija u vojsci ali je sve proslao uz redovno odrzavanje higijene

sada imam tri preslatke cerke i ako bog da i cetvrto,supruga se ne zali cak joj se ovako i svidja,tako da sam davno odustao od operacije,jer nisam bas ljubitrlj bolnica pogotovo ako ja moram

probao sam i da danima vezbam rastezanje kozice ali samo izazovem neki cudan svrab i peckanje,ovako svremena na vreme u toku dana prilikom mokrenja prevucem par puta kozicu cisto da mogu i eventualno ako sam u mogucnosti odma operem jer desavalo se da osecam posle vise uzastopnih mokrenja jak miris koji nije prijatan a i pocne da svrbi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 28, 2008 11:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Dakle vecita dilema da li treba operisati fimoze.Pa naravno da treba a prica ide ovako:Obzirom da se u slucaju fimoze prepucijum ne moze prevuci preko glansa i odrzavanje higijene je otezano pa u prostoru izmedju glansa i prepucijuma dolazi do retencije sekreta iz lojnih zlezda a gde god u organizmu postoji bilo kakva retencija sekreta podloga je idealna za kolonizaciju bakterijama i infekciju.E tu postoji jedna kvaka jer gde god postoji infekcija i nekroza celija postoji i regeneracija celija epitela deobom.S tim sto ako infekcija duze traje ili se ponavlja celija epitela se obnavljaju deobom a sto vise deoba postoji postoji i veca verovatnoca da dodje do akumulacije genetskih mutacija cime je otvoren put u malignu alteraciju i nastanak planocelularnog karcinoma .Bolest je naravno retka u populacijama koje tradicionalno praktikuju cirkumciziju.A kad dodje do pojave karcinoma penisa stvar postaje vrlo ruzna i od zavisnosti od prosirenosti primenjuju se parcijalna i totalna amputacija penisa a ako je bolest lokalno uznapredovala i emaskulinizacija.Dakle zasto sebe dovesti u potencijalno opasnu situaciju izbegavanjem male intervencije kakva je cirkumcizija??
Prosudite sami.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 30, 2008 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 12:03 pm
Postovi: 10
severus je napisao:
Dakle vecita dilema da li treba operisati fimoze.Pa naravno da treba a prica ide ovako:Obzirom da se u slucaju fimoze prepucijum ne moze prevuci preko glansa i odrzavanje higijene je otezano pa u prostoru izmedju glansa i prepucijuma dolazi do retencije sekreta iz lojnih zlezda a gde god u organizmu postoji bilo kakva retencija sekreta podloga je idealna za kolonizaciju bakterijama i infekciju.E tu postoji jedna kvaka jer gde god postoji infekcija i nekroza celija postoji i regeneracija celija epitela deobom.S tim sto ako infekcija duze traje ili se ponavlja celija epitela se obnavljaju deobom a sto vise deoba postoji postoji i veca verovatnoca da dodje do akumulacije genetskih mutacija cime je otvoren put u malignu alteraciju i nastanak planocelularnog karcinoma .Bolest je naravno retka u populacijama koje tradicionalno praktikuju cirkumciziju.A kad dodje do pojave karcinoma penisa stvar postaje vrlo ruzna i od zavisnosti od prosirenosti primenjuju se parcijalna i totalna amputacija penisa a ako je bolest lokalno uznapredovala i emaskulinizacija.Dakle zasto sebe dovesti u potencijalno opasnu situaciju izbegavanjem male intervencije kakva je cirkumcizija??
Prosudite sami.


Lik je objasnio :D

Evo svima da kazem proslo je 7 dana od operacije i vratio sam se 100% normalnom zivotu,evo sinoc sam sprintao 200m za autobusom i sve ok...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 86  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: