Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dioptrija se stalno povecava
PostPoslato: Sre Avg 06, 2008 11:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 06, 2008 5:34 pm
Postovi: 25
Imam cerku od osam godina. Pred polazak u skolu isli smo na pregled kod oftamologa i tada je primeceno da slabije vidi. Kontrola je bila za cetiri meseca i sa sedam godina ona je dobila dioptriju - 0,50. Na sledecoj kontroli dioptrija na jednom oku je bila -0.75 a na drugom -1. Svakih sest meseci idemo na kontrolu i dioptrija joj se stalno povecava. Sada na jednom oku je -1,75 a na drugom -2.25. Da li neko ima slicne probleme i da li je to uopste normalno da se tako dioptrija povecava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: mozda nije normalno...
PostPoslato: Sre Sep 10, 2008 2:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 23, 2005 4:54 pm
Postovi: 1
...ali je tako. Meni dioptrija ne prestaje da se povecava a imam 32g! Ja sam takodje imala isto pitanje jer mi se dioptrija povecava na svakih 6 meseci za 0.50. Pojma nemam i da li je laserska operacija moguca u mom slucaju i gde bih mogla da je obavim? Pomoc! :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 10, 2008 9:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Moja dioptrija je rasla i menjala se sve do 25te godine. Upravo i kada se zavrshava razvoj oka i svih struktura oka!

Neka vas ne brine to shto se dioptrija menja, to je normalno kod dece, samo je bitno da na svakih par meseci radite pregeld da se proveri da li su naochare uradjene dobro, i svaki put kad se malo promeni dioptrija imace period adaptacije, nece odmah videti kristalno. Naochare su ipak jedna vrsta ortoze, pomagala na koje treba da se navikne!

Najbitnije je da kod nje ne stvarate otpor prema naocharima i da to noshenje naochara smatrate za potpuno normalno!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 27, 2008 6:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Kod odraslih osoba kod kojih postoji tendencija rasta miopije,potrebno je da nose za 0.50 slabiju dioptriju,da koriste vitamin E i kasiku ribljeg ulja svaki drugi dan.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 04, 2008 2:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 10:00 pm
Postovi: 29
Meni je rasla do pete godine godine tako dioptrija. Imate srecu ako je jos malo, jer je meni narasla do -11. Ono sto je meni uradjeno je skleroplastika, ne mora da bude resenje u vasem sluicaju, ali ako jeste, onda pravac rusija - klinika Fydorov. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: