Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u desnom delu glave na trenutke
PostPoslato: Sub Sep 27, 2008 2:32 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Feb 17, 2005 2:44 pm
Postovi: 51
Lokacija: Beograd
Pozdrav

Pre neki dan mi se desilo da me je glava zabolela onako ostro ali na kratko u desnom delu glave. To se desilo 4-5 puta i trajalo je po nekoliko sekundi, bol je bio jak i ostar, nisam osetio nikakve druge tegobe sem tog bola. U roku od nekih 15-20 minuta desilo se jos par puta. I posle toga se nije desavalo uopste.
Inace to se desilo za vreme jedne duze setnje, nisam bio napet tog dana. Kada sam dosao kuci vise mi se nije desavalo.

Takav ostar bol u desnom delu glave mi se desavao i par puta pre toga, ali samo jednom-dva puta mozda i posle toga se nije javljao. Ne mogu da se setim kada mi se prosli put desavalo, ali je sigurno proslo nekoliko meseci.

Inace to uopste nije onaj klasican tip bola u glavi, ovo je nesto mnogo ostrije i potpuno drugaciji tip bola.

Da li neko ima predstavu o cemu se radi? Nisam imao nikakve potrese mozga, udarce u glavu i sl.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 27, 2008 10:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
moze da se radi o milion stvari, otidjite dr opshte prakse da vas ispita kako treba i da va poshalje dalje ako bude potrebe, u zavisnosti od uzroka, to je ono shto morate da saznate, shta je uzrok takvim glavodoljama!

Krvni sudovi, nervi, reuma...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 27, 2008 3:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Klaster glavobolja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 27, 2008 3:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Vrlo moguce ali trebalo bi da se ode neurologu na pregled da se potvrdi pa da se da adekvatna terapija!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 28, 2008 4:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
A sta je to "klaster glavobolja"? :oops:
Imam 4-5 vrsta glavobolja, a jedna od njih podseca na opisanu(samo shto nije uvek odredjeni deo kao kod Stefana npr. desna strana...nego se "sheta"), pa te molim Tamaraftice-piruetice da mi objasnish...Pozz :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 28, 2008 4:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Devedeset odsto odraslih osoba pati od glavobolja. Za pojedince one su tek povremena neugodnost, ali za većinu one predstavljaju pravu moru, toliko da im utiču i na kvalitet života. Njihovo lečenje ometaju i brojne zablude. Jedna od njih jeste da je snažan bol znak migrene, ali nije tako.

- Migrena ima specifične simptome. Ako imate glavobolju koja vam ne dopušta da radite bilo šta, izaziva pulsirajuću bol s jedne strane glave i mučninu, te vas čini osetljivima na svetlost, to je verovatno migrena - objašnjava dr Endrju Dovson, direktor Zavoda za glavobolje u Londonu i nastavlja:
- Ako su vam mišići glave, temena, vilice ili vrata zategnuti i osetljivi, to je verovatno tenzijska glavobolja koju obično pokreće stres ili napetost.

Žestoke, ali retke su tzv. „klaster" glavobolje, koje mogu da se jave i do osam puta na dan. One počinju naglo, izazivajući intenzivan bol koji pogađa jednu stranu glave. Nos s te strane može da bude začepljen, a oko suzno i crveno. One češće pogađaju muškarce i javljaju se u isto vreme svakog dana, često remete san, a zahtevaju posebno lečenje - objašnjava Dovson.


On navodi i koji su to najčešći mitovi vezani za glavobolju, i da li su tačni ili ne.

1. Način života nema nikakav uticaj na migrenu
Napade migrene može da podstakne neispavanost, izloženost stresu ili štetnim hemikalijama iz duvanskog dima i parfema. Redovna vežba i uzimanje magnezijuma katkad pomažu u smanjivanju učestalosti i jačine migrena.

2. Ako ne prestaje, to je tumor na mozgu
Glavobolje su retko znak tumora, a i tada ih prate drugi simptomi, poput gubitka pamćenja. Međutim ako glavobolja traje, dobro je posetiti lekara. Uzrok hronične glavobolje može da bude naprezanje očiju.

3. Jaka glavobolja znak je opake bolesti
Samo pet odsto ljudi koji se lekaru obrate zbog glavobolje pate od neke ozbiljne bolesti. Međutim, neuobičajene glavobolje ili one vrlo snažne, praćene povraćanjem i mučninom, razlog su za posetu lekaru.

4. Migrene jednako često napadaju sve grupe
Migrene su najčešće kod odraslih žena. Prvi napad migrene najčešće se javi u dvadesetim godinama života, a ako je ne dobijete do pedesete, migrena će vas najverovatnije zaobići.

5. Ako prestanem da pijem kafu, zaboleće me glava
Oni koji su dugo pili pet šoljica kafe na dan mogu da iskuse blagu glavobolju kad prekinu s tom navikom. Ipak, kofein je delotvoran sastojak lekova protiv glavobolje i migrene.

6. Protiv glavobolje su najbolji jaki lekovi
Lekovi mogu da izazovu hronične glavobolje. Ne uzimajte više od 10 tableta protiv glavobolje mesečno. Protiv migrene se ne preporučuje više od 15 tableta mesečno.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 28, 2008 9:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Tamaraft, ti si nashe srculence! Hvalaaaa :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 97 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: