Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 10, 2008 12:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Ako imamo istu definiciju "altetnativne medicine" (namerno pod znake navoda), onda nam se stavovine razlikuju ni malo.

Međutim, pročitah ranije neki diskusiju Dr Ivice o nekim preparatima, gde je on bio veoma radikalan, a tu zasigurno 101% nije u pravu.

Zato sam rekao da preteruje i da bi trebalo malo više da povede računa o tome šta je u pitanju.

Što se tiče homeopatije, ne verujem da to išta može pomoći.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 10, 2008 12:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
btw, napravio sam par typo grešaka gore, hteo sam da ispravim, ali na ovom podforumu nema dugmeta "Izmeni"?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 10, 2008 12:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Svako ima odredjene stavove i teorijska znanja, i najbitnije praksu na osnovu koje donosi neke odluke i govori odredjene stvari!

Svako ima pravo da misli o bilo kom vidu lechenja shta god zeli, ali naravno da se pre iznoshenja stava edukuje, da sazna sve o nekoj terapiji ili vidu lechenja ili zalechenja pa onda da uporedi i poveze sa nechim drugim shto mu je blisko kroz praksu pa da donese konacno mishljenje.

I ja sam mislila da je fitomedicina chisto zezanje dokonih baba sa gomilom chajeva i trava pa sam se razuverila.

Jednstavno ne treba bilo kakvim delom svoje lichnosti jachati predrasude i blokirati pristup novim saznanjima!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 11, 2008 12:33 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Hvala gospodinu Voji Antonicu za ovaj sjajan sajt, sada vise ne moram nista da pisem o nadrilekarstvu, pseudonauci itd. - dovoljno je da ljude uputim na ovu adresu:

http://www.paralax.co.yu

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 11, 2008 9:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Voju Antonića poznajem lično veoma dugo, dosta pre nego što je napisao ovu knjigu.

Čovek je ceo život posvetio istraživanju svih vrsta nadrilekarstva i sličnih grozomornih prevara od strane ljudi sa dna društvene lestvice i na tome mu se divim.

Međutim, ja ne bih baš sve što nije zvanična medicina potvrdila stavljao pod kapu nadrilekarstva. Postoje stvari koje su van zvanične medicice, a veoma pomažu i nikako nisu nadrilekarstvo.

Problem je što obrazovaniji čovek relativno lako može te stvari da prepozna, ali manje obrazovan ne, što pravi pogodno tlo za razvoj svih vrsta prevarantskih nastupa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 12, 2008 9:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 08, 2008 12:56 am
Postovi: 20
@drivica
Oprezno samo. Ja to radim vec nekoliko godina i moram da priznam da je bilo vise negativnih nego pozitivnih reakcija od strane mojih poznanika, ili se naljute i govore "kako da ne" i "aha" (naravno bez argumentovanog odgovora) ili ne procitavsi je kazu "ma znam ja sve ovo al ima "nesto"..." a sutra nastave da konzumiraju "lek za sve" kupljen od lokalnog travara. Kostalo me je nekoliko izgubljenih prijatelja.

_________________
"Toliko je bilo stvari u životu kojih smo se bojali. A nije trebalo. Trebalo je živeti."
Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 12, 2008 10:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Hvala na upozorenju. Doziveo sam slicno - da me plitkoumni kvazi-strucni i "nazovi_akademski obrazovani ljudi ismeju, kao da sam im ispricao vic, i to los vic... Kao ubedjeni ateista, skeptik i racionalni humanista, pokusavam iz svoje male ordinacije i preko nekih drugih aktivosti u kojima dopirem do sirih krugova da ljudima ukazem na sve male i velike prevare i smicalice prikrivene maskom pseudonauke. Radim to vec 7-8 godina, od kako sam posle bombardovanja dosao putem interneta i putovanja u inostranstvo u intenzivniji kontakt sa skepticima u Americi i Engleskoj... Na zalost, mi ovde imamo - kao i u drugim zemljama - ogromnu vecinu ljudi sposobnih samo za povrsnu analizu ili potpuno nesposobnih za logicku dedukciju, spremnih da radije prigrle verovanje u magiju, natprirodno, "onostrano" - nego u opipljive dokaze i zdrav razum... Naravno, sve dok to bude tako, dok vecina covecanstva bude takva, imacemo ratove, religijsku opijenost, rasizam, kriminal i sve ono sto je nespojivo sa glorifikovanim ciljevima civilizacijskog napretka. Rastrzani smo izmedju papskih denuncijacija i mudzahedinskog ludila sa jedne strane i zelje da se otisnemo u svemir, da ne bude gladi i da svet bude svakoga dana u istom stanju kao sto je ona mala grupa ljudi delegiranih iz celog sveta u veceri otvaranja Olimpijade. Izmedju napretka i fundamentalizma, izmedju racionalnog i iracionalnog. Izmedju slepe vere i sujeverja i zelje da se otkriju tajne univerzuma, izmedju tiranije nenznanja i informaticke revolucije... Nicheov novochovek tek treba da se rodi... U medjuvremenu, imacemo cime da se zanimamo, eto, na primer da sacekamo i vidimo ako ce premudri nam ministar da smisli licenciranje "alternativaca" koje je blagosiljao svojom uredbom, da vidimo kako se to dobija lienca za lecenje duhovnom energijom, koja je stavljena na listu "proverenih i dokazanih metoda'...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 13, 2008 1:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 08, 2008 12:56 am
Postovi: 20
Nije striktno nadrilekarstvo ali se dotice teme:
http://www.b92.net/zivot/nauka.php?nav_id=195584
posle teksta obavezno procitajte komentare.


Antoniceva knjiga je maestralno obuhvatila sve tako da gotovo i nema nista da se doda.

Kad smo vec kod njega, pre par meseci je novinar Marko Jankovic u emisiji "Marko Jankovic show" na TV Kosava doveo "zanimljive" goste (moje misljenje - placena reklama).
Sagovornici su bili: covek koji se predstavio kao doktor i tvrdio je da njegova masina (koju je doneo u studio) leci sve bolesti a najbolje se pokazao u izlecenju raka (!), zatim jedan novinar koji je obavljao razgovore sa ljudima koji su "izleceni" i koji je sve to potvrdjivao kao i covek koji je njegov zadovoljni pacijent a dosao je da posvedoci o delotvornosti tzv masine.
A sad o masini - u pitanju je uredjaj velicine kutije za cipele iz koje vire dva kabla. Gledaocima je objasnjeno da je to revolucionarni patent napravljen od komponenti racunara, tacnije rezac, i potrebno je uhvatiti rukama sonde i bolest ce biti izlecena momentalno! Plus ne trosi struju. To je ustvari obican cd rom smesten u posebno kuciste. A cena - prava sitnica - 2500 evra.
I tako su oni hvalili to cudo dok Marko nije dozvolio da se javljaju gledaoci, uglavnom potencijalni kupci. Nekoj zeni je rekao da je metastaza na jetri koju ona ima nije opasna samo pod uslovom da odmah prekine lecenje i kupi njegov uredjaj. Javila se i jedna novinarka i pitala: a zasto 2500e kad nov racunar sa svom opremom kosta 600e? Tel.veza se prekinula... A onda se javio Voja Antonic.
I napravio veliku gresku, predstavio se, tako da mu voditelj nije dozvolio da govori a iz emisije su ga ubrzo iskljucili. Voja je uspeo samo da mu poruci da treba da ga je sramota sto blati novinarsku profesiju kad u studio dovodi kojekakve sarlatane.
I na kraju slag na tortu: ljudima je saopsteno da ako su tesko bolesni batale razne medicinske gluposti, hemoterapije isl i da sto pre naruce uredjaj koji leci sve, dok jos nije kasno.

_________________
"Toliko je bilo stvari u životu kojih smo se bojali. A nije trebalo. Trebalo je živeti."
Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 13, 2008 1:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 08, 2008 12:56 am
Postovi: 20
Nije striktno nadrilekarstvo ali se dotice teme:
http://www.b92.net/zivot/nauka.php?nav_id=195584
posle teksta obavezno procitajte komentare.


Antoniceva knjiga je maestralno obuhvatila sve tako da gotovo i nema nista da se doda.

Kad smo vec kod njega, pre par meseci je novinar Marko Jankovic u emisiji "Marko Jankovic show" na TV Kosava doveo "zanimljive" goste (moje misljenje - placena reklama).
Sagovornici su bili: covek koji se predstavio kao doktor i tvrdio je da njegova masina (koju je doneo u studio) leci sve bolesti a najbolje se pokazao u izlecenju raka (!), zatim jedan novinar koji je obavljao razgovore sa ljudima koji su "izleceni" i koji je sve to potvrdjivao kao i covek koji je njegov zadovoljni pacijent a dosao je da posvedoci o delotvornosti tzv masine.
A sad o masini - u pitanju je uredjaj velicine kutije za cipele iz koje vire dva kabla. Gledaocima je objasnjeno da je to revolucionarni patent napravljen od komponenti racunara, tacnije rezac, i potrebno je uhvatiti rukama sonde i bolest ce biti izlecena momentalno! Plus ne trosi struju. To je ustvari obican cd rom smesten u posebno kuciste. A cena - prava sitnica - 2500 evra.
I tako su oni hvalili to cudo dok Marko nije dozvolio da se javljaju gledaoci, uglavnom potencijalni kupci. Nekoj zeni je rekao da je metastaza na jetri koju ona ima nije opasna samo pod uslovom da odmah prekine lecenje i kupi njegov uredjaj. Javila se i jedna novinarka i pitala: a zasto 2500e kad nov racunar sa svom opremom kosta 600e? Tel.veza se prekinula... A onda se javio Voja Antonic.
I napravio veliku gresku, predstavio se, tako da mu voditelj nije dozvolio da govori a iz emisije su ga ubrzo iskljucili. Voja je uspeo samo da mu poruci da treba da ga je sramota sto blati novinarsku profesiju kad u studio dovodi kojekakve sarlatane.
I na kraju slag na tortu: ljudima je saopsteno da ako su tesko bolesni batale razne medicinske gluposti, hemoterapije isl i da sto pre naruce uredjaj koji leci sve, dok jos nije kasno.

_________________
"Toliko je bilo stvari u životu kojih smo se bojali. A nije trebalo. Trebalo je živeti."
Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 20, 2008 12:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 20, 2008 10:34 am
Postovi: 17
Imam samo jedno pitanje za dr Ivicu:
Sta kada se zvanicna medicina odrekne nasih najmilijih?Morate priznati da se to nazalost cesto desava...Da li se od nas ocekuje da ih se odreknemo i mi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 21, 2008 12:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
malina-80 je napisao:
Imam samo jedno pitanje za dr Ivicu:
Sta kada se zvanicna medicina odrekne nasih najmilijih?Morate priznati da se to nazalost cesto desava...Da li se od nas ocekuje da ih se odreknemo i mi?


Najpre moras da svatis nesto vrlo jednostavno.

To sto ti nazivas "dizanje ruku" od najmilijih jeste obican odgovor, da medicina nije absolut koji bi u svakom trenu pravio "cuda".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 21, 2008 12:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Niste odgovorili na pitanje, a postoji i gora formulacija tog pitanja:

Šta činiti kada tebe lično medicina prvo upropasti - pa onda digne ruke od tebe?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 21, 2008 1:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
Omega je napisao:
Niste odgovorili na pitanje, a postoji i gora formulacija tog pitanja:

Šta činiti kada tebe lično medicina prvo upropasti - pa onda digne ruke od tebe?


Pa zavisi sta za nekog znaci da ga "upropasti", odn. da "digne ruke"...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 21, 2008 1:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Ono što to i bukvalno znači: dakle uništi ti zdravlje totalno i doživotno, a onda kaže: nema pomoći.

Ali bolje da ne plašimo ljude...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 21, 2008 9:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
A kako to nekoga medicina moze da upropasti??Bas me interesuje sta podrazumevate pod tim "medicina ga je upropastila"??


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: