Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 06, 2004 1:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 06, 2004 2:00 am
Postovi: 2
Imam jedan mali problem.
Naime,skoro mi je iznad gornje usne izasla malo veca bubuljica!!! Naravno i kao svakom teenejdzeru(17 god) djavo mi nije dao mira i ja sam je cackao zato sto me je nervirala i sada mi je na tom mestu ostala fleka.
Izgled flek: Bela ispupcena ( kao kada palite neku plasticnu kesu pa vam kane na kozu i izgleda kao da imate zakrpu na tom delu koze!!!)Kako se to moze ukloniti?Da li se moze koristiti laserska abrazija(ako mozze neko da mi napise nesto vise o njoj!)
Samo da napomenem ovo mi se ne desava cesto( prvi put ) i bubuljice mi takodje ne izlaze cesto ali kada se neka pojavi izgleda kao da mi je izasao cir a ne bubuljica.Od preparata sam koristio Puzzle antibakterijski losion proizvodjac Nega!
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 06, 2004 3:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
Lasersku dermoabraziju nikako ne preporučujem jer oporavak traje dugo,a i sama metoda daje ožijke.Tu metodu sam lično probao i ostavlja ružičaste fleke i to izražene koje se teško povlače-kod mene čak
ni nakon skoro 5 meseci.
Bolje probati mikrodermoabraziju ili AHA tretmane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 06, 2004 5:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 06, 2004 2:00 am
Postovi: 2
Mozes li mi napisati nesto vise o mikrodermoabraziji ili AHA tretmanima. Kako,sta gde???!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 07, 2004 9:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
Ako živiš u Srbiji,Beograd što pretpostavljam da je slučaj onda to baš i nije dobra pretpostavka.Evo nekoliko saveta:

Oba tretmana se po pravilu rade u toku jeseni i zime zbog loših efekata sunca.

Bitno je da ni jedan ni drugi tretman ne radiš nikako u kozmetičkim salonima jer su nedovoljno stručni pa mogu da stvore još gori problem.

Od ordinacija treba videti i pametno izabrati jer ih ima veoma mnogo,a malo njih je zaista stručno i ima sve metode.Najbolje je raspitati se i odlučiti na bazi dobrih preporuka i rezultata od strane drugih pacijenata.Kako sam i sam u fazi odlučivanja
i traženja najboljeg lekara za iste tretmane
i u mom slučaju,za sada ne mogu ništa konkretno da preložim,ali u svakom slučaju
predlažem da nikako ne posetiš ordinacije
tipa Diva,Menssana jer lično ja,ali i drugi
ljudi kako sam slušao odatle nose negativna
iskustva.

Mikrodermoabrazija radi po principu kristala
aluminijuma koji vakumski uz pomoć aparata
deluju na kožu,što znači da tu u suštini nema hemije,dok se kod AHA tretmana podrazumeva voćna kiselina,pa je veoma bitno
i da procenat kiseline koja se koristi bude
što veći jer su efekti bolji.Primera radi
postoje kreme na bazi AHA koje se mogu koristiti i kod kuće ali one imaju samo oko
10% koncentracije što daje zanemarljive efekte.Veće koncentracije mogu koristiti samo stručnjaci,a kako sam dobio preporuke
najbolji su tretmani sa 90% što kod nas teško naći da neko radi-u tom smislu ako naiđeš na neku ordinaciju molim te za obaveštenje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: