Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: maligni tumor pluca
PostPoslato: Pet Sep 19, 2008 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 19, 2008 1:43 pm
Postovi: 1
Lokacija: Obrenovac
Postovani,

moj otac vec ravno godinu dana se bori protiv kancera na plucima,isao je na nekoliko hemoterapija i jedno zracenje,medjutim tumor je metastazirao na lobanju,karlicu,noge.ima mnogo jake bolove,lekari su mu dali trodone i razne analgetike,ali bolovi ne prolaze.Cini mi se da su digli ruke od njega.Zaista ne vidim nacin da mu bar ublazim bolove. Usla sam u ontakt sa dr.Todorom Jovanovicem,ali jos nismo imali sastanak.Citala sam o Todoxinu2 za maligna oboljenja,ne znamkoliko je to efektivno.Molim Vas da ako ima te neki predlog za mene,javete se.Ocajna sam!!!! :roll:

_________________
with love Suzana!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 20, 2008 11:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 20, 2008 10:34 am
Postovi: 17
Draga bambola,
Ne znam da li ti mogu pomoci ili dozvoliti sebi da ti dam neki savet ali citajuci tvoj post osecam potrebu da ti prenesem iskustvo jedne meni jako drage osobe.
Naime,mojoj tetki je pre nesto manje od godinu dana dijagnostikovan rak zucne kese sa metastazama na crevima,jetri i trbusnoj maramici.Tetka se osecala dobro,za cudo nije osecala nikakve simptome i upravo zbog toga je bolest otkrivena kad je vec toliko uznapredovala.Doktori su savetovali da ne pocinjemo odmah sa nekim alojama i drugim vidovima alternativne medicine sto smo mi naravno prihvatili i radili sve po njihovim uputama.Njoj je odmah prepisana hemoterapija koju je ona u pocetku jako dobro podnosila i osim sto joj je opala kosa ona se dobro osecala,obavljala svakodnevne aktivnosti,bila puna zivota i vere u ozdravljenje.Medjutim...pre nekih 2 i po meseca radila je CT skeniranje,ultrazvuk i slicne preglede i konstatovano je da prva faza lecenja"uspesno zavrsena"i da ce sada imati pauzu od 2 meseca.Na nase insistiranje da saznamo sta to treba da znaci i kakvi su planovi za dalje receno nam je samo da je"nesto nestalo a nesto i nastalo"i da cemo dalje videti za 2 meseca.Medjutim,tu pocinju problemi...vec 2-3 dana nakon tih testiranja ona je naprasno od jednom pocela da gubi snagu,da se trese i bukvalno preko noci joj se stanje toliko pogorsalo da vise nije mogla da ustane iz kreveta.Stomak joj se napunio tecnoscu,odveli smo je na punktiranje ali se za 2 dana opet poceo puniti.Vodili smo je u bolnicu svaki dan dok nam konacno nisu rekli da joj je organizam toliko oslabio od hemoterapije da oni jednostavno vise nista ne mogu da urade za nju i da joj je najbolje da bude kuci.
Svakakve savete smo slusali,provodili dane i noci na internetu u potrazi za nekim alternativnim metodama lecenja i konacno se odlucili za Brojsovu terapiju.Da ne duzim,ona je sada vec skoro 4 nedelje na toj terapiji.Postigli smo sledece:od pocetka terapije nema vise problema sa tecnoscu u stomaku,nekih 10-tak dana nakon pocetka terapije pocela je normalno da piski-sto pre toga nije mogla,nakon nekih 2 nedelje mucnine su prestale a nakon 3 nedelje pocela je ponovo sama da ustaje iz kreveta i da odlazi do wc-a sto je sada za nas veliki uspeh jer to vec 2 meseca nije mogla ni da zamisli.Pre neki dan je mojoj majci poslala poruku"bolje mi je" a zadnja dva meseca nije progovorila ni reci od depresije u koju je upala...a kako i ne bi!
Sve u svemu,mi smo odlucili da ovo izguramo do kraja.Svesni smo da nasa borba tek predstoji i da u ove nacine lecenja ne mozemo polagati prevelike nade ali kada se zvanicna medicina odrekne nasih najmilijih mi jednostavno nesto moramo pokusati.Napominjem da moja tetka nije imala bolove pa nije bio neki problem odreci se lekova a to ova terapija zahteva.Ipak je bitno da se nasi najmiliji ne muce jos vise.
Draga Bambola,napominjem ti da ova terapija nije moj savet tebi kao oblik lecenja jer je zvanicna medicina ipak iz nekog razloga zvanicna ali kada ponestane izbora...uzmi u obzir svacija iskustva.
Zelim vam svu srecu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 1:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 12, 2007 2:38 am
Postovi: 26
Lokacija: Beograd
a reci mi koji je karcinom u pitanju?? adeno ca, microcelularni... ?? Izvini, ja ne mogu da pishem neke bajke, zato cu ti pisati veoma direktno i bez uvijanja. U Todoxin ne verujem i ostale biljne preparate. Moj otac je proshle godine operisao carcinom pluca, za metastaze smo saznali pochetkom juna, a preminuo je 2og septembra. Naravno da je izrazio zelju za preparatima, shto smo i koristili, ali od njih nije bilo boljitka. Zato mislim da treba da koristi ono shto mu lekari kazu i od toga mu je bar malo lakshe. Ako bolovi ne prestanu sa trodonima, probaj da vidish sa lekarima za morfijumske flastere, oni su strashno jaki, ali ne bi trebalo da ima bolove. Trodon gledaj da mu dajesh kad probije bol. Mislim da je najvishe u toku dana shto sme da primi 4mg trodona, tj 4 po 500. Ti uvek daj po jedan naravno. Ono shto je najbitnije je da budesh uz njega, chinish mu sve apsolutno shto zeli, reshite zajedno neke nereshene zivotne stvari i probash da shvatish da je to sve zivot i nishta drugo.

poz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: