Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u Grudnoj Hrskavici
PostPoslato: Uto Sep 02, 2008 7:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 9:35 pm
Postovi: 126
Bol je poceo prije pola godine, kada sam imao trening i izvodio vezbe propadanja na gimnasticarskim prstenovima i preterao, isao suvise nisko. Od drugog dana poceli su bolovi u grudnoj hrskavici i pucketanja sve cesca, bol je danas najizrazeniji kada izvedem neki cudan nepredvidjen pokret rukama i redovno kad se budim ujutru jer spavam na boku pa stisnem hrskavicu pa bol ume da traje i do pola dana. Pokusao sam raznim vezbama i istezanjem da otklonim, ili smanjim bol ali nisam uspeo.

Trebao bi mi savet , da li da nastavim sa vezbanjem i postepenoda povecavam teret, i da li da posetim lekara i da uradim snimanje grudnog kosa?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 04, 2008 9:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Mozete li da precizirate gde tacno boli i da malo detaljnije opisete vrstu bola?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 04, 2008 10:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 9:35 pm
Postovi: 126
Bol se pojavljuje tacno u sredini grudnog kosa, znaci gde je hrskavica (eng.sternum) http://en.wikipedia.org/wiki/Sternum

Bol je tup, ujutru kad ustanem imam osecaj kao da se nesto zaglavilo i trazim polozaj, pomeranjem ruku istezanjem da se odglavi i onda se tako prevrcem i istezem dok mi se negde u sred dana ne potrefi pravi polozaj (ako se to uopste desi) i cujem kako pukne nesto u grudima , verovatno hrskavica ali je bez bola i mnogo mi je lakse od tog momenta i ne osjecam tegobe, sve do sledeceg nezgodnog pokreta ili do sledeceg spavanja kad sve krene opet iz pocetka.

Bol je najjaci kada ispred sobom pokusam da spojim svoje laktove da se dodiruju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 12:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Ovakve tegobe najverovatnije mogu da odgovaraju povredi nekog od misica koji se pripajaju na samoj grudnoj kosti ili povredi hrskavice na spoju grudne kosti sa nekim od rebara. Bilo kako bilo, mislim da je za pocetak potrebno smanjivanje fizickih opterecenaj da bi se povredjeno mesto oporavilo. Sem toga, bilo bi dobro da napravite snimak grudnog kosa i da se javite na pregled torakalnom hirurgu. Ako on nadje da uzrok problema nije u njegovom "resoru", uputice vas dalje kod ortopeda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 1:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Da li trenirate neshto i chime se bavite?

Ovakav bol mogu da izazivu iskidana vlakna jednog od pektoralnih mishica, ili chak moguce da su vlakna bila pod tolikiim opterecenjem da su povukla i deo kosti sa sternuma, periost, porvrshinski deo kosti se oshteti i tako boli!

Savet je da odete fizijatru, da vas pregleda, da ispita pregledom da li je to u pitanju pa posle ako bude bilo potrebe da vas uputi na snimanje!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 7:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 9:35 pm
Postovi: 126
tamaraft je napisao:
Da li trenirate neshto i chime se bavite?

Treniram redovno i izvodim vezbe na gimnasticarskim prstenovima, tako je i doslo do ove povrede.


Hvala svima na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 7:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Onda vrlo verovatno da je do ove povrede doshlo naporom, pogotovo ako ste vezbe radili nedovoljno zagrejani ili nedovoljno odmorni, i jednostavno jedan deo vlakana se iskidao i mozda i povukao periost sa sobom!

Moj savet je da zaboravite neko vreme na vezbe i da pratite da li se bol smanjuje.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u Grudnoj Hrskavici
PostPoslato: Pon Nov 30, 2015 2:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 2:03 am
Postovi: 1
Cao,proslo je bas dosta vremena od tvog posta.Trazio sam na internetu punu,oko bolova u predelu sternuma i naleteo sam na pravo mesto. :D
Potpuno ista stvar se desava kod mene.Ujutru kad ustanem moram da se istegnem i onda mi nesto krcne u predelu sternuma,tacno oko sredine i odmah mi je lakse.Inace treniram u teretani vec oko 3 godine.Po mom misljenju je da je nesto u vezi hrskavice koje spaja rebro sa sternumom.
Interesuje me,da li si isao negde na preglede i sta su ti rekli?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: