Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Tamnija mokraca
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 4:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 06, 2008 2:31 am
Postovi: 2
Pozdrav,

Imam 30 godina i nemam nikakvih zdravstvenih problema za koje znam. Pre dva dana sam prvi put imao tamniju mokracu nego ikada. Dakle nije bas tamna kao tamno pivo ali je znatno tamnija nego normalna uobicajena boja. Desavalo mi se pre (kao i svima verovatno) da bude zuca nego obicno ili ponekad malo mutnija ali ovo je najveca razlika do sada. Jako sam se zabrinuo jer sam onako na brzinu na internetu video cemu sve to moze da bude uzrok. Nisam neki hipohondar ali nije mi ni svejedno. Ne verujem da je u pitanju dehidracija jer unosim dovoljno tecnosti u toku dana. Mozda ne bas koliko bi trebalo, barem ne vode, ali mislim da unosim dovoljno. Napomenuo bih samo da prilicno cesto konzumiram alkohol ali ne u nekim ogromnim kolicinama. Hranim se ne preterano zdravo ali oduvek. Znaci ima tu i dosta brze hrane, meso skoro svaki obrok i slicno. Takodje, pusac sam. Posto sam tek pristupio ovom forumu i to najvise iz ovog razloga, interesuje me da li neko strucan ima neka bezazlenija objasnjenja sta bi moglo da bude u pitanju.
Nemam nikakvih problema sa uriniranjem, ni bol ni peckanje. Takodje, samo bih pomenuo da oduvek idem u proseku 3 puta dnevno. Nisam od onih koji uriniraju bas cesto.
Unapred hvala na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 5:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Uradite urinokulturu ako ste vec zabrinuti!

Setite se shta ste jeli ili pili, koliko technosti tokom dana unosite, kakve hrane....to zna mnogo da utiche na boju urina.

Isto tako, 3 mokrenja za 24 sata su jako malo, ako niste do sada bili na ultrazvuku otidjite, chisto da proverite zapreminu vashe behshike!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 08, 2008 6:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 06, 2008 2:31 am
Postovi: 2
Hvala puno na savetu. Svakako cu uraditi urinokulturu, ima vise od 2 godine kako nisam to radio.
U svakom slucaju, mokraca mi je sada normalna (dakle ta tamnija faza je trajala ukupno dva dana, s tim sto se postepeno posvetljivala) ali svakako idem ovih dana da proverim je li sve u redu.

Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 12:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 12:31 am
Postovi: 155
Tamna mokraca je jedan od simptoma zutice(hepatitisa)... Posto sam nedavno saznala da bolujem od hepatitisa b mogu vam reci da nije za salu i da se testirate na viruse ili makar da uradite ALT, AST, Bilirubin direktni i ukupni kao i GamaGT... Nadam se da ce sve biti ok...
Ja sam imala jako tamnu mokracu skoro kao pivo i svetlu stolicu...
zutica j bolest bez simptoma nazalost, jako podmukla.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 85 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: