Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: iscrpljujuce dosadni napadi panike
PostPoslato: Ned Okt 30, 2005 3:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 30, 2005 2:32 am
Postovi: 1
Napade panike imam vec duze vreme,pri tome su oni bili razlicitog intenziteta i stepena (ne)podnosljivosti.I teorijski i prakticno sam upoznata sa svim simptomima i manifestacijama panike,kao i razlicitim stanjima straha,blokiranosti i bespomocnosti."Moj panicni put" :wink: i reakcije su imali razlicite amplitude(verovatno zato sto traju duze vreme),ali sam ipak nekako (ali teskom mukom)uspevala da se izborim sa njima...ali stvarno uz puno energije i sa puno padova.E sad...moj osnovni problem(ili bar jedan od njih) jeste sto ja nikako sa panikom ne mogu da se pomirim i da je prihvatim u onom smislu da kazem:"pa dobro,to je deo mene i to sam ja",vec uvek nekako mislim da ce to proci,kad sredim ovo ili ono ili ...Ustvari ja zelim ovim putem da pitam nekoga ko se izlecio ili to za sebe misli za nekog dobrog psihoterapeuta u Bg specijalizovanog za panicne poremecaje,jer mislim da sam na pola puta(nemam vise onaj uzasavajuci strah od straha,radim stvari gotovo normalno,uspela sam pod panikom da doguram skoro do kraja fakulteta,idem na engl. zavrsim kurseve i barem spolja izgledam kao i svi ostali,putujem,ostajem sama kuci i donekle slobodno setam gradom,ustvari da radim sve ono sto mi se na mahove dok me je drmala panika jako,cinilo nemogucim),ali neki strah je ostao,napetost i blagi napadi panike(koji jako kulminiraju u ispitnom roku),sto sve u meni uzrokuje neki bes,frustriranost,deprimiranost ili tugu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: iscrpljujuce dosadni napadi panike
PostPoslato: Sre Nov 09, 2005 9:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 26, 2005 1:30 pm
Postovi: 54
Lokacija: Zemun
mmrvica je napisao:
neki strah je ostao,napetost i blagi napadi panike(koji jako kulminiraju u ispitnom roku),sto sve u meni uzrokuje neki bes,frustriranost,deprimiranost ili tugu

Mrvice,
to sto ti se desava da imas pojacane napade ili strah, nervozu i sl. pred ispite je sasvim normalno. Napade panike pojacava stres, a i trema pred ispit i misao da te ne uhvati napad u sred odgovranja je podsticaj da tvoj vegetativni nervni sistem odreaguje i da ti to osetis kao nesto zesce od obicne treme.
Nisi napisala koliko dugo imas probleme sa panicnim napadima, ali ako ti je za utehu mislim da ih se niko nije oslobodio pre 4-5 godina "druzenja" sa njima.
Ja ih imam 5 godina, sada vec ignorisem to sto ih imam, krecem se i funkcionisem, ali isto kao i ti pred neki bitan sastanak ili izlaganje na poslu osetim neku vrstu straha i uznemirenosti dok, na primer, pre svega ovoga uopste nisam imao takvih problema. Tu promenu mozemo opravdati time sto panicni napadi hteli mi to da priznamo ili ne u vecoj ili manjoj meri (uglavnom u vecoj) izmene ono nase "JA", pa se osecamo kao druga osoba posle iskustva koje nose panicni napadi.
Psihijatar ce ti pomoci, ali (govorim ti iz svog iskustva) najvise mozes da pomognes sebi ti sama.
Tesko je, ali za sada prihvati sebe takovom kakva jesi i probaj da se puno ne osvrces na to sto s vremena na vreme imas napad ili osecaj neprijatnosti... Redovno uzimaj lekove, cini sebi svoj zivot sto ispunjenijm kako bi imala sto manje vremena za razmisljanje o napadima... i polako ce to bledeti do sasvim podonsljivog nivoa.
Sve najbolje i pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 10, 2005 1:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 06, 2005 2:20 am
Postovi: 5
Uuhhhh, Baneb, ova informacija o trajanju panicnih napada ( 4-5 godina ) me potpuno baca u ocaj. Imam 27 godina i prvi napad mi se dogodio pre tri meseca na letovanju, .... jeeezzzzivooo, ... nisam imala pojma sta mi se desava, zavrsila sam u hitnoj, dobila bromazepam, ali nervoza nije prestajala, tako da se moj zasluseni i dugo ocekivani odmor zavrsio za tri dana. Po povratku sam odmah krenula kod psihijatra, pocela sa bromazepamom po potrebi, a sada uzimam ksalol redovno. U medjuvremenu sam prevazisla strah od prevoza, strah od straha....znam da mi se nista nece dogoditi i kad dodje, ali ... kada se pojavi, ja sam paralisana i ne znam sta da radim, imam osecaj da cu poludeti i da moram da pobegnem ( gde, od koga i zasto ne znam !!!) . Stvarno se trudim da ne povladjujem svom strahu, idem na faks, idem do grada i funkcionisem ok i tako bude danima, a onda se u guzvi u amfiteatru iznenada pojavi ... i to vise nisam ja. Potpuno frustrirajuce, korak napred, tri unazad i tako u krug. Dokle vise ?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ines
PostPoslato: Čet Nov 10, 2005 6:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 26, 2005 1:30 pm
Postovi: 54
Lokacija: Zemun
Kratko i jasno,
dok ne budes dosla dotle da ides dva koraka napred a samo jedan nazad.
Veruj mi i ja sam kroz sve to ISTO prosao. Odlazio u bolnicu, tamo boc u guzu injekciju bensedina, boc u venu infuziju... Al proslo...
I isto kao i tebe uhvatilo me sa nekih 28 godina. Sad imam 33 ali cepam dalje, guram bez obzira na to sto mozda moze da mi se desi da imam napad panike (koga hvala Bobu i meni nisam imao oko godinu ipo- dve).
Jedan BITAN SAVET: namoj se opirati napadu samo ces ga pojacati. Pusti ga i dok traje probaj sebe da zamajavas nekim drugim mislima (probaj da napravis neku pricu ili pesmu u svojoj glavi...) videces da ce puno pomoci. Sto vise razmisljas o napadu - to ga vise hranis i to ce jace da te pogodi.
Ja nisam poludeo, Danka cije postove mozes cesto da procitas nije poludela, neces ni ti poludeti. Malo samo strpljenja i vere u sebe i videces da ce se to samo po sebi smiriti i povuci...
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 11, 2005 12:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 06, 2005 2:20 am
Postovi: 5
Baneb, hvala na savetima. Danas sam proplakala ceo dan, ali sutra ce biti bolje, nadam se.... pozdrav !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Suzice
PostPoslato: Pet Nov 11, 2005 9:48 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 26, 2005 1:30 pm
Postovi: 54
Lokacija: Zemun
Suzice...
A sta da ti kazem Ines, prve godine kada sam dobio napade i ja sam imao momenata (iako sam rough musko) kad sam ridao kao dete nad svojom sudbinom, od ocaja i zaleci sebe...
I svaki put kad sam se isplakao bilo mi je lakse. Valjda zato sto pustis pa ocaj i tuga izadju sa suzama.
Sad mi je pomalo smesno kad se osvrnem na sve to, ali hocu da ti kazem da je i ta faza ocaja i depresije normalna i da ce i ona proci.
Vidi sa svojim psihijatrom da ti ca neki ("chill out") antidepresiv.
Proci ce. Veruj mi, proci ce.
I placi slobodno kad ti se place...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 12, 2005 12:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 06, 2005 2:20 am
Postovi: 5
...I danas je isto, opet ceo dan placem.... plus bes ( na sebe ), plus nervoza. Zasto ? Zato sto je mesec dana bilo sve ok, izasla sam na ispit, isla na zurku, isla do grada.... i pomislih kako je zivot opet lep i samo baam, vratilo se. I sta sada?! Sve iz pocetka.... malo je zamorno. Izvinjavam se sto zvucim ovako pesimisticno, ovde su svi hrabri i ja se trudim da budem, ali takav mi je dan ( i jucerasnji ). Sorry baneb i hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 12, 2005 8:56 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 26, 2005 1:30 pm
Postovi: 54
Lokacija: Zemun
Ines je napisao:
... I sta sada?! Sve iz pocetka.... malo je zamorno.

Sta sada? Nista, obrisati suzice i ako treba poceti SVE IZ POCETKA. I biti spreman da jos 10 puta pocinjemo sve iz pocetka ali sa jednom mislju.
OVO CE JEDNOGA DAN A PRESTATI.
Reci mi iskreno: sta bi drugo radila kada se ne bi borila? Jesi bas toliko slaba da bi se predala? Kladim se da nisi!
Kad ti je najteze, pozovi decka, drugaricu, roditelje, bilo koga ko ti je blizak, izjuri napolje, setaj... Setaj ako treba za inat ocaju i tome sta osecas. Pusti neku veselu muziku... Radi sve sto mozes ali samo nemoj da se predajes.
Na kraju krajeva i tuga i suze i ocaj su za coveka. Jesi covek? Jesi? Ok. Onda to sve i prihvati kao covek.
I gore glavu mala. Istresi nos i obrisi suze, a sutra je novi dan. Od tebe zavisi kakav ce ti biti.
Ne znam zasto ali verujem u tebe...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hm..
PostPoslato: Uto Nov 22, 2005 9:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 22, 2005 2:35 pm
Postovi: 5
ja sam se jos gore osecala vise od godinu dana,nisam mogla ni plakati...nista me nije dodirivalo,kao da sam sama na planeti....kad sam bila sama,kontala sam kako bi mi dobro doslo drustvo,da malo potisnem taj svoj bol,ali neposredno nakon sto bih se nasla sa nekim, opet sam zelela da budem sama jer mi se cinilo da sam tako dosadna i da zracim negativnostcu da nisam zelela da to drugi gledaju, kad mi ionako niko ne moze pomoci...svi su mi govorili da to mora proci jer moja priroda nije takva,uvek sam bila optimista. i zaista taj blok je nestao,cini mi se sam od sebe,u smislu bez mojih napora(nisam imala snage jer mi nista nije imalo smisla). eto,to je valjda bila depresija. pored nje su bili i panicni napadi,najvise u komunikaciji sa ljudima,setnji po gradu....plasila sam se da svi vide da sam uplasena...ustvari bolelo je njih uvo! da ne pricam o panici pred ulazak u neku kancelariju ili nekom vecem drustvenom okupljanju...sta ako me neko nesto pita a meni se bas tad pojaca napad,pa pocnem da se znojim i podrhtavam pred sasvim uobicajenim i svakodnevnim pitanjem....i tako stalno dok nije prestalo...mislila sam-Boze,samo da mi je da bar povremeno budem "ona stara ja",sposobna da uziva i raduje se.savetovali su mi da odem u kupovinu,sebi nesto lepo priustim,neku knjigu,cd,garderobu...to je tek bio uzas....motala bih se po prodavnicama,kupujuci na silu,cisto da ispadne da zelim nesto. tebi se to javlja povremeno i dobro je sto zbog toga ocajavas,sto se sa tim ne miris. kad ti panika popusti oseti radost zbog toga,pokusaj te momente produziti i verujem da ces se izvuci. srecno!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: