Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: kako zena zna kada je ovulacija
PostPoslato: Uto Okt 25, 2005 10:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 14, 2005 12:49 am
Postovi: 96
Zanima me kako zena moze subjektivno odrediti kada je ovulacija (sekret,bolovi,neke druge promene)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 26, 2005 10:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 2:56 pm
Postovi: 383
Lokacija: Zemun
Povecana zelja za sexom, npr... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 26, 2005 10:18 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 06, 2005 11:23 am
Postovi: 87
Pogledaj ovde:

http://www.fertilityfriend.com/HelpCent ... ns.html#19


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 26, 2005 12:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
yeap
povecana zelja za seksom.. :oops: .dok ja mislim da su kod svakog razliciti simptomi.
meni se npr sekret smanji do te mere..da ga ni nemam.

Ima neki metod merenja vaginalne temperature,ali u to se ne razumem.Samo sam nacula


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 26, 2005 1:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
trudnjaca je napisao:
Povecana zelja za sexom, npr... :wink:


Onda ja nemam ovulaciju :lol: jer sam u tom periodu prilicno ravnodusna, dok me zaista 'uhvati' par dana pre, tokom i posle menstruacije... :lol:

Imam cesto bolove sa desne strane bas u predelu jajnika recimo jedan dan ili dva negde na sredini ciklusa pa pretpostavljam da je to to. Mada, citala sam negde da se spekulise da je moguce vise od jedne ovulacije tokom ciklusa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 26, 2005 1:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 06, 2005 11:23 am
Postovi: 87
Ne znam za vaginalnu temperaturu, ali postoji metod merenja bazalne temperature. O tome takodje ima na linku koji sam ostavila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 26, 2005 7:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Cat je napisao:
Onda ja nemam ovulaciju :lol: jer sam u tom periodu prilicno ravnodusna, dok me zaista 'uhvati' par dana pre, tokom i posle menstruacije... :lol:


Ne razumem ovo sto si rekla. Ovulacija se desava negde na sredini izmedju dva menstrualna ciklusa, otprilike 15-i dan posle menstruacije.

Zelja za sexom te uhvati pre posle i za vreme menstruacije? Kakve to ima veze sa ovulacijom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 27, 2005 12:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 20, 2005 2:25 am
Postovi: 9
draga,jasam imala jako bolne ovulacije t.j boleli su me jajnici do te mere da sam pila tab protiv bolova,takodje sam imala i povecan sekret,Sto se tice zelje za sexom :lol: javljala mi se tek pred mecu sto znaci kada mi se zavrsi ovulacija.Kada sam planirala trudnocu od mog ginekologa sam dobila savet da merim vaginalnu temperaturu i kada je 37 da je tada ovulacija ON THE TOP i vreme je za bebu ili za izbegavanje iste :P .Ja sam je poslusala i sada sam u 5 mesecu trudnoce.BYE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 29, 2005 4:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Ka1 je napisao:
Zelja za sexom te uhvati pre posle i za vreme menstruacije? Kakve to ima veze sa ovulacijom?


Jedan od "simptoma" ovulacije bi trebalo da bude povecana zelja za sexom. Kao, organizam signalizira da je vreme za rad na reprodukciji... :D Nasalila sam se jer ja nemam taj "simptom". Mene povecana zelja za sexom uhvati oko menstruacije kao sto sam i rekla, mada to u hormonskom smislu nema logike. Ali izgleda da nisam jedina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 31, 2005 10:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
Meni se jednom desilo da mi se uz neugodan bol pojavila sukrvica u sekretu i ja sam naravno uspaniceno pitala doktoricu o cemu je rec,pa mi je odgovorila da mnoge zene imaju redovno krvarenje za vreme ovulacije.

Potrebno je samo osluskivati svoje telo,jer se vidi iz navedenih odgovora da je svako zaista drugaciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 02, 2005 6:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 09, 2005 9:20 am
Postovi: 37
Lokacija: beograd
probaj maybe-baby, bolje je od merenja temperature i crtanja dijagrama. eto, meni se pojavila paprat i sada sam u petom mesecu......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 04, 2005 2:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 1:42 pm
Postovi: 162
[quote="Ka1 Ovulacija se desava negde na sredini izmedju dva menstrualna ciklusa, otprilike 15-i dan posle menstruacije.
quote]

Pa ovo i nije sasvim tacno. Kod vecine zena ovulacija zaista jeste u sredini ciklusa (11-15,16,17 dana) ali ne kod svih. Kod jednog broja zena, iako imaju urednu menstruaciju, ne mora da dodje do ovulacije (najcesce je u pitanju neki hormonski poremecaj). Ima zena kod kojih se tokom ciklusa desi nekoliko ovulacija i to dokazuju najnovija naucna istrazivanja. Ona su prilicno iznenadila strucnjeke a potvrdila ubedjenje jednog broja zena koje su ostale trudne u vreme "sigurnih" dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako zena zna kada je ovulacija
PostPoslato: Uto Nov 13, 2007 12:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 12:31 am
Postovi: 1
ana69 je napisao:
Zanima me kako zena moze subjektivno odrediti kada je ovulacija (sekret,bolovi,neke druge promene)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 13, 2007 3:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 16, 2007 9:59 am
Postovi: 29
Najsigurniji način je folikulometrija, u privatnim klinikama košta oko 5.000 dinara, bitno je da dođeš nekoliko dana nakon ciklusa i dr. će ti već sve objasni, naravno ukolika si ovo pitanje postavila jer želiš trudnoću,
s tim u vezi ništa nije toliko pouzdan metod koliko "pravljenja bebe" svaki dan...nama je tako i uspelo iz prve.
Srećno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 14, 2007 10:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 17, 2007 10:02 am
Postovi: 211
Pomalo sam zbunjena sa tim praviti bebu svaki dan??
Pa zar muskarcu nije potrebno barem 48 h da u potpunosti obnovi kolicinu i kvalitet sperme? Meni je dr rekla da bismo trebali da apstiniramo neko vreme, tj da upraznjavamo odnose najvise jednom u 48 h pre, za vreme i posle ovulacije,.. tj. za vreme plodnih dana,.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: