Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: PROMENE NA CERVIKSU
PostPoslato: Sre Sep 03, 2008 1:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 8:04 pm
Postovi: 27
ne znam da li ovo moje pitanje ima smisla, ali molim da mi odgovorite da li je moguce da ako je papa nalaz uredan biopsija pokaze neku CIN-katastrofu. napominjem da je kolposkopskim putem na jednom mestu nadjen aceto-white epitel i da imam visokorizicne genotipove HPV virusa, 68, 16 i niskorizicni 11. Moze li mi neko bar orijentaciono reci u kojim slucajevima je indikovana histerektomija, i da li svaki vid zracenja i hemoterapije izaziva sterilitet
Help! Bojim se ekscizionih tehnika, zelim bebu

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 03, 2008 9:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Pa ako je Papa I ili IIgr. trebalo bi da je 99% sve u redu u smislu da nije cancer.
Biopsija eventualno moze da pokaze neki od CIN-ova najcesce 1 ili 2, ali moze da se radi i obicnoj leukoplaktiji. Inace takvu promenu imam i ja tj. 1/4 epitela mi je ostala neobojena kada mi je gin. premazala cervix Lugonovim rastvorom, a papa mi je za 2 meseca 2 puta pokazao IIgr. i dr me je ipak savetovala da radim biopsiju. I ja sam u pocetku bila prestravljena s obzirom da mi mama ima CA grlica i pored svih redovnih kontrola, ali na zalost nemar ginekologa kod kojeg je godinama isla.

CIN-ovi se lece spaljivanjem ili konizacijom sa elektricnom omcicom (ako je CIN1 i 2), a to su sve relativno bezbolne tehnike i naravno da posle toga mozete da zatrudnite. Moze se desiti da je to samo leukoplaktija ta promena koju je dr videla na kolposkopskom nalazu ili eventualno CIN1 a to se "sredjuje" spaljivanjem i relativno je bezbolan tretman.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 03, 2008 9:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 8:04 pm
Postovi: 27
Hvala najlepse i sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PROMENE NA CERVIKSU
PostPoslato: Sub Apr 09, 2016 7:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Ova tema je prilicno stara,od 2008. godine..al ja cu je staviti na vrh.Clanica je u prvom postu napisala da ima visokorizicne tipove virusa HPV i jedan niskorizican tip virusa HPV.Vezano za to,interesuje me kojom metodom se uopste i rade te analize na prisustvo tipova HPV virusa?Da li bi u obicnom nalazu Papa testa bilo i napisano HPV u slucaju prisustva?Pretpostavljam da ne.Al secam se da je mojoj koleginici koja je imala odstranjivanje kondiloma u papa testu pisalo papa II grupa,prisustvo HPv.Al ne koji tip.Ja jednom godisnje radim papa test i kolposkopiju.Papa je II grupa uvek bio.Interesuje me kojim analitama moze da se utvrdi da li postoji prisustvo i tipovi hpv virusa ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: