Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: cudni osecaji i glavi ivrtoglavice
PostPoslato: Sub Avg 02, 2008 4:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 02, 2008 4:46 pm
Postovi: 9
Lokacija: kragujevac
Pozdrav svima slucajno sam naleteo na ovaj forum I sve pohvale za njega.Da pokusam da ispricam moj problem u kratkim crtama.Do pre 3 meseca bio sam bez ikakve mane,kod doktora nisam skoro nikad niti sam za to imao potrebe savrseno zdrav.Jedno popodne mi se pocelo vrteti u glavi veoma neki cudan osecaj u zadnjem delu glave nisam obraco toliku paznju na to.medjutim to je nastavilo I dalje bivalo je sve gore nisam mogo da ustanem iz kreveta,predmeti mi se nisu pomerali samo neka cudna vrtoglavica u glavi.Posle 10 dana otiso sam do lekara davo sam krv sve ok.ORL sve ok najzad su me poslali ko neurologa rekao mi je da su mi malo vratni misici nategnuti vise prepisali su mi “tetrazepam od 50mg” I diclofenac duo mada nikakve bolove nisam imao.da li od toga ili samo od sebe malo me popustilo mada ne toliko vrtoglavice su ostale do danas ali u manjoj meri kod doktora vise nisam bio mislio sam procice ali ne ono nastavlja I dalje.vrtoglavice su pracenje jakim lupanjem srca imam osecaj da ce da pukne.u zadnje vreme strasno me poceo boleti vrat na koju god stranu da okrene glavu samo nesto krcka I sumljam da je sve ovo poteklo od kicme.na ovo sam se naviko I ne obracam paznju ali najveci mi je strah sesti za volan jer tad se sve vraca jovo nanovo .Ledja mi trne ruke malaksaju cini mi se da cu da potonem cim legnem 5 min sve prodje.Imam 25 god.i malo je smesno da mi se ovo desava kada nikad nisam bio bolestan osim najobicnije kijavice ni grip nikad nisam prelezo.Molim vas dajte neki savet sta ovo moze biti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 02, 2008 5:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 31, 2008 7:38 pm
Postovi: 18
Lokacija: beograd
Mare care opet ti idi kod neurologa, nemoj se igrati. Verovatno ce ti traziti da snimis vratni deo kicme. Skener naravno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 02, 2008 6:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 02, 2008 4:46 pm
Postovi: 9
Lokacija: kragujevac
kad sam bio kod neurologa izlupo me je i izgrebo ljudski,samo sto ne kaze ti me zajebavas!I pita koliko ti treba bolovanje,bem ti bolovanje ne patim od nerada vec ovo sto mi se pocelo desava bez ikakvog razloga.2-3 dana sam normalan i na jednom me ovo uhvati da nemogu da se pomerim cuni mi se da cu da se onesvestim.nikad nisam imao vrtoglavice tako i da neznam kako izgledaju ali ovo je katastrofa nikad neznas kad ce da te snadje.pusac sam ako to ima neke veze,probo sam da ostavim cigarete mislio sam dal nije od njih ali ne nastavlja i dalje.tako da je svaki savet dobrodosao i zivo me zanima sta ovo moze da bude?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 02, 2008 6:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Po opisu lici na tegobe koje su uzrokovane nekim problemom sa vratnom kicmom. Ipak, bez snimka bi bilo neozbiljno pricati o cemu se radi.
U sustini, dovoljno ste mladi da mozete problem da eliminisete lecenjem, ali za to ipak treba ponovo da se javite neurologu, ortopedu, ili fizijatru, pa da se na osnovu pregleda i rentgenskih snimaka, eventualno i nekih dodatnih ispitivanja, odluci o cemu se radi i kako je najbolje leciti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 13, 2008 7:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 02, 2008 4:46 pm
Postovi: 9
Lokacija: kragujevac
pozdrav svima.Malopre se setih ove moje teme pa da dodam nesto o mome problemu.Isao sam kod doktora i trzio uput za snimanje kicme
rekao mi je da za tim nema potrebe i da ce to vremenom samo od sebe da prodje.Rekao sam da ovo traje vec duze vreme i da bas ne prolazi
Ali ok dokt. je u pravu.Sve je to teralo do pre neki dan kada sam zavrsio u hitnoj pomoci imao sam takav neki napad da je to neopisivo,vrat mi se totalno ukocio,
treso sam se kao prut iako je napolju 35 stepeni imao sam osecaj kao da me neko bacio sa nekog oblakodera i nikako da se prizemljim.Primili su me odmah izmerili pritisak 120/80
potpuno normalan tahikardija srca i sam neznam sta jos.Da li su mi dve inekcije diclofenak i clemntol cini mi se da se tako zove i rekli da idem kuci bice sve u redu.Od toga mi naravno bolje nije bilo.Osim sto mi se od ove druge inekcije 3h trnela noga.
Pitao sam i njih da li treba da snimam kicmu nasmejali su se i rekli pa ti imas 24 god nemoj da si smesan mani se doktora i idi spavaj malo si mrsaviji i to je to. neverovatno
E sad pitam ja vas koji mozda imaju slican problem sta dalje?
Za volan vise i nesedam simtomi su ostali isti.
a meni ovo stvarno pocinje da deluje na nervni sistem i da mi ide na zivce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 5:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 22, 2008 10:20 pm
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
Postovani molim Vas da mi neko odgovori, ako moze. Vec tri nedelje imam vrtoglavice i cudan osecaj u glavi, povremen bol u potiljku, propadanje kad legnem u krevet. U medjuvremenu sam isao kod kiroprakticara i pokreti su mi mnogo bolji, kako ona kaze oslobodila mi je nerve i misice pored kicme. Uradio sam i magnetnu rezonancu vrata i glave kao i pregled krvnih sudova vrata. Meni zakljucak ne znaci previse, ali verujem da je Vama neophodan da bi mi dali pravi savet sta dalje.
MRI/MRA glave: MR pregled endokranijuma i MR angiografija su bez patoloskih promena.
MR pregled cervikalnog segmenta kicmenog stuba: asimetricna cirkularna protruzija C 5-6 IV diska, pracena rubnom spondilofitozom, bez kompresivne mijelopatije. levi IV foramen umereno stenoziran.
anularno bubrenje C 4-5 diska bez kompresivnih manifestacija. lako stenozirani IFV forameni.
Molim Vas za savet sta dalje. Dodatni pregled ORL, jel vrtoglavica od vrata, sta preporucujete


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 5:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
ORL?? :o

Ok, sad vam treba dobar fizijatar, verovatno imate spondilozu i mozda radikulopatiju vratnih prshljenova, pochetak cervikalne diskus herniju...

Sa tim nalazima idite kod fizijatra, da dobijete dijagnozu i potom terapiju, i samo strpljivo i prihvatite da do kraja zivota morate da radite vezbe za jachanje muskulature vratnog dela kako bi se smanjio pritisak na nerve i prshljenove.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 6:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 22, 2008 10:20 pm
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
tamaraft je napisao:
ORL?? :o

Ok, sad vam treba dobar fizijatar, verovatno imate spondilozu i mozda radikulopatiju vratnih prshljenova, pochetak cervikalne diskus herniju...

Sa tim nalazima idite kod fizijatra, da dobijete dijagnozu i potom terapiju, i samo strpljivo i prihvatite da do kraja zivota morate da radite vezbe za jachanje muskulature vratnog dela kako bi se smanjio pritisak na nerve i prshljenove.


hvala puno tamara, vrlo sam Vam zahvalan na savetima usput
mislio sam orl zbog vrtoglavice, ali Vi ocigledno mislite da je to od vratnog dela kicme. OK znaci fizijatar. da li opet da idem kod kiroprakticara? da lii mogu da pomognu obicne masaze, neki lek? da li vec imam diskus hernije ili je ovo pocetak.

unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 6:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Masaze mogu pomoci ali isto tako i mnogo odmoci i pojachati simptome i vrtoglavice, a kiropraktichar vas ne bi smeo ni pipnuti bez snimaka, preporuchijem Dr Tomu Prelevica ili ** reklama **. Nikakvi lekovi. To cete dobiti sve kad dobijete dijagnozu.

Kod fizijatra pa kad dobijete dijagnozu prichacemo!

Toliko od mene!

Pozdrav!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 30, 2008 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 28, 2006 9:42 pm
Postovi: 38
Lokacija: vojvodina
Dragi prijatelji,
nema utehe...
Prve simtome koje opisujete sam dobila isto oko 25 godine...
Pregledi,ORL,ortoped,neurolog(EEc)-----odgovor je bio sve je u redu ,jos si mlada.

Sada sam ljuta,imam 20 god vise od tad i sve vreme ne prestaje.
Sada se spremam na novi turnus istih pregleda.
Nisu me lecili kad je bilo ,mozda,vise sanse....

Jedino kako sam sebi ,malo ,pomogla je Ginko tablete.
Malo poboljsavaju perifernu cirkulaciju i smanjuju intenzitet vrtoglavica.
Nista vise.
Moja je greska sto sam se prestala baviti sportom,porodica-obaveze-izgovori.
Sada moram sve pretrage ponovo,ne bi li dobila vezbe.Ne smem svojevoljno da ih radim da ne bi pogorsala.
Ali,u meni je pitanje ,da li ce mi nesto pomoci.
Taj "cudan " osecaj u malom mozgu je najgori.Kao da je suv sundjer kojeg neko stiska velikom sakom....i stvarno covek se u tim sekundama oseca nemoguce.
Posle toga tupilo,kao da sve gledam iz daljine i kao da mi je prevucena koprena preko ociju.

Zakazala sam u avgustu za oktobar,zivi bili pa videli da li cu zavrsiti do januara....
Nije ni to strasno,nego hoce li mi iko postaviti dijagnozu i pomoci???
Spadam u one koji ne mogu placati privatne snimke i preglede...tako da ...

Iako ste mladi,nije bezazleno,insistirajte na detaljima.Ako im verujete da vam nije nista,ringispil nece stati.
Mene to cini prilicno nesposobnom za obavljanje fizickih radnji.
Izvinite na opsirnosti-malo sam ljuta na sebe i na.....nevoljnost da se veruje mladima daim nije dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 30, 2008 10:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 28, 2006 9:42 pm
Postovi: 38
Lokacija: vojvodina
Ponovio se post....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 01, 2008 6:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 22, 2008 10:20 pm
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
Evo mene i sa dijagnozama i nalazima od neurologa i fizijatra.

Dijagnoza je Discopathia C4/c5 et C5/C6 cum protrus. disci C5/C6 disc /NMR veriff/

Sy vertig.inosum. Sy cervicale

Sta sad preporucujete i da li ima ikakve sanse da ova vrteska stane i ovaj grozni osecaj u glavi

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 01, 2008 8:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pa shta su preporuchili neurolog i fizijatar?

Vezbe za vratnu kichmu, fizikalnu terapiju??

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 01, 2008 8:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 22, 2008 10:20 pm
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
Neurolog

Seroxat, Magnezijum, Beviplex, Bromazepan, mobilni okovratnik

Fizijatar

nije odusevljen sanc kragnom, ali ako zelim moze plus fiziklana lasero, kinezi sa savetom da redovno radim vezbe naucene u kucnim uslovima, rucna masaza, antireumatska krema


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 01, 2008 8:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Odlichna kombinaccija medikamentozne i fizikalne terapije!

Laser ce otkloniti eventualan bol!
Okovratnik ne bolje da bide Philadelphia a ne shanc, ali obavezno vezbe da nauchite!
A lekovi ce da poboljshaju cirkulaciju!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: