Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Cvoric
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 2:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 25, 2008 1:36 am
Postovi: 4
Pre nekih 10-ak dana napipala sam neki cvoric na vratu, s desne strane u predelu ispod uha. Velicine je zrna graska otprilike. Od kako sam ga napipala nemam mira. Nije bolan na dodir i cini mi se da se pomera pod prstima. Da li je to mozda posledica neke upale ili se radi o necemu ozbiljnijem? Molim da mi neko odgovori.
Unapred zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 11:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Verovatno je u pitanju lojna zlezda koja se zapushi i pojavila zbog ko zna kog razloga, kao svako masno tkivo, jednostavno nadje mesto gde ima najmanje otpora i pojavi se na kozi.

Da se resorbuje samo, blago kruzite oko nje i ako ne postaje bolna tokom toga sve je u redu.


Ali ako se javi bol, ona ne nestaje i povecava se onda kod dermatologa!

Jer je tada u pitanju aterom.

Aterom je benigni tumor nastao zbog začepljenja izvodnog kanala žlijezde lojnice, koja se pretvara u cistu ali i dalje proizvodi i taloži loj. Kada se rastegne i poveća do veličine koja izazove ishemiju vlastitoog snabdevanje krvlju počinje upala.

Zatim nekrotizuje deo kože neposredno iznad ateroma te se on isprazni (fistulira).

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 26, 2008 9:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 25, 2008 1:36 am
Postovi: 4
Juce sam bila kod doktorke i ona je konstatovala da imam jacu upalu grla i da mi je od toga taj cvoric, tj. uvecala mi se limfna zlezda. Dobila sam neke antibiotike Zinnat 500 mg. Mene grlo uopste ne boli iako ona tvrdi da je od toga i rekla mi je da ne cackam taj cvoric. Ja sam i dalje sumnjicava i zabrinuta i pomisljam da nije ne daj Boze nesto ozbiljnije u pitanju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 26, 2008 11:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 26, 2008 11:09 pm
Postovi: 2
Lokacija: Novi Pazar
Sacekaj dok ispijes terapiju pa posle toga mozes proveriti krvnu sliku sa leukocitarnom formulom i sedimentaciju, verovatno ce se to povuci samo, koliko dugo je cvoric tu? da li je bio pre pa si ga primetila pre nekoliko dana?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 27, 2008 3:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Ako slucajno nosite bizuteriju ili srebro u vidu nakita iza uha moze da se pojavi ono sto ste naveli.Trudite se ako nosite mindjuse da one budu od belog ili zutog zlata i ovo se nece ponavljati.


Zelim Vam svako dobro... :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 28, 2008 12:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 25, 2008 1:36 am
Postovi: 4
Nisam ga primetila ranije. Tek pre nekih 12 dana otprilike. Nije vidljiv golim okom ali pod prstima se itekako da primetiti. Inace mi je sedimentacija skoro uvek malo uvecana, poslednji put je bila 25 ( u junu). Doktorka mi ovaj put uopste i nije dala uputnice za laboratoriju vec samo propisala te antibiotike. Zavrsicu s terapijom pa cu otici da proverim krvnu sliku samoinicijativno.

A da, inace nikad ne nosim bizuteriju a retko kad i srebro.
Pozz i hvala na odgovorima


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 90 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: