Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: slepo crevo ili jajnik?
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 10:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:07 pm
Postovi: 18
Jutros me je probudio probadajuci bol u donjem desnom delu stomaka. Imala sam redovnu stolicu posle toga. Interesuje me kako mogu da razlikujem simptome upale slepog creva i jajnika? I da li se ultrazvukom stomaka moze videti upala slepog creva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 10:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ultrazvukom ce se sve pokazati, otidjite shto pre da izbegnete eventualne komplikacije, bilo da je u pitanju slepo crevo ili UG trakt.

Slepo crevo je u pitanju ako:

1. vas boli donja desna strana stomaka (bol nekada upoređuju sa upalom jajnika)

2. kada pokušaate da savijete noge prema stomaku dok ležite na leđima ne možete od bola,

3. pritisak rukom na donji, desni deo stomaka (vashe desno) izaziva bol,


Pozdrav

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 12:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:07 pm
Postovi: 18
Bol mi nije konstantan, vec me samo ponekad ziga. Ne osecam bol pri pritisku, samo iznenada me zaboli jako i prestane. Cula sam da kad je u pitanju slepo crevo javlja se i mucnina, neredovna stolica, kocenje desne noge, a ja nemam te simptome. Oticicu danas kod lekara, samo zelim sebe da smirimda to nije slepo crevo, jer imam veliki strah od toga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 2:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Sve navedeno mene boli kada imam ovulaciju (utvrdjeno pregledima i UZ), tako da svakako idi kod lekara i utvrdi u čemu je "caka".


Pozz, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 4:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2008 5:07 pm
Postovi: 272
nisam dr ali cu ti reci svoje iskustvo sa tim bolom sa desne strane
Znalo me zaboliti da bi jedva do dr dosla , cak sam jednom bila spakovala kofer za bolnicu jer sam bila sigurna da je slijepo crijevo a kad sam dosla tamo poslije svih pregleda utvrdjeno je da je misic ,pitali me da li sam dizala sta tesko ,(vjeruj do tada nisam znala da i tu ima misica)Posto se to ponavljalo isla ginekologu kaze ne vidi nista A ja to imam svaki mjesec i onda sam sama nasla razlog , to sto kaze majja ,ovolacija , uvjek negdje od 12 do 16 dana od menzesa mene to boli
I sad nekad imam strah da je slijepo crijevo,i uvjek idem dr da provjerim,On mi je rekao da cu znati razlikovati te boli jer slijepo crijevo puno vise boli, a opet nista nije sigurno bez pregleda .Moja prijateljica je imala te bolove sa desne strane danima onako nista jako ali je nerviralo po je odlucila otici dr i isti dan zavrsila u bolnici jer je imala upalu slijepog crijeva
Zato da ne bi puno razmisljala odes dr i znas na cemu si ,ali nemoj toliko da se plasis


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 80 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: