Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: urasle dlacice
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 8:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 21, 2008 8:25 pm
Postovi: 3
imam problem sa uraslim dlacicama koje ne mogu da uklonim, pokusala sam da ih iskopam (pincetom, ciodom), ali mi ne uspeva...
da li neko moze da mi preporuci sta da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 10:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
obratite se dermatologu da vam prepishe kreme i losione i ne chupajte dlachice, uradicete samo goru stvar!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 10:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Od cega imas urasle dlacice? Moras da resis uzrok. Meni su se pojavljivale na nogama dok sam koristila depilator, a cula sam da se pojavljuju i od brijanja. Od kad se depiliram voskom nemam tih problema. Nista im posebno nisam radila, one vec urasle su vremenom same nestale, a nove se nisu pojavljivale zato sto sam prestala da koristim depilator.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 11:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Jaooooooj,pa kakva cioda ili pinceta.Ne smete to tako mehanicki cupati i to na silu vaditi.Morate kod dermatologa kao sto Vam je rekla *tamaraft,jer moze to da se iskomplikuje zagnoji i td....jer sve to mora da bude sterilno i taj problem moze da Vam resi samo dermatolog.


Sve najbolje Vam zelim... :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 11:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
donka je napisao:
Od cega imas urasle dlacice? Moras da resis uzrok. Meni su se pojavljivale na nogama dok sam koristila depilator, a cula sam da se pojavljuju i od brijanja. Od kad se depiliram voskom nemam tih problema. Nista im posebno nisam radila, one vec urasle su vremenom same nestale, a nove se nisu pojavljivale zato sto sam prestala da koristim depilator.


Meni recimo od brijanja ne urastaju a od voska stalno, kao i od depilatora. Jel koristi neko epilator, kako je s njim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 22, 2008 3:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 3:57 pm
Postovi: 59
Lokacija: Banja Luka
Doktoru!

Meni je u srijedu prije tri dana izvrsen zahvat odstanjivanja urasle dlake ne straznjici i mogu ti reci da nisam sanjao da moze da napravi toliki problem.

Zahvat je trajao 30 minuta, a iz mene su izvadili pozamasna dva akcema koji izledaju grozno... nisam mogao vjerovati. Dlaka je bila oko 15ak cm....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 22, 2008 4:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
jedan_sasha je napisao:
Doktoru!

Meni je u srijedu prije tri dana izvrsen zahvat odstanjivanja urasle dlake ne straznjici i mogu ti reci da nisam sanjao da moze da napravi toliki problem.

Zahvat je trajao 30 minuta, a iz mene su izvadili pozamasna dva akcema koji izledaju grozno... nisam mogao vjerovati. Dlaka je bila oko 15ak cm....


Mislim da sam Vam vec odgovorila tamo, da to nije bas tako bezazlena intervencija.Ali ako Vam je za utehu,ta dlaka zna da bude i mnogo,mnogo duza.Ova Vasa od 15 cm je neke srednje duzine koliko one mogu da porastu i da se prakticno uviju u straznjici,to je stvarno grozno. :(
Sad samo morate biti disciplinovani sto se tice licne higijene i morate dugo to mesto depilirati,jer to zna da se zagnoji i da se iskomplikuje.

I kada Vam budu skidali konce,bice Vam malko neprijatno,ali posle bi trebalo sve da bude u redu.

Srdacni pozdravi! :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 22, 2008 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 21, 2008 8:25 pm
Postovi: 3
hvala svima na pomoci, al evo jos i da dopunim:
ja to mesto brijem ali po nekad neku dlacicu iscupam pincetom...
nikad se nije zagnojilo (hvala Bogu!)

a sto se tice epilacije, probala sam i to, (ne na mestu na kome imam problem) na celim nogama jer sam imala veliki problem kao srednjoskolka, IPL laserom (mada su mi rekli da to nije laser, nego svetlost...), i prilicno je skup.
I bude li vam neko rekao da ne boli, NEMOJTE mu verovati!
Moj dozivljaj je bio sledeci:
"Bilo bi strava da se onesvestim, a da ovo dvoje (koji epiliraju) to ne primete i zavrse vise sa tim" :D

ne znam, ne verujem da imam toliko mali prag bola... rekli su da manje boli nego depilacija, medjutim moje iskustvo je drugacije, pogotovu zato sto kada se depilirate, skida se veca povrsina od jednom a ovako po
1 cm2...

meni su prognozirali da bi trebalo da idem min 5-6 tretmana, ali posle ovog jednog nisam htela da nastavim. Mada, moram reci da stvarno daje rezultate, i da su mi dlacice postale redje i "normalnije" :)
pa ko voli nek izvoli!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: izbeljivanje!
PostPoslato: Pet Avg 22, 2008 7:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 21, 2008 8:25 pm
Postovi: 3
a, da, morala bih jos da vas sve posavetujem da ako mozete ne koristite bilo sta za uklanjanje dlacica, vec da ih jednostavno izbelite!
naravno, ovo je moguce samo za mali broj mesta, npr ledja i lice, ali meni je to donelo veliko olaksanje!

pre sam koristila kreme, (vit ne deluje!) ali probala sam blans iako nisu preporucivali ali sam sredila svoj problem! mnogo je bolji od bilo cega drugog sto sam probala, jeftiniji je i vreme "tretmene" je neuporedivo krace - stavis sacekas BUKVALNO minut i isperes... SJAJNO!!! :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: