Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1865 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 125  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 11:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
*Ontario samo bih ti preporucila da jedes sto vise voca kako bi popravila to gvozdje i meda,suvo grozdje je dobro za to i caj od koprive.Ali meni je tesko to sve da ti pisem kad znam kako je tamo u Canadi sve "plasticno" i voce i namirnice,tako moje je misljenje da tamo sve ima malu hranljivu vrednost...I trudi se da sve ove vitamine uzimas u svezem obliku a ne u vidu sumecih tableta i td...(sve je to sintetika) b12 ce ti vremenom oporaviti organizam,ne bi bilo lose ad uzimas b6 (bedoxin),jer je on dobar za nervni sistem i inace.Zao mi je sto si se prehladila,ali vidis da je sve to posledica pada imuniteta..

*Ana22,da li su tebi te aritmije stalno istog inteziteta,kada ti se cesce javljaju?Da li ti je bar malo bolje?

*Jesensky ti si bas tipican slucaj koliko sam ja uspela da primetim...Na prvom mestu ti je stres,koji je izazvao sve ovo.A sat mislis da je tebi najteze,posao,prijatelji,neka nerazjasnjena situacija?

*Pavlov dobro dosao u "klub za aritmije" :wink:
Meni je ova tema skroz zaminljiva i ostajem joj verna. :D


Svima zelim laku noc! :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 19, 2008 8:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2008 5:07 pm
Postovi: 272
Iva hvala ti na dobrodoslici, ma mene danas manje drmaju aritmije , juce sam imala dosta stresa i plakala sam pola dana pa mozda sam se ispraznila ili je zatisje pred buru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 19, 2008 10:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ivamatic je napisao:
*Ontario samo bih ti preporucila da jedes sto vise voca kako bi popravila to gvozdje i meda,suvo grozdje je dobro za to i caj od koprive.Ali meni je tesko to sve da ti pisem kad znam kako je tamo u Canadi sve "plasticno" i voce i namirnice,tako moje je misljenje da tamo sve ima malu hranljivu vrednost...I trudi se da sve ove vitamine uzimas u svezem obliku a ne u vidu sumecih tableta i td...(sve je to sintetika) b12 ce ti vremenom oporaviti organizam,ne bi bilo lose ad uzimas b6 (bedoxin),jer je on dobar za nervni sistem i inace.Zao mi je sto si se prehladila,ali vidis da je sve to posledica pada imuniteta..

*Ana22,da li su tebi te aritmije stalno istog inteziteta,kada ti se cesce javljaju?Da li ti je bar malo bolje?

*Jesensky ti si bas tipican slucaj koliko sam ja uspela da primetim...Na prvom mestu ti je stres,koji je izazvao sve ovo.A sat mislis da je tebi najteze,posao,prijatelji,neka nerazjasnjena situacija?

*Pavlov dobro dosao u "klub za aritmije" :wink:
Meni je ova tema skroz zaminljiva i ostajem joj verna. :D


Svima zelim laku noc! :P :P :P :P :P




vidis,ne znam koliko si u pravu a koliko ne,mislim da je bas za sve kriviti stres prejednostavno ali ne kazem da nema i toga.
zvucace cudno ali kada imam aritmiju, danas je nesto bila vise prisutna nego jucer,nakon tih preskoka kao da osjetim neko olaksanje,tjelesno ne pishicko,cesto znam biti sav ukocen i napet,nekada cak toliko da mi se osit stegne da disem sa naporom rebarnih misica (zivac vagus?),upravo nakon tih odvratnih preskoka kao da mi ta napetost popusti,veoma cudno zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 12:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Gledajte na to ovako....Mozak je glavni organ u organizmu i on kordinira rad svih ostalih organa u organizmu coveka.Naravno i srca.Sve to sto vam se desi sa srcem mora prvo da prodje kroz mozak.To je jednini put od mozga ka srcu.........Ti si jesensky verovatno napet i ovako puno i kada na nesvesnom planu dozivis napad aritmije,sigurno da budes opusten telesno,jer je sve to iz tebe izaslo na taj nacin,kroz tu aritmiju.
Da se redovno praznis svoj bes i celu negativnu energoiju kanalises u drugom smeru a ne ka tebi i tvojoj unutrasnjosti,ne bi vise imao ove napade.Sve dok budes imao utisak da si ipak "telesno" bolestan imaces ove napade.
Ti ipak nesto radis zaokupljen si necim.Zamisli da nista ne radis i samo razmisljas o aritmiji,to bi bilo uzasno veruj mi.Strah od straha je nesto najgore sto moze da se desi.
Mozda ja nisam upravu ,ali se trudim da vam pomognem da na ovaj problem gledate na neki drugi nacin,tacnije bez straha.Jer u osnovi ovog straha koji imate javlja se strah od smrti......I to je ono sto vam predstavlja najveci problem.
Kada biste vi razlucili da od tih napada NE MOZETE DA UMRETE,malko biste bar bili mirniji...Mnogim ljudima preskoci srce,ali oni znaju da ne moze od toga nista da im se desi i prelaze preko toga,tacnije konstatuju da to imaju,ali im to ne ometa zivot.
Najgore ako se na arimtmije gleda sa nekom rezignacijom,nije to tolikoooooooo opasno kao sto izgleda.

Srdacan pozdrav! :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 9:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
iva,ja cijenim to sto siris pozitivne misli medju nama koji imamo probleme sa aritmijom i definitivno si u pravu kada kazes da je misliti o njoj i imati strah jos gore i to na kvadrat,medjutim (unatoc tvom nastojanju da nas razvedris) cinjenica je da su aritmije,da upravo one,najcesci uzrok smrti medju mladjom populacijom (ako govorimo o srcu,naravno)a sto se laicki nazove srcanim udarom koji je opet cesci medju starijima.,..ja sam poprilicno izgubio strah od njih ali vjeruj mi kada pocnu da igraju svoje,covjek ni uz najbolju volju ne moze ostati hladnokrvan,ipak je to glavna pumpa,sve se ostalo moze kvariti i imati vremena za popravak ali kada pumpa otkaze,zna se :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 10:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
jesensky, najvise pomoci u ovom trenutku biste imali od kongitivno-bihejvioralne psihoterapije, koja bi vam izbrisala uslovni refleks koji se javlja i izaziva neprijatne senzacije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 10:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
Uf, ja se isto borim sa aritmijama, napisala sam svoju dijagnoyu vec na vise mesta, pa ne bih da se ponavljam.
Stvarno je tesko ostati ravnodusan kada krene "lupnjava" :o
Danas sam se osecala malo bolje, mada sma skoro citav dan provela kod kuce, opustajuci se uz internet :lol: Salu na stranu, nekada zna stvarno da bude opasno.
jesensky, da li je stvarno moguce da toliko mladih od toga umire ? Ja se stalno tesim kako mladi ljudi ne umiru od srca, e bas sam luda. . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 10:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
hvala drbg,da li biste mi mogli dati neke smejrnice?
vjerujem da tu ima i psiholoskog momenta,ali vjerovatno i necega tjelesnog jer cesto mi se znaju javljati i ovo moram da podvucem nakon fizickih napora i to dok se puls spusta,ne u samom naporu nego nekih 10-15 min poslije,..radio sam vec 3 puta ergometrije,sva tri su nalaza bila uredna,kada sam nedavno pitao doktora da ih opet uradim poceo se podsmjehivati kao ja sam hipohondar to sam si umislio,a nekada cak i na zapescu osjetim preuranjeni otkucaj i u grlu,istina nekada zna biti i napora bez toga,ne znam tacno cemu da se vise okrenem?
skoro sam siguran da bi ih ekg registrovao u ergomtriji,cak ni holter ne zele da mi dadnu jer mi je ekg (naravno kad ga snimaju ni citavu minitu) po njima sasvim dobar,uzv sam radio isto nekoliko puta-isto dobar,tlak je standardno 120/80,puls mi se , barem kada ga ja mjerim krece izmedju 65-80,ali definitivno imam ekstrasistole i to kada se vise premorim da ne kazem preforsiram,nanerviram ili neispavan sto je veoma cesto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 10:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ovo sto se tice smrtnosti to sam i ja negdje procitao,na zalost vjerujem da je tako,mada je neko od ljekara kompetentniji da to pojasni nego ja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 1:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Mi koji imamo aritmije dobro znamo koliko su one neprijatne. Čula sam da i drugim ljudima nekad preskoči srce, ali to verovatno izgleda drugačije nego nama. Meni se dešava da mi preskoči u donjem delu želuca i to je jako neprijatno. Tada mi obično i pritisak jako skoči i sva se isprepadam. Takođe sam primetila da kada mi merač pritiska registruje aritmiju tada mi puls bude malo sporiji, a kada opet izmerim pritisak i ne bude aritmije da mi je puls malo brži. Uglavnom, nigde ne idem bez bromazepama i propanolola.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 2:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
vi imate preskoke srca na "nervnoj bazi" da se tako izrazim.
dalja dijagnostika treba da ide u smislu razlucenja prirode problema, dakle najverovatnije se radi o panicmom poremecaju za koji treba ustanoviti da li je na bazi agorafobije, ili nekoj drugoj. nakon toga potrebno je podvrgnuti se psihoterapiji.

smrtonosne aritmije o kojima se govori predstavljaju oboljenja iz grupe malignih pporemecaja ritma koje vi koji ste ovde postovali nemate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 3:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Drbgd, niko ne bi bio srećniji od mene ako su ove aritmije na nervnoj bazi. Ma, odmah bih išla na psihoterapiju, a ne da se svaki čas prepadam kad mi srce preskoči. Agorafofiju nemem, a neku drugu možda :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 3:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
Hmmmm :roll: A kako to preskoci u donjem delu zeluca ?
Ako ja imam Hiatus herniu, moze li ona da bude ponekad uzrocnik aritmijama ?
ana22, ni ja od skoro bez Propranolol-a i Bromazepam-a ne mrdam !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 5:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ana22 je napisao:
Mi koji imamo aritmije dobro znamo koliko su one neprijatne. Čula sam da i drugim ljudima nekad preskoči srce, ali to verovatno izgleda drugačije nego nama. Meni se dešava da mi preskoči u donjem delu želuca i to je jako neprijatno. Tada mi obično i pritisak jako skoči i sva se isprepadam. Takođe sam primetila da kada mi merač pritiska registruje aritmiju tada mi puls bude malo sporiji, a kada opet izmerim pritisak i ne bude aritmije da mi je puls malo brži. Uglavnom, nigde ne idem bez bromazepama i propanolola.


potpuno ista stvar je i kod mene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 22, 2008 12:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Ne znam da li ste primetili da od pocetka ove teme sa aritmijama sve nekako ide u krug?
Tako je i sa aritmijom-tacnije boloesti koju imate.Znam da sam puno pisala da je psihoterapija ono sto bi vas sve izvelo iz ovog zacaranog kruga,ali nekima ljudi jednostavno ne zele da iz njega izadju,ali to sve ne zele na nesvesnom planu.Ovde ne mislim na nikog posebno od vas svih,vec uopsteno.Ali kad covek uvidi da ima problem i da se sam javi psihijatru na psihoterapiju on je na korak od resenja problema,tacnije za takve ima nade......


*Drbgd.........hvala na ovim odgovorima,mislila sam da sam usamljena u upucivanju na psihoterapiju,nekad mislim da ove ljude ove inhibiram sa mojim stavom,ali ovo su sve tipicni anksiozni poremecaji,negde ima depresije,negde panicnih napada,ali to je size ove price...

Pozdrav veliki za sve vas zajedno...... :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1865 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 125  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: