Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: RAK MATERICE, HITNO ODGOVOR MOLIM VAS !!!
PostPoslato: Pon Jul 28, 2008 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 28, 2008 10:19 pm
Postovi: 5
Prije svega zelim da se izvinim ukoliko postoji ovakva tema ali nisam uspijela da pronađem ( sem slicne ) a stvarno sam, ocajna. Moja mama koja je redovno isla na ginekoloske preglede i sve do prije par dana bilo ok a onda odjednom RAK. Užasnuta sam i očajna. Majka je 59 godište i prvi nalaz je sledeci.

Bol prije par dana pri kretanju / pojacana sekrecija, mokrenje i stolica bo.
Nalaz / crvenilo vulve i vagine cerviklana sekrecija, Cervix cilindrican laceracija
znaci cervicitis chr zatvorene ovule naboti sa sedefastom promjenom na 11 do 4 i 5 do 7h, Uterus deblji pokretan neravan, neosjetljiv podrucje adnexa neosjetljiva parametrija yategnuta.
UZ/uterus sa endometrijem 8mm sa više adenomioznih odjeka u corpusu
Područje andexa uredne veličine i morfologije uz uterus nema slobodne tečnosti ucd.
Dg / premenopausis . amenorrheasec
cervicitis chr / leucoplacija pvu
adenomiosis uteri
Th / Primolut Nor tbl 2x1 / 10 dana / očekivati menest. 3 do 7 d nakon tbl/
gynodacatanol vag 1 x uveče
uvin čaj
vježbe po Kegellu
OBAVEZNA KOLPOSKOPIJA I BIOPSIO PVU nakon ciklusa


Nakon toga je urađena biopsija i nalaz je sledeći

Primljeni materijali su 3 komadića porcije. Jedan komadić pokazuje znakove hroničnog cervicitisa, a preostala dva komadića cerviksa zauzima jednim dijelom tumorsko tkivo koje je građeno od plaža i nakupina atipičnih dobro diferenciranih pločastih epitelnih stanica. U nekim stanicama vidljivi su znakovi keratinizacije, a nalaze se i mitoze i to na 1 vidnom polju velikom uvećanju nalazi se i do 6 mitoza. Između žarišta tumorskog tkiva je oskudna vezivna stroma sa dobrom izraženim limfocitnim upalnim infiltratima. Mjestimice u uzetim isječcima porcije nalaze se i sitna krvarenja.
Patohistološka dijagnoza: CARCINOMA PLANOCELLULARE INVASIVUM CERVICIS HG1, NG1


To su nalazi i nakon toga je doktor rekao da je to za hospitalizaciju. Kad smo otišli kod drugog doktora rekao je da sve zavisi od toga šta će odlučiti konzilium koji je u četvrtak. Sad vas molim ukoliko ima doktor koji bi mi mogao objasniti šta to sve znači i jeli opasno te kako se liječi. Isto tako svi savjeti onih koji su bili ili su u sličnoj situaciji su dobrodošli.
Hvala svima unaprijed.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 29, 2008 1:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Mogla bih samo da te uputim da prvo ides opciju *trazi,pa da stavis *rak materice* ili *kancer materice* i izacice ti sve slicne teme i tu mozes da procitas.Ili da odes na folder *ONKOLOGIJA,pa da tamo postavis pitanje....Tamo imas temu *prijatelji i tamo mozes da razgovaras sa ljudima koji imaju slicna iskustva.

Zao mi je zbog tvoje mame,nadam se da sam bar malko pomogla.Zelim da budes dobro,bez obzira na situaciju. :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 29, 2008 12:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 11:43 pm
Postovi: 154
To sto su celije dobro diferentovane i sto postoje znakovi keratinizacije, je dobar prognosticki znak... U slucajevima kada je samo cervix zahvacen tumorom, petogodisnje prezivljavanje je 90%. To petogodisnje prezivljavanje je statisticka kategorija, u sustini, termin je vrlo blizak terminu "izlecenje".
Eto, toliko ja znam...

U svakom slucaju, imajte na umu da nije kraj sveta i da dijagnozu malignog procesa ne sledi uvek smrt.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 30, 2008 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 28, 2008 10:19 pm
Postovi: 5
Hvala vam zaista svima sto ste se javili. Novu temu sam postavila iz razloga sto je ovaj slucaj drugaciji od vec pomenutih na ovom forumu.

Hvala jos jednom.

Poz. !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 11:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 28, 2008 10:19 pm
Postovi: 5
Evo mene opet !

Nije me bilo iz razloga sto je u međuvremenu mama operisana i sve su joj izvadili ( jajnike, matericu i ne znam da li je to puno oko 37 limfnih cvorova ) te se " čistili " kako kaže doktor sve oko bešike itd. Na moju radost operacija je protekla dobro, što me isto tako brinulo jer ima problematičan pritisak i slabo srce. Ito tako se dobro oporavlja poslije operacije. I nekako u svojoj ludoj radosti, iako znam da je još dosta toga pred nama svim, mislila sam da tu završava sva bol i patnja. Danas smo dobili nalaz sa patologije ( gdje su na analizu išli svi uzorci poslije operacije ) i opet šok. Doktorica patolog mi kaže da su svi uzorci ok ali da je brine što ima još tragova u neki dijelovima limfnih čvorova, a doktor koji je trenutno liječi kaže da je to sve ok i da u stvari samo treba da se urade par zračenja preventivno. Pa ko je sad lud jel ima ili nema !
Još su joj na biopsiji prije operacije nalazi bili NG1 HG1, a sad su NG2 HG2. Pa yar je moguće da se to sad proširilo.

Sutra opet idem da jurim doktora da mi to malo bolje objasni jer cu poluditi :cry:

Čak mi je doktor patolog ukazao na neke stvari tipa genetika i moje ginekološko stanje te mi je rekla da nađem dobrog doktora i da redovno idem na kontrole. Jer i baka mi je umrla od raka crijeva. Znači da manje više imam VIP ulaznicu u taj mračni svijet.

Ali sve to mi nije bitno samo da mami bude dobro jer dala bih i svoj život da njoj bude bolje.

Isto tako pročitah ne baš prijatne stvari o tom zračenju i još moramo da idemo u Novi Sad odnosno Kamenicu ili Beograd jer ovdje u Banja Luci ne postoji aparat za zračenje. A još je i pitanje kad ćemo uspijeti upasti jer navodno nemaju dovoljno kreveta.

Da li ima neko da mi kaže nešto, bilo šta ili da preporuči nekog dobrog doktora. Naročito u Kamenici jer ćemo vjerovatno ići tamo.

Poz. svima i hvala unaprijed !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 11:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 28, 2008 10:19 pm
Postovi: 5
PS.

Ako sam dobro skontala ( ne zamjerite stvarno sam poluluda od svega ) ova tema bi trebala stajati pod onkologija a ja ne znam kako da je prebacim.

Poz. !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 10:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 13, 2008 9:40 am
Postovi: 31
I ne možeš je prebaciti. To je privilegija Administratora, koji će (ako ikada ovo pročita, obzirom da je forum velik) sigurno tvoju temu tamo prebaciti. Drago mi je za tvoju majku (da joj je bolje), a ako baš želiš da se prebaci tema u onkologiju, napiši jedno pismo adminu (Imaš gore "Nemate novih poruka" klikni na to i napiši novu poruku primaocu admin) Usput, kad bude prebacivao nek izbriše i ovu, moju poruku.

_________________
It’s better to have loved and lost than never to have loved at all


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 119 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: