Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1865 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 125  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 16, 2008 3:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Pa gde ste lepo drustvo moje...... :P :P :P .
Bas sam vas se pozelela ali nisam imala vremena da vam se javim ranije jer sam radila citave nedelje i kada dodem kuci u pola 6 nisam nizasta,samo bih odmarala.....
Bas mi je zao burazeru moj jer te drmaju te odvratne aritmije,da li nam je to od nekog sakrivenog stresa////nervoze ili umora nemam pojma ali znam da ni meni ni tebi ne odgovara kada se potresemo u vezi necega.Ja se pomalo i plasim sada jer juce i danas na poslu mi je preskocilo srce par puta i sto Iva kaze da trebamo biti zaokupirani---ja sam radila i nisam imala vremena mislit o drugim stvarima.Znaci bila sam preokupirana!Plasi me sve jer mi majka imam velike aritmije i imala je 2 mozdana,a otac mi je umro od 3 infarkta srca.Znaci ako ide familijarno pocev od sviju kojih vise nema i sa majkine i oceve strane bilo je SRCE!
Sve to ne bi bilo toliko zabrinjavajuce da ja imam normalan holesterol ali ja imam VELIKI i doktorica me nesme staviti na tablete zbog problema sa stomakom jer se boji da imam unutarnje krvarenje ili ko zna.......
Debljina+holesterol+pusenje+stres="rok"trajanja na ovoj zemlji mi nije dug :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
E tako svesna sam svega i OPET zanemaravam cinjenicu da imam samo 39 godina i da ako hocu proziveti ovaj vek jos puno godina TREBAM POTHITNO izbaciti lose navike i regulisati kilazu.
Eto dragi 'brate"nekada smo sami krivi jer svesno IDEMO U PROPAST!
Hajde da onako zajednickim snagama promenimo nesto od toga pa i ako preko okeana morlana podrska nam nece manjkati jer imamo Ivu pored nas!
Ja drugo ne znam sta da predlozim! :wink: :wink: :wink:
O udesu ne razmisljaj,jer takva je sudbina....ja radim u bolnici i videla sam i radila puno toga da nisam nikada ni mogla zamisliti u mislima da bi to bila ustanju raditi i videti........ali.......znas sta je zaprpascujuce.......nista me to nije potreslo niti malo,a oni koji su bili kao "hrabri"pukli su kao p......e tada sam shvatila da sam jaca nego sto mislim.Nekada NIJE ONAKO KAKO NAM SE CINI!
P.S.
samo nastavi sa vitaminima,meni se inekcijama popravio B12,ali mi je zeljezo opalo jako puno pa se bojim da cu zavrsiti na transfuziji krvi.
Pijem tablete za zeljezo ali izgleda da nije dosta.......
Iva,zadnja dva dana odvezla sam auto do posal bez gusenja i problema i zamilsli cak sam vozila 70km na sat uz brdo i popela se za 2 minute.
A te dve minute su prije izgledale kao 2 sata,tako da sam shvatila da mi je ovo i odlicno u jednu ruku da se oslobodim bar malo.Kada znam da nesto moram onda "idem glavom kroz zid"ali ako mi neko kaze da idem negde gde NEMAM POTREBU(nije posao)onda jednostavno odlucim reci NE i ne trudim se da bude drugacije.Onda zavlada STRAH pa tako ja ode u "lavirint"gde nemogu doci do izlaza.
Poljubac svima :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 16, 2008 10:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Klinci su mi zaspali, pa najzad mogu da sednem za kompjuter. Kada čitam vaše postove vidim da su nam aritmije i slučajevi kada se one javljaju jako slični. I meni se dešava da mi bude nekako čudno oko srca kada legnem u krevet. Sigurno da u javljanju aritmija veliku ulogu ima psiha. Da li neko od vas, kao i ja, uzima nešta za smirenje? Meni je kardiolog preporučio da pijem bromazepam. Takođe, endokrinolog mi je rekao da kada osetim uznemirenost (što se nama koji imamo problema sa štitnom žlezdom događa) da popijem lek za smirenje. Naravno da bi bilo bolje da batalim takvu hemiju, ali još uvek ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 12:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ana22 je napisao:
Klinci su mi zaspali, pa najzad mogu da sednem za kompjuter. Kada čitam vaše postove vidim da su nam aritmije i slučajevi kada se one javljaju jako slični. I meni se dešava da mi bude nekako čudno oko srca kada legnem u krevet. Sigurno da u javljanju aritmija veliku ulogu ima psiha. Da li neko od vas, kao i ja, uzima nešta za smirenje? Meni je kardiolog preporučio da pijem bromazepam. Takođe, endokrinolog mi je rekao da kada osetim uznemirenost (što se nama koji imamo problema sa štitnom žlezdom događa) da popijem lek za smirenje. Naravno da bi bilo bolje da batalim takvu hemiju, ali još uvek ne mogu.


ana,sto se tice problema tu smo negdje,a i meni je bromazepam cesto dio "jelovnika" jer me jednostavno opusta,kada ga konzumiram to je u najcesce u dozama od 3 mg.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 1:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ontario je napisao:
Pa gde ste lepo drustvo moje...... :P :P :P .
Bas sam vas se pozelela ali nisam imala vremena da vam se javim ranije jer sam radila citave nedelje i kada dodem kuci u pola 6 nisam nizasta,samo bih odmarala.....
Bas mi je zao burazeru moj jer te drmaju te odvratne aritmije,da li nam je to od nekog sakrivenog stresa////nervoze ili umora nemam pojma ali znam da ni meni ni tebi ne odgovara kada se potresemo u vezi necega.Ja se pomalo i plasim sada jer juce i danas na poslu mi je preskocilo srce par puta i sto Iva kaze da trebamo biti zaokupirani---ja sam radila i nisam imala vremena mislit o drugim stvarima.Znaci bila sam preokupirana!Plasi me sve jer mi majka imam velike aritmije i imala je 2 mozdana,a otac mi je umro od 3 infarkta srca.Znaci ako ide familijarno pocev od sviju kojih vise nema i sa majkine i oceve strane bilo je SRCE!
Sve to ne bi bilo toliko zabrinjavajuce da ja imam normalan holesterol ali ja imam VELIKI i doktorica me nesme staviti na tablete zbog problema sa stomakom jer se boji da imam unutarnje krvarenje ili ko zna.......
Debljina+holesterol+pusenje+stres="rok"trajanja na ovoj zemlji mi nije dug :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
E tako svesna sam svega i OPET zanemaravam cinjenicu da imam samo 39 godina i da ako hocu proziveti ovaj vek jos puno godina TREBAM POTHITNO izbaciti lose navike i regulisati kilazu.
Eto dragi 'brate"nekada smo sami krivi jer svesno IDEMO U PROPAST!
Hajde da onako zajednickim snagama promenimo nesto od toga pa i ako preko okeana morlana podrska nam nece manjkati jer imamo Ivu pored nas!
Ja drugo ne znam sta da predlozim! :wink: :wink: :wink:
O udesu ne razmisljaj,jer takva je sudbina....ja radim u bolnici i videla sam i radila puno toga da nisam nikada ni mogla zamisliti u mislima da bi to bila ustanju raditi i videti........ali.......znas sta je zaprpascujuce.......nista me to nije potreslo niti malo,a oni koji su bili kao "hrabri"pukli su kao p......e tada sam shvatila da sam jaca nego sto mislim.Nekada NIJE ONAKO KAKO NAM SE CINI!
P.S.
samo nastavi sa vitaminima,meni se inekcijama popravio B12,ali mi je zeljezo opalo jako puno pa se bojim da cu zavrsiti na transfuziji krvi.
Pijem tablete za zeljezo ali izgleda da nije dosta.......
Iva,zadnja dva dana odvezla sam auto do posal bez gusenja i problema i zamilsli cak sam vozila 70km na sat uz brdo i popela se za 2 minute.
A te dve minute su prije izgledale kao 2 sata,tako da sam shvatila da mi je ovo i odlicno u jednu ruku da se oslobodim bar malo.Kada znam da nesto moram onda "idem glavom kroz zid"ali ako mi neko kaze da idem negde gde NEMAM POTREBU(nije posao)onda jednostavno odlucim reci NE i ne trudim se da bude drugacije.Onda zavlada STRAH pa tako ja ode u "lavirint"gde nemogu doci do izlaza.
Poljubac svima :P :P :P


eh sestro,ja sam ti kao i ti toliko zauzet i okupiran da mi nekada nije do mene,svaki dan osim nedjelje sljakam po 9 radnih sati,i naravno da me to uz poslovicno nespavanje satre,vozim do posla kao i ti i kada dodjem kuci oko pola sedam (isto kao i ti) nisam ni za sta.
o udesu vise i ne razmisljam jednostavno zivot ide dalje i kao rijeka melje.
recimo danas sam se kao svijeca srusio da spavam,jucer opet fizicki radio i mada iscrpljen nisam osjetio ( mozda ih je i bilo??) te aritmije,ne znam nekada se osjecam kao da vise nisam to ja,ali nema veze,valjda ce doci na svoje sve.
i ja imam problema sa zgaravicom i gastritisom kao i ti,uz to sam pricno nervozna osoba koja lako plane.
ovaj,kad smo vec kod tih masnoca,u mene stari je svojevremeno imao povisene masnoce i trigliceride,..izvjesno je vrijeme pio jabukovo sirce i prokuhanu koprivu,te mu se to sve normalizovalo,..doktor koji je gledao nalaze nije mogao da vjeruje da je to postigao bez upotrebe lijekova,ali eto,pa probaj i ti.
puno pozdrava svima :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 3:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Cao drustvo moje! :D
Ana drago mi je pa si nam se javila ali mi je zao da cujem da i ti imas 'stres'koji je mozda prouzrokovao ove NASE aritmije.Mozda je kardiolog upravu ne znam i meni je rekao da moze biti od stresa samo sto sam ja bila ljuta na njega i nisam niti pomislila da je MOZA upravu.
Svi se uhvatili stresa kao pijan plota,a niko ne zna kako nam je :cry: !
Ana ako ti pomazu tablete nemoj da se patis nego ih pij,samo pazi da ne postanes ovisnik pa ce posle da budu problemi.
Brate moj ja i ti smo isti jer i ja sam nervozna osoba koja jako brzo plane.
Jos mi kazi da si Ovan u horoskopu :wink: :wink: :wink:
Mi se moramo cuvati jer smo skloni dobiti cir---posebno sa gastritisom i zgaravicom.Ja u ponedeljak idem vaditi krv da vide imam li bakteriju i moram se zakazati za barijum(znas 'kredu'sto daju da se pije pa ti snimaju ezofagus i stomak).Bila sam prije na to pa jedan doktor kaze jedno,skedece snimanje drugi kaze drugo ma ovo je uzas.......
Isla sam i na gastroskopiju prije ne znam mozda godinu dana i imam jako lose iskustvo......doktorica me hoce posati opet posle ovih nalaza sto cu vaditi.
p.s.
ne znam gde ovde na nadem koprivu.......
gde je Iva?
Veliki pozdav svima iz daleke Kanade :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 10:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ontario je napisao:
Cao drustvo moje! :D
Ana drago mi je pa si nam se javila ali mi je zao da cujem da i ti imas 'stres'koji je mozda prouzrokovao ove NASE aritmije.Mozda je kardiolog upravu ne znam i meni je rekao da moze biti od stresa samo sto sam ja bila ljuta na njega i nisam niti pomislila da je MOZA upravu.
Svi se uhvatili stresa kao pijan plota,a niko ne zna kako nam je :cry: !
Ana ako ti pomazu tablete nemoj da se patis nego ih pij,samo pazi da ne postanes ovisnik pa ce posle da budu problemi.
Brate moj ja i ti smo isti jer i ja sam nervozna osoba koja jako brzo plane.
Jos mi kazi da si Ovan u horoskopu :wink: :wink: :wink:
Mi se moramo cuvati jer smo skloni dobiti cir---posebno sa gastritisom i zgaravicom.Ja u ponedeljak idem vaditi krv da vide imam li bakteriju i moram se zakazati za barijum(znas 'kredu'sto daju da se pije pa ti snimaju ezofagus i stomak).Bila sam prije na to pa jedan doktor kaze jedno,skedece snimanje drugi kaze drugo ma ovo je uzas.......
Isla sam i na gastroskopiju prije ne znam mozda godinu dana i imam jako lose iskustvo......doktorica me hoce posati opet posle ovih nalaza sto cu vaditi.
p.s.
ne znam gde ovde na nadem koprivu.......
gde je Iva?
Veliki pozdav svima iz daleke Kanade :cry: :cry: :cry:


naravno da se trebamo cuvati,meni se sve vise javlja stvari ojih se moram cuvati,a nekada mi i to cuvanje dodije pa se znam otkaciti.
i ja sam radio gastroskopiju (prije 1,5 g) prvo mi je doktorica predlagala barijum ali je internista gastroenterolog rekao da ce samo gastroskopiju i da me postedi zracenja,manje-vise sve u redu osim nesto gastritisa.
znam da hijatusna hernija moze prouzrokovati aritimje kao i deformacije jednjaka,osim sto ih nekada imam iz meni potpuno neobjasnjvih razloga recimo kada sam potpuno opusten i relaksiran i nervoza i uzbudjenje ih zna isprovocirati,a negdje sam citao da broj ves-a i sves-a postepeno raste i sa godinama zivota,..recimo ja dok nisam 30. napunio nikad to osjetio nisam (sada mi je 34),..
p.s. u horoskopu sam vodolija :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 6:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Caos svima,

Svi ovi lekovi koji ste naveli koje ponekad popijete NE MOGU DA VAM RESE PROBLEM ARITMIJE.Oni samo pomazu da se osecajte opusteno i to ne u psihickom smislu,vec da vam se opuste misici,koji su iz straha u ovakvim situacijama jako napeti.
Ipak je ovde psiha zasluzna za sve sto vam se desava,ali ne mora da znaci da ako je u vasoj porodicnoj anamnezi imalo vise slucajva srcanog infarkta da cete ga dobiti i vi,mogucnost je veca,ali to nije pravilo.Ne morate da na to tako da posmatrate.
*Ontario te b12 injekcije ili tablete bi trebalo da ti rese problem sa gvozdjem,jer je na osnovu toga sto ti je lekar dao vidi se da ti je organizam iscrpljen usled tolikog stresa i straha.Videces da ce to brzo da se resi.Samo se drzi i ponasaj otvoreno,znaci ponasaj se onako kako osecas,pokazi svoje slabosti,kad nesto ne mozes onda ne mozes,kada ti se place placi,pokazi da se plasis i td..
*Jesenskay moras malko da usporis tempo,znaci da malo to sve ublazis taj stres i ne brini nece ti nista biti od aritmija.Samo da si zaopkupljen necim,najgore je samo razmisljati o tome,jer tako razmisljanjem ce ti se javljati da se plasis sledeceg napada arimtimje i to iscekivanje ce biti jos gore......Osnova svega kao sto sam milion puta rekla da bi trebalo da se preispitate jer cim neko iam aritmiju znaci da se NJEGOV ORGANIZAM TACNIJE SRCE BUNI PROTIV NECEGA, nesto vam ne odgovara i tada dozivite ovakav napad....
*Anci.....Ovo je vrlo cesto da neko kad legne dozivi napad....Ne bi trebalo da se obazirete na to,jer nikad se ne zna kada ce to da se desi.....Prema tome uzaludno je cekati da se to desi.


Znate onu pricu kada se jedan covek plasio smrti i tako nista NIJE RADIO i samo sedeo i cekao i cekao i na kraju je docekao smrt.Znaci zivot mu je bio toliko prazan a ipak je na kraju umro. :(

Znaci moja "terapija" ili savet bi bio da sto vise radite i zaokupite se necim,jer saamo tako cete uspeti da pobedite aritmiju,ona ce se vremenom gubiti,nikad nece prestati potpuno,zato sto imate takav psiholoski sklop,ali ce vam se smanjiti tako da i kad budete dobili napad necete se vise plasiti toga.Verujem da vecini ljudi u zivotu nekad preskoci srce,ali se oni ne uplase.Vi ste plasite toga,jer ste hipersenzibilni,takozvani-dobri ljudi! :)

Sve vas puno pozdravljam i naravno tu sam za ovu temu.... :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 6:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Dragi moji konacno da vas uhvatim na forumu jer ova razlika vremena je bez-veze......
Ja sam dobila gripu cini mi se sve me boli i kisem samo mi je to jos falilo sa ovakvim stanjem :cry: :cry: :cry:
Dragi moji to je jako cudno da se aritmije javljaju kada smo opusteni bez stresa.Nije dobro i gotovo to znam jer smo relativno mladi da imam takvih problema.Burazeru,milsim da kod mene anemija moze izazvati aritmije,a da li moze pojacana kiselina mene zanima.Draga Iva vitamin B12 mi se povecao na 300,a zeljezo opalo.Moracu sto vise cvekle,ma samo me muci da li postoji neko krvarenje/sumnjam na stomak.Cesto imam osecaj krvi u ustima.Valjad ce i to da se resi uskoro :cry: :cry: :cry:
Juce sam mislila da cu poludeti od kiseline citav dan.Jela sam breskve i neku kobasicu,ma ne znam nesmem vise nista i ovo je bez-veze.
Draga Iva aritmija se desava iznenada i jos jednom u opustenom stanju.
Sve vas ljubim.....
Brate odmaraj malo sada preko nedelje,sutra nas ceka posao,ja radim od 4 posle podne do 12 uvece bas ce mi biti 'lepo"vracati se sama u pola 1 ujutro///spustati se niz to brdo.Ne mogu da ne mislim na to....mada pokusavam.
Poljubac jos jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 6:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Samo da dodam citala sam da krvna grupa 0 ima jako veliki rizik od dobjanja cira....
Ja sam 0+,a bio je i moj pokojni otac koji je imao cir :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 12:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
sister ontario,sto se tice cira na zelucu i ja sam to negdje procitao da ima veze sa krvnom grupom,i ja sam 0+ a i stari u mene takodjer je ista krvna i ima cir.
sto se tice voznje u ta doba nemoj se unaprijed opterecavati,samo lagano i misli na nesto drugo.

iva,svaka cast na postu,nasao sam se u tome naravno,sigurno je da bih morao i tebao malo da povucem rucnu,kao i to da se organizam buni,ja to nekako povezujem sa stitnom zlijezdom koja mi koincidira sa aritmijama,da skratim; imam solidni nodus u desnom malo uvecanom reznju,a osjecaj preskakanja srca imam da mi upravo dolazi iz desne strane grudi? kako to?
dobro,na to tacan odgovor ne moze niko dati ali u mene je tako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 1:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Ontario, meni se dešavalo da aritmije dobijem uveče, posle nekog mirnog dana u kome nije bilo nikakvih napora i stresova. To sam rekla kardiologu i odgovor je bio da je aritmija nastala kao rezultat prethodno nagomilanog stresa. Aritmije dobijem i kada imam fizički i psihički naporan dan. Dakle, one nam se javljaju bez obzira na to kakav nam je bio dan, kao i u svako doba dana.
Jenisensky, štitna žlezda jeste veliki problem i tu uslova za pojavu aritmija ima napretek. Aritmije imaju oni koji imaju probleme sa štitnom, a izazivaju ih i lekovi kojima se ona leči. Ja pijem letrox za hipotireozu i piše da taj lek može da izazove aritmije. A ja sam kod endokrinologa otišla jer je kardiolog aritmije povezao sa problemom štitne žlezde. Ma cela zbrka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 1:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Ups, Jesensky, izvini što sam te malo "preimenovala", sada sam to primetila. Ma, mi sa hipotireozom smo malo rasejani i zaboravni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 5:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2008 5:07 pm
Postovi: 272
Pozdrav za sve
Evo i mene aritmije smorise , stalno se tjesim da sam bila kod kardiologa prije 1,5 i tad mi uhvacene samo 4SVEV i 1 kupel SV i dosta tahikardije ,dr misli da je sve iz glave i da pijem nesto za smirenje
Evo mene opet danima drmaju , ma imam nekakve cudne aritmije nekad osjecam po sat vremena kako mi srce preskace , drugi put mi udar u stomak pa kao da mi i on skace i tjera me u wc , pa onda udara u grudi izbija zrak ma stalno nesto nekad zaboli u grudima koliko udara a ne znam kome vise da idem
Ontari i ja imam problema sa zeldcem isto velike kiseline cak sam jedno vrijeme pljuvala krv i evo 3 godine poslije gastroskopije moram opet na kontrolu Ali ja sam sebi pomogla sto sam pristala da pijem tablete za zeldac omeprazol vjeruj poslije 1 mjesec zaboravila sam da imam zeldac sve je nestalo, sad me nekada zeza kad svasta jedem ili pijem dosta kafe
E sad od kada me muce aritmije osjetim opet stomak pa cu gutati sondu da vidim da nemam kilu na zeldcu
I ja sam O krvna grupa i moj tata je imao cir i pukao mi je sa 21 godinu
Ma sve je genetika
Prije nego mi je dr dao tablete za zeldac rekao je ako su O grupa, prvi srodnik ti je imao cir , i ako imas bakteriju moraces dugo vremena da koristis tablete , a ja imam sve to troje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 5:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Ciao ljudi,

Nravno ad ce vam se prvo nagomilati stres pa cete tek onda imati aritmiju.Naprimer:desi vam se stres u ponedeljak,tacnije nesto precutite nekome nesto se iznervirate i to potisnete u sebe.A tek u petak kad legnete ad gledate tv,vase srce se seti toga i opomene vas na to,tacnije tek tad dobijete tu aritmiju,bez biolo kakvog znaka i povoda.Jer ste to u poonedeljak vec zaboravili.A i tad kad se to desi,vi ne znate da je to stres,ali detaljim posmatranjem predhodnih dana,uvek cete naci situaciju u kojoj vas je neko doveo do 'ludila',a vi niste odgovorili na to,tacnije potisnuli ste to.
Ovde sam rekla isto jednom da su to cir,sitina zlezda i srce toliko povezani i da hiperzenziblni ljudi imaju cesto te vrste bolesti.
Ali da ste vi na neki nacin izleceni psiholoski,na sve te pojave cir stitnu zlezdu bi gledali drugacije.
Prvo i osnovno je da morate da imate drugi pristup stvarima,ap ce se tek kasnije stvoriti i drugi pristup prema odredjenoj bolesti.
Koliko god ja vama ovde pisala ipak PRVI I OSNOVNI KORAK MORA DA BUDE U VAMA SAMIMA.
Pokusajte da na to ne gledate sa takve "strasne"strane...Znate koliko ljudi naprimer ima cir,ali to tragicno ne shvata,samo zato sto ima neki drugi pristup stvarima.Moja tetka je imala dva ciraa i vozila auto sa jednom rukom od bolova, posle su je operisali,ali sada je sve ok,ali nijednog trenutka se nije predala vec se borila sa bolescu i isla dalje...Vema cesto zivot nam kreira situaciju BOJI SE ILI BORI SE....................Mislim da svako treba da izabere da se bori..sa problemom koji ima.
Vecini je lakse da nabroje hiljadu problema i bolesti,nego da prizaju da je poblem psiholoski i uvek prvo treba resavati taj problem,pa svaki drugi,a ne obrnuto,jer je sa zdravom psihom lakse prevazici i organski poremecaj...


Pozdravljam vas sve.... :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 10:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ana22 je napisao:
Ups, Jesensky, izvini što sam te malo "preimenovala", sada sam to primetila. Ma, mi sa hipotireozom smo malo rasejani i zaboravni.


nista,nista,taj mi se novi nick i vise dopada od ovoga :D
i u mene se aritmije javljaju kako se njima hoce,dakle kao i kod tebe u nerviranju ili bez njega,u naporu ili bez njega,ali ima i da se u svim navedim slucajevima nikako ne jave,pravila nema kao ni kod tebe.
u mene je normalan hormonalni status stitne ali mi je problem mehanicke prirode,da li je i on moze biti odgovoran za aritmije ne znam,ali ja mislim da dijelom jeste,makar indirektno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1865 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 125  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: