Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 118 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 5:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 10, 2008 6:27 am
Postovi: 12
Jedna je napisao:
JanMag je napisao:
Jedna je napisao:
Da, da, samo ti nastavi svoj dnevnik. Ja te pratim :)
Bravo!!! Bas mi je drago da polako uspevas u tome.



...Znaci terapija mi je sprej nasonex...




Samo jedno pitanjce. DAli to znaci da si se sad navuko na nasonex?? Otkacio si kapi, ali sad si navuko nesto drugo?!
Ok, i da je tako, verujem da nasonex nije tako neprijatan (neprijatan je blaga rec :lol: ) ko sto su kapi za nos!
Znaci, da rezimiramo: nema vise kapi, sad si na tom steroidnom spreju, i polako ces verovatno da se oslobodis i njega (nek prodju meseci ako treba) :)

U svakom slucaju tvoj primer je za pohvalu. Hvala ti sto si svoje iskustvo podelio sa nama. Eh da je vise ovakvih ljudi na sajtu da razmenjujemo iskustva... 8)

Srecno ti bilo :)


Mislim, znam i ja da je to steroid, ali ja stvarno ne znam sta je meni otvorilo nos, da li bosiljak, da li nasonex , da li slez, da li nesto trece...Ali doktor mi je takvu terapjiu dao i to je to, moram da ga pratim, ocigledno je da zna sta radi, verovatno ne planira da me navuce na nasonex citav zivot:S...Ali mislim da kad sam uspeo da se okdreknem dekogenstiva koji su mi przili sluznicu 7 godina i koje sam ja stavljao na 4 sata non stop (cak se i nocu budio da stavim), nasonex je banja, verovatno cu uskoro prestati i sa njim i to bi bilo to...Videcemo sta ce lekar reci...Obavestavacu ja vec:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 13, 2008 11:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 05, 2007 9:48 pm
Postovi: 92
JanMag, kako je, sta ima?
Skupljam snagu da sledim tvoj primer i da se skinem sa kapi na kojima sam vec 9 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 03, 2008 12:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 4:11 am
Postovi: 41
JanMag - ja sam svaki put od doktora dobijala Nasonex i to od specijaliste sa tacnim uputstvom kada i koliko kapi i u koje doba dana da stavim- ali meni one nisu pomogle. Eno ih stoje u frizideru.
I ja muku mucim vec par godina. A sem sto mi je nos zapusen,nekad krene da curi kao lud,narocito nocu i rano ujutru,pa kijanje do besvesti. Nije alergija nikakva. I test na alergiju sam radila. kombinacija strasna - cas zapusen nos, cas curi....
I tablete sam neke specijalne dobijala u kombinaciji za nasonexom....i nista.
Ovaj problem traje vec neku godinu,ali desilo se pre godinu dana da sam imala kijavicu i posle toga sam ne znam kako - ali jednostavno stala sa koriscenjem kapi,nos se otpusio,bez iakavih posebnih mera. I onda naravno,ponovo se razbolim i od tada nos ne prestaje da je zapusen.
Dijagnoza je "Rhinitis Medicamentosa" - to je to od prekomerne upotrebe kapi.
Koje biljne preparate preporucujete ako ste nesto isprobali?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 03, 2008 12:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 4:11 am
Postovi: 41
Otkacio si kapi, ali sad si navuko nesto drugo?!
Ok, i da je tako, verujem da nasonex nije tako neprijatan (neprijatan je blaga rec :lol: ) ko sto su kapi za nos!
Znaci, da rezimiramo: nema vise kapi, sad si na tom steroidnom spreju

Nasonex su takodje vrsta kapi za nos,ali imaju drugo dejstvo za razliku od kapi koje stavljamo kad imamo kijavicu, kad imamo zapusen nos. Nasonex je - lek, da tako kazem i ne moze se kupiti bez recepta.
Inace, Nasonex je uzasno neprijatan kad ga stavis u nos,imam osecaj da me ta kap koju sam stavila probode kroz nos, pa do vrha glave, odmah ti se jedno oko (zavisno u koju nozdrvu si stavio) zacrveni i krenu suze....obicne kapi su decija igracka naspram ovoga. I Nasonex se ne mogu koristiti kao obicne kapi. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 09, 2008 1:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 1:13 pm
Postovi: 1
Evo citajuci ovaj forum i posebno dio o koristenju kapi za nos , prepoznao sam i sebe u vecini postova. Naime i ja jako dugo koristim kapi za nos cca oko 15 god mozda i malo duze i smatram da je to veliki problem. Kod kuce , na putu u gostima na moru ili gdje god da se nalazic kapi sa tobom. Ne spavan nocu ako ih ne stavim ponekad i dva puta u toku noci. Obradovalo me je to da je nekoliko forumasa uspjelo da se skine i da je to nesebicno podjeljeno sa nama. Jako dugo razmisljam o tome da pokusam da se skinem sa kapi ali nisam znao kako da krenem i sta me ceka. Ovim sam zaokruzio moju nakanu u odvikavanju od kapi jos samo da nadjem povoljan momenat.
A sve je krenulo sa operacijom devijacije nosa a uz to patim od alergiske astme i hronicne uaple sinusa. Mislim de je sve to usko povezano. Primam sve vrste savjeta !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 09, 2008 1:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 4:11 am
Postovi: 41
Mene interesuje jedna mnogo ozbiljnija stvar?
Koje su posledice duuuuuuuuuuuuugogodisnje upotrebe kapi?
Uvek citam da nije dobro, ali nigde nisam procitala ili cula "sta se moze desiti ako se ne prekine sa kapima"?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pozdrav svima
PostPoslato: Ned Nov 02, 2008 4:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 02, 2008 3:46 am
Postovi: 7
Lokacija: Novi Sad
ja sam slucajno nabasala na ovaj forum i citam vase postove i mogu vam reci da ste mi otvorili oci, ja naime nisam ni bila svesna da sam navucena na kapi za nos!!!!

:oops:


a koristim ih svakodnevno vec godinama. ukoliko se desi da uvece legnem a pri ruci mi nisu kapi ja se ustajem istog trena i stavljam kapi da mi se nadju jer nocu cu se buditi bar dva puta da ocepim nos.
i moj problem je sto meni nos ne curi, vec je zacementiran!!!nafazol, olint, operil, sad mi vec ni on ne pomaze....

hvala vam svima koji ste ucestvovali na ovom forumu otvorili ste mi oci. neki su me postovi od srca nasmejali, ali mi je lakse kada vidim da nisam sama i jedina u tome.

probacu vec nocas da stavim kapi u npr makar jednu nozdrvu, au drugu ne, pa da vidim da li ce to da funkcionise

:roll:

javicu vam kako i da li ima napretka....
a sutra idem da kupim fiyioloski rastvor, pa da pokusam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 02, 2008 2:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 02, 2008 3:46 am
Postovi: 7
Lokacija: Novi Sad
prvo jutro posle. moji utisci su sledeci:

osvrnula sam se po sobi i shvatila da ja imam desetak polupraznih bocica, koje cuvam u slucaju da mi ponestane kapi u glavnoj bocici - koju uvek imam sa sobom. dakle, za crne dane! pravi dzanki!
:oops:

ja imam onu bocicu koja sluzi za ispitranje sinusa slanom vodom, ali je nikad ne koristim. sinoc sam pokusala, ali meni voda ne prolazi kroz nos, vec jedva kaplje, kap, kap....strasno. uglavnom, ja nakon toga ne osetih nikakvo poboljsanje! nista!

e sad leci bez kapi da spavam ili ukapati operil u jednu nozdrvu, pitanje je sad? znam da mi bez kapi nema spavanja, vec gusenje celu noc, nervoza, panika... ne! ne moze ovaj narkoman bez svoje doze! tako sam odlucila da u desnu nozdrvu prsnem operil a u levu nista pa da vidimo sta ce biti.
uradim ja tako, legnem da spavam, u desnoj nozdrvi milina :) leva cement! ali uspem da zaspim. nisam se budila, mada se uvek, ali uvek, probudim jer mi se i u toku noci, nos zapusi i mene to automatski probudi. ovaj put nije bilo tako.
ujutru se budim, leva nozdrva zapusena, i dalje, desna suva. ali disem
:D
hm... ne znam da li sam na dobrom putu, ali trudicu se. pa ako uspem, volela bih da moj primer posluzi drugima kao putokaz da nije potrebno praviti velike nagle prekide, vec postepeno. i sto je najvaznije, mozes nocu da spavas, bez napada panike :P

ima li ovde nekog? :o volela bih da cujem necije misljenje, savet...
i da uticemo na sve ljude da nikada, ali nikada ne koriste kapi za nos, raznorazne sprejeve i ostalu djubrad, ako bas ne moraju, a i tada ne duze od 5 dana!!!!
ocigledno smo svi poceli tako bezazleno, pa se navukli i godinama smo narkomani. mada neki ovde pristni (necemo ih imenovati) :wink: nisu ni znali da su zavisni :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 02, 2008 5:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 02, 2008 3:46 am
Postovi: 7
Lokacija: Novi Sad
ugusicu se...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 06, 2008 9:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:09 pm
Postovi: 1
POZDRAV SVIMA.Vidim daleko od toga da sam jedini,isigurno svi misle da je njima najteze,ali moja situacija je sledeca:NOS ZACEPLJEN 100% NE SPAVAM SKORO NIKAKO 6 GODINA.Onda tek prosle godine saznam za sprejeve kao sto su ZOLYND i OLYND i drugi koji mi sprzise sluzokozu do te mjere da da mi je skoro pocelo svako malo da krvari iz jedne nozdrve.Ali presao sam preko toga radi dobrog sna,naravno,Prvo sam koristio ZOLYND za odrasle,pa sam presao na djeciji koji je duplo slabiji,pa sam pokusavao da ga stavljam u samo jednu nozdrvu par dana pa onda par u drugu,sad i svakodnevno koristim i MARISOL(morska so) koji obnavlja sluzokozu a ZOLYND koristim samo pre spavanja.Stvar je u tome izmedju ostalog,sto sam poceo raditi pre mjesec dana neke nocne smjene,pa sam bio primoran da cesce koristim ZOLYND,a nuspojava cesceg koristenja pored sprzene sluzokoze i krvarenja je je NESANICA ! ! !Tako da sad ponovo ne spavam nikako te me izdade moj jedini prijatelj i sad sam sklon samoubistvu. POMAGAJTE ! ! ! ! ! ! ! !Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 07, 2008 5:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 02, 2008 3:46 am
Postovi: 7
Lokacija: Novi Sad
ja nocas nisam izdrzala :-(
nocima ne spavam
na poslu ne funkcionisem
morala sam nocas staviti kapi
sad sam jako nesrecna zbog toga :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 11:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
A ja sam mislila da imam problem sa kapima za nos? Ako nije u pitanju prehlada Olynth mi traje najmanje mesec-dva: stavljam uglavnom samo uveče po jednu kap. I tako godinama, ma kakvi godinama - vekovima... Kada je u pitanju prehlada, nafazol mi traje samo 5 dana (olynth je tada beskoristan).
Ono što me muči jeste alergija na prašinu, dim, a pogotovo na duvanski dim. Od duvanskog dima čak i grlo počinje da me boli, a pušači baš nemaju razumevanja: Bez obzira da li puše cigarete tipa "Morava", "Drina",... ili neke fine, meni SVE TO SMRDI I SMETA.
Bila sam kod ORL: pregled je trajao manje od 5 minuta, usput mi je sredio uvo (od kada se uši čiste "spajalicom"), prepisao mi je sprej Beconase i neke tablete, koje se, naravno, kupuju i koššštttaju. Uzela sam samo taj sprej, pomagao je da ne koristim kapi za nos, ali u poslednjih mesec - dva, problem sa duvanskim dimom je užasan. Da li je to od kapi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 15, 2008 11:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 11:14 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima.Slucajno naletih na ovaj forum,a imala sam godinama isti problem sa zacepljenim nosom,pa bih da podijelim sa vama svoje iskustvo.Devet godina sam bila zavisna od kapi za nos,prvo nafazolin pa onda operil.Sve do prije dva mjeseca kada sam zapocela terapiju sa Flixonase sprejom.To je kortikosteroid koji ima protuupalno dejstvo na sluznicu nosa.Prvo sam spricala dve nedjelje 2X1,ujuto i navece.Onda sam spricala samo navece,pa svako drugo vece ,pa svako trece i onda prestala.Hvala bogu,izgleda da i mi nije sluznica bila bas katastrofalno ostecena dok je flixonase imao efekat.Vec dvadesetak dana nista ne spricam,nos mi funkcionise bez problema.Nisam ni bila svjesna kako je opet lijepo disati,a ne misliti imas li kapi. Malo me hvata panika od pomisli sta ce se desiti ako se prehladim pa mi se opet nos opet zacepi,ali definitivno kapi za nos vise ne idu u moj nos. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 21, 2008 10:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 05, 2007 9:48 pm
Postovi: 92
A dok si sprickala taj Flixonase, nisi koristila Operil ili nesto sl?
Mimi025, kako ti ide?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 22, 2008 9:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 11:14 pm
Postovi: 2
za Tanu:
Ne nisam koristila operil niti bilo sta drugo.Samo sam prije svakog spricanja Flixonase dobro ispirala nos sa fizioloskim rastvorom.Po prestanku Flixonase sam jos nekoliko dana ispirala sa fizioloskim rastvorom i to je to.Prodisala konacno,poslije toliko vremena.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 118 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: