Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Znam da je sve to u mojoj glavi,ali sta vredi ...
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 12:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 12:48 am
Postovi: 7
Citala sam temu o zeni koja je iznela trudnocu i na rivotrilu i sada doji dete, kao i polemike u vezi sa tim.
Ono sto znam da joj je tesko, bez obzira da li je znala sve posledice koje rivotril moze naneti bebi pre rodjenje, a zatim i dojenjem, zato sto ga i sama pijem i navukla sam se.
Tacno je da se panicni napadi lece kombinacijom anksiolitika i AD, anksiolitici se postepeno ukidaju. Sve je to lepa teorija.Kao sto napisa progoran na temi koju pominjem
jako se tesko skinuti, mene je skidao psihijatar 2 puta, sve po protokolu, ali vam jednostavno nije dobro bez leka i vratite mu se.
Bez rivotria uopste ne mogu da funkcionisem, preznojavanje, drhtavica, pojacan puls, znojenje, lupanje srca,duple slike, mogu samo da lezim, a od toga me spopadaju jos gore misli.
Udata sam, suprug i ja zelimo bebu, medjutim meni je nezamislivo da ga citav dan tako nemocna cekam da dodje s posla, zatim ko ce samnom ici na preglede, kontrole ?
Cim izadjem na ulicu dobijem derealizaciju, zgrade mi se krive, nemam normalnu percepciju, govor drugih kao da dolazi iz neke kutije.
Znam da je sve to u mojoj glavi, ali sta vredi kad ce me udariti auto na prelazu ?
Sto je najvaznije, vec posle nekoliko dana, psle prekida sam gotova, mogu samo da lezim.
U krajnjem ocaju smo odlucili da on napusti posao, koji nam je jedini izvor prihoda, imamo ustedjevinu i nadamo se da cu brzo zatrudneti, a ustedjevina pokriti troskove za vreme trudnoce.
Njemu je tesko, muskarac koji ne donosi novac u kucu, vidim vec trazi poslove koje bi mogli da se rade iz kuce.
Lekari imaju podeljena misljenja, sto se vidi iz primera zene kojoj jedni savetuju jedno, drugi drugo.
Ovo je poslednji pokusaj da se nesto ucini, da li neko moze da mi da savet, eventulano ime psihijatra iz Beograda na PP koji bi mi pomogao, mada kao sto sam rekla, prestala sam da verujem, a potrebna su nam brza resenja.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 1:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 12, 2008 12:58 am
Postovi: 28
Lokacija: Beograd
Vi bar imate tu srecu da Vas muz razume i nije Vas napustio, iako prolazi kroz pakao zajedno sa Vama. Kod moje drugarice to nije bio slucaj, nju je decko napustio jer je i on poceo da se '"navlaci"' na sedative pored nje. On nije mogao da razume njen strah da ostane sama ili izadje bilo gde bez njega. To sto ga je preklinjala da ne ide iz kuce i zivkala svaki cas kada bi na kratko izasao, jako ga je ometalo i u poslu i u socijalnom zivotu. Potpuno mu je poremetila zivot i na kraju joj je rekao da je i dalje voli, ali da ne moze da zivi sa njom, jer ce ga potpuno unistiti. I ona je, pored toga, uspela da izgura trudnocu i rodi zdravu bebu. Ne savetujem Vam da uradite to isto i ostanete u drugom stanju dok ste pod terapijom, ali jako je vazno to sto imate razumevanje i podrsku, zajedno cete lakse proci kroz sve to sto Vas je snaslo. Garfield kaze da je moguce "skinuti" se sa rivotrila i Vi treba da verujete da je tako. Pa i moja drugarica se sa jako visokih doza (znala je da popije i po 10mg. odjednom, a da se ne smiri) "skinula" na tri puta po 0.5, za sta je njen psihijatar rekao da je "damska doza". Znaci moguce je. Samo treba da verujete.

Sve najbolje Vam zelim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 9:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 12:48 am
Postovi: 7
Hvala ti na odgovoru, sad tek znam kako je tvojoj drugarici. Pojacan stres izaziva pojacane simptome. Ne znam da li je trudnoca bila planirana ili ne u svakom slucaju to je bio stres za tvoju drugaricu, a kad ju je napustio decko - novi.
Koliko shvatam ona je imala agorafobiju i panicni poremecaj, a zasto je on pio sedative ?
Zabave radi ?
U najkriticnijem periodu je bila pod velikim stresom - neizvesnost u svakom pogledu i nije mogla da izrzi bez lekova.
Mozda nije bila svesna koliko su stetni po bebu, pa ih je pila ?
I ja joj savetujem da prekine sa dojenjem, te doze za nju jesu "damske", ali koliko beba ima kilograma 3 ili 4 ? Za bebu su dzinovske i nanece joj stetu, a mnogo manja je steta ako predje na vestacko mleko, beba nece dobiti sve sto se moze dobiti majcinim mlekom, ali bar nece dobiti ni ove stetne supstance iz leka.
Ja sigurno necu piti lekove od trenutka kada pocnemo da vodimo ljubav u plodnim danima, bez zastite, znam da ce biti tesko, ali izdrzacu.
Skidanje sa rivotrila u okviru kognitivno - bihejvioralne terapije podrazumeva postepeno ukidanje doze, od 20 % nedeljno, uz istovremeno izlaganje pacijenta onim mestima koja su za njega neprijatna.
Npr. ako se boji lifta, skida se, a istovremeno dobija zadatke da ide liftom... 1, 2, 3 sprata i tako dalje.
Ako se boji otvorenog prostora, postepeno izlazi i udaljava se od kuce sve vise i vise, a onda ide na mesta kao sto su trzni centri, buvlje pijace, podzemni prolazi , podzemna zeleznica, drugi grad.
Ovo je najbolje raditi uz terapeuta, ali neko ko je prosao sve sa terapeutom, ako nema novca da plati moze da proba i sam.
KB terapija podrazumeva da se simptimi prihvate, npr. idete i mislite da cete da padnete, vi nastavite da idete i napad prodje, ili stojite i cekate bus, noge odbijaju da slusaju, ali vi stojite na jednoj nozi.
Ovo pomaze i pacijent se skine.
Na kraju terapeut kaze da ce se simptomi pojacavati sa pojacanjem stresa i da ce se vracati.
Postoje studije, ja ih sad nemam, koje kazu koliki se % pacijenata obratio lekaru nakon prve godine, posle terapije, nakon druge godine, trece... Ispada da se pacijenti samo zalece, a onda ponovo na terapiju.
Ne znam da li postoji gurpa koje se izlecila i nije se ponovo obratila terapeutu ?
Postavljaju se pitanje kakav je bio kvalitet zivota onih koji nisu uzimali lekove, da li su bili anksiozni, a oni koji se nisu javili lekaru, da li su jednostavno otisli kod drugoga ?
Ja sam znala sve ovo, bez leka sam tada, posle terapije uspevala da funkcionisem, ali jedva. Pitala sam se sta zelim kvalitetan zivot, jer sa rivotrilom ga imam, mogu da funkcionisem kao i ranije ili neprestane simptome i borbu sa njima ? Covek lako poklekne, a zivot je jedan, zasto ga provesti uz simptome, kad postoje lekovi ?
Ne treba reci koliko sam vremena provela po forumima, procitala sam recenicu koju je jedan psihijatar rekao pacijentkinji :"Budi srecna sto ti lekovi deluju, moze da ih pijes i narednih 20 godina." Eto jednog stava, pretpostavljam da je ovo bio provincijski doktor, mozda ne ni psihijatar, koji nije imao pretenzije da ulazi dublje u problem.
Mozda je znao da ce mu se pacijent vratiti nako sto ga skine s leka i imamo "vrzino kolo".
Da, skidanje sa lekova kognitivno - bihejvioralnom terapojom jeste "vrzino kolo", pacijetnt se skine i obrati lekaru ili u goroj varijannti zavrsi na hitnoj pomoci, gde ga nakljukaju tabletama i sta se time postiglo ?
Rivotril je antiepileptik, doze koje tvoja drugarica uzima uzimaju deca do godinu dana bolesna od epilepsije 0.5 do 1 mg dnevno.
Medjutim ta deca MORAJU da uzimaju lek, a bebica tvoje drugarice vise ne mora kroz mleko.
Ako se Garfild ukljuci u temu, volela bih da nam da misljenje o stetnosti ovako malih doza po jetru i bubrege odraslog coveka, zavisi preko kog organa se rivotril izlucuje.
Skrenula sam sa teme, ali jasno mi je kako je bilo tvojoj drugarici, a kad imas uz sebe flasicu sa lekovima posegnes lako ka vecoj dozi od one koja je propisana na pocetku. Ne treba zaboraviti ni fenomen tolerancije koji se javlja kod svih anksiolitika - benzodiazepina, vremenom moras uzeti vecu dozu da bi postigao isti efekta koji si dobio na pocetku sa manjom.
Ona se vratila na onu dozu koju je pila kada je dobila panicne napade.
Ja dobro funkcionisem za 2 mg rivotrila, podeljenog u 2 doze, jednu popijem ujutro, a drugu oko 16 - 17, kada vidm da dejstvo prve pocinje da iscezava, ali mogla bih da smanjim i na 3 X 0,5, a onda izbacim jednu od tih doza, a ove druge dve smanjujem do ukidanja.
I onda mi nece biti dobro, jer cu biti pod stresom, cekacemo da vidimo da li smo uspeli da napravimo bebu, a ako muz ne bude imao posao, onda dodatni stres, jer njemu nece biti dobro.
Nas problem je organizacione prirode, ne vidim kako ga resiti, osim da moj muz napusti posao, ali ako je to jednino resenje...
Hvala ti na odgovoru, pozdravi drugaricu, sad kada beba nije u stomaku, ne mora da prekida sa rivotrilom, neka prekine dojenje.
Malo je duzi post, ali pokusala sam da objasnim ljudima da je jako tesko skinuti se sa rivotrila, usvari to se nekako i uradi, ali onda zivotne situacije koje provociraju napade dovode za posezanja za lekom.

_________________
;-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 10:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 12:48 am
Postovi: 7
Greskom mi se 2 puta poslao isti post, pa editujem.
Izvinite

_________________
;-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 10:44 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Evo Garfield se ukljucuje u temu. Nisam razumela u potpunosti - da li ste Vi leceni kombinacijom antidepresiva (SSRI) i anksiolitika pa Vam je izbacen AD, ili sta s etu uopste dogodilo (kako ste leceni, cime, koliko dugo, kod koga itd). Kontra uvrezenim misljenjima Rovotril NIJE antiepileptik, vec anksiolitik koji ima antikonvulzivna svojstva pa se povremeno daje epilepticarima. No kako je on jedan od tri najpotentnija anksiolitika za stvaranje jake zavisnosti, vec godinama, usudjujem se d akazem i decenijama, se ne daje kao antiepileptik, vec samo kao ispomoc, i kod epilepsije gde sada postoje savremeni,m novi i vrlo delotvorni antiepileptici koji niti izazivaju zaviosnot niti interakcije s adrugim lekovima, a i kdo panicnih stanja i fobija.
Da odgovorim na Vase pitanje: da, fobiju je moguce leciti (i kod nekih potpuno izleciti, ili stanje dovesti do remisija ili nivoa gde pacijenti sasvim adekvatno mogu da se nose sa svojim stanjem bez anksiolitika). NIko ne kaze da je lako, a to sto Vam je dobro kad ste na Rivotrilu a nije kad prestanete da ga pijete samo govori u prilog Vase zavisnosti (ne samo fizicke vec mnogo vise psihicke): vezali ste se psihicki za Rivotril, kao covek sa slomljenom nogom za staku. Problem je u tome kada se staka mora nositi i kada noga zaceli, ili covek automatski pada iako je noga srasla! Eto to je Vas problem. Kao sto sam vec rekla na drugoj temi, sve sto je u visku i sve sto je bespotrebno uneseno u telo - stetno je. Kako po jetru i bubrege, tako i po (mnogo vaznije) mozak. Ne mozete meriti stetnost necega po tome sto ga 'deca sa epilepsijom unose' jer kod takve dece Rivotril jos i ima neki smisao i svrhu: kod Vase bebe ne, a ni kod Vas. To Vam je isto kao da kazete nema veze ako sebi ubrizgate insulin, jer ga dijabeticari ubrizgavaju 3 puta dnevno. Tacno, ali kod dijabeticara on ima svrhu, a VAs bi jedna doza mogla ubiti! Dakle, nema komparacije po toj osnovi.
Kada mi napisete ko Vas je, kada, kako, cime i koliko dugo lecio i kakvi su rezultati toga bili, onda mogu i da VAm dam neki blizi odgovor sta Vam je ciniti. No, ono sto sasvim sigurno znam jeste d aVAsu fobiju necete izleciti sedeci kod kuce i pijuci Rivotril, a doza Rivotrila koju budete uzimali tokom vremena ce se povecavati jer telo neminovno stvara toleranciju u intervalima, pa ce Vam trebati sve vece doze d apostignete umirenje i 'brisanje' simptome. Razmislite dobro d ali to treba VAsem detetu - majka sa 'zbrisanim' mozgom, otupljena i umrtvljena od lekova (dolazi do neminovnog otupljivanja reakcija i reflexa kao i sa svakom drogom). Da li dalje VAsem detetu treba majka koja za osptanak u realnom zivotu i svetu mora da koristi potentne lekove jer je to jedini nacin da prezivi - i kakvu psiholosku poruku cete poslati Vasem detetu (da li u Vasoj porodici ima lecenih panicara ili nekoga ko je dramatican, sklon strahovima?). I d ali zaista zelite da od deteta stvorite sopstvenog klona koji ce za 20 godina da se boji da izadje na ulicu jer mu se krive zgrade, a jedini nacin da ne bude tako bice da guta tablete, alkohol, drogu? NIko ne kaze da je lako, ali ako se odlucite da imate dete - morate da nosite i odgovornost koja uz to ide. Sa Rivotrila je skidanje moguce, izzvesno i sasvim, a ako ne mozete ambulantno da se skinete, skidanje sa tableta se vrsi i kroz kratkotrajnu hospitalizaciju, te substituisanje odredjenih lekova umesto Rivotrila do potpunog skidanja. No sa Vama je problem sto ste psiholski vezanoi za lek, nije toliki problem fizicko skidanje koje - slutim - brze ide kod Vas no ostaje psiholoska zavisnost koja Vas uvek vraca na pocetak. U tom slucaju, lecite svoj zavisnicki karakter s ajedne strane, a sa druge potrebno je da kroz psihoterapiju (dinamsko ovog puta) otkrijete sta je u Vasoj bolesti (fobiji) sekundarna dobit za Vas (naravno, radi se o potpuno nesvesnoj stvari, i ne treba da se osecate krivim ali je neophodno da to pronadjete i sa tim se suocite) jer, koliko ja iz prakse znam, a lecila sam na stotne fobicnih i panicnih poacijenata do sad, samo sa troje nisam uspela, a tih troje - ispostavilo se - imali su veoma veliku dobit (psihoemotivnu) iz svoje bolesti: jedini razlog zbog cega se fobicar ne odrice svoje bolesti jeste snazna sekundarna dobit. Dakle, puzdano tvrdim da se mozete skinuti sa Rivotrila, a psiholoska zavisnost i razlog za cvrsto drzanje za simptome moze se resavati psihoterapijski. Opet, niko ne kaze da je to lako, to su procesi koji mogu d atraju godinama, skidanje sa tableta nije nista manje tesko niti zahtevno nego sa heroina, alkohola, ili nikotina, motiv pacijenta je uvek presudan.

A sto se tice oprecnih misljena na drugoj temi: nema oprecnih misljenja- i ja, i psihijatar pacijentkinje, i farmaceuti, svi koji se bavimo psihofarmacima, misljenja smo da pacijentkinja nije trebalo d apije Rivotril d=za vreme trudnoce, ali ajde ako to vec nije mogla d aizbegne, bolje Rivotril nego SSRI AD, no nepodeljenih smo misljenja da Rivotril i dojenje apsolutno nemaju nikakvog smisla niti potrebe, a ginekolog koji joj je rekao da to nema veze i da doji i pije Rivotril pravi je neodgovorni idiot, koga bi valjalo izvesti pred Lekarsku komoru i sud casti zbog ugrozavanja maloletnog deteta.

Vama pozdrav i srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 10:45 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
I meni je prosao post dva puta!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 1:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 12:48 am
Postovi: 7
Kao prvo hvala na odgovoru. Imena lekara cu Vam poslati u PP, jer ne zelim da ih reklamiram, a Vas molim da ih javno ne iznosite.
Na psihoterapiju sam isla 5 godina i lecena sam uglavnom rivotilom i AD starije generacije, jer po misljenju mog terapeuta nisam dobro reagovala na AD iz grupe SSRI. Npr. od jednog mi se uzasno spavalo, sto je po terapeutu bio paradoksalan efekat pa smo ga ukinuli.
Rivotril pijem od 2000. godine.
Bila sam 3 puta u dnevnoj bolnici, a zatim isla privatno i placala seanse.
Najduze sam bila kod analitickog terapeuta svih 5 godina, on je fobiju tretirao kao nesto sto ce nestati kada dodjemo do uzroka koji je doveo do nje.
KB terapeut je isao suprotno, njega nije zanimalo to sta je dovelo do fobije, nego me skidao sa lekova uz odgovarajuce "zadatke".
Napisala sam da je rivotril antiepiletik, jer ga tako tretira Registar lekova. Isti podatak nalazim u knjizi Tomislava Kazica Gotovi lekovi :
Lek izbora za tipicne absanse napade... itd. itd.
Veroavano i Vi imate ovu knjigu i znate ovo, Registar je pisala grupa autora, uz grupu saradnika i 2 recenzenta.
Ali mislim da ovo ne treba da bude predmet polemike i nabedjivanja, time nista ne dobijamo.
Svakako da se koristi i u lecenju panicnih napada, a to je tema.
Nije mi jasno zato bi majka deteta koja pije lekove stvorila od svog deteta klona, ako ih ne pije u trudnoci i prilikom dojenja ?
Nisam znala da prostoji predispozicija da se panicni napadi "prenesu" sa jedne na drugu generaciju ?
A sekundarnoj dobiti sam se naslusala, narocito na analitickoj terapiji i znam sta je to.
U medjuvremenu, moj se zivot promenio, udala sam se i zelim dete, da li se neki obrazac iz mog ranijeg zivota preneo, ne mogu da kazem bez dubokog razmisljanja.
Nazalost za lecenje sad nema vremena, moje godine ne dozvoljavaju odlaganje trudnoce, lecenje mogu otpoceti tek kada rodim bebu, pa bi mi to bio dodatni motiv.
Ostatak cu vam napisati u PP.
Hvala i pozdav

_________________
;-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 07, 2008 10:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Ne, zapravo ne znam da to nije istina, ni ja niti desetine pacijenata koje sam veoma uspesno skinula sa lekova. A da je lako - to nikad rekla nisam i stvarno me nervira glupost izvrtanja mojih reci, a posebno dekuraziranje ljudi da se sinu sa tableta odnosno obeshrabrivanje onih koji zele i hoce da rese pitanje svoje zavisnosti! Bolje ne reci nista nego bupnuti ovakvu besmislicu: covek nije knjiga koja stoji na polici i kad je otvoris uvek isto pise! Razliciti ljudi, razlicite price, i to sto Vasem muzu nije poslo za rukom skidanje jer je dugogodisnji tabletomanski zavisnik i nedovoljno motivisan (a zasto li samo mislite kako se 'strasno' trudio citava DVA meseca? ajte?! Valjda je bio zavisnik dva meseca pa je mislio a i Vi sa njim, da zaista za dva meseca moze da se skine?) nema veze sa slucajem ove mlade zene koja ima potrebu da se skine sa Rivotrila - i sasvim izvesno, TVRDIM, sasvim izvesno MOZE to i da uradi bez vecih problema!
Zato ne vidim svrhu niti smisao u postovanju ovako malodusnog posta osobi koja je vec u problemu i kojoj treba pomoc i podrska a ne pesimizam i obeshrabrenje, i ofrlje iznesenih licnih dozivljaja koji sa ovom osobom i njenom pricom nikakve veze nemaju kao ni sa medicinskim cinjenicama! Ljudi se uz dobar motiv i adekvatnog lekara mogu skinuti i sa heroina, a slabici i kukavice koji taj motiv nemaju nece se skinuti ni sa zavisnosti od spanskih serija a ne sa neceg tako ozbiljnog kao sto je droga. I to je univerzalno pravilo koje vazi i za Vaseg muza, i za mene, i za Vas i za ovu mladu zenu koja trazi svoje pravo na zdravu i normalnu trudnocu i materinstvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 08, 2008 12:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
ontario je napisao:
Prvo pozdrav!
To sto nasa doktorica tvrdi da se lako skinuti sa lekova i moguce je neka prica nekom drugom jer ona zna da to nije istina.
Ako se neko uspio skinuti posle puno godina on treba dobiti Nobelovu nagradu!
Odvikavanje je teze od droge jer mi je muz na lekovima 7 godina i samo mi znamo sta se desava sa pokusajem skidanja.Druge osobe nemaju pojma jer se ne nalaze u nasoj blizini.Posle velike zelje za slidanja sa leka i posle muka koje su trajale skoro 2 meseca muz se vratio na lekove.Nemoj da se patis ako ti nije nuzda,a ako odlucis neka ti je sa srecom od srca!
Zatrazi bolnicku pomoc ako se zaista zelis skinuti jer sama neces biti ustanju!
Postala si ovisna ne samo ti neko ko god koristi "lekove"puno godina.Posavetuj se sa lekarom!
POZDRAV I SRETNO :wink: :wink: :wink: :wink

Prvo da naglasim da niti sam bila zavisnik niti je neko blizak meni to bio(osim što sam ostavila cigarete,a i to je nešto).Na temu sam ušla iz čiste radoznalosti ali evo,nisam mogla da ne odreagujem kada sam pročitala Vaše reči upućene Lelek Sebri.
Zanima me koji je razlog da jednoj potpuno Vama nepoznatoj devojci namećete Vaše pesimističke poglede na svet,i istresate frustracije za koje ona nije ni kriva ni dužna.Zašto jednostavno ne preskočite temu?Umesto da Vas dirne želja jedne dobre osobe da promeni svoj život,da ima normalan brak i zdravu i srećnu decu,Vi istresate pred nju gomilu nekog sr**a koje nemaju veze sa istinom.Ko ste vi da tvrdite da se sa lekova ne može skinuti?!?Ljudi sa dobrom motivacijom skinuse sa heroina,a vi imate slobodu da sa takvom sigurnošću tvrdite da se zavisnost ne leči!!!Pa još završite text sa "PoZDRAV I SREĆNO"STIDITE SE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 08, 2008 12:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 12:48 am
Postovi: 7
Evo da se i ja javim.
@ontario
Mislim da nije u redu da doktorku koja je na forumu dobrovoljno, a kao sto znate neuropsihijatrija je zaljucana, jer niko nece da se prihvati da bude moderator vredjate tako sto izvrcete njene reci.
Treba da postujete njenih skoro 1000 postova u kojima se trudila da pomaze ljudima sa psihickim problemima.
Posto je pomoc na forumu doktor kljucna rec, ne mogu reci da ste mi svojim postom pomogli, dali ste mi samo svoje defetisticko vidjenje stvari. Nekog drugog bi ubili u pojam, ali mene niste. Zato vas molim da se ubuduce suzdrzite od ovakvih komentara, zaista samo odmazu, ma da pretpostavljam da niste imali losu nameru.
@luka_0407
Hvala ti na postu, ne brini, post ontarija me nije uzdrmao, za ovih nekoliko dana poslozila sam kockice u glavi, mnogo drugacije razmisljam i pocela sam da smanjujem doze leka.
Nadam se da nece uzdrmati i pokolebati ni druge.
pozdrav

_________________
;-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 08, 2008 12:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 05, 2008 4:51 pm
Postovi: 13
Lokacija: Novi Sad
evo da ja napisem svoje iskustvo,procitala sam sve postove i onaj ko nema dobre volje da nekom pomogne makar u vidu podrske ni ne treba da je na ovoj temi...tema je zaista teska...najezim se kada procitam samo ime leka RIVOTRILI...pre 4 godine sam imala problem sa tahikardijama,otisla sam naravno kod lekara i to po preporuci odradila sve potrebne analize da bi me doktorka uputila sa instituta kod svoje prijateljice koja ima privatnu ordinaciju na pregled,konstatujuci da mi nije nista da su tahikardije izazvane na psihickoj osnovi...i tako ja kao cure(moram da upotrebim takav izraz za sebe)odem u tu ordinaciju i krenemo da razgovaramo,meni smesno da nekazem glupo...doktorica sebi preko puta mene i slusame kao zdusno i saoseca se samnom i konstatuje da se ja plasim smrti i da imam panicne napade......prepisuje mi RIVOTRIL i savetuje da dolazim na grupne seanse...pojma nisam imala kakav je to lek...lek sam pocela da koristim i bila sam kao drogirana,uopste nisam funkcionisala...jezivo...posle nepunih mesec dana jedna poznanica inace isto lekar pozove me u svoju ordinaciju da samnom porazgovara,jer je bila upucena u celu problematiku i strasan je bila protivnik moje terapije...bukvalno mi je naredila da dodjem sama kod nje,jer gde god da sam isla samnom je bio moj muz...molila me je da lek postepeno smanjuje i lagano izbacim,jer on nije za mene da cu postati ovisnik...nisam joj poverovala...rekla mi je da moram da imam svoj zivot,da izgradim svoje cetiri stuba da li ce to biti moje prijateljice ili sestre ne vazno ali da ne smem tu da ukljucujem svog muza da moram da se druzim sa nekim i bez njega,a ne toliko da budem vezana...uplasila me je dobro,razmisljala sam citav dan o tome sto mi je rekla i resila da uvece ne pijem lek...naravno cim sam legla tahikardije su pocele ali i moja unutrasnja borba da popijem lek,jer tada sam se osecala sigurnije i desavalo mi se da ustanem i odem po lek i stojim nada njim i borim se sama sa sobom hocu ili necu ga popiti...pa ga popijem,a onda me grize savest sto sam slabic sto nemam dovoljno snage da se izborim...borba je trajala,ali sam uspela...naravno uz ljubav i podesku moje porodice,ali i uz moju resenost da se izborim sa problemom...ponovo sam otisla kod kardiologa,ovaj put privatno...ispricala sam mu sve...uradili smo sva potrebna snimanja i opterecenja...ustanovio je da sam tahikardije dobila usled emotivnog stresa...izgubila sam oca koji je bio nasa velika podrska,nisam mogla da se pomirim sa tim da ga vise nema...potisnula sam u sebi i tiho patila,a moj drugi problem je taj sto sam lecila sterilitet(bezuspesno)i sto nisam mogla prihvatiti cinjenicu da necu nikada postati majka,a toliko sam zelela...smatrala sam da nisam dovoljno vredna kao zena...nadam se da post nije previse konfuzan i zbrda dola,zelim samo da vam kazem da nada uvek postoji pitanje je samo da li zelimo da se suocimo sa svojim problemima...svako dobro vam zelim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 08, 2008 1:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 12:48 am
Postovi: 7
Hvala Mima,
O ovome bi trebalo da pisu lekari, Rivotril ima svoj znacaj u lecenju fobija, s tim sto se ne bi smeo predugo upotrebljavati i s tim sto se ne bi smele prekoraciti doze.
Koristi se u kombinaciji sa antidepresivima i postepeno ukida.
Moj problem je sto sam predugo bila na leku i to sto nisam imala pravi motiv da se skinem sa njega.
Sada mislim da imam motiv i da cu se skinuti jednom zauvek :P .
Tebi svaka cast i na tome kako si uspela da se izboris sa svojim problemima i kako nisi upala u zamku tabletomanije.
I ja tebi zelim sve najbolje :D
P.S.
Ako se pitate kako neko moze od utorka do petka da gotovo sasvim promeni raspolozenje i stav prema jako bitnim stvarima, reci cu vam - za sve je "odgovorna" jedna doktorka 8)

_________________
;-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 08, 2008 10:03 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Ma ne lupetajte ako Boga znate! Lecite se, pobogu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 08, 2008 10:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 08, 2004 12:10 am
Postovi: 210
de de zene oci ce da povadite, ja licno mislim da se treba terapija rivotrilom redukovati i ukidati uz medicinsku pomoc nikako na svoju ruku jer uz pomoc psihijatra krize su blaze mada sam ja kada sam se skidao sa rivotrila na institutu za mentalno zdravlje to je islo veoma brzo jer moj doktor koji mi je redukovao terapiju sa 2x1/2 od 2mg na 3/4 dnevno otisao je na odmor da bi druga doktorica odmah redukovala jos 2/4 i ostavila me na 1/4 rivotrila i dodala 2x5mg besendina koji je bio kao placebe nije imao nikakvih dejstava bilo je veoma tesko mucno i mogu reci totalna konfuziaj i kada sam se skinuo posle par meseci doktor mi je opet uveo rivotril i ja sam odskocio kao katapult u mojim fobijama anksioznostima tj napredovao sam kao nov mada sam sada u stagniranju i neznam kako dalje tj sada znam kroz sta sam prosao da bih otisao ponovo na skidanje mada vidim i sam da nema dejstva vec sam zavisnik klasican pozdrav i bez svadje nadam se da svako ima pravo da iznese svoje misljenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 08, 2008 11:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 12:48 am
Postovi: 7
Evo da se prijavim a ujedno i odjavim sa foruma.
Mislim da za nekoga, bilo koga ko se skida sa lekova nije dobro da svoju krhku ravnotezu narusava citanjem razlicitih misljenja od kojih su neka defetisticka.
Treba se drzati saveta lekara, a izbegavati ljude koje koji su depresivni ili fobicni.
Sa rivotrila se moze skinuti uz dovoljno jak motiv, a ja mislim da ga sad imam.
Dalje, treba nastaviti sa funkcionisanjem bez lekova, ali uz podrsku lekra, porodice, a pre svega samoga sebe i to je ostvarljivo.
Treba naci svoje unutrasnje motive i pokrenuti snage i u sebi i rezultat ne moze izostati.
Ja sam sigurna da cu se skinuti sa lekova, jer zelim da imam zdravo potomstvo, lep i ispunjen zivot sa svojim suprugom, mislim da je to dovoljan motiv, u proslosti ga nisam imala, sad sam ga nasla.
Svima koji su procitali moje postove se zahvalujem, posebno Garfildu.
Posto vise necu dolaziti na forum, tj. necu biti clan izlisno je da komentarisem neke degutantne izjave pojedinaca.
Zelim vam svako dobro :D

_________________
;-)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: