Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kolika je stetnost presolola na srce i da li postoji?!
PostPoslato: Pet Jul 25, 2008 1:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 25, 2008 12:40 am
Postovi: 3
Lokacija: Student
interesuje me mnogo stvari!Presolol pijem vec tri godine,tehikardije,hipertenzija koju nemam ali to mi je dijagnoza tahikardija postoji zaista.Imam problem kao i dosta ljudi,sa strahom,i to velikim,sada manje nego pre dve god,ali opet postoji.Nisam mogao da zaspim a da ne drzim prst na pulsu i osluskujem srce,panika u prevozu od straha da cu pasti u nesvest,nedostatak vazduha,strah da cu da umrem i tako okupiran 20 h dnevno.....bla,bla znate koji su simptomi anksioznosti itd.Pijem i ksalol.Mene ustvari interesuje kako i da li presolol utice lose na srce i da li ga moze trajno ostetiti dugim koriscenjem takodje zeludac.nisam dugo isao na kontrolu,ali kad god dobijem tahikardiju oni ga produze,ne dobijam je cesto nekad je nem po 6 mes,do god dana.Pijem 50 mg ujutru i 50 mg uvece.Pobao sam da ga smanjujem ali mi pozli da li podsvesno ili ne,znam da zavrsim u bolnici sa pulsom 180,200.inace normalan puls mi je u vecini dana 90,100.Naravno ne uvek.Niko mi ne dozvoljava da se upustim lekarima jer to je psih problem,ja to znam,idem na grupne psiho terapije straha,vec dve godine i pomaze mi da ne duzim dovoljno je dugo..;-).Znaci interesuje me to vezano za presolol i njegovu stetnost dugim koriscenjem i jos neki savet bio bi dobar.Hvala;-)

_________________
Trazim informacije vezane za moje probleme!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 01, 2008 2:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 18, 2007 10:05 am
Postovi: 17
I moja mama pije ovaj lek,pa i mene zanima sve sto je raziel84bg napisao.
Valjalo bi da neko ko zna nesto napise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 01, 2008 4:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
Bas i nema nekih nuspojava.

Ali ako se radi o tahikardijama (bez hipertenszije) onda je lakse/bolje da se koriste visoko selektivni B1 blokatori kao sto su Bisoprolol/Atenolol.

Ne zaboravi kontrolirat secer u krvi. Beta blokeri (nakon dugog vremena) smanjuju osetlivost celija na inzulin.

Otidi kod svog lekara i objasni mu svoje probleme. On je tamo zbog tebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 01, 2008 8:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 26, 2008 10:51 pm
Postovi: 97
Lokacija: beograd
Ako moze da pomogne...Prosle godne mi je ustanovljena sinusna tahikardija sa hipotenzijom(niskim krvnim prtitiskom),a od terapije sam dobila Verapamil ujutru i uvece po 40mg uz savet da dnevni unos tecnosti povecam na 4 litre i jedem slano. Dr mi je tad rekao da mi nece uvoditi druge lekove tipa Beta blokatora jer su stetni kad se uzmaju u duzem vremenskom intervalu i da se propisuju ukoliko Verapamil ne odradi svoje.
Za sad on resava problem.
Najbolje se posavetuj sa svojim lekarem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolika je stetnost presolola na srce i da li postoji?!
PostPoslato: Sub Avg 02, 2008 10:07 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
raziel84bg je napisao:
interesuje me mnogo stvari!Presolol pijem vec tri godine,tehikardije,hipertenzija koju nemam ali to mi je dijagnoza tahikardija postoji zaista.Imam problem kao i dosta ljudi,sa strahom,i to velikim,sada manje nego pre dve god,ali opet postoji.Nisam mogao da zaspim a da ne drzim prst na pulsu i osluskujem srce,panika u prevozu od straha da cu pasti u nesvest,nedostatak vazduha,strah da cu da umrem i tako okupiran 20 h dnevno.....bla,bla znate koji su simptomi anksioznosti itd.Pijem i ksalol.Mene ustvari interesuje kako i da li presolol utice lose na srce i da li ga moze trajno ostetiti dugim koriscenjem takodje zeludac.nisam dugo isao na kontrolu,ali kad god dobijem tahikardiju oni ga produze,ne dobijam je cesto nekad je nem po 6 mes,do god dana.Pijem 50 mg ujutru i 50 mg uvece.Pobao sam da ga smanjujem ali mi pozli da li podsvesno ili ne,znam da zavrsim u bolnici sa pulsom 180,200.inace normalan puls mi je u vecini dana 90,100.Naravno ne uvek.Niko mi ne dozvoljava da se upustim lekarima jer to je psih problem,ja to znam,idem na grupne psiho terapije straha,vec dve godine i pomaze mi da ne duzim dovoljno je dugo..;-).Znaci interesuje me to vezano za presolol i njegovu stetnost dugim koriscenjem i jos neki savet bio bi dobar.Hvala;-)


Sve sto se bezrazlozno pije stetno je, naravno. Osim toga moze da izaziva impotenciju kod muskaraca. Vi nemate nikakva problem sa srcem vec sa agorafobijom sa panicnim napadima, Ksalol NIJE adekvatna terapija za to, kao ni presolol, javite se psihijatru da VAm ordinira adekvatan antipanicni protokol i d aresite situaciju. Ocito da samo grupne terapije ne pomazu, i uz sve pohvale sto na njih idete, neophodno je ukljuciti adekvatne lekove. Ksalol piti godinama je potpuna besmislica jer od Vas pravi tabletomanskog zavisnika a ne resava problem, presolol piti takodje bez prave indikacije a ne resavati problem je u najmanju ruklu smesno...Ko Vas zaboga leci time? :roll: :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 02, 2008 10:12 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Guevara je napisao:
Bas i nema nekih nuspojava.

Ali ako se radi o tahikardijama (bez hipertenszije) onda je lakse/bolje da se koriste visoko selektivni B1 blokatori kao sto su Bisoprolol/Atenolol.

Ne zaboravi kontrolirat secer u krvi. Beta blokeri (nakon dugog vremena) smanjuju osetlivost celija na inzulin.

Otidi kod svog lekara i objasni mu svoje probleme. On je tamo zbog tebe.


Je l Vi ovo izjavljujete kao strucno lice ili kao edukovani laik?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 02, 2008 5:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
Nazovimo to strucnim licem koji je previse gereralizovao buduci da se u tom slucaju labetalol vise manje uzima "uzalud". Odn. postoje bolje resenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 04, 2008 4:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 25, 2008 12:40 am
Postovi: 3
Lokacija: Student
pa to su mi lekari prepisali,ksalol pijem od pre par meseci i nalazio sam na netu da je dobar za takve vrste strahova.presolol pijem tri godine i slusam razne price kako nije,jeste ili nesto drugo stetan.Cinjenica je da imam tahikardije svremana na vreme.poseticu lekara ovih dana

_________________
Trazim informacije vezane za moje probleme!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 162 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: