Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: IRITABILNI KOLON,JELI IZLECIV
PostPoslato: Sre Jul 30, 2008 2:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 1:54 am
Postovi: 7
DA LI NEKO ZNA KAKO SE LECI I JELI UOPSTE IZLECIV SINDROM IRITABILNOG KOLONA? DA LI MOZE DA PRERASTE U ULCEROZNI KOLITIS, CHRONOVU BOLEST ILI U KARCINOM CREVA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 30, 2008 4:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Naravno da je izleciv iritabilni kolon,jer je on izazvan nekim stresom u organizmu,njega uglavnom i dobijaju ljudi koji imaju menadzersku bolest i td,znaci ljudi koji su malo nervoznijeg psihickog sklopa.
Mislim da si malo daleko otisao kada si rekao da od iritabilnog kolona moze da se dobije kancer creva.Ja mislim da to nema veze!

Zelim ti lep dan. :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 30, 2008 7:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 1:54 am
Postovi: 7
Hvala Ivamatic sto si se javila. Mozda sam ja i preterala ali kad se neko ne razume dovoljno onda pomislja i na najgore. Molim te da li mozda znas kako da pocnem sa lecenjem jer lekar koji mi je radio kolonoskopiju i dao dijagnozu nije nesto narocito bio recit po pitanju bolesti iritabilnog kolona. Prepisao mi je Rudakol koji mi nije pomogao. Sinoc sam imala strahovit napad, tj. uzasne bolove sa leve strane u donjem delu stomaka, da sam umalo zavrsila u Hitnoj. Reci mi kako da se resim svega sto me snaslo.Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 31, 2008 2:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Cim Vam je neko dao "Rudakol" to znaci da nije nista opasno sa crevima.Ovaj lek otklanja spazam gaastrointersinalnog tratka.A te bolove koje imate on moze da eliminise.Ako smatrate da je Vas doktor pogresio terapiju(sto ne verujem,jer je ovo tipicno za iritabilni kolon),morate da odete kod njega da mu kazete to i on ce da Vam je promeni.Ali ja mislim da nema razloga.To je prava terapija za ono sto vi imate.Cinjenica da je to malo "nervoznije crevo"..Samo se opustite i to ce proci....


Srdacno Vas pozdravljam! :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za ivamatic
PostPoslato: Čet Jul 31, 2008 12:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 1:54 am
Postovi: 7
iva,
Rudakol sam uzimala 4.5 meseca redovno onako kako mi je prepisano, 3x1 20-tak minuta pre jela i nisam osetila nikakvo poboljsanje. I dalje imam svakodnevne bolove nekad slabijeg nekad jaceg intenziteta, stolice prolivaste, redje sa sluzi, mada krv nisam primetila. Zatim nadimanja, krcanje po crevima i gasovi tako da mi je uzasno neprijatno kad sam u drustvu. Inace sam po prirodi jako nervozna osoba, sve mi po nekad ide na zivce pocev od supruga, dece, komsija....Obracala sam se lekaru i rekla da mi Rudakol nije pomogao a on kaze da je lek dobar ali da nema isti ucinak kod svih i toliko. E, sad ja pitam da li postoji jos neka vrsta terapij, lekova dijete ili bilo cega drugog sto bih mogla da probam nebili mi mozda bilo bolje,OVAKO JE UZASNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 01, 2008 1:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Nadam se da vam je lekar objasnio da je za creva najvaznija pravilna ishrana.Znaci sto vise povrca nista masno zaprzeno i tesko.Trebalo bia da izbegavate hranu koja nadiam stomak.Ali to cete sve sami da procenite.Crevina smeta sva "teska " hrana.Citala sam na nekoj drugoj temi ste rekli da ste radili kollonoskopiju,ja sam rektoskopiju radila davno.Ali bas upravo kao i vi i meni je pocelo da creva krce i tako..Mislim da je to sve zbog toga zato sto ti instrumeni malo nadraze unutrasnjost creva i tako se javi problem.

Nadam se da sam bila od koristi :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Licno iskustvo
PostPoslato: Ned Jan 18, 2009 1:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 18, 2009 1:02 pm
Postovi: 2
Hteo bih da prenesem moje licno iskustvo vezano za iritabilni kolitis.Naime, vecina lekara tvrdi kako on nastaje od stresa i da je prolaznog karatera.Medjutim, saznao sam da bas ni lekari nisu sasvim sigurni u to i da neki drugi faktori mogu da izazovu iritabilni kolon.Procitao sam u jednom clanku kako candida albicans moze takodje da ga izazove.Posto sam i ja patio od iritabilnog kolona, a takodje sam imao i kandide u stolici, lecenjem kandidijaze mi se znatno popravilo zdravstveno stanje, iako problem sa iritabilnim kolonom jos postoji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 18, 2009 3:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
Mojoj majci je dr u Zagrebu prepisala Sulpirid zbog iritabilnog kolona. Nakon terapije se oporavila i sad vrlo rijetko ima problema. Porazgovarajte sa svojim dr o Slupiridu kao mogucem izboru lijeka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IRITABILNI KOLON,JELI IZLECIV
PostPoslato: Sre Okt 24, 2012 1:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 24, 2012 12:56 am
Postovi: 1
sto se tice iritabilnog kolitisa popio sam tonu lekova pa i taj colospa retard koji pomogne ali se vrate simptomi. Jedini lek koji mi pomaze jeste sulpirid njega pijem vec godinu dana i zaista pomaze.. Citajuci raznorazne komentare ovde zaista sve vise shvatam da svi mi pogresno lecimo taj iritabilni kolitis.. to jest da lecimo posledicu a ne uzrok.. Cak mi je i doktor sa VMA rekao pored svih mogucih analiza da je to ipak funkcionalni poremecaj to jest -LUDA GLAVA- ili ti raznorazni stresovi . Ovih dana planiram da se vidim i sa psihijatrom pa da popricam sa njim kako da resim moj problem jer ne treba zaboraviti da ovu bolest stvara druga bolest a to je depresija.. pa prema tome mozda nije zgoreg otici i do psihijatra pa se izjadati sa svim svojim mukama.. lako ce se i polipi odstraniti i kandida ali kad je funkcionalni poremecaj u pitanju ili ti LUDA GLAVA e to vec ide malo teze :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: