Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1865 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 125  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 29, 2008 7:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2008 5:07 pm
Postovi: 272
Hvala vam svima Ontario i ja imam 29 godina i malo kila imam viska Visoka sam 161 a teska 60kg od toga na grudi mi najmanje ide 5 kg Uvjek sam imala vece grudi i to sirina 75 a dubina E ili F tako da sam najaca tu Isla sam dr za kicmu i snimao mi donji dio na CT i kaze ok Gornji nije htjeo jer kaze nemam pravilno drzanje , da se ispravim ili da operisem grudi
A kakva sam postala strasiva ni tabletu ne pijem a kamoli jos pod noz a a da nije velika frka , samo ono sto se mora.
Ma te aritmije me smorise , a i cudno mi sto poslije svakog preskoka trci u wc , sve kontam srce
I ja imam GERD i pijem omeprazol vec 3 godine ali jos znam osjetiti kisleini samo ako nisam popila par dana tabletu odma frka
Cini mi se da sve imamo slicnih problema i da ja imam uvecanu stitnjacu , ali za sad dobro radi
Ontario i ja imam sestru u Canadi i ovaj vikend mi dolazi prvi put poslije 12 godina pa sam strasno uzbudjena
Ja sam u Njemackoj i nekako mi se cini kad odem dole kuci sve bude bolje ne znam da li je sve to povezano
Hvala vam jos jednom ,ko znam mozda zajedno nadjemo neko rjesenje i za nas problem kad dr neznaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 29, 2008 7:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2008 5:07 pm
Postovi: 272
Izvinite greska imam 39 godina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 29, 2008 4:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Na dijetu moramo pod hitno. Ma, ja sam poslednjih dana izgubila apetit, što i nije tako loše. Apetit sam izgubila valjda zato što mi posle skoro svakog obroka srce preskoči. Već se plašim da jedem. Neki dan pojedem za večeru 2 parčeta hleba i osećala sam se kao da sam pojela celo pečeno prase. Onda ti ja popijem čaj od nane i bude mi malo bolje. Što se tiče WC, meni nekad preskoči srce, odem na WC i bude mi bolje. Valjda zato što ispraznim želudac.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 30, 2008 2:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
O draga Pavlov sretna sam zbog tebe i mogu zamisliti koliko si uzbudena i ti i tvoja sestra.Ja sam ovde 10 godina i samo sam jednom bila prije 2 godine na 3 nedelje.Inace izgubila sam oca prije 2 ipo godine i nisam mogla otici.Posle sam bila videti majku koja je tamo sama i bolesna i nece da dode kod mene jer kaze:ne zeli tu da umre....
Tesko mi je jako....Inace ti si onda moje godiste69 i uvek se secam Doke kada je pevao u dobra stara vremena pesmu U IME SVIH NAS IZ 60-I NEKE/mi smo pevali.Polu brat mi je u Nemackoj isto ali je prekinuo svaki kontakt samnom prije 2 godine.
Inace ti imas jaku kiselinu kao ja a vidim da mozda i Ana ima tih problema ili je kod nje pocetak.I ja se bojim tableta imam strahove!
I ja imam velike grudi!Neispravi nas sada nikakva operacija jednom kada smo se iskrivile u ovim godinama,nema nam vise :cry: :cry: :cry:
Mislila sam poci ovde na fitness da radim neke vezbe i da ujedno probam izgubiti kilazu ali nemam nekakav moral,bas sam neka cudna.Stalno sam umorna i malaksala,nemam energije i malo me oporavi inekcija B12 vitamina koju primam savke 3 nedelje vec nekih 10 meseci.Anemicna sam i citala sam da i to ima velike veze sa aritmijama.Ne znam ali najsumljivije mi je ova kislina u zelucu/GERD.
Ana odma na dijetu,ok ti nisi kao ja ali i jesi za svoju visinu!Sta cemo raditi?Ja sam otvorila temu pod nutricizmom pa procitaj/napisala sam naslov sta da jedem?
A gde je moj "brat"blizanac,nema ga na forumu.....samo da ga ne isprepadamo :lol: :lol: :lol: od ovolikih problema.
Sve vas grlim i ljubim.......
Ivamatic gde si da me poducavas,upadoh u krizu zbog svega ovoga! :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 30, 2008 5:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2008 5:07 pm
Postovi: 272
pozdrav za sve
Ja sam juce imala puno posla ,pranje prozora i slicno i evo opet me uvatio vrat jedva ga micem sad i glava boli ma ovo je z puci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 30, 2008 10:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ontario,tvoj cobra blizanac je tu,malo je bio zauzet ovih dana,a citajuci vase postove,nisam htio da se bas ubacujem prilicno su zenski pa eto,nekako mi nezgodno bi :lol:
ja sam trenutno na "propranololu" i imam utisak da mi smanjuje broj preskoka,samo mi ne pase sto mi opada tlak (inace mi je u redu tlak, a s njim mi poprilicno padne pa tesko funkcionisem i prilicno sam usporen jedno vrijeme),..lani sam na ergometriji dosegao 70% ukupne teoretske vrijednsti bez ikakvih poremecaja,ne mogu vjerovati da sam za samo godinu dana postao takav odron?!
inace imam i ja kiselinu kao i vas dvije,pa mi pijenje tableta zna biti bas mucno :roll:
pijes li kakve beta-blokatore ontario,makar male doze?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 31, 2008 2:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Toliko sam se smejala Ana22 kad si napisala da ne smes da jedes zbog aritmije.Ne znam da li ste znale da srcani bolesnici zive najduze uz pravu terapiju.Trebalo bi samo da pazis da ne unosis masnu hranu i da ti holesterol i trigliceridi budu u normali,a to je postici jedino ishranom.Aritmije nisu toliko patoloska pojava da ne smes ad jedes zbog njih.Jer takvim razmisljanjem ti se javlja strah od straha nesvesno ti se u tim situacijama i desava da vam srece 'preskoci",mozda zbog organskog poremecaja,a mozda i somatski.Ne dozvoli da ti aritmija kreira zivot.Radi sve normalno,ako imas terapiju uzimaj je i trudi se da se hranis tako da nikad nemas povecan holesterol.Jer samo te "masnoce" zacepe krvni sud i tako dolazi do ishemijske bolesti srca i infarkta,sto je mnogooooooo opasnije od aritmije.Sa aritmijom ljudi zive pun vek....

Ontario....Secas se kada sam napisala ono za aritmije koje imate svi vi da su uzrokovane ovim stresomna nesvesnom planu.Evo napr.ti si ovde gore navela sta ti se sve izdesavalo.Meni je zao zbog toga.Ali ti si to potisnula u neki deo sebe i sada ti to pravi problem....Ne znam da li znas da kad nam neko umre,bez obzira koliko placemo na sahrani,pravu tugu osecamo tek za 6 meseci od nesrecnog dogadjaja.To ti dovoljno govori,da se sve desava dosta kasnije i da mi ne primetimo,pocnemo da osecamo neke simptome koji su povezani svi,ali mi ne mozemo da dokucimo odakle sve to.Tebi se stvarno sve ruzno desava a ti ne mozes nesto puno da promenis i tuzna si zbog toga i to sto si u inostranstvu ti otezava situaciju dodatno.
Znam da ti imas ocecaj da te sve nesto boli,da si mrzovoljna i td...Dovoljan mi je pokazatelj to da nemas motiv da se malko rekreiras.To ce ti se stalno desavati dok malo ne uradis pretragu po svom stanju duse.Kazem jos jednom nikakvo potiskivanje.
A jesi razgovarala sa nekim psihologom?Znam da je kod vas to malo veca cena.Onda pisi dnevnik ili bar govori o svemu sto te muci sa nekim.Ako imas nekog bliskog prijatelja ili prijateljicu kome mozes sve ad kazes.Priznaj kad ti je tesko.Kad ti se place,placi,kad ti se smeje,smej se!Vazno je daa sva osecanja koja imas izbacis iz sebe..
Kako ih budes izbacivala i simptomi koji su bili somatske prirode ce polako poceti prvo da iscezavaju,pa da nestaju.Zelim ti svako dobro i svima vama... :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 31, 2008 6:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
CAO DRUSTVO MOJE, :P :P :P
obradovali ste me sa svojim postovima,pa prvo za Pavlov mene vrat ubi i pocelo mi je gusenje kada sam danas sela u auto.Ja sam ti neki "unikat"jer imam sve fobije i razna 'mentalna obolenja"a meni se cini da je moj vrat.Taj ukljesteni zivac mi tolike bolove pravi da se to recima ne moze objasniti pa me stvarno ni ne cudi odakle aritmije.Ma sve me spopalo ovo je uzas :cry: :cry: :cry:
Idi na snimanje obavezno/obavezno!!!
E moj brate Jesensky pa i ti imas problema sa stomakom,pa ljudi moji sta se ovo desava,mi cemo svi podobijati cireve ako ih vec nemamo.
Ja ne pijem nista neda mi kardiolog jer kaze da moje aritmije nisu nista a da ti budem i iskrena bojim se tableta pa nosam punu tasnu recepata.On mi zaista nije nista prepisao!Prepisala mi je gospoda neurolog ali ih nisam nikada kupila jer kaze to moje je za bolove da me opusti nocu/pa nastavi sa pricom/to su antidepresanti koji ne sluze kao prije za lecenje depresije itd nego se prepisuju za ublazavanje bolova.Inace kod nas se ne mogu kupiti nikakve tablete jedino za glavobolju,vitamini itd......
E moja Iva ti mene procita kao knjigu a da ti iskreno kazem odogovara mi jako nas razgovor jer ja sam sto puta rekla prica i razumevanje je najveci lek.Draga Iva ja ovde imam mojih dvoje dece i muza i nemam prijatelja niti jednog u ovom novom gradu.Kada smo doseleli prijetelje koje sam imala polako pocinjem gubiti i sve slabije me zovu.Isla sam kod psihoterapeuta prosle nedelje i ne osecam se bas dobro jer me naveo na detinjstvo i proslost da pricam a ja kao naivna budala rece nesto sto me bolelo u vezi moga oca koga vise nema i sada se jako kajem.Kako da sam ga izdala,to me jako sada proganja.Cekam da vidim psihoterapeuta opet pa da mu kazem da me nikada vise ne pita o proslom zivotu,jer bilo je mnogo stresa,pocev od rata/do posle/pocev od prije 10-e godine kada sam tu dosla i dane i noci provela sa mojom decom po bolnicama bez icijeg "ramena za plakanje"jer je muz radio takav posao da sam ga vidala samo 2 dana u 12 i tako su dani i meseci leteli,a ja sam glumila da sam snazna i da me nista u zivotu ne moze uzdrmati.Nisam zelela da niko vidi kako mi je jer sam znala da nemam pravog prijatelja izuzev svoje porodice.Roditelji su mi bili jako daleko,a oni su mi jednini prijatelji.Gubivsi oca---gubim se i ja,lutam kao skitnica i ne znam kojim putem treba ici.On mi je davao snagu u zivotu,bio legenda,veliki optimista,covek velikog karaktera i ponosa.Ucio me kako da budem jaka u zivotu ali je umro da mu nikada nisam rekla koliko ga volim.Nisam na sahranu mogla ici,reci mu zadnje zbogom i sve me to jako boli ali sam u zadnje vreme sve to pokusala potisnuti jako duboko u sebi.Ne znam kako da pronadem sebe,jer sam se "izgubila"i kao malo dete.Vrtim se u krug,ma bolje reci u lavirint kome ne vidim kraj!Mnogo puta imam osecaj da ovo nije moj zivot kao da ga neko drugi zivi.
Poljubac svima od Ontaria.......skuvajte kafu pa citajte moj roman...ustvari ni slucajno kafu nije dobro za aritmije! :wink: :wink: :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 31, 2008 6:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Drustvo zaboravi tlak mi je danas bio 107/77 a inace jako mi se spavalo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 01, 2008 12:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
E draga moja prijateljice...Drago mi je da si krenula putem psihoterapije.E sad moram nesto da ti objasnim:
Svaka psihoterapija se ogleda u tome da pacijent doktoru prica sve dogadjaje koji su mu se desili u proslosti veoma neprijatne da to izadje iz njega.Znaci to svi rade,to je uobicajen i obavezan proces.I tvoj psihoterapeut je nekome plakao govorio najcrnje misli iz detinjstva,i psihoterapeuti da bi se bavili time i lecili ljude psihoterapijom,moraju da prodju kroz to.I u tome budi sto opsirnija,sto vise tih negativnih svari izbacis kod njega,tebi ce biti bolje....To je takav proces da bi dosla do UVIDA,tako se to zove u psihijatriji.E mozda ces cak u jednom momentu biti ljuta na psihijatra zasto te nesto pitao,to se isto cesto desava,ali ne brini,on zna sta radi.

Mislim da je to dobar korak sto si konsultovala psihijatra,i tu mora da se prica o proslosti,jer smo sve nesvesno i potisli u proslosti.Znaci samo napred pricaj sve bas sve.Ne smatram da si tvog tatu "ostetila" na taj nacin.Bez obzira sto se nisi sa njim pozdravila i rekla mu da ga volis,on je to sigurno znao,jer si mu cerka,to se zna....cak i kada niste u dobrim odnosima,volite se ,jer "svoje se meso ne jede".....iliti,vi ste jedno.Znao je on to vrlo dobro,ne brini.A to sto si to ispricala psihijatru bez obzira koliko ruzno bilo,ti si imala takav osecaj i trebalo je to da kazes,da izbacis iz sebe.Svaki sledeci put slobodno reci.

Saljem ti pozdrav! :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 01, 2008 2:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Samo da kažem kako svi mi sa aritmijama imamo u isto vreme probleme sa štitnom žlezdom i sa želucem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 01, 2008 5:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Zato sto su to organi koji su direktno povezani sa psihom.Znas za ljude koji imaju cir na zeludcu i dvanestopalacnom crevu,svi oni imaju malo "nervozniji " psiholoski sklop.Naprimer ako imas stitnu zlezdu moze to da se posmatra i simbolicki.Kod tebe to predstavlja problem kad treba nesto da kazes....mislim ono sto sam pisala za "izbacivanje iz sebe"...e pa to je isto i sa stitnom zlezom.Znaci i ti ne bi trebalo da zadrzavas bes,tugu i patnju u sebi...J asam sretala dosta ljudi koji iamju probleme kao vi i sto sam duze provodila vremena sa njima uvidjala sam da nije problem samo stitna zlezda vec nesto u psihi tih ljudi,neko unutrasnje nezadovoljstvo koje niko ne zna,a koji oni prikrivaju godinama.U njihovoj okolini su postojale osobe koje su ih strasno nervirale,a one im nisu sve govorile u lice,vec to potiskivale u sebe.E tu je nastao problem.Ako vas neko naprimer napadne,napadnite i vi njega bez bojazni da cete ga ntoliko uvrediti povrediti i td,jer svako zna koliko moze da ide i koje su mu granice.Tako bar bes necete drzati u sebi,a bicete psiholoski zdravije.

Zelim vam prijatan dan..
:P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 03, 2008 7:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Dragi moji prijatelji!
Nije me bilo 2 dana jer sam radila i ne samo da obozava svoj posao nego uzivam u njemu i cini me jako zadovoljnom.Imam divnih osoba pored sebe kojima mogu sve reci.Juce sam se osecala bolje pricajuci na poslu otvoreno o mom problemu.
Draga Iva,koje je tvoje zvanje.....ti si misteriozna osoba koja lecis svakom svojom recju bolje od ikakvog psihijatra ili psihoterapeuta.Draga Iva nesto je posebno u tebi,neka moc kojom bacas teret koji nosim na dusi.Nema reci da se zahvalim na tvojim postovima,pisi kada mozes ja cu biti jako sretna.Iva ne znam mozda sve treba da kazem,ali ne znam da li gresim ili ne?Da mi je otac ziv sve bi bilo drugacije ali posto ga nema treba se samo lepog secati i o lepom pricati.Iva nije to podstaklo moj prvi napad i ove uzasne strahove,to je bilo kada sam bila kao mala.
Sve si upravu jer nezadovoljstvo sam potiskivala godinama i jednostavno sam smatrala da nikoga ne interesuje sta me boli i muci i niko se nije trudio da me zagrli kao "malo dete".Kada bi primetili po meni nervozu i ljutnju tek bih tada pocela pricati.Stalno sam bila mrzovoljna i neraspolozena a nisam znala zasto.Sve me nerviralo,mnogo noci nisam mogla spavati ako me neko uvredi.Ja bih plakala po citavu noc,ZBOG STRANCA koji me uvredio.Osecala sam se jako povredenom i ljutom jer NISAM REAGOVALA.Osecala sam zelju za svadom ali sam uvek ucutala i nisam krenula u "obracun".Nisam mogla da se pomirim sa cinjenicom da su ljudi zli/naravno ne svi i da mi ne zele dobro kao i ja njima.Juce sam se nesto od srca nasmijala na poslu da je komentar jednog kolege bio nikada te nisam video da se smijes.Kolegice su mi predlagale smeh kao terapiju za izlecenje.Hocu da kazem da ne pamtim kada sam se zadnji puta toliko nasmijala jer sam uvek "nepodnosljiva"i za sebe i za okolinu i ljuta bez razloga.Godinama!!!!
Sada je dosta jer znam da trebam pomoc i da ne zelim biti takva!
Eto odakle meni kiselina i aritmije :cry: :cry: :cry:
Ana.......nadam se da nemas istu dijagnozu kao ja...... :wink:
Moj brat blizanac nadam se da je zdrav sto se tice "psihickog stanja"!
Pavlov nemoj mi reci da si depresivna kao ja :wink: :wink: :wink:
Veseli se sestra stize :lol: :lol: :lol:
Pa da nazdravimo preko kompjutera
Ljubim vas sve puno,puno puno :P :P :P :P :P :P :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 03, 2008 7:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Gledala sam film RUSH HOUR 3 pa vam predlazem za terapije kada ste tuzni i depresivni.....
Poljubac jos jednom :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 03, 2008 8:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Ciao prijateljice,

Ana22 nesto te nema,kako si?

Ontario,kad je u pitanju posao,mislim da si ti baas organizovanaa i da u svom radnom zadatku koji obavljas ne zelis da imas propuste.Vidis kaako ti je bilo lepo dok si se smejala,pa bi i poslu trebalo da pristupas saa neke vedrije i prakticnije strane.Bez obzira kako ti se desio taj strah ,klaustofobija ti se desiila kao posledica neke traume koje si ranije dozivela.
Nekad neki covek jednostavno bude u malom zatvorenom prostoru i odjednom dozivi neku neprijatnost,napreimer mika mu je i td....i on se pobegne iz te situacije...Posle toga on to potisne u sebe (znaci ne prica ni sa kim o tome),i onda se desi da se on samo seca samo prostora kojije bio mali i zatvoren,a ne seca se da je ta mucinna bila problem i doivela ga da se plasi zatvorenog prostora.
Medjutim ne znam da li si znala da klaustofobiju imaju ljudi koji su ekstravertnog psihickog sklopa (otvoreni su za komunikaciju),a agora fobiju (strah od otvorenog prostora),ljudi koji imaju introvetan sklop licnosti(zatvoreni su u sebe)
Tako da nemoj da brines lakse se leci klaustofobija.
Zao mi je sta se desilo sa tvojim tatom,ali zelim jos jednom da naglasim kada te psihijatar pita nesto o tome pricaj i negativne stvari bez bojazni(ako tako mislis),jer to ce pomoci u tvom izlecenju,a kada si ti izlecena naravno da bi to tvoj tata voleo,zna on da si ga volela.Ti si divna hipersenzibilna licnost (preosetljiva).Zbog tog sklopa se ovo sada i desava.Sa sigurnoscu mogu da tvrdim da bi ti psihoterapija mnogo pomogla i da vremenom ne bi imala te simptome koje sada imas...

Al'sam bila opsirna. :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1865 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 125  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: