Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: POSTINOR DA ILI NE??
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 12:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 12:20 am
Postovi: 4
ja redovno pijem yasmin kontracepciju vec 2g.,nikada nisam imala problema i vrlo sam zadovoljna. Medjutim, prestajem sam zadnjom tabletom 2-3 dana pred dobijanje, danas sam trebala da dobijem i nisam i imala sam kritican odnos. Apotekarka mi je rekla da su mi to neplodni dani ali ja ne zelim da rizikujem i ipak bih popila postinor iako nije prosla god dana, kada sam je prvi put popila. Ne zelim da toliko stetim svom org.ali ni da ostanem trudna! molim vas za savet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 24, 2008 5:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
ako ne zelis da unistavas sebe i svoj organizam prestani sa uzimanjem kontraceptivnih pilula i predji na najsigurniji vid zastite, a to je kondom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POSTINOR DA ILI NE??
PostPoslato: Čet Jul 24, 2008 5:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
mishic je napisao:
ja redovno pijem yasmin kontracepciju vec 2g.,nikada nisam imala problema i vrlo sam zadovoljna. Medjutim, prestajem sam zadnjom tabletom 2-3 dana pred dobijanje, danas sam trebala da dobijem i nisam i imala sam kritican odnos. Apotekarka mi je rekla da su mi to neplodni dani ali ja ne zelim da rizikujem i ipak bih popila postinor iako nije prosla god dana, kada sam je prvi put popila. Ne zelim da toliko stetim svom org.ali ni da ostanem trudna! molim vas za savet


Hoces reci da si imala odnos tokom onih 7 dana pauze, izmedju 2 pakovanja? Tokom te pauze si i dalje zasticena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 25, 2008 1:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
ako si ih uzimala redovno, pilule te stite i tokom te pauze od 7 dana.

a kasnjenje menstruacije, ako je zbog trudnoce, nije od odnosa u vreme ocekivane menstruacije, eventualno nekog ranije (sredinom ciklusa) ako si propustila/zakasnila da popijes neku pilulu... pa ti je za postinor svejedno kasno, jer je efikasan samo u prvih 72 sata nakon kriticnog odnosa




Slika, jane_doe



----------------
Now playing: Gnarls Barkley - Going On
via FoxyTunes

_________________
"I do not feel obliged to believe that the same God who has endowed us with sense, reason, and intellect has intended us to forgot their use." - Galileo Galilei


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 25, 2008 3:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 12:20 am
Postovi: 4
dobila sam na vreme i ipak popila postinor, za svaki slucaj jer su mi rekli da to nista ne mora da znaci ali ako sam ja tih 7 dana zasticena onda jbg. Uglavnom sve je ok proslo i nije mi poremetio menstruaciju.. Ipak hvala!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 25, 2008 4:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Čekaj malo...

Piješ Yasmin dve godine. Popila si Postinor sad i pre nepunih godinu dana??? Da li je moguće da dve godine koristiš pilule i ne znaš da te one štite sve vreme, čak i u toj pauzi između uzimanja (naravno ako ih redovno uzimaš), jer deluju po principu sprečavanja ovulacije? Na osnovu čega si procenila da su ta dva odnosa kad si popila Postinor bila rizična?

Aman ljudi, upoznajte sa malo sa načinom dejstva pilula a ne da vam one budu samo tamo neke stvarčice koje se gutaju da bismo mogle bezbrižno upražnjavati seks bez kondoma. To su veštački hormoni koje dodajete organizmu kome baš i nisu potrebni jer ima sopstvenu hormonsku ravnotežu a vi ga onda silite da se prilagodi. To nije nešto superzdravo i totalno bezbedno već prosto manje od dva zla - bolje pilule nego neželjena trudnoća. A Postinor je nešto posebno, hormonska bomba sa nekoliko puta većom dozom hormona od pilula jer upravo deluje tako što 'šokira' organizam.

Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 27, 2008 5:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 12:20 am
Postovi: 4
da mozda nedovoljna upucenost ali jasmin sam pocela da pijem prvenstveno na savet ginekologa da mi reguluse ciklus i zbog tena. Kontracepcija je bila na zadnjem mestu ali evo sad razmisljam i o tome. Verovatno sam postinor pila bez potrebe, jbg to ne mogu da promenim ali bar znam za ubuduce!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 27, 2008 9:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Treba uvek da se raspitaš o svemu, zbog sebe, da jednom ne bi lupala glavom u zid zašto nisi pitala na vreme. U suštini trebalo je ginekolog da te uputi ali tako je kako je, zato moramo i sami voditi računa da budemo obavešteni. Dobro je što nema posledica.

Pozz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 102 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: