Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povreda prsta i sanse za oporavak
PostPoslato: Uto Okt 04, 2005 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 05, 2005 5:26 pm
Postovi: 6
Dobar dan!
Molim Vas za misljenje I savet.
31 jula,nedelja, sam pao I udario mali prst leve sake. Na hitnoj me nisu primili.Sutradan, snimljen Rtg. Pregledan od strane tehnicara I specijaliste radiologa. Dg: Ne vide se sigurni znaci fracture falangi malog prsta leve sake.
Dato mi je uputstvo da fiksiram prst sa stapicem od sladoleda I zavijem I vlazim stalno.
A doktorica u firmi mi je posle nedelju dana rekla da vezbam u slanoj vodi. Otok nije prolazio,ali sam mislio da je to normalno oporavljanje zbog jakog udarca.
Ipak,posto nikako nije prolazilo 22 Avgusta sam otisao kod ortopeda sa snimkom I njegova Dg:Staus post fracturam intraarticularis phalangis medialis dig V manus 1.sin.
Tb Lokalno led 3x5 min potom gel Sinedol,Hepatrombin ili Tedonal[koristio sam tedonal]. Dat savet za vezbe.
Doktor je rekao da cu se izleciti za 6 nedelja samo da cu posle osecati bol na vremenske promene.

Videci da ni posle 5-6 nedelja nije bitno promenjeno stanje otisao kod drugog ortopeda,3 oktobra.
Pokazao snimak I Dg: Vidi se intraart dislocirani prelom sa zglobnom inkongroenc. Sada priartikuzllarno zadebljanje sa smanjenjem pokreta flex I ext. Lateralna stabilnost nije bitno promenjena. Dalje kriomasaza I gel Diklofen uz fizikalnu terapiju kućnog tipa.
Doktor mi je rekao da ima sanse za poboljšanje od 15 do 20%,ali ne više. Rekao je da je kasno da se bilo šta uradi. Da je trebalo taj dan kada sam pao ili sledeci namestiti kost,staviti gips.....

Pitam sebe a i Vas da li bi i koliko vredelo da sam umesto za 3 otisao posle 1 nedelje od pada kod ortopeda. I pitam Vas da li ipak postoji mogućnost da imam prst priblizno tanak i ravan kao sto je bio i da ga savijam kao pre? Znam da jednom lomljen ne moze biti baš kao pre,da bi bio dosta osetljiviji na udarce nego onaj na desnoj šaci,ali mozda vi znate što ortopedi koji su mene pregledali ne znaju. Da li ima neka tehnika operacije koja je novija,uspesnija? Ne bih da mi operisu prst pa da jos gore bude,sto se desava.
Mozda sam bio preopsiran,ali nisam mogao krace da bi vam moj slucaj bio sto jasniji.
Hvala na strpljenju. Prijatno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 06, 2005 9:22 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Po onome sto je napisano, radi se o prelomu clanka prsta koji zahvata i zglob. Takvi prelomi su obicno dosta problematicni i sto se tice nacina lecenja, i sto se tice zavrsnog funkcionalnog rezultata.

Sada ne vredi razmisljati na temu "sta bi bilo da je bilo...", vec pokusati da se iz postojece situacije izvuce najbolje.

Nije sigurno kakav bi efekat operacija dala, jer nista ne moze da zameni zglobnu hrskavicu koja je sigurno ostecena prelomom, ali se ne zna u kojoj meri.

Mislim da je najbolje usmeriti se iskljucivo na vezbe kojima bi se povecavala pokretljivost zgloba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: