Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: cisticni jajnici
PostPoslato: Pon Jun 30, 2008 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 30, 2008 4:05 pm
Postovi: 1
Dosad su mi govorili da imam cistu na desnom jajniku,sada kazu da imam cistican jajnik.Sta je cistican jajnik? :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: o istom problemu
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 4:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 21, 2008 1:34 am
Postovi: 5
Lokacija: Macedonia
Ja imam taj isti problem.Cista na desan jajnik,puca i opet se stvara vec 5 godina a nemam ni pune 20.Kad sam isla kod doktora rekao mi je da pijem sta vise vitamina i to B vitamin i ribino ulje(izvinite ako uradim neku gresku a znam da sam uradila jer sam im makedoniji i ne pricam srpski jezik perfekt).Ako neko zna vise od ovo neka kaze jer meni zanima dali cista stvara problemi o zacetak beba?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 5:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2007 9:07 pm
Postovi: 162
Lokacija: Podgorica
Ne znam sta znaci cistican jajnik, niti da objasnim nesto u vezi toga, samo ocu da odgovorim tazi da i ja imam cistican jajnik, i da sam pored toga lako ostala u drugom stanju! :)
Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 2:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 21, 2008 1:34 am
Postovi: 5
Lokacija: Macedonia
Hvala ti puno na odgovor,ja jos nisam spremna da ostanem u drugom stanju i da budem mama ali ipak me zanima jer ce biti problem jer cesto mi se javljaju te ciste na desan jajnik.Ipak hvala i veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 2:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 21, 2008 1:34 am
Postovi: 5
Lokacija: Macedonia
Ovako,ja zelim da naglasim da nisam dobila nikakvu hormonsku terapiju,niti sam ikad pila anti-bebi pilule,pila sam B vitamina(antistres) iz California Fitness jer mi je doktor rekao da se ta cista stvara ako sam bila pod stres.I sad mi jos nije jasno zasto se nastavlja stvarati,jer je to prirodno ili imam neki problem?Jako sam uplasena i molim vas za precizni odgovor.Prosli put kad me je bila cista ustanovili su mi napad slepo crevo i onda su me zadrzali u bolnici 3 dana.To se desavalo 3-4 mjeseca i svaki put su mi govorili da je slepo crevo cak su mi jedan put radili test trudnoce zbog sumlje van matericne trudnoce.Da li je to do organizam ili je nesto ozbilnije.nikad nije imalo potrebe da se ta cista otstrani hirurski,vec je sama pucala.Dali sam dobro objasnila kakav vid je?Molim vas recite mi jer ce imati problem oko nesto ozbilnije jer znam da se ta cista stvara tokom ovulacije a to znaci da sam plodna zar ne?Moze li to uticati na zeljene trudnoce?Hvala vam puno na odvojeno vreme


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 11:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 14, 2006 1:12 pm
Postovi: 14
Lokacija: Beograd
Cista na jajniku mora da se prati, znači svaki mesec posle ciklusa kod ginekologa na ultrazvuk!
ako je vodena (bistog saržaja kad je pogled ultrazvučno) nije opasna i obično se ostavi da pukne za 1 do 2 ciklusa. Nekada prepišu i kontraceptivne tablete da se funkcija jajnika smiri i da cista pukne sam od sebe. Te ciste su ustvari nepuknuti folikuli, tj.jajne celije koje nisu se oslobodile tokom ovulacije.
Ako cista ne pukne posle recimo 3 ciklusa, stoji na istom mestu i možda se povećava..onda je potrebno uraditi laparsakopski pregled da bi se utvrdio sadržaj ciste. Ako laparsakopiju radiš u državnoj bolnici oni obićno odmah i skinu cistu (isisaju njen sadržaj trudeći se da ne oštete jajnik).Ako radiš kod privatnika oni će samo uraditi snimak.
Ne paniči, izabrei dobrog ginekologa i prati to 2-3 meseca.
Ne mora da ostavi neke posledice na tvoju plodnost....valjada je prirod azato namestila da žena ima DVA jajnika :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 1:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 21, 2008 1:34 am
Postovi: 5
Lokacija: Macedonia
Evo sad kad mi je zavrsio cikjlus mogu ici na kontrola i vidim jer je cista"gone" 8) nadam se da je i praticu je kako ste mi rekli posle svaki ciklus.Nadam se da je tako kako ste rekli i da nije nista ozbiljno.Hvala ti puno a ako znas ja cu te pitati jos nesto.Dali je istina da ako pocnem da pijem te tablete kao sto su Diane 35 i sl. da ce mi se povecati grudi guza,da cu se naduti?Ili je to individualno zavisi od organizam?Hvala ti jos jedan put ccaaooo :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 25, 2008 2:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 1:13 am
Postovi: 7
Ja imam ciste na oba jajnika.I kad sam bila kod doktora objasnio mi je da postoje 4 stupnja cisticnih jajnika i da se u zavisnosti od stupnja moze odrediti da li mozete zatrudneti ili ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cisticni jajnici
PostPoslato: Ned Avg 24, 2008 7:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 24, 2008 7:34 pm
Postovi: 1
Lokacija: Novi Sad
Nakon pregleda kod ginekologa utvrdjeno je da na levom jajniku postoji skupina cisti od kojih je najveca precnika 51 mm i savetovano mi je da to operisem i da se jajnik izvadi..
Da li bi mi neko mogao preporuciti nekog doktora koji bi bio najpogodniji za to..a da je u Novom Sadu..mada dolazi i Beograd u obzir..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: