Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Blazi mozdani udar
PostPoslato: Čet Jul 24, 2008 9:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 24, 2008 8:38 pm
Postovi: 3
Lokacija: Leskovac
Pre cetiri meseca pojavile su mi se smetnje na levom oku (pocela sam da vidim drsku od naocara nasred levog oka,a kad skinem naocare vidim udvojeno svoj nos).Oftalmolog mi je savetovao pregled kod neurologa,koji je predlozio MRI mozga.UradjenMRI mozga:ne beleze se izrazene promene mozdanog parenhima,osim naznacenih kortikalnih reduktivnih promena.Dg:Paresis n.abducentis l.sin. Data terapija: tbl.Tanakan a 40 mg 3x1, tbl.Beviplex 3x1, tbl.Cavinton a 5 mg 3x1, tbl.Trental a 400 mg 2x1, tbl.Cardiopirin a 100 mg 1 dnevno.
Imam 60 godina,index telesne mase27,krvni pritisak 125/77 a analiza krvi pokazuje rezultate uglavnom u granicama normale: alkalna fosfataza 49.0, ALT/GPT/22.0, AST/GOT 15.0, glukoza 4.4,gvozdje 13.5 osim holesterola koji je 7.7, HDL 1.3, LDL 5.8, trigliceridi 1.3. Po savetu lekara uradjen je i ultrazvucni pregled jetre koji pokazuje cisticnu formaciju (VIII segment) precnika 14.8 mm sa posteriornim enhansmanom.Preporucena mi je dijeta koje se pridrzavam vise od dva meseca ali holesterol nije smanjen.Ne pijem(casa vina ili piva da, ali veoma retko) i ne pusim.Cetvoromesecna terapija nije dovela do poboljsanja na oku i neurolog razmislja o uvodjenju Sortisa(zbog holesterola) i Ebixe koja bi trebalo da stimulise neke neurone da preuzmu funkciju onih ostecenih blazim mozdanim udarom i tako ubrza oporavak nerva koji pokrece ocnu jabucicu.Nisam tabletoman i lekove nerado uzimam,pa molim za savet o uzimanju Sortisa i Ebixe jer su to vrlo ozbiljni
a cini mi se i opasni lekovi,a ja ne bih volela da,eventualno,sto se kaze,
"gadjam muvu topom".Hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 82 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: