Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: CISTE NA JETRI
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 12:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:22 am
Postovi: 175
Lokacija: subotica
ne znam na koji deo foruma da postavim ovo pitanje!!!molim nekoga za savet ovaj post pisem u ime moje tetke ona je bila na ultrazvuku abdomena i rekli su joj da ima tri ciste na jetri uz savet da kotiguje ishranu(nisu rekli kako i sa cim???)i da joj je to od lekova koje je pila e sad pitanje glasi od kojih lekova posto pije par vrsta pije no dol za zglobove,ponekada nitroglicerin i lekove za smirenje kao sto je lormazepam???

_________________
kada se desi nešto loše ko zna zašto je to dobro!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 1:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Od svih lekova! ako moze da ih izbaci i da se okrene prirodi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 1:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:22 am
Postovi: 175
Lokacija: subotica
Ta varijanta sa prirodom odpada na zalost jer joj do sada nista od cajeva i tih stvari nije pomogo pogotovo za zglobove jedino joj pomaze no dol

_________________
kada se desi nešto loše ko zna zašto je to dobro!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 9:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Znaci jedino prirodnim putem, nikako hemijom! nasi proizvodi to resavaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 24, 2008 2:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 11:43 pm
Postovi: 154
Ajde majke ti, posto ti imas proizvod za sve, koji caj koristiti umesto nitroglicerina??? Recimo, ako gospodja ima napade angine pectoris, pa uzima nitroglicerin, koju biljku da skuva i popije da bi je to proslo (u trenutku kad ti se cini da ce ti se grudi rascepiti od bola)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 24, 2008 10:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
kakav kuvani caj???? dok je ti osusis i prelijes vrelom vodom, sta mislis koliko ostane zive biljke? to je "tehnologija" stara hiljadu godina! jedina tajna efikasnosti proizvoda proizvoda je to sto ostane ziva biljka!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 24, 2008 10:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:22 am
Postovi: 175
Lokacija: subotica
Bumbar je u pravu to za nitroglicerin jer nju kad uhvati bol u grudima mora da popije nitroglicerin jer kad bi zvakala te tvoje PRIRODNE PROIZVODE i dok oni puiste svoje lekovito dejstvo ona bi bila vec u bolnici!!!!!BEZ UVREDE a ti NikolaK bolje otvori radnju pa valjaj te tvoje proizvode nego da ih valjas ovde na netu.OVAJ FORUM TI NE SLUZI ZA VALJANJE ROBE NEGO DA SE RAZMENJUJU ISKUSTVA I SAVETI!!!

_________________
kada se desi nešto loše ko zna zašto je to dobro!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 24, 2008 1:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Sta mislis o tome da resi problem a ne da ceka da se pojavi bol? mislis da je "valjanje" pomoci bolesnom coveku? kako bi onda nazvala ljude koji po apotekama prodaju lekove koji im NIKADA nece povratiti zdravlje!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 24, 2008 5:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
razocarana: za lorazepam svakako znam da ne daje ovakve promene na jetri, mogla bi da prilicno pouzdano kazem da ni nitroglicerin ne daje ovakve promene. Nodol pak bi trebalo da je acetilsalicilna kiselina, odnosno isto sto i aspirin ili andol, pretpostavljam, ili ne? Da li je pila Nimulid? Ovakve promene na jetri.....pa to od ovih lekova koje pije ne bi trebalo d aima...Sta je jos pila tokom poslednjih 5 godina u velikim kolicinama i cesto?

P.s. I neka naravno pije nitroglicerin kad god ima napad. Nikakve biljke i budalastine ne dolaze u obzir kada je situacija tako osetljiva i kriticna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 24, 2008 8:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:22 am
Postovi: 175
Lokacija: subotica
DEA GARFIELD!!!
JESTE!!! koristila je nimulid u dosta cesto zbog zglobova to znam 100 posto jer sam joj kupovala i jos neke lekove provericu veceras sa njom pa cu ti napisati post!!!

_________________
kada se desi nešto loše ko zna zašto je to dobro!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 24, 2008 9:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Naravno da je od lekova + mozda losija ishrana, i to je to! naravno da treba da se okrene prirodi, nitro samo kad je kriticno i da se vrati prirodi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 24, 2008 11:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Jetra je organ koji se vrlo brzo obnavlja.Bitno je samo da se koriguje ishrana,to je osnovno.Sva gazirana pica da zaboravi.....Naravno ako joj je lekar prepisao neku terapiju da se pridrzava toga imislim da ce ciste nestati.


Srdacno Vas pozdravljam! :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 25, 2008 2:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
razocarana je napisao:
DEA GARFIELD!!!
JESTE!!! koristila je nimulid u dosta cesto zbog zglobova to znam 100 posto jer sam joj kupovala i jos neke lekove provericu veceras sa njom pa cu ti napisati post!!!


Razocarana: promene su od nimulida, nimulid nije registrovan na nasem trzistu i bas zbog ovakvih nezeljenih dejstava, ali je u slobodnoj prodaji, pa nakon dugotrajnijheg koriscenja hoce da s eporemete transaminaze jetre i da dodje do eventualnih cisticnih promena. Izbacite nimulid po svaku cenu.

I opet, nikakva lecenja biljem za srce ne dolaze u obzir, budite pametni i ne igrajte se svojim zdravljem i zivotom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 25, 2008 9:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 2:37 pm
Postovi: 43
Moja majka je imala policisticnu jetru i policisicne bubrege. To su joj konstatovali kada je imala 33-34 godine. Nikada nisu rekli otkud joj to. Njena majka je imala, i moj brat ih ima, 3 na bubregu. Kod njega su to videli prilikom operacije uretre. Ja ih nemam.Za sada. To je nasledna bolest, uopste, sklonost cistama.
U pocetku tog stanja, jer ne mogu da kazem bolesti, nista se nije primecivalo, niti je imala smetnje. Rezultati, koji su se odnosili na funkciju jetre su uvek bli besprekorni. Polako, s godinama, stomak je postajao sve veci. Posle nekih desetak godina, njoj, od velicine stomaka, nisu vise mogli da urade ginekoloski pregled. Sve se istumbalo. Zaboravih da kazem da je imala spusten zeludac. Svi lekari su joj rekli da se to ne leci, da se sa tim umire. U jednom trenutku, njoj je stomak bio kao trudnicki, oko 8. meseca. I pocinju da se javljaju smetnje: visok pritisak, otoci u nogama prilikom duzeg sedenja, ponekada bolovi u ledjima. Plus klimaks.
Od lekova je pila samo Prinorm-za pritisak, ponekad bensedin i Nifelat(od koga je uvek imala glavobolje) i retko kad Lasix. Niko od travara i ostalih "alternativnih" lekara nije hteo da joj da terapiju, zbog komleksnosti stanja, sto je meni bilo ok.
Umrla je u 53. godini, pre 5 godina, od pucanja aneurizme na malom mozgu(da skratim). Cisticni bubrezi su otezali stanje. Jetra je smetala samo zbog toga sto je uvecana. rezultati su joj bili dobri do kraja. Umrla je od neceg sto ne moze ni da se pretpostavi da je imala, a celoga zivota smo samo gledali u nalaze jetre i bubrega.
Pre nekoliko meseci sam na internetu, SLUCAJNO nasla da policisticni bubrezi idu u paru sa aneurizmom!!!!!!! Jetru niko ne pominje!
Ljudi, svi koji imate probleme sa cistama, ako postoji nacin, iskontrolisite krvne sudove, posebno obratite paznju na postojanje aneurizme. Nama to nikada niko nije rekao, a naravno da je morao!

Izvinite zbog opsirnosti i eventualnoj nekonciznosti. Svasta bih rekla, ali ja jos uvek gutam knedle....
Ciste na jetri su ispale samo estetski problem, na kraju.....
Obavezno proverite bubrege!

Sve najlepse vam zelim!

Ako ikako mogu da pomognem....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], larsfloris i 74 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: