Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 29  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: pp
PostPoslato: Ned Jun 15, 2008 7:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
vlada008 je napisao:
I meni je nadjena kandida u brisu guse.
Imao sam upalu krenika i slabije sam mogao da gutam...i odem kod doktora i posle svakakvih analiza nadju mi masnocu u krvi trigliceride i kandidu.
Sad imam bol u grudima,plikovi mi izlaze po ustima,poneki put belo ali ne nesto mnogo, bol u grudima tj. samo slednji deo.
Doktorka mi je rekla da idem na dijetu ali zvog triglicerida i masnoce....
Pridrzavam se dijetama sto sam naisao na netu i sto ste vi preporucili imao sam 1,95m i 122kg sad imam 115kg posle 25dana.
Kad pipam krenik sa spoljne strane imam kao neku malu kuglicu koja je neposredno ispod krenika i boli na dodir i vec duze vreme me boli misic izmedju palca i sake.
Cisto sam hteo da iznesem ono sto se meni deslio izvinjavam se na izrazima koji sigurno nisu tacni jer se slabo razumem!
Da li moze da se prenosi kandida?
Zbog cega se sve javlja?
Kakve komplikacije moze da izazove?


bol mišića između palca i kažiprsta i bol u grlu su česti kod slabog lučenja hormona tiroidne žlezde tj. oslabljene funkcije

Obavezno proveri TSH pa ako je nizak ili previsok i ostale parametre za tiroidnu. Može da bude od kandide ta knedla u grlu a ne mora.

jel imaš slivanje sekreta niz grlo?

_________________
iako nekad napišem koju na nekim temama, nisam lekar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 15, 2008 9:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
Zaboravio sam da napišem, u zapadno evropskim zemljama se bris grla i pregled stolice na kandidu ne uzimaju kao relevantni. Samo test iz krvi koji je mnogo precizniji ...

http://www.cfs-recovery.org/candida.htm

_________________
iako nekad napišem koju na nekim temama, nisam lekar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 14, 2008 11:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
I ja sam jedan od ljudi sa pronadjenom kandidom u stolici. Dijagnostikovana mi je pregledom stolice pre 10 dana i po savetu lekara pijem Nistatin tablete 14 dana 3 x 2. Kada jedem to sto nije preporucljivo odmah imam gasove. Inace, pre nekoliko meseci imao sam afte prvi put posle dvadesetak godina. Podrigivanje je nestalo, a stolica je i ponekad kasasta. Problem je sto imam probleme sa hemoroidima i da bih regulisao tvrdu stolicu ujutro, pre dorucka, pijem razmucen med u vodi - da li je dobro ili ne za kandidu?
Zbunjuje me i to sto doktori preporucuju jogurt, a forumasi ne. Isto je i sa krompirom?
Hvala na savetima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 14, 2008 5:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 10:15 am
Postovi: 28
Ne smes da jedes med i sve sto je slatko bilo prirodni secer ili vestacki. Jogurt moze ali onaj sa bakterijama recimo AB jogurt ali ne u velikim kolicinama. Krompir treba izbegavati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 14, 2008 6:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
hvala na ovim informacijama, a sta je sa jabukovim sircetom, da li je ono prihvatljivo?steta zbog meda, on mi je veoma bitan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 17, 2008 2:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
da li je osobenost kandide u crevima da stolica bude meka, ponekad slabo formirana - vise kasasta. to sam primetio narocito kada bih jeo nesto posebno jako slatko i to u vecim kolicinama, poput lubenice, kajsija ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 24, 2008 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 10:15 am
Postovi: 28
svetosavska je napisao:
da li je osobenost kandide u crevima da stolica bude meka, ponekad slabo formirana - vise kasasta. to sam primetio narocito kada bih jeo nesto posebno jako slatko i to u vecim kolicinama, poput lubenice, kajsija ...


JESTE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 02, 2008 8:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
SUMi hvala, tek sada sam bio u prilici da odgovorim.

Pet sedmica pijem Nistatin tablete, vodim racuna o ishrani, jedino sto to ne uspevam sa beskvasnim hlebom kada sam na putu, i vidim odredjeno poboljsanje. Takodje, vidim iz iskustava drugih da za sredjivanje candide treba ponekad dosta vremena i strpljenja i da se ono nekada meri i mesecima. Da li sam u pravu?

Razmisljam da li je moguce da sam pijenjem jabukovog sirceta razmucenog u vodi sa supenom kasikom meda, svakog jutra i to vise od godinu dana, zapravo poremetio crevnu floru i uz pad imuniteta, zapravo stvorio pogodne uslove da se kandida poveca iznad uobicajenog broja? Molim svakog ko zna, i ima malo vremena, da potvrdi ili negira moje razmisljanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 03, 2008 7:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 10:15 am
Postovi: 28
Kad ides na put ponesi razeni hleb bez kvasca i glutena i imaces sta da jedes!
Ne verujem da si sa tim poremetio stomacnu floru.
Ti si samo jos jedan baksuz kome se razmnnozila ta dosadna napast!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 03, 2008 11:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 03, 2008 10:52 pm
Postovi: 1
Lokacija: beograd
Nova sam ovde. Izgleda da i ja imam Candidu creva. Po jeziku su mi teske bele naslage. Sutra odoh da se ispitam. Treba li uput od doktora opste prakse? Hronicno sam umorna, do stanja da se jedva odvucem na posao. Cak sam se lecila i od depresije. Inace sam bila i sada sam na makrobiotickom rezimu ishrane, dve godine nisam okusila meso. Ali se nisad drzala pravila, jela sam sve propisane namirnice ali u odnosima koji meni prijaju. Cesto sam izbegavala ribu, ali sam tamanila suve kajsije, urme, suvo voce itd. Orahe, lesnike, pistace. Pila sam antibiotike zbog cestih infekcija grlica materice. I sad mi je lose. A provalim da se sva nadmem kad jedem psenicu, kukuruz, suvo voce, lubenice itd. Posle duzeg posmatranja sebe zakljucim da najbolje se osecam kad jedem po propisu...integralni pirinac ili proso ili heljda. Riba sveza svaki drugi dan. Meso samo od zdravih zivotinja jednom nedeljno. Mlecno NISTA. Voce samo po jedan komad na dan, i to ne svaki dan. Povrca kuvanog dosta. Sojini proteini ne opterecuju stomak.
Meni je glavni problem imunitet kao i svima. Zato sam vadila krv svakih 3 meseca. Uradim krvnu sliku, GVOZDJE, feritin (rezerve gvozdja u organismu), onda B12 i biotin.
GUESS WHAT

Svaki put kad me spopadnu ove muke imam povezano redosled dogadjaja....stres..skace mi kortizol....imuna supresija...prehlada i grip...antibiotici i onda problemi sa crevima.
Onda retke stolice, svetle boje, plivajuce, nece lako da odu , vise puta na dan...hranljivi elementi se ne uzimaju iz hrane, ona sam protrcava kroz nas i zato dolazi do gubitka minerala, vitamina, i smanjene apsorpcije gvozdja. Zene vise pate od ovoga jer gube gvozdje u menstruaciji.

CINJENICE


Gvozdje je kljuc imuniteta. I tacka. Proverite sebi gvozdje i feritin. Videcete da je nisko.
U kostanoj srzi, tamo gde nastaju krvne celije, neophodno je gvozdje za sintezu T limfocita.


Zato se treba napuniti gvozdjem do vrha. Nije dovoljno samo da u serumu bude visoko gvozdje, nego i feritin. On ide i do 300 jedinica, a ja sam imala 3 poslednji put. Preparati gvozdja cesto sadrze saharozu i tecnu glukozu. I candida tek sto voli gvozdje, ona ga trosi za svoj rast.


Naterajte doktora da vam prepise injekcije gvozdja, dok god ne budu normalne vrednosti feritina. Feritin se radi u INEP, Zemun. Neka vam prepise i multivitaminske injekcije, neka se ojacate a zaobidjite digestivni trakt. Bitni su B12 i folna kiselina, bez njih gvozdje nece da udje iz creva u krv.
Elem, Aloe vera sadrzi jako puno gvozdja, a nema secera. Procitajte na boci najbolja je LILLY OF THE DESERT, ima 2,5 grama gvozdja na 100 grama napitka. Posle injekcija krenite da pijete aloju tri puta na dan, pre jela. Uz sok od aloje uzmite B complex od firme NATUREWEALTH. Braon boce, Lilly. Svi proizvodi Nature wealth nemaju gluten, laktozu niti secer. Kupite Vitamin C od 500 mg, B complex, selen i cink. Bez toga nista od poboljsanja krvne slike. A bez odlicne krvne slike nece otici ni Candida. Znaci akcenat je na krvnoj slici. Proveravati je svaka 3 meseca i uvek se puniti gvozdjem kad zafali, narocitoo mi zene.
Za to vreme piti probiotike tri pu na dan i to po 6 tableta. Amerikanci preporucuju kod teske kandidijaze i do 30 milijardi bakterija po kapsuli. Posle smanjivati postepeno. Probiotike piti svaki dan barem par meseci, a posle odrzavati po jednu na dan tokom celog zivota.
Svaki dan imati kuvanog integralnog pirinca, recepte cu vam davati jedan po jedan. On smiruje stomak i nekada ga treba jesti samo njega, uz malo sojinog mleka za dorucak i kuvane ribe za rucak sa povrcem.

PROVERITE SVI KRVNU SLIKU< GVOZDJE I FERITIN> Tu je kljuc. Gvozdje je potrebno i misicima za mioglobin, protein koji vezuje kiseonik u misicima. Ako vam je jako lose i slabe su vam noge to je jer nema gvozdja u misicima...
Odoh da spavam a sutra cu jos o gvozdju

_________________
A goal without a plan remains a dream


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 14, 2008 5:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 22, 2008 3:18 pm
Postovi: 27
Izgleda da cu vam se i ja pridruziti sa mojim"gljivama".Imam sledece simptome:nocu ne spavam,tj budim se svakih sat ili dva,danju sam jako umorna,toliko da prestajem i na fitnes da odlazim.Stomak mi je skoro uvek nadut.Kada legnem na ledja kao da imam nesto zivo u njemu sto se pretace.Pod rukom osecam creva,ali ogromna,gasove imam,narocito posle nedozvoljenih namirnica.Od juce sam na dijeti i vec mi je malo bolje.
Prvi nalaz stolice bese uredan,danas sam odnela jos jedan.
E,da i neodoljiva zelja za slatkim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 15, 2008 7:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
U blazim oblicima mislim da je ishrana dovoljna da bude kljuc resenja i vracanja ove gljivice u njeno normalno stanje. Ja sam istina 6 sedmica pio Nistatin tablete i to prve dve nedelje 3 x 2 tablete, a onda 3 x 1. Pijem i Probiotic kapsule u kontinuitetu vec tridesetak dana.
Od stolice koja je bila nesto izmedju dijareje i normalne, trebalo mi je vise nedelja da ona bude normalizovana u smislu da bude formirana. U pocetku sam imao mnogo gasova, posebno ujutro, a neko vreme sam stalno i podrigivao - narocito posle jela ili pijenja tecnosti. Do pravih "erupcija" dolazilo je nakon jedenja slatkisa, koje sam "tamanio" kao nenormalan. Prosto, organizam mi ih je trazio.
Povremeno uzimam i caj protiov kandidijaze biljne apoteke Josif Pancic (broj 92) i mislim da je OK. Mislim da je se nisam u potpunosti otarasio, a to cu videti za nekoliko dana kada budem odneo stolicu na analizu.
Predpostavljam cime sam poremetio crevnu floru i "nahranio" kandidu. Slatkisima iznad svega sam je hranio, a verujem da sam poremetio crevnu floru pijenjem ujutro, na prazan stomak vise od godinu dana, vodu sa jabukovim sircetom i medom / 3 dl vode, i po supena kasika jabukovog sirceta i meda. Tome, naravno, treba dodati i da sam pio antibiotike i da mi je u jednom trenutku imunitet prilicno bio slab.
Mislim da cu pokusati da pijem Srebrnu koloidnu vodu, citao sam da je "otrov" za kandidu. Da li je neko imao bilo kakvih iskustava sa srebrnom vodom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 16, 2008 11:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 22, 2008 3:18 pm
Postovi: 27
Evo sveze iskustvo(mada jos nisam dobila rezultat)Pijem je tri dana(10 puta dnevno,tj na svakih sat dve kasike).Meni je bolje,mogu cak i stomak da uvucem,gasova nema.Jutros normalna stolica.Ali uzimam,takodje treci dan,i glinu,kao i pankreatin,drugi dan,jer moj gastroenterolog tvrdi da imam samo poremecaj u varenju,a ja imam sve simptome kandidijaze.Caj od hajducke trave koristim svakodnevno i na dijeti sam,ali sa Viva jogurtom,razenim pahuljicama,bio galetama i svim vocem osim banana.Nisam smela bas sve da ukinem,jer dojim bebu.
Sta mislite,da li je moguce da je kandida tek sad proradila,a pre 11 meseci sam porodjena carskim,posle kog sam bombardovana antibioticima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 2:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 22, 2008 3:18 pm
Postovi: 27
Candida potvrdjena.Uvela sam tahebo caj(1l dnevno) i muckanje hladno cedjenog suncokretovog ulja u ustima i ljudi desilo se cudo:svi simptomi su nestali!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 2:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Ja od subote pijem Srebrnu koloidnu vodu, a krajem sedmice nosim kulturu stolice na analizu. Videcemo sta ce biti ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: