Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Tumor na mozgu - koji su simptomi?
PostPoslato: Sub Jul 19, 2008 4:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 19, 2008 3:49 pm
Postovi: 5
Molim Vas za pomoc dok ne dodjem do prvih rezultata ispitivanja. Imam 25 godina, a jake glavobolje jos od 14-15, tako da sam na njih oguglala. Ali vec nesto vise od godinu dana one su pracene i mucninom, malaksaloscu i pospanoscu, a povremeno se javlja i zujanje u usima. U sredu je kulminiralo tako sto nikako nisam mogla da se razbudim (uz sve napore), glava mi je padala na jastuk i bila sam totalno bezivotna, a do uvece je pocela i da mi trne leva ruka (koju vise nisam mogla da koristim jer sam imala osecaj da je oduzeta), kao i leva noga, ali nesto manje. Pri hodu sam bila nestabilna sto mi se desava vec neko vreme (zanosim). Pocinjem da sumnjam na najgore i planiram da se obratim lekaru, ali je problem sto moja doktorka, kojoj sam se i ranije obracala zbog slicnih tegoba, ide izokola i upucuje me na pregled ociju, uha, grla, nosa i sl. Na kraju se sve zavrsi time sto analiza krvi pokaze da imam nedostatak gvozdja. Mene zanima koji su simptomi tumora na mozgu i koji konkretan korak mogu da preduzmem? Da li bih pre odlaska na skener ili magnetnu rezonancu mogla da uradim neku analizu krvi koja bi ukazala na postojanje ove opake bolesti, ili to nije moguce? Molim vas za odgovor i savet jer me neprestano muce sumnje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 19, 2008 8:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Prvo da ti kazem da je najbolje da odes kod doktora za pocetak,jer ako ti on uradi i ako su ti neuroloske funkcije u redu ne moras da radis magnetnu rezonancu i skener.Jer veoma cesto kada neuroloski ne bude nesto u redu urade skener i skener bude ok,a tek kada je svaka neuroloska funkcija ok......Koliko sam ja mogla da kapiram kod tebe se radi o klasicnoj migreni,jer ako ti je slucajno neki tumor na mozgu i slicno to ide veoma brzo a ne deset godina,jer su tvoje celije mlade pa je njihova deoba brza.Ali ako bas imas sumnje oko toga mozes da uradis opsti tumor markeva krvi CEA.....cisto da ne brines bas toliko.Ako je to u redu,nemas razloga da brines....Ali obavezno kod doktora na detaljna ispitivanja.

Pozdravljam te puno.. :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 19, 2008 9:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 19, 2008 9:37 pm
Postovi: 10
Tumor na mozgu moze da s prezentuje kroz bezbroj simptoma i njihovih kombinacija, sto zavisi prevashodno od mjesta na kom se tumor razvija, njegove gradje, brzine rasta i sl. Inace CNS je dosta skakljiv po pitanju klinicke slike jer postoje dijelovi mozga za koje se jos uvijek ne poznaje funkcija, kao i sto imamo neke nervne funkcije za koje ne znamo u kom dijelu mozga se prezentuju.
Konkretno kod tebe kao sto je vec navedeno se vjerovatno radi o migreni, koja nekada moze da bude toliko jaka da oponasa mozdani udar. Ipak, s obzirom da imas sve te simptome, da si moj pacijent ja bih ti uradio i CT, naravno nakon pregleda neurologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu - koji su simptomi?
PostPoslato: Ned Jul 20, 2008 10:43 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Mala J je napisao:
Molim Vas za pomoc dok ne dodjem do prvih rezultata ispitivanja. Imam 25 godina, a jake glavobolje jos od 14-15, tako da sam na njih oguglala. Ali vec nesto vise od godinu dana one su pracene i mucninom, malaksaloscu i pospanoscu, a povremeno se javlja i zujanje u usima. U sredu je kulminiralo tako sto nikako nisam mogla da se razbudim (uz sve napore), glava mi je padala na jastuk i bila sam totalno bezivotna, a do uvece je pocela i da mi trne leva ruka (koju vise nisam mogla da koristim jer sam imala osecaj da je oduzeta), kao i leva noga, ali nesto manje. Pri hodu sam bila nestabilna sto mi se desava vec neko vreme (zanosim). Pocinjem da sumnjam na najgore i planiram da se obratim lekaru, ali je problem sto moja doktorka, kojoj sam se i ranije obracala zbog slicnih tegoba, ide izokola i upucuje me na pregled ociju, uha, grla, nosa i sl. Na kraju se sve zavrsi time sto analiza krvi pokaze da imam nedostatak gvozdja. Mene zanima koji su simptomi tumora na mozgu i koji konkretan korak mogu da preduzmem? Da li bih pre odlaska na skener ili magnetnu rezonancu mogla da uradim neku analizu krvi koja bi ukazala na postojanje ove opake bolesti, ili to nije moguce? Molim vas za odgovor i savet jer me neprestano muce sumnje.


Prvo, nemojte paniciti, jer to moze smao da vam pogorsa stanje. Definitivno je neophodno da se javite neurologu da VAs pregleda i uradi neophodnu dijagnostiku. Nista maligno ne traje 10 godina a da covek prezivi, tako da sto se tice duzine vremena od kad simptomi traju, malo je verovatno da imate neki karcinom mozga. No postoje druge mogucnosti (od kojih je migrena najverovatnioja kao sto rece neko gore), i svakako je potrebno da neurolog da svoj sud. Pretpostavljam d ace po navedenim simptomima traziti CT ili MR glave, ali otom potom. I jaca anemija moze da da iste simptome koje opisujete, tako da bi se i to uklopilo u sliku. Razumeno je sasvim sto je VAsa doktorka posla od osnovnih stvari (krvna slika, kicma, oci, usi itd). Trazite uput za neurologa, a ako ga ne dobjete otidjite kod nekoga privatno. Raspitajte se ko je dobar u mestu gde zivite ili dodjite u Beograd pa platite pregled (u svakoj zdravstvenoj ustanovi i bez knjizice i bez uputa pregled mozete platiti, svakako daleko jeftinije nego u privatnoj praksi, sa tim da postoji mogucnost da cete i cekati vise nedelja da dodjete na red).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 20, 2008 11:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 19, 2008 3:49 pm
Postovi: 5
Hvala puno na odgovorima, dali ste mi nadu. Znam da i neke manje opasne bolesti daju slicne simptome. Posto sam od detinjstva anemicna, a HGB mi je cesto dosta ispod donje granice, simptome kao sto su malaksalost i pospanost sam imala i ranije, ali su me uplasili neki novi poput vrtoglavica i tnjenja ruke. Generalno - osecam se lose i slabo.
Pitala bih vas jos na kojoj nasoj (drzavnoj) klinici rade najbolje takve preglede, koje ste mi savetovali?
Za boskosica: Sta je to CT? Kome da se obratim za to?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 20, 2008 9:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Klinika za neurologiju, ul Dr Subotica, na medicinskom fakultetu u Beogradu ako ste iz Beograda. Sigurna sam da Nis, Novi Sad, Kragujevac - svi imaju8 svoje neuroloske klinike u okviru svojih med fakulteta. CT je skener mozga, ali otom potom, ostavimo neurologu da VAm kaze koju sve dijagnostiku treba uraditi. Privatno, CT glave kosta oko 50 eura a magnetna rezonanca oko 100-150, u zavisnosti da li se radi sa kontrastom ili bez njega.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 8:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 19, 2008 3:49 pm
Postovi: 5
Hvala Vam Garfielde. Sramota me je sto nisam znala da je CT skener. :oops: Danas sam bila kod doktora i dobila sam upute za laboratoriju, za ocnog, ORL i neurologa, ali na zalost (?) za Zemunsku bolnicu jer pripadamo njima (ja sam iz Vojvodine). Druga mogucnost mi je bila Sremska Mitrovica, ali to mi je dalje. U svakom slucaju jedva cekam da dodjem do prvih rezultata jer nema poboljsanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 3:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 22, 2008 3:46 pm
Postovi: 6
Ne smes da se plasis doktora i pregleda!pre svega moras da odes na magnetnu rezonancu da vidis da li ti je tumor maligni ili benigni?
Da uzmes lekove itd.Moja majka ima tumor,ali hvala Bogu dobrocudni,uzima lekove....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 4:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 19, 2008 3:49 pm
Postovi: 5
Ppp, daleko bilo! Jos uvek mi nista nije dijagnostikovano. Tamara da li i Vasa majka ima iste simptome kao ja kada ste mi se obratili kao da imam tumor? P.S. Ja sam u strahu od te opake bolesti zbog svojih simptoma pa sam se obratila za savet, ali se jos uvek nadam da je ipak nesto bezazleno. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu - koji su simptomi?
PostPoslato: Sub Okt 10, 2009 3:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 10, 2009 2:12 pm
Postovi: 154
Poštovani članovi foruma,

Ovaj post pišem za moju devojku. Ona se u proteklih mesec dana žali na mučninu, nesvesticu, potrebu za povraćanjem (ponekad se zaista i ispovraća), osetljivost (gađenje) prema raznim pojačanim mirisima i ukusima. Danas mi se javila sa strahom od tumora na mozgu, jer joj se glavobolje i nesvestice javljaju iznenada i isto tako iščezavaju. Danas mi je rekla kako joj se sa pojavom glavobolje i vrtoglavice istovremeno povisi telesna temperatura i ona od jednom počne da se preznojava. Nije se žalila na vid, na poremećaje u ravnoteži, govoru,... i na neke druge slične tegobe, koje sam ja prateći tekstove po internetu i na raznim forumima uočio kao navedene simptome pojave tumora na mozgu.
Pišem namerno u ovoj temi kako bih se prvo obratio imenujući njen strah od tumora. Drugo je ono što i mene zabrinjava, a to je - kakva je to pojava nesvestice sa porastom temperature, a da pri tom, kako ona kaže ne postoji malaksalost i gubitak snage?

Ima još nešto - od svih ovih navedenih tegoba, ona i ja smo se nadali da je trudnoća u pitanju, ali dva testa za trudnoću sprovedena u razdoblju od nekih 14-15 dana od prve nedelje pojave ovih tegoba, kao i prošlonedeljni odlazak kod ginekologa, te ultrazvuk nisu dali takve rezultate. Ali zato, njena krvna slika se u međuvremenu popravila, pritisak krvi je dobar, na ultrazvuku je uočeno da je nestala cista na jajniku. Isto tako smo na trudnoću posumnjali i zbog njenog povećanja grudi. Ništa od toga.

Ona se mesecima pre toga podvrgavala akupunkturalnim terapijama, koje su za cilj imale da poprave njene menstrualne cikluse, koji su iščezli. Mi smo takođe pomislili da je ovo sve gore navedeno samo hormonalni poremećaj, ali eto, pošto nam je nestalo ideja, a i ona se plaši doktora, voleo bih da u njeno ime saznam makar nekakve smernice u tome šta se dešava i šta bi uopšte moglo biti. Svakako ćemo se obratiti doktoru, ali ako je ikako moguće, molio bih za makar nekakav odgovor.

Izvinjavam se administratoru i moderatorima što sam ovako banuo na sajt i nabacao teme... Molim Vas uputite me na neku drugu temu, ako ovde nije mesto za ovaj tekst. Hvala svima unapred!

_________________
Nije dobro, ali trudimo se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu - koji su simptomi?
PostPoslato: Sub Okt 10, 2009 3:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 31, 2009 3:14 pm
Postovi: 131
niste posumnjali na migrenu,recimo,nego odmah na tumor mozga?
meni se javljaju glavobolje pracene mucninom a nekad i povracanjem ,tad sam osetljiva na zvuke,svetlost,ma na sve zivo.Imam osecaj da ce glava da mi prsne.Takodje mi je cas toplo,cas hladno.Preznojavam se,a usledecem trenutku se jezim.
Ne bih bas rekla da je tumor u pitanju,mada verovatno ce neko strucniji da vam odgovori,ja sam samo htela da vam malo odagnam sumnje.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu - koji su simptomi?
PostPoslato: Sub Okt 10, 2009 3:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 10, 2009 2:12 pm
Postovi: 154
@ bevana

Hvala lepo na odgovoru! Ne bih ni ja dalje sumnjao na najgore, ali definitivno nam sledi poseta doktoru za dalja savetovanja i dijagnozu. Problem je i u našim glavama kada stalno naginjemo ka nekim samodestruktivnim mislima i postupcima.

_________________
Nije dobro, ali trudimo se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu - koji su simptomi?
PostPoslato: Sub Okt 10, 2009 6:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 10, 2009 2:12 pm
Postovi: 154
Ne vidim opciju edit na svom prethodnom postu, pa se izvinjavam zbog gomilanja postova na ovu istu temu.

Samo ću još jedan detalj dodati:

da li su snižavanje pritiska i malokrvnost mogući simptomi? Da li i povišen holesterol može da izazove simptome slične onima, koji se odnose na tumor mozga, ili da potražim neku drugu temu za moja učestala pitanja, koja iskaču iz ovog konteksta?

Unapred se izvinjavam i hvala svima na razumevanju i odgovorima. Pozdrav!

_________________
Nije dobro, ali trudimo se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu - koji su simptomi?
PostPoslato: Sub Okt 10, 2009 6:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
po krvnoj se slici nekad moze utvrditi da se radi o tumoru,nebitno gde u telu,jedan od sigurnih pokazatelja je vristuca sedimentacija i alarmantno nisko gvozdje...mada,ni ja ne verujem da se radi o tumoru,verovatno samo jako jaka migrena,mozda se neka vena,arterija zapusila pa ne dolazi dovoljno krvi do mozda pa otuda nesvestice i pospanost,ne znam,laik sam tako da sve uzmite sa rezervom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu - koji su simptomi?
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 5:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 10, 2009 2:12 pm
Postovi: 154
Pošto je mnogo toga rečeno u ovoj temi, uzeli smo oboje da pregledamo rezultate poslednjih testova, kao i rendgenski snimak glave, ona mi je ispričala kakve su sve reakcije od strane lekara i vidi se da mnogo toga odstupa od pokazatelja tumora. Jedino što je ostalo od "nenormalnih" simptoma su:
- povremeno "zanošenje" glave (ne i tela)
- pojava pritiska u slepoočnicama i u vrhu nosa (valjda sinusi...)
- osećaj naglog porasta telesne temperature i preznojavanje

Da li ovo govori da treba da potražimo odgovore u nekoj drugoj temi? Da li nas možete uputiti? Neki nagoveštaji su da postoji poremećaj u centru za ravnotežu, pa možda tamo.

Hvala puno unapred na odgovorima! Pozdrav za sve!

_________________
Nije dobro, ali trudimo se.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 92 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: