Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 221 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 20, 2008 9:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Da PDT jeste u nekim zemljama odobren da se maligne celije obeleze fotosenzitivnom supstancom a zatim se izloze svetlosti da bi bile unistene medjutim ne vidim kako bi to radili kod osteosarkoma nego intraoperativno jer je penetrantnost svetlosti u tkivo veoma mala ono sto jeste radjeno je palijativno zbrinjavanje nekih tumora supljih organa kada je moguce endoskopom uci i prethodno obelezene tumor izloziti svetlosti uz razvoj fototoksicne reakcije.A znam da je kod nas uvedena u primenu fluorescentna bronhoskopija cime se identifikuju fokusi karcinoma pluca u ranoj fazi.

Sto se tice osteosarkoma on je sam po sebi veoma agresivan tako da je odgovor na HT odlican a rano otkriven ima sasvim solidnu prognozu uz operaciju i HT cak i funkcionalni rezultat na ekstremitetima je sasvim zadovoljavajuci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Ned Jul 20, 2008 3:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 9:34 pm
Postovi: 7
Lokacija: bg
da li je neko koristio megamin,korbazol..i da li ima neka iskustva sa bolnicom nova vita?
sigurno je neko mozda vec pitao ovo sto i ja sad.
hvala na odgovoru i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 20, 2008 6:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Pitala sam dr. za PDT kaze da se laserom koji primenjuje u Rusiji koji je patentirao dr. Borisov penetrantnost svetlosti u tkivo do 10cm. Tecnost na bazi hlorofila (koja nije mnogo toksicna) se ubrizgava kroz braunilu, i da ista nakon odredjenog broja sati, ostaje u malignim celijama, a napusta zdrave, inace lecenje kosta oko 60 000E celokupno sve.

Bilo je u novinama za nekog decaka, kome je otkriven osterosarkom tako sto mu je prvo ustanovljen prelom ruke, operisali su ga kod nas , ali su mu posle pronadjene metastaze na plucima i pojavio se recidiv, na HT nije odreagovao zadovoljavajuce. Znam samo da roditelji pokrivaju jedan mali deo troskova, a da ostalo pokriva neka organizacija. Poslednje sto sam nasla je da su mu se ovom terapijom (i nekim citostaticima koji se ne primenjuju kod nas) povukle metastaze i recidiv. To je bilo dokumentovano. Naravno ovo sam se cisto informativno raspitala, znam da to nije za mamu, osim ako Tu ne pocne da divlja sa metastazama pa je nasi dr. otpisu ,mada i opet je tu finansijski aspekt problem.

Nego koji su to citostatici sto primenjuju Rusi holoksan i ukrain?
Jer i to nesto kao Segidrin sto je samo kod njih registrovano ili ne..?
Dr. odgovorite mi molim vas i u temi za moju mamu ono sto sam vas pitala, zanima me, a ne bih da davim tamo dr. sto leci mamu iako je i ona jako ljubazna i korektna lakse mi je Vas :D
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 20, 2008 6:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Opet se petljate u nesto sto ne znate.Penetrantnost po nekim autorima je 1 cm dakle 10 puta manje i to nije nikakav spektakularan tretman osim toga elektromagnetni talasi su znatno manjih energija od elektromagnetnih talasa X i gama zraka pa je penetrantnost slabija ,jedini je plus manje nezeljenih efekata.Holoxan je ifosfamid a taj drugi ne mislim da se zove ukrain nego uromitexan i nije citostatik nego nefroprotektor u toku HT ifosfamidom.Osim toga kod nas se primenjuje protokol optimalan za svaki tumor u zavisnosti kakvi su bili prethodni rezultati te je na osnovu klinickog iskustva utvrdjeno na koji protokol je bilo najmanje nezeljenih dejstava/najveca regresija tumora i ostali parametri.Tako su rezultati kod gemcitabina u odnosu na MVAC bili bolji samim tim jer su produzili prezivljavanje u odnosu na nizu toksicnost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 2:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Mozda ne znam toliko koliko i vi sto je i normalno s obzirom da ste vi diplomirali, stazirali, specijalizirali i sub. specijalizirali onkologiju i imate dosta iskustva, a i stariji ste, ali opet zelim da naucim i da se informisem sto vise mogu i sve sto me zanima. Setite se kada ste bili u mojim godinama ili mozda Vi niste bili toliko istrazivacki nastrojeni i radoznali.

Pricala sam opet na kratko sa vec pomenutim dr. (isli smo zajedno u posetu kod mame, pa posle posete) koji je takodje onkolog doduse ginekolog-onkolog i profesor je na Beogradskom univerzitetu. On mi je rekao da je penetrantnost PDT-a i do 10cm jer je pricao sa tim ruskim dr. preko elektronskih medija. koji je takodje prof. na Moskovskom univerzitetu. Na ovom forumu je vec neko spominjao PD terapiju koji je kako kaze licno pricao sa pomenutim dr. kada je bio ovde http://www.doktor.co.yu/forum/viewtopic.php?t=16177&highlight=photodynamic.

Postoje dokumentovani slucajevi (ja znam jednog koji je bolovao od osterosarkoma koga su nasi dr. otpisali pricala sam sa njim on je imao i metastaze na plucima) koga su nasi dr. otpisali i uspesno se lecili u inostranstvu (najcesce u rusiji). Takodje bilo je i u novinama za onog decaka kome je otkriven sarkom prilikom preloma koje je prouzrokovala bolest i imao je metastaze na plucima koga su nasi dr. otpisali (primao je HT kod nas i nije reagovao na zadovoljavajuc nacin) koji se isto lecio u Rusiji kod pomenutog dr. i kome su se posle nekoliko odlazaka u Rusiju i boravka tamo i terapija koje je primao metastaze povukle, a i recidiv koji se pojavio neposredno posle operacije koja je obavljena na banjici. Postoje verovatno jos mnogi dokumentovani slucajevi koje su nasi lekari otpisali a nasli su "spas" u nekoj inostranoj klinici.

Tako da uz svo duzno postovanje dr. Severus, iz postova se vidi da ste odlican lekar i da odlicno poznajete sve grane medicine, sto je u danasnje vreme koliko sam se susretala sa lekarima prava retkost (cak i neki koji se "kriju" iza titule prof. dr. ) ali sa tvrdnjom da se kod nas lece maligne bolesti kao i svuda u inostranstvu i na gotovo isti nacin i sa istom uspesnoscu i da nema potrebe voditi pacijenta u inostranstvo na neku specijalizovanu kliniku za odredjenu malignu bolest (to sam shvatila iz nekih vasih postova gde ste napisali da se svuda u svetu na isti nacin lece maligne bolesti kao i kod nas) jednostavno mi ne pije vodu i ne mogu da se slozim sa tim. I taj prof. dr. sto je prvo hteo da operise moju mamu, kome je onkologija subspecijalizacija, donekle se i bavi time je rekao da smo mi na dnu lestvice po uspesnosti lecenja malignih bolesti i da kod nas nista ne funkcionise kako bi trebalo i da bi on svakom savetovao ko ima mogucnosti da proba sa lecenjem negde u evropi, USA ili u Rusiji. Mozda se ta konstatacija dovodi u vezu sa tim sto je kod nas i preventiva i svest u opste o zdravlju na veoma niskom nivou, pa u glavnom pacijenti koji zapocnu lecenje su vec u poodmakloj fazi bolesti, ali nekada je i sama neodgovornost lekara i cekanje da se dodje na red za lecenje kod nas (kao kod moje mame prilikom ustanovljavanja bolesti nije bilo ni uvecanih limfnih cvorova ni promena u jetri,a za mesec dana koliko je cekala samo na skener se vec prosirio).

Inace dr. znam sta je uromitexan ipak nisam jos dr. ali toliko znam, a citostatik koji su mu davali se zove bas UKRAIN (pitala sam prof.)

http://www.ukrain-drug.net/webspeed/index.htm

Ima nesto i ovde:
http://www.ralphmoss.com/ukrain.html

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 2:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Jos nesto pomenuta terapija za koju je dr. pricao da deluje do 10cm u tkivo se u stvari naziva SCPT koja je kako mi je rekao ovaj prof. neka modifikacija PDT-a. Inace vise o samom dr., klinici, o bolestima koje lece i metodama koji se primenjuju u lecenju moze se naci i na http://doctor-borisov.ru/method_eng.htm.
Pomenuti je prof. medicine i punopravni clan Evropske naucne akademije, tako da ne bih rekla da je ovo alternativna medicina ili slamka kako ste rekli ;)

Pozdrav i sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 3:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Pa dobro ako vama logistika dozvoljava na vasu inicijativu nastavite lecenje u inostranstvu uostalom ta odluka nije na lekarima nego samo i jedino na vama svim metodama koje su tamo dostupne.Znam i ja neke price o spektakularnim rezultatima u inostranstvu koje su mediji pompezno ispratili pa je rezultat bio nepovoljan kako su srpski lekari rekli,ili mozda o HT koji daju pacijentu od 90 godina sa metastatskim hondrosarkomom od koje on moze samo da ima stete,a nikako koristi ali sve je to rekla-kazala.Ja sam siguran da vi vasoj majci zelite sve najbolje,pa istrazujte i radite kako vec hocete i sta hocete.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 3:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Dr. niste me razumeli, ja verujem u lekare koji je lece i u nasu medicinu (da ne verujem batalila bi studije, ali ne kazem da ne bi volela da dobijem stipendiju za neki univerz. u inostranstvu kao drug sto je dobio za UCLA) i ne nameravam ja mamu da vodim nigde (bar ne za sada a iskreno se nadam i da necu imati potrebe i da ce mama dobro odreagovati na terapiju) dok ne prodje lecenje i dok se ne vidi rezultat istog i dok se ne iscrpe sve mogucnosti za lecenje kod nas.

Treatman koji sada ima na IORS-u je sasvim zadovoljavajuci i mislim da u njenom slucaju sve sto moze da se uradi, radi se i na IORS-u sem nekih sitnica tipa da ce mo mozda morati da trazimo dr. koji bi se eventualno prihvatio da je operise (sva sreca pa znamo ovog prof. koji radi te operacije) ako bude nastupila progresija bolesti i bude operabilan TU, jer oni na sve nacine zele da izbegnu operaciju iako su se sami slozili da bi najoptimalnije bila terapija koju ste i vi naveli RT/HT+operacija pa RT/HT, ali eto rekla mi ta dr. koja vodi mamu da zbog aneurizme koju je operisala rizicno je iako je neurohirurg koji ju je ranije operisala (isto prof. dr. neurohirurgije) i internista rekli da bi je podnela i ostalo je na tome da se nisu usaglasili vec sve otom-potom, cak ni na konzilijumu gde su si bili prisutni nisu doneli zajednicku odluku o lecenju vec, je to ova dr. onda preuzela sve na sebe (eto i to mi je malo cudno da ne mogu da se usaglase). Kaze prvo RT, pa HT pa ce mo videti.. Tako da sve u svemu u najboljim je rukama i mislim da trenutno nigde drugde ne bi dobila nesto drugaciji tretman, cak su i svi ljubazni prema njoj, stalno je obilaze itd. i ona je psihicki super i ima zelju i za lecenjem i sve i fizicki ima snage jos uvek stim sto su vec pocele neke nus-posledice zracenja.

Meni je jedino zao sto kada je ustanovljena dijagnoza i uz pomoc svih mogucih veza i urgiranja nije mogla da pre zapocne lecenje (i ovo sto smo uspeli je kazu odlicno jer se ceka i do 3 meseca :o) i sto je TU tako agresivan da je tako brzo dao metastaze u jetri, i zato sam pocela da "istrazujem" sve moguce ako ne bude dobro odreagovala na terapiju :cry:

Ovo sto sam ja pisala je sve vezano za pacijente koje su nasi lekari prakticno otpisali i koji bi da pokusaju sve (i imaju mogucnosti posto ona klinika ni malo nije jeftina preko 60 000E kosta lecenje) da ih spasu i koliko-toliko im produze i poboljsaju kvalitet zivota.
Sto se tice sehidrina, on i nije toliko skup oko 60E je doza i potrudila sam se da procitam sve o njemu i po ruskim istrazivanjima, uz rigoroznu ishranu i uzdrzavanja od odredjenih lekova (ima detaljan spisak sta se sme sta se ne sme, kako da se uzima da bi imalo efekta i sl.) moze da pomogne (kod nekih u objektivnom kod nekih u subjektivnom smislu) , a kod nekog i ne,ali u svakom slucaju nema nezeljenih efekata, a kao sto ste sami rekli na svakom je izbor da proba i da radi ono sto misli da je najbolje za njega.

Pozdrav i sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 4:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
EDIT: ako bude nastupila regresija bolesti

pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 4:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 4:32 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima!
Moja mama boluje od neuroendokrinih karcinoma i ima metastazu na femuru u predelu kolena. Bolovi su nesnosni i ne smanjuju se iako joj svaki treci dan lepim Durogestic flaster od 100 mg i na svaka 4 sata pije Analgin i Bromazepan koji joj jedini, cini mi se, pomazu.
Nabavila sam Segidrin i treba da pocnemo sa njima ali nisam sigurna koliko ce da joj pomognu.
Zelela bih da mi neko pomogne, ko je imao iskustva, kako treba da se doziraju i da li treba da prestanemo sa flasterima, Analginom i Bromazepanom?
Ponestaje joj snage, upravo je zavrsila sa trecom serijom hemioterapije.
Mislim da bi joj bilo bolje samo kad bi se prokleti bolovi malo smanjili!
Hvala svima unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sub Avg 15, 2009 9:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 15, 2009 9:16 pm
Postovi: 1
Uputstvo
za primenu lekovitog preparata
SEGIDRIN (SEGYDRINUM)


Trgovačko ime: Segidrin
Hemijski naziv: hidrazin sulfat
Oblik preparata: tableta obavijena rastvorljivim slojem

SASTAV:
Svaka tableta sadrži:
Aktivna supstanca: segidrin 0,06 gr.
Pomoćne supstance: kalcijum fosfat ...., .....

Opis
Tableta, obavijena rastvorljivim slojem crvene boje, jezgro bele boje. Na poprečnom preseku vidljiva dva sloja.

Farmaceutska grupa: sredstva protiv tumora. Kod ATX: L01 XB

FARMAKOLOŠKA SVOJSTVA
Farmakodinamika:
Preparat sprečava rast tumora, deluje na rad biohemijskih pokazatelja: inhibira monoaminooksidacionu aktivnost, snižava propustljivost čelijskih membrana i ostalih međučelijski struktura, inhibitor je metabolizma ksenobiotika. Pokazuje simtomatsko korisno dejstvo u poodmaklim slučajevima novoobrazovanih čelija. Ne deluje miolidepresivno i nema druga neželjena dejstva karakteristična za mnoge druge protiv tumorne preperate.

Farmakokinetika:
Sadržaj preparata u krvi obolelih ljudi dostiže maksimum posle 2 sata posle uzimanja 60 mg (jedna tableta), kroz 24 časa u serumu se može naći u veoma malim kolićinama. Posle završetka 30-to dnevnog lećenja, posle 9 sati od uzimanja poslednje doze, u krvi raznih pacijenata može se naći od 0 do 89 ng/ml segedrina.

Izučavanje farmakokinetike segedrina obavljeno je na laboratorijski životinjama sa sarkomom 45. Preparat se brzo izlučuje iz gastrointestinalnog trakta, potpuno eliminisanje preparata iz krvi nastaje 25-28 časova posle uzimanja doze od 100 mg/kg.

Maksimalna koncentracija u krvi oglednih životinja postignuta je 50 min posle unošenja a u samom tumorskom tkivu 3 sata posle unošenja.

Registrovano je povećanje koncentracije leka u jetri, bubrezima i plućima 3-5 puta brže nego u krvi ali ne i u samom tumorskom tkivu; potpuno očišćenje organa i tumorskog tkiva postiže se za 96 časova. .......
.........
......

UPUTSTVO ZA UPOTREBU
Simtomatsko lećenje lokalno razgranatih (raspprostranjenih) i diseminiranih oblika novomastalih metastaza. Pri tome preparat pokazuje izraženo simtomatsko dejstvo na snižavanju ili potpunom prestanku sindroma bola (čak do prestanka upotrebe narkotika), osećaj slabosti, napori kod disanja (kašalj), poboljšanje apetita, povećanje pokretljivosti. Preparat preporučuju za primenu kod bolnih metastaza u poodmaklim stadijumima, u cilju dobijanja poželjnog psihološkog efekta i bočjeg opšet stanja i poboljšanja raspoloženja.

NEŽELJENA DEJSTVA
Povećana osetljivost prema hidrazin sulfatu idrugim sastojcima preparata. Predostrožnost kod narušenih funkcija jetre i bubrega.

PRIMENA I DOZIRANJE
Segidrin se uzimaq 1-2 sata pre jela ili 1-2 sata posle jela. Odrasli uzimaju po 1 tabletu 3 puta na dan. Tarapeutska doza je 100 tableta. Kod velike iscrpljenosti organizma dnevnu dozu smanjiti na 2 tablete. U tom slućaju cela tarapeutska doza se ne menja.
Ponovljena terapija se ne primenjuje za manje od 14 dana. Broj terapija se ne ograničava pri čemu se intervali između terapija povećavaju za 1-2 nedelje.

SPOREDNI EFEKTI
Mogućnost pojave dispeptičkih efekata, odmah smanjiti dnevnu dozu ili napraviti kratku pauzu (2-3 dana) u uzimanju preparata.
Retki efekti su besanica, opšta iscrpljenost ili pojava simptoma polivevritisa.
Kod dispeptičnih pojava preporučuju se unutrašnje vezujuća sredsva i sredstva protiv upale (romazulon, vikalin), spazmolitici, antihistaminici (piridoksin, cerukal i dr.). Kod pojave neurotoksičnih efekata celishodna je upotreba piridoksina (u 5 % rastvoru po 1 ml intramuskurarno 1-2 puta dnevno), tiaminohlorida (vitamin B1), multivitaminskih preparata i intravenskog 20-40 % rastvora glukoze.

UZAJAMNO DEJSTVO SA DRUGIM PREPARATIMA
Istovremeno uzimanje segidrina sa barbituratima dovodi do toksičnih efekata. Kod eksperimentalnih životinja, u slučajevima dužeg uzimanja segiidrina efekti lečenja mnogih lekova protiv tumora su pojačani (isključujući ciklofosfan).

POSEBNA UPUTSTVA
Preparat uzimati sa posebnom pažnjom i pod lekarskim nadzorom posebno kod obolelih sa izrazito narušenim funkcijama jetre i bubrega. Kod primene preparata kod žutice izazvane metastazama u jetri (posebne, opstruktivne) nisu primećene smetnje.
U vreme lečenja nije dozvoljena upotreba alkohola i uzimanje barbiturata usled povećanja toksičnosti lečenja.
Samo kod potpune otsutnosti mielotoksičnosti primenjuje se segidrin kod bolesnika sa citopenijom nastalom kao rezultat specifičnog lečenja-hemioterapijom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Sub Sep 26, 2009 6:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 26, 2009 5:46 pm
Postovi: 3
Pozdrav svim
Moj ujak je umro prosle godine (greskom i sporom reakcijom lekara) od raka pluca, probali smo sve (hemoterapija, zracenje) ali nista nije dalo rezultata. Kada je rak metastazirao saznali smo za Segidrin na zalost kasno :cry: . Do tada je ujak imao uzasne bolove koristili smo flaster koji nije pomagao, medjutim kada je poceo da uzima Segidrin bolovi su se smanjili u velikoj meri i Viusid prasak za jacanje imuniteta. Lekari su se cudili kako nema bolove a nama je bar neka uteha jer nije umro u najvecim bolovima.
Nadam se da ce biti sve manje onih kojima ce ovaj lek biti potreban....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 1:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Pozdrav.

Moj otac koristi Segidrin vec nekoliko meseci. U prvoj polovini jula operisao je karcinom debelog creva, ali rak se prosirio na jetru i pluca. Odbio je hemoterapiju. Ima bolove u predelu rektuma, to je zaostao tumor koji se upalio. Pije mnogo sokova od povrca, od voca, ali jede voce i povrce u prirodnom obliku i mnogo tecnosti. Tumor pokazuje znake smanjenja! On je izgubio puno na tezini od operacije, 23kg.
Segidrin je tableta koju su onkolozi otpisali, pre svega zbog pritiska od strane najrelevantnije Institucije za istrazivanje raka u svetu - Nacionalnog instituta za borbu protiv raka ili skraceno NCI. On donosi dobre rezultate i MOZE da spasi ljudski zivot, cak i u terminalnim fazama bolesti u kojoj je i moj otac.
Preporucujem da pogledate, Tinana, Vama posebno: http://medtruth.blogspot.com/
Obavezno procitajte deo koji se odnosi na istrazivanje leka u Lenjingradu i frapantne rezultate do kojih se doslo.
Hidrazin sulfat ili ,,Segidrin'' kosta oko 50 evra po kutiji u kojoj se nalazi 50 tableta. Koliko kosta jedna doza hemoterapije? Od nas su zahtevali 3.000 evra po dozi. A efikasnost je, gotovo sam siguran, na strani otpisanog i prokuzenog Segidrina.
Mom ocu je prepisana sistemska hemoterapija. U uslovima kada se na jetri nalazi 20 metastaza, taj predlog mi se nije dopao. Pored cinjenice da hemoterapija ne leci, ona bi doprinela da jetra postane opterecena jos vise, zbog otrova koji citostatici nose sa sobom, te bi na kraju otkazala a to povlaci i smrt pacijenta. Imunoloski sistem ostaje bez mogucnosti da vrsi svoju ulogu, jer je razoren otrovima!
Pod utiskom sam ovih dana. Bivsi direktor Direkcije za uredjenje zemljista u Pancevu dobio je rak pluca. Potpuno se prepustio zvanicnoj onkologiji. Primio je jednu dozu hemoterapije i to ,,pametne'' citostatike plativsi oko 5.000 evra. Nakon toga, otisao je na pregled gde su konstatovali bitno povecanje tumorske mase. On nije mogao da veruje, doktorka u Pancevu ga je ubedjivala da snimak nije dobro procitan. Da li je bio dobro procitan ili nije, to je sada nebitno, jer je taj covek 2m ispod zemlje.

Puno srece i veliki pozdrav!

P.S. I pamet u glavu! Priblizite se majci prirodi i verujem da vas nece izdati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Ned Nov 08, 2009 3:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Voleo bih da dodam da NIJE istina da se Segidrin koristi samo i iskljucivo kao dodatak zvanicnim terapijama. On je zapravo alternativa istima. Zapadna klasicna medicina je napravila takav zakljucak kao kompromis izmedju neizbezne hemoterapije (,,neizbezne'', barem po njima) i dobrih rezultata Segidrina. Znaci, potonji se MOZE koristiti kao samostalni lek, uz kombinaciju sa potpuno promenjenom ishranom, JER ONDA MOZE DA POMOGNE.

Dr severus je nekoliko puta pomenuo rec ,,drsko'' u svojim porukama koje ne bih komentarisao vec se osvrnuo na tu rec, ali u jednom drugom kontekstu. DRSKO je da lekari na VMA mom ocu kazu, dok je bio u bolnici a posle operacije, da moze SVE da jede. Da se NICEGA ne odrice. To vodi u smrt. Ako su ga oni otpisali a jesu, njegova porodica, zena sa kojom zivi 35 godina, dvoje uspesne i fakultetski obrazovane dece a ja sam jedno od njih, NISU! I nisu tako retki slucajevi gde se otpisani vracaju. A lekari onda, svi k'o ovce, vicu ,,cudo, cudo''! Nije cudo, to je logicna posledica samodisciplinovanja. Tretiranja uzroka, ne posledica. Svestan sam da lekari nisu nauceni da prepisu i preporuce ishranu, ali onda neka ne govore da pacijenti sa metastazama mogu sve da jedu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SEGIDRIN
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 06, 2009 4:41 pm
Postovi: 2
POZDRAV LJUDI PISEM IZ VRANJA I DANAS MI JE KOLEGA REKAO DA AKO MOZE NEKO DA MI NADJE TACNU ADRESU GDE MOZE NABAVITI S E G I D R I N ZNACI PARE NISU PROBLEM,VIDIM CITAO SAM POSTOVE I VIDEO DA KOSTA 60EURA OTPRILIKE I DA LI TAJ LEK TJ TABLETE MOGU DA SE NABAVE U SRBIJI ILI BILO GDE U SVETU BITAN JE KONTAKT TELEFON I ADRESA NABAVKE TOG LEKA.......JER MU JE SUPRUGA OPERISANA OD TUMORA DOJKE PRE 10 DANA A CULI SU NEGDE DA JE TO EFIKASAN LEK PA SAM DOBIO ZADATAK DA POTRAZIM NA NETU DA LI TOGA IMA I GDE SE MOZE NABAVITI ZNACI BITAN JE KONTAKT,ADRESA DA BI BILI NARUCENI..............I DA POMOGNU S NADOM.......U BRZO OZDRAVLJENJE NJEGOVE SUPRUGE.AUUUU KOLIKO DUGACKA RECENICA BEZ ZAREZA.

S POSTOVANJEM LALIC VRANJE
HITNO............................A VALJDA CE NEKO ZNATI DA OSTAVI ADRESU I TEL....GDE SE NABAVLJA TAJ S E G I D R I N MOZE I NA EMAIL....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 221 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: