Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 27, 2007 6:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
Hoću Dragane.

Čim obezbedim zdravstvenu knjižicu. Znojenje ja više ne bih zvao noćnim već jutarnjim, al to je verovatno ista stvar.

Hvala


:oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 27, 2007 6:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
P.S.
Ne postoji univerzalni lek za bubreznu kalkulozu.
Postoje preparati koji olaksavaju eliminaciju, oni koji sprecavaju ili usporavaju kristalizaciju i precipitaciju i oni koji menjaju pH urina radi sprecavanja talozenja kristala ali se Th razlikuje za svaku pojedinacnu vrstu kalkuloze.
Nista napamet!
Kod lekara ako imate kalkulozu!
Pozdrav!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 27, 2007 10:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
Hvala vam Dragane. Osećam da mi je sa bubrezima u poslednje 3 godine sve u redu. Plašim se samo tog malog kamička od pre 3 godine koji je posle bezbroj kolika dospeo u bešiku jer ga ni do sada nisam izmokrio.

Mlaz je snažan i ne osećam tegobe (što priznajem, ne znači da se nešto možda ne dešava) pijem Prolom, ali i ostale napitke, a nisam se odrekao ni kafe sa mlekom, pa in C vitamina. Ipak, s obzirom na činjenicu da u porodici na obe strane postoji i kamen i pesak u bubrezima i u žuči, uradiću sve potrebne kontrole prvom prilikom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 28, 2007 1:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
neu3no je napisao:
Hvala vam Dragane. Osećam da mi je sa bubrezima u poslednje 3 godine sve u redu. Plašim se samo tog malog kamička od pre 3 godine koji je posle bezbroj kolika dospeo u bešiku jer ga ni do sada nisam izmokrio.Mlaz je snažan i ne osećam tegobe (što priznajem, ne znači da se nešto možda ne dešava) pijem Prolom, ali i ostale napitke, a nisam se odrekao ni kafe sa mlekom, pa in C vitamina. Ipak, s obzirom na činjenicu da u porodici na obe strane postoji i kamen i pesak u bubrezima i u žuči, uradiću sve potrebne kontrole prvom prilikom.


Nista na "osecaj"! Postoji ultrazvuk bubrega i besike i tacno se zna sta kod koga moze da se ocekuje i sta treba da se radi. Ono sto prodje kroz ureter lako prodje koroz uretru, ukoliko ne postoji neka stenoza ili znacajna hiperplazija prostate sa kompresijom na vrat mokracne besike. Moze da se desi i da ste ga izmokrili a da to niste ni primetili! To nije neuobicajeno. U svakom slucaju, i da niste, i takvi se kalkulusi resavaju i to bez vecih problema.
Dakle, na pregled i bez brige!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Automehanicar
PostPoslato: Pet Dec 28, 2007 5:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Dragane,

Mi kao da se znamo?! Inace, tu usporedbu sa automehanicarem i ja pravim uvek kada ljudi krenu da pljuju po svim lekarima. Od marta, kada sam se razbolela, moram da priznam da sam vise bila u kontaktu sa dobrim i ljubaznim lekarima.

I ne plase me oni koji su zavrsili fakultet pre 90-tih godina vec oni nakon.


Pozdrav,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Automehanicar
PostPoslato: Pet Dec 28, 2007 6:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
evelina je napisao:
Dragane,Mi kao da se znamo?! Inace, tu usporedbu sa automehanicarem i ja pravim uvek kada ljudi krenu da pljuju po svim lekarima. Od marta, kada sam se razbolela, moram da priznam da sam vise bila u kontaktu sa dobrim i ljubaznim lekarima. I ne plase me oni koji su zavrsili fakultet pre 90-tih godina vec oni nakon.Pozdrav,


Pa, lagao bih kada ne bih podelio sa vama misljenje...definitivno je sve u poslednjih 10-15 godina devalviralo ali to nam je sto nam je, iz ove koze ne mozemo. Ipak ovaj forum je dokaz da jos uvek postoje i oni lekari koji se trude da pored brojnih obaveza odvoje po koji minut i pomognu drugima bez nadoknade/citaj: za dz./. I to je nesto, zar ne?

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 28, 2007 7:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
To je Dragane suvo zlato, ja bih rekao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 28, 2007 8:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Hvala!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ako neko jos cita ovaj topic...
PostPoslato: Uto Jul 08, 2008 7:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 7:52 am
Postovi: 2
Posto imam slicnih problema (sporadicno vec 3-4 godine), zanima me da li ste vi pronasli uzrok znojenja? Ja ne znam odakle da pocnem, a ne mogu vise da shvatam kao bezazlenu pojavu.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 100 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: