Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 221 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: SEGIDRIN
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 1:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 20, 2008 1:43 pm
Postovi: 2
Interesuju me vasa iskustva i saveti u vezi sa ovim lekom, obzirom da se o njemu u Srbiji malo zna. Bio bih zahvalan za svaku informaciju o ovoj temi, a posebno o eventualnim nuspojavama prilikom koriscenja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 12:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Cuo sam da ima jako malo nus pojava navodno deluje tako sto blokira hranjenje tumora,neznam bas puno o tome googlaj malo imas dosta informacija na netu o njemu.

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 22, 2008 4:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 20, 2008 1:43 pm
Postovi: 2
trazio sam po netu, ali su to uglavnom opste informacije i vecina je naruskom koji na zalost ne govorim. Vise me interesuju iskustva pacijenata koji koriste taj lek


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: SEGIDRIN iliti hidrazin sulfat
PostPoslato: Sre Jul 02, 2008 7:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 02, 2008 7:10 pm
Postovi: 9
Lokacija: Novi Sad
Pozdrav!

Moj tata je vec dva meseca na Sehidrinu, tj. prva tura koja nam je stigla iz Moskve je pod nazivom Sehidrin i osim osnovne komponente hidrazin sulfata ima i silne minerale i mikroelemente kao dodatne supstance, a druga tura nam je stigla iz Amerike, to je cist hidrazin sulfat. Inace, tata ima glioblastom multiforme IV stepena, sredinom aprila su mu davali otprilike mesec dana zivota. Bio je U Klinickom centru Srbije, sa parezom desne ruke i noge, skoro bez mogucnoscu govora i danima nije hteo ni mogao da jede. 30. aprila je poceo da pije Sehidrin, vec posle dva dana je poceo jesti, i do pre par dana mu je stanje bilo sasvim zadovoljavajuce s obzirom na dijagnozu i prognoze - jede, pije, komunicira, oci su mu se vec deset dan razbistrile.
Poenta kod hidrazin sulfata je da deluje tako sto sprecava da nusprodukt tumorskih celija - mlecnu kiselinu jetra ponovo pretvori u glukozu i ponovo hrani tumor, t. prekida onaj strasno brz proces propadanja koji dovodi do smrti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 04, 2008 6:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Moze neki info kako nabaviti ovaj lek i da li ima negde da se naruci?

Dr. Severus, moze neko Vase misljenje o ovome, zasto ga "zvanicno" ne koriste za lecenje onkoloskih pacijenata i volela bi uopste da cujem Vase misljenje o istom leku (mislim kao dodatku priznatim terapijama ili posle istih).
Pozz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 05, 2008 10:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:00 pm
Postovi: 133
Ne koristi se zato što nije odobren,osim u Rusiji.Navodno je radjena studija u USA i tražen je od Rusa izveštaj a pošto je to bilo u vreme hladnog rata dobili su polovičan izveštaj kojim nisu bili zadovoljni.Inače u Rusiji je odobren i deluje kao napred opisano.To sam ja saznao .
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sehidrin nije lek
PostPoslato: Sub Jul 05, 2008 5:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 02, 2008 7:10 pm
Postovi: 9
Lokacija: Novi Sad
Da se razumemo, Sehidrin nije lek protiv raka vec lek protiv propadanja organizma - kahezije, koji deluje tako sto u jetri blokira pretvaranje mlecne kiseline u glukozu kojom se tumori hrane. Dodatni efekti su analgetski, antidepresivni i povecanje apetita. Pomaze i moze cak i da zaustavi ili prilicno smanji velicinu tumora, u zavisnosti od toga koliki je tumor, kakav je, gde se nalazi i da li pacijent uopste moze da uzima sehidrin jer se ne sme uzimati sa analgeticima, antiemeticima, sedativima i antihistaminicima. Tata je redovno pio Deksazon i Ranisan i nije imao nuspojave. Pravi antemetik na nasem trzistu je valjda samo Reglan, a Ranitidin je antihistaminik za H2 receptore pa mu nije smetao, a morao je da ga pije zbog Deksazona. Mislim da je greska eventualno bila sto je pio minimalne doze Deksazona - po 1 mg ujutru i uvece, koje su mu lekari prepisali nakon Manitola, jer niko nije ocekivao da ce proziveti skoro tri meseca.
Dijeta je prilicno rigorozna, a kao i kod svakog tumora, ne sme se uzimati nista slatko, nista sa visokim glikemijskim indeksom jer glukoza hrani tumor, nista sto ima puno vitamina B6 kao ni previse proteina, vestacke hrane tipa mesnih preradjevina, konzervisane hrane, ukiseljene, sireva, jogurta... zapravo mnogo je lakse navesti sta se sme jesti.
"Lek" se nabavlja i preko interneta u Americi i Kanadi, tura kostao oko 60 eura, u Rusiji je zvanican i osim osnovne komponente - hidrazin sulfata, sadrzi i gomilu nekih minerala i mikroelemenata za cije postojanje verovatno postoji razlog, s obzirom na to da je u Rusiji to zvanican antikancer agens, tj. lek protiv propadanja organizma kod terminalnih bolesnika cak i sa metastazama.
Vredi pokusati, biti vrlo oprezan i onda postoji kakva takva nada, a najveci je uspeh - vreme do smrti provedeno bez bolova, a to zaista nema cenu kada su bolesnici sa kancerom u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 05, 2008 5:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 02, 2008 7:10 pm
Postovi: 9
Lokacija: Novi Sad
Da ne zaboravim, moj tata je jutros preminuo, u snu, bez bolova, cemu mogu da zahvalim hidrazin sulfatu, jer iz svih prica kako izgleda kraj takvih pacijenata, kada ljudi od bolova u glavi udaraju glavom u zid kako bi ponistili unutrasnji bol, povracaju krv i jos svasta strasno, ovo je za mene uspeh, plus, rodjena sestra je rodila 18. juna blizance a lekari su sredinom aprila rekli da nema sanse da to doceka. Elem, docekao je, a moj cilj da ona trudna ne ide na sahranu je takodje ostvaren.
Inace, za borbu protiv kancera na nacin kako danas to izgleda u zapadnoj medicini, mislim da nema bas puno nade. Ko nije procitao, bice mu interesantan tekst na ovom linku http://www.galaksija.com/planeta/vitamin_B17.htm.

Pozdrav svima i sve najbolje.
Vesna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 8:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Ivana_82 je napisao:
Dr. Severus, moze neko Vase misljenje o ovome, zasto ga "zvanicno" ne koriste za lecenje onkoloskih pacijenata i volela bi uopste da cujem Vase misljenje o istom leku (mislim kao dodatku priznatim terapijama ili posle istih).
Pozz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 8:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Znate kako svaki lek koji nije citostatik i ne ubija celije ne deluje kauzalno na tumor ,a sto se raznih preparata tice a posebno onih u inostranstvu pitanje je da li ih nas drzavni medicinski autoritet prepoznao i registrovao kao lek(u sta cisto sumnjam) ili kao pomocno lekovito sredstvo(sto ce biti moze da pomogne , ali ne mora).Bolje vam je okrenite se zdravoj ishrani o kojoj je nasiroko pisano ovde na forumu koja pre svega ima svoju preventivnu ulogu ,ali je posve korisna i ima svoju dokazanu naucnu vrednost u onkoloskom tretmanu.Izolovane su mnoge supstance koje in vitro inhibiraju rast malignih celija a neke se i in vivo pokazale kao citostatici(taxani iz T.baccatae( tisovine),vinka alkaloidi iz C.roseus,etopozid iz P.peltatum) i usli u klinicku primenu a da li neka supstanca i zaista ima svoj efekat na prezivljavanje/produzenje zivota treba sprovesti klinicko ispitivanje pa tek ako se pokaze veca efikasnost u odnosu na kontrolu sa sigurnoscu tvrditi da ona ima lekoviti efekat ,a ovako sve ostaje da visi u vazduhu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 9:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Hvala Vam na odgovoru, dr. Severus.

Za Hidrazin-Sulfat postoji dosta istrazivanja, nasla sam i na ruskom (djuka prevodio :) ) i raspitala sam se i u Rusiji je stvarno registrovan kao zvanican anti-kancer agens tj. kao pomocno sredstvo. I pise da moze da pomogne tj. kod oko 60% pacijenata ima objektivnih poboljsanja, i ima sasvim logicno obrazlozenje da blokira glukogenezu u jetri i da tako blokira hranjenje TU. A sto se tice zdrave ishrane i unosenje namirnica koji su anti-oksidansi, to je mama vec "primenila" ali to ne znam koliko efekta ima kada je vec rak prisutan..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 9:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Pa ako blokira glukoneogenezu u jetri kako ce onda glukoza biti sintetisana za potrebe CNS-a koji samo nju moze da trosi.Dakle radi se najverovatnije o preparatu koji blokira jedan metabolicki put,ali naravno da organizam nadje drugi put tj zapocinje lipolizu i ketogenezu.Time se cini steta vec kahekticnom organizmu:redukuju se energetski depoi u organizmu koji je vec dovoljno iscrpljen uz opasnost da se isti uvede u ketoacidozu pri cemu je blokranje metabolickog puta glukoneogeneze ekvivalentno gladovanju.Tako da vrlo lako moze da bude mnogo,mnogo stete.Osim toga da li Djuka zna sta znaci renomiran izvor i klinicka studija??Cisto sumnjam.

Uostalom i to sto ste nasli nije pametan lek kao Xeloda koja se direktno u tumoru prevodi u 5-fluorouracil ,kad bi blokirao npr Krebsov ciklus ali samo u malignim celijama e to bi bila druga prica,a ovako je ceo organizam izlozen izgladnjivanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 10, 2008 11:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 21, 2008 1:08 am
Postovi: 94
Hvala vam puno dr.
Inace ja sam trazila po internetu za taj lek, a ono sto sam nasla na ruskom mi je decko prevodio.. mada nije tesko ni to ukapirati bez znanja ruskog ;)

Trazila sam kao clinical study i na razlicitim sajtovima totalno razliciti rezultati studija... na americkim sajtovima (ne znam koliko su relevantni) stoji da ne pomaze mnogo i da nema dovoljno dokaza da bi ga registrovala njihova agencija za hranu i lekove, dok na ruskim sajtovima stoji drugacije (isto navodno clinical study) i u rusiji je registrovan kao lek. U ostalom kao sto neko rece internet je velika taraba.. tako da ja se za sada sto se tice mame drzim zvanicne medicine (u ostalom tome me uce) uz poseban rezim ishrane...

Pozz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: malo logike, nauke i razmišljanja
PostPoslato: Sre Jul 16, 2008 1:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 02, 2008 7:10 pm
Postovi: 9
Lokacija: Novi Sad
Nije da mrzim doktore, ali njihovo povremeno, čak mi se čini prečesto totalno nelogično tj. neinženjersko razmišljanje me dovodi do ludila - znam to iz ličnog iskustva (kad mi je petorica njih apsces lečila baralginom intravenozno dok nisam dobila sepsu i iz mrtvih me izvukao jedan jedini doktor koji je hteo da ubije svoje kolege kada je video moje stanje, kao i kada su mi zamenili rezultate amniocenteze pa su videli duple polne organe na uzv detetu koje je savršeno zdravo muško dete i hteli da ga vade u petom mesecu trudnoce a onda me zvali na kucni broj telefona da me zamole da ih ne tužim, jer su našli sa kim su zamenili rezultate) - dobar broj njih toliko usko razmišlja da kada bi se našli u nekoj, nedaj bože situaciji koja nije opisana u udžbenicima, ne bih volela da im se nađem u blizini niti pod nožem. Izgleda da u medicini, kao i u većini struka, računajući i moju, oni koji znaju da razmišljaju ne ostaju u ovoj državi i bave se naučnim radom tamo gde imaju sredstva. Drugarica koja je završila post dok u USA kaže da je kod nas i dalje tako katastrofalno stanje u medicini da je dobro što iko preživi bilo koji period vremena posle odlaska kod lekara zbog ozbiljne boljke. Kako čitaju rezultate, kako se ponašaju u nepoznatim situacijama, kako prepisuju i koje lekove prepisuju... Ponekad mi se čini da tako mogu i ja da budem lekar, samo da završim svoje postdiplomske.
Zato je hidrazin sulfat napravio čovek koji je radio u NASI, što puno govori. Elem, blokira se samo enzim koji pretvara mlečnu kiselinu u glukozu. I jeste, iz Rusije nam je stigla kutija iz apoteke, i tamo su radjena ispitivanja u bolnici, na pacijentima, ne na životinjama.
Na stranu sto mogu pokazati živog svedoka koji je izlečen SAMO uz pomoc hidrazin sulfata od tumora veličine narandže. A da ne govorimo o tome da nema bolova, da nema depresije i da se u potpunosti vraca apetit. Moj tata je iz faze umiranja uz hs došao do toga da posle tri nedelje tretmana ide na wc, iako je ležao u krevetu sa parezom desne noge i ruke. O apetitu i hrani da ne pričam. Čak i to da je lečen od depresije, i to ozbiljne par puta u poslednjih deset godina a da se sada to nije osetilo - bio je fino raspoložen, kao i da nije imao ni glavobolje ni bolove (a imao je glioblastom multiforme IV stepena, puna mu je glava tumora bila) i ko zna gde sve metastaze, jer ga nisu ni snimali, niti radili tumorske markere niti bilo šta, osim jednog snimka glave sa kontrastom, meni je značilo puno. Onog momenta kada je video unuke blizance, stare dve nedelje, kao da se predao, kao sestra mi se porodila, sve je ok, sad mogu da "odem" - tako mi je izgledalo jer je bukvalno posle tog poslepodneva krenulo naglo pogoršanje, ničim drugim izazvano, i za pet dana je umro.
Možemo mi sad tu da pričamo i o epigenetici, o tome da je um taj koji je isprogramirao prestanak rasta tumora i isprogramirao ozdravljenje, i ja verujem u to, i sve što sam čitala na tu temu, kao i sve ideje o alternativnim načinima lečenja raka, govori suprotno onome što se radi danas kada je tretman protiv raka u pitanju - zračenje i kemoterapija su najgora vrsta lecenja, ali najrasirenija.

A za hidrazin sulfat, evo citata iz članka:

Kaheksija se javlja kao posledica nenormalnog metabolizma ugljenih hidrata, proteina i masti. Za razliku od zdravih ćelija, koje kiseonik koriste da izvuku energiju iz glukoze i proizvedu ugljendioksid i vodu (nusprodukti ovog procesa), većina kancerogenih ćelija ima drukčije metode razlaganja glukoze za stvaranje njima potrebne energije. Krajnji proizvod energetskog ciklusa kancerogenih ćelija, ciklusa koji se odvija bez prisustva kiseonika, jesu ogromne količine mlečne kiseline. Mlečna kiselina, kao i proizvodi raspadanja proteina i masti, ulazi u krv, bubrege i jetru i, uz trosenje ogromnih količina energije, ponovo se pretvara u glukozu. Zatim se ta glukoza vraća u kancerogene ćelije, koje je koriste za energetske potrebe, proizvode, opet, sve veće količine mlečne kiseline, pa se nedostatak energije ponavlja.
Hidrazin-sulfat blokira enzim u jetri neophodan za ponovnu konverziju mlečne kiseline u glukozu. Ovaj agens popravlja toleranciju na glukozu, redukuje njenu potrošnju, povećava unos kalorija, težinu obolelog ili je stabilizuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 16, 2008 4:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Sve lepo ispisano i prepisano ali da protumacite svojim "inzenjerskim "nacinom ne mozete da protumacite jer naprosto niste lekar,ali ja cu biti dovoljno dobar da vam napisem da kao prvo:Glioblastoma multiforme ne daje metastaze vec zbog visokog malignog potencijala se ne moze ukloniti u potpunosti pa i posle uslovno receno uspesne operacije recidivira,a lobanjska duplja je jedan rigidan ogranicen sistem pa malo povecanje zapremine dovodi do povecanja intrakranijalnog pritiska koji je opasan zbog mogucnosti ukljestenja mozdanih masa.Te stoga glioblastom ne daje metastaze pa snimanja i tumor markeri nisu bili indikovani,a narocito ako je u startu pacijent bio inoperabilan a odgovor na HT/RT nezadovoljavajuci.

Korijev ciklus lepo ispisan i objasnjen s tim sto doticni ne navodi koji enzim u jetri je blokiran i kako je blokiran reverzibilno/ireverzibilno pri cemu nacelno ako je glukoneogeneza potpuno blokirana pacijent upada u hipoglikemiju obzirom da nema apetita pa je unos hrane neadekvatan a depoi glikogena ispraznjeni pa stizemo opet do ketoze i acidoze(pod uslovom da jos ima masnog tkiva) jer glikemija kao homeostatska
konstanta se ne moze odrzati.Osim toga vise se ATP-a trosi na procese transkripcije ,translacije i sinteze proteina za deobu tih istih malignih celija da je Korijev ciklus gotovo mizeran vid nastanka kancerske kaheksije koja je ima toliko kompleksnu patogenezu da je potpuna budalastina svesti je na Korijev ciklus.

Uostalom vec postoji preparat koji se koristi za popravljanje apetita i telesne tezine u onkoloskih bolesnika resgistrovan i ispitan a vi odma se hvatate za neke secerne vodice.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 221 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: