Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: molim za misljenje, konultaciju posle operacije paratiroide
PostPoslato: Sub Jun 28, 2008 3:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 16, 2008 2:22 pm
Postovi: 7
Operisala sam u martu adenom paratiroidne zlezde.
Sve je bilo OK.
pocela sam da radim posle 2 nedelje i onda kreće haos.
Prvo dobijam bronhitis. To prolayi posle 2 nedelje i kreće vrtoglavica sa mučninom. Kažu da je to atipični poremećaj vestibularnog aparata desno.
Neurolog mi kaže da pijem urutal, dok otoneurolog kaže ne zbog krvarenja jer je to pretpostavljaju virisna upala. Pročlo je dva meseca. Išla sam na skener mozga i sinusa to je u redu. Načli su da mi je gvožđe izuzetno nisko 3, pa je ta vrtoglavica možda i zbog toga. Pijem totemu, kalcijum, magnezijum, pivski kvasac sa B kompleksom, sve se Urutala. A inače imam utisak kao da propadam, nestabilna u hodu, kao da sam utrnula i ogroman pritisak u nosu i čelu. Do skoro nisam mogla da pišem i čitam. Počela sam da pijem i kapi GINKA.Više ne znam šta mi je i od čega sve ovo da li ima veze sa tim što mi je odstranjena 1 paratiroidna žlezda, možda je sve ovo na nervnoj bazi, ali ja imam te simptome, i mislim da sam prilično stabilana osoba, mada sam se jezivo prepala operacije. Štitna žlazda mi je posle operacije malo uvećana, ali su mi hormoni i TSH u redu, kalcijum mi je OK oko 2,2. Šta mi je_

Nazad na vrh


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 03, 2008 2:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
1. kakva vam je sada krvna slika, Fe, saturacija transferina?
2. Radili ste vestibulometriju?
3. kakav je sada RTG paranazalnih sinusa?
4. Kakva vam je vratna kičma?

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 03, 2008 11:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 16, 2008 2:22 pm
Postovi: 7
1. gvoždje mi je sa tothemom 8,1. Ne znam sta je "saturacija transferina"

2. radili su mi kalorijski test , Romergov test, a na VMA sluh, AEP, vrteli me na stolici, stavljali vodu u uši i gledali mi oči. Dali su mi da pijem Urutal ili verigoheel.
3 nisu me ponovo slali na RTG paranayalnih sinusa jer je na skeneru sve bilo dobro.
4. [u[b]]sponbidosis deformans vertebrae cervicalis insipiens[/u]. [/b]Osim aplatirane fizioločke lordoze, na pršljenskim telima i i.v. prostorima ne vide se znaci značajnijih degenerativnih promena, pa ni većih osteofita. Bez znakova prkobrojnog vratnog rebra.
Bila sam juče kod fizijatra i misli da je to ipak od vrata i dobila sam terapiju - ultrazvuk, struja, ručna masaža i parafin. Medjutim meni je bilo već bolje i pre nego što sam otičla kod fizijatra.
Bolje je tako sto je mnogo manja nestabilnost, mogu da hodam sama i da čitam , mada ne baš mnogo i i dalje mi bela slova na tamnoj podlozi trepere.
Nisam pila ništa sem vitamina i kapi Ginka tj. nisam pila urutal niti Vertigoheel, je je oto neurolog rekla da može da izazove krvarenje u ušima ili mozgu, dok je neurolog preipsala i rekla da je to skoro nemoguće.

Potpuno sam zbunjena i... To su sve specijalisti raznih grana medicine i svako ima svoje mišljenje a ja opet ne znam sta je : Sada sam krenula i na tu terapiju pa će valjda biti sve dobro, ne znam samo da mi prestane ovo čudno stanje u glavi.
Ako je vrtoglavica od vrata što mi to nisu odmah rekli!
Ako je od vrata kako onda i virusni poremećaj desnog vestibularnog sistema - atipični.! Pijem B1,6,12, folna kiselina, kalcijum 500, totemu, C vitamin
Hvala što ste se javili !!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 04, 2008 1:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Jednostavno, "imate pravo" da imate vise od jednog oboljenja u isto vreme, koja daju slicnu simptomatologiju.
Dzabe sam vam pisao sve sto sam pisao, kada ste sve to vec uradili i dosli do rezultata, samo je trebalo da to isto navedete u startu a ne da me pustite da se maltretiram i razmisljam od cega bi sve to moglo da bude....po sistemu "javlja mi se" :roll:

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 04, 2008 6:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 16, 2008 2:22 pm
Postovi: 7
Izvinjavam se ako sam vas dovela u zabludu. Nije mi to bila namera, relativno davno sam postavila pitanje i u medjuvremenu radila analize.
1, test po Rombergu malo skrece u desno. Kalorijski test uz ponavljanje> slabiji odgovor desnog prema levom vestibularnom culu. To je bilo pre oko mesec dana.
Sada sam krenula na terapije masaze vratnog dela kicme i ne razumem da li je to sve od Ostecenja desnog vestibularnog sistema manjeg stepena ili od vratne kicme na kojoj nema degenerativnih promena . Da li da pijem urutal ili da nastavim ginko kapi. Sta stvara osecaj "nestajanja- nesvestice" i nestabilnosti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 04, 2008 9:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Za to ipak poslusajte vaseg ORL specijalistu.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 05, 2008 10:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 16, 2008 2:22 pm
Postovi: 7
oto neurolog-bedoksin i vitamini,
neurolog-[b]urutal[/b], bedoksin, vitamini?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 139 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: