Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: problem naglog mrsavljenja
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 1:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 23, 2006 10:12 pm
Postovi: 47
U poslednjih mesec dana vidno sam smrsala, toliko da mi svuda takoreci kosti ispadaju, imam 51kg (a u poslednjih dve godine normalna tezina mi je 53kg...). To je samo 2 kg manje, ali na izgled je bas drasticno! Osecam se jako slabo, malaksalo, nemam volju da jedem mada imam redovne i normalne obroke (3 obroka i uzina), nemam poremecaj u ishrani, imam normalnu stolicu... jako sam zabrinuta jer svako jutro kad se pogledam sve sam mrsavija i mrsavija i+ se slabo osecam (pritisak mi je nizi) :( zbog toga se sekiram i uopste ne mogu da se opustim jer ne zelim da izgledam ko les, a ne znam sta da radim! kom lekaru da se obratim i sta je najbolje da jedem da bih se ugojila? na studentskoj poliklinici nutricionista ti samo da neki rezim ishrane i ne bavi se ni malo pacijentima! hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 1:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 18, 2008 3:54 pm
Postovi: 12
PROBAJ DA UMUCKAS SVAKO JUTRO PO JEDNO JAJE PRVO BELANCE PA DODAS ZUMANCE SA SECEROM I UMUTIS PENASTO KAO ZA TORTU I TO POJEDI ! MENI JE MOJA MAJKA TO SPREMALA SVAKO JUTRO DOK SAM BILA MALA I MRSAVA A SADA KADA SAM ODRASLA I SAMA POSTALA MAJKA IMAM PROBLEM SA VISKOM KG .POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 2:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ma super savet ovo sa jajetom. Mozda jos dobijes i Salmonelu....
Ja u danasnje vreme ne bih pojela zivo jaje pa ne znam po koju cenu! Drugo je to bilo kada smo mi bili mali....
Najpametnije je da se obratis lekaru prvo idi kod opste prakse a on ce te uputiti dalje. Mora da postoji razlog za to mrsavljenje a pogotovo za malaksalost. Da li si u skorije vreme proveravala krvnu sliku? Da nisi anemicna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 2:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 23, 2006 10:12 pm
Postovi: 47
Cula sam da postoji neka bakterija od koje se naglo gubi na tezini, ne znam za druge simptome ali to je kao za nju specificno. Opasna je ukoliko se ne leci, ali srecom postoje antibiotici za nju... Zna li neko kako se ona zove i koje analize se rade da ase utvrdi da li je ona u pitanju? Ako moze neki lekar da odgovori! Ja sam u prilicnoj panici sada jer vec izgledam ko anoreksicna a sasvim normalno jedem! Sada sam uzela (prema savetu dr) Beviplex i Centrum, pa cu videti kako sa tim funkcionise... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 23, 2008 9:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 23, 2006 10:12 pm
Postovi: 47
Leukociti su mi 3.9 (donja granica 4.0), a limfociti poviseni 55.9 (gornja granica 50). ostalo sve u granicama (mada uglavnom blize donjoj) i biohemija u granicama. i dalje gotovo anoreksicno mrsava, ne gojim se ni grama uprkos dobroj ishrani, vitaminima (beviplex i centrum), stavise cini mi se da sam svakim danom sve mrsavija (koscatija, bolje reci)! i dalje osecam malaksalost i cak povremeno bolove u kostima!
moj lekar na ove rezultate i celu pricu nije hteo da reaguje, osim sto je predlozio da nastavim sa vitaminskom terapijom. uopste ne znam zasto mrsavim... i ti niski leukociti me brinu... :( ima li neko neki savet? moj dr kaze da kao jos nista nije alarmantno da se salje kod hematologa i da je verovatno u pitanju neki virus...
mozda dr ivica da da svoje misljenje, ako ovo procita? hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 24, 2008 2:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Kupite dextrozu (secer i to pijte mozete i pomesati sa hranom)unosite visoko kalorijsku hranu kupite neki preparat za dobijanje na tezini (gainere) u sportskoj prodavnici,bavite se manje fizickom aktivnoscu mozete proveriti i hormone stitaste zlezde mozda vam ona luci previse hormona pa je to problem.

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 95 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: