Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pad imuniteta a niko ne zna sta mu je
PostPoslato: Sub Jun 14, 2008 9:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Covek je pre par godina ostao duze na ispod -15 C i promrzao kaze da je bio napolju oko 12 sati jer su mu se pokvarila kola. On tvrdi da njegovi problemi poticu od tada. Stil zivota je po meni nezdrav ceo zivot radi u karazi sa kolima.

Opste stanje pokazuje tesku anemiju i padimuniteta toliki da cak i jedan student to moze 100% da tvrdi. Upale pluca dobija ko kijavice, ova sada upala mu je ko zna koja u poslednjih godinu dana. Sa psihickog aspekta pokazuje tesku razdrazljivost, depresiju , pracenu izlivima emocija koje pokazuju. U ustima pokazuje razne teske promene , od kojih su neke sa prisutnim gnojem.

Lekarska dijagnoza je kandida. I svi tvrde da je kandida. A ja mislim da je to totalni nonsens. Jer ono je ko da gledate zivog mrtvaca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 14, 2008 10:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Daj ti limfocite i leukocite za pocetak,malo je cudno da je kandida u pitanju a promene u ustima su purulentne a i te pneumonije ako se tako recidivantno javljaju,kod njih je trebalo identifikovati tacnog uzrocnika jer ako se identifikuju za piogene bakterije(S.pneumoniae,.S.pyogenes,S.aureus,H.influenzae) traziti anititela jer infekcije koje one izazivaju se dominantno javljaju kod poremecaja humoralnog imuniteta koji je ocigledno stecen,a ne urodjen.Ali bez neke ozbiljnije mikrobioloske i imunoloske dijagnostike ne moze se tvrditi sta bi moglo biti u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 14, 2008 11:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 5:35 pm
Postovi: 246
Ima li nesto taj covek od med. dok.
Cime se objasnjava ta anemija-da li je bar neko poceo da trazi uzrok?
Ima li periferne limfadenopatije,hepato-splenomegalije-moze odmah "rucno" da se proceni.
Znam da grozno zvuci,ali mirise na malignitet/naravno da glasno razmisljam medju kolegama/.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ....
PostPoslato: Sub Jun 14, 2008 1:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Kakva bre crna kandida. Meni je njega baba poslala na ciscenje kamenca. Kaze covek ima kandidu, rekli mu doktori da ima kandidu. Ne zelim da se ja kao student nesto kurcim, ali ako je ono od kandide ja sam Sveti Petar licno i personalno. Sad jurimo gde da ga posaljemo. Jer on ako pregura leto bice dobro. Mislim ja njega kad sam video samo sto se nisam srusio. Ja ga se secam ko klinac taj covek trenutno ne licni na sebe.


"Cime se objasnjava ta anemija-da li je bar neko poceo da trazi uzrok? "

Objasnjavaju je bujanjem kandide. I kljukaju ga nistatinima. Ako je njemu verovati.

"Ima li periferne limfadenopatije,hepato-splenomegalije-moze odmah "rucno" da se proceni. "

Iskreno ne znam. Trazim nekog normalnog da ga pogleda , ko ga nece kljukati nistatinima od starta.

"Znam da grozno zvuci,ali mirise na malignitet/naravno da glasno razmisljam medju kolegama/."

Po mojoj lajckoj proceni mirisi na sve samo ne na kandidu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: dakle sta mene zanima
PostPoslato: Sub Jun 14, 2008 1:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Sta on treba od analiza da uradi.
I gde je najbolje da ode a da se niko ne igra sa njim i ne pravi pametan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dakle sta mene zanima
PostPoslato: Sub Jun 14, 2008 2:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:35 pm
Postovi: 133
studentbgd je napisao:
Sta on treba od analiza da uradi.
I gde je najbolje da ode a da se niko ne igra sa njim i ne pravi pametan.


Sto dalje od tebe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 14, 2008 4:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 5:35 pm
Postovi: 246
Osnovno sto moze da uradi/ako ne sve,onda velikim delom/ u svakom Domu zdravlja je:
KKS,Se, Fe, TIBC ili feritin fibrinogen,ac.uricum,LDH,urea,kreatinin,proteini,albumini,bilirubini,AST,ALT,ALP,gGT,glukoza,holesterol,trigliceridi i elektroliti/Na,K,Ca,P/ i URIN,zatim briseve nosa i ulceracija usne supljine na bak. i gljivice,RTG pluca i ECHO abdomena.
E,sad dalje zavisi od rezultata..........
Ovo sam navela napamet,bez pregleda i anamneze,a koji su kljuc svega:na prim.ako dobijemo podatak da bolesnik kaslje i iskasljava,trazimo sputum na bak.,gljivice,BK,ako ispalpiramo solidnu zlezdu trazimo biopsiju..........
Mislim da je najbolje da se obrati svom doktoru,zamoli za upute za gore navedene analize i sa rezultatima javi internisti na pregled,pa ako i ovoga puta ostane na istom,onda sa postojecom dokumentacijom pravac VMA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dakle sta mene zanima
PostPoslato: Sub Jun 14, 2008 6:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Dower je napisao:
studentbgd je napisao:
Sta on treba od analiza da uradi.
I gde je najbolje da ode a da se niko ne igra sa njim i ne pravi pametan.


Sto dalje od tebe


Sto. Imao je srece sto je naleteo na mene. Ja cu prijateljski da ga uputim na pravo mesto da ga pogledaju strucnjaci. A ne da ga lece od kandide :evil: nistatinima a covek umire bukvalno. Bice VMA.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: