Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 30, 2008 2:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 5:21 pm
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Bila je kod neurohirurga koji ju operisao inace vrstan strucnjak (prof. dr. Dana Grujcic) i odmah joj je uradila i skener glave tamo na klinickom i sve... pogledala joj rezultate sto se tice grlica i rekla joj da je izlecivo da nije strasno toliko bas ju je smirila... Inace sve joj je uredu sto se tice te aneurizme sto je operisala pre 5 god., napisala joj je misljenje da moze da podnese sve vidove terapije i zracenje i operaciju i hemo da nema nikakve kontraindikacije sto se tice te operacije glave sto je imala tako da je to koliko-toliko dobra vest...

Ima novosti i to da je dala rezultate da joj pogledaju ovi sa klinickog (znaju anesteziologa i jos dosta dr. tamo) da vide da li eventualno oni mogu da ubrzaju taj proces dolaska na lecenje i eventualno ako moze onda tamo na klinickom da uradi skener. Sinoc je dala rezultate tom dr. anesteziologu koji ce valjda danas da ih pokaze sada ne znam kome.. devojka je pricala sa tim dr. i on se isto kao slaze (sada on nije toliko kompetentan) da bi trebalo sto pr poceti lecenje i da ce uciniti sve sto moze da ubrza taj proces sto vise...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 01, 2008 12:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 5:21 pm
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Ima jos novo da je veceras dobila temperaturu (ne znam od cega kada se bas pazi i kljuka prirodnim vitaminima (voce i povrce) po ceo dan u ogromnim kolicinama.
E da i ima ponekad krvarenja.... sto je psihicki totalno dotuce, 20. jun. se cini tako daleko. Ona se samo nada da ce ubrzo posle tog skenera, da krene lecenje... inace nikakav telegram joj jos nije stigao sa IORS-a.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 01, 2008 1:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Konzilijum je bio 23.maja. Znaci da je u petak bilo nedelju dana od konzilijuma. Ako to prebacim na svoj slucaj taj telegram je trebao stici danas.
Rekla sam ti da neko ode na IORS na I sprat (Prijemna ambulanta) i da pita kada mogu da ocekuju telegram. Tamo radi Jugoslav koji je vrlo prijatan i voljan da da informacije.
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 03, 2008 2:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 5:21 pm
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Ni traga ni glasa od telegrama. A njoj skener zakazan za 20. sta ce biti videcemo..
Elem danas je bila na klinickom kod hirurga nekog, inace prof. na medicinskom (mislim da je ginekolog-onkolog ali nisam siguran) koji ju je pregledao i prvo je mislio da moze da se operise i ako je IIb stadijum, ali je posle razmisljanja i konsultacije sa radiologom i onkologom koji su bili prisutni rekao da bi operacija bila vrlo,vrlo rizicna jer nesto je rekao kao moze operacija da bude uspesna, ali isto tako moze da bude i vrlo neuspesna da te celije mogu da udju u krvotok i da naprave jos mnogo veci cak i fatalan problem nego sto je sada i da nema smisla to raditi.
Tako da je ostalo na tome sto je rekao i konzilijum iz N.Front-a i "cenjeni" prof.dr. Pazin (stim sto je ovaj prof.dr. za razliku od dr. Pazina iz N.Front-a normalno razgovarao sa zenom i sve joj objasnio i cak i utesio i rekao da nije to toliko strasno koliko su je oni tamo istraumirali, cak joj je rekao da su takav odnos imali prema njoj zato sto je kancer grlica jedini koji moze da se spreci i da zato ti lekari iz N.Front-a se tako hladno ponasaju prema zenama koje ga dobiju "sto niste isle na kontrolu, sta da vam radimo sada i sl...." ) da se prvo primeni radikalna zracna terapija +hemioterapija pa eventualno posle operacija (kada zavrsi sa celokupnom terapijom na IORS-u) ako bude trebalo (danas su ti iz tog pa nazovimo ih mini konzilijuma rekli da taj tip kao dobro reaguje i na zracenje i na hemo i da misle da nece ni trebati operacija) ili eventualno da joj urade tu radikalnu historektomiju ako se bude ona dobro osecala da ne bi eventualno recidivirao (samo je problem taj G3 gradus da se kao ne prosiri TU bilo bi pozeljno sto pre krenuti sa terapijom, mada su rekli isto sto i dr. severus da taj G3 sugerise bolji odgovor na HT).

Ne znam da li su razgovarali o tome da taj prof. proba da joj ubrza proces na IORS-u verovatno jesu sada videcemo ovo je meni devojka samo preko telefona rekla jos nisu stigli kuci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 03, 2008 3:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Pa dobro zasto ne odu na IORS i ne pitaju kada mogu da racunaju i na telegram i na pocetak lecenja? Ja za sebe nisam isla da pitam, ali jesam za tatu.

HG3 je bio histoloski gradus mog karcinoma. Kao sto rece Severus "Sto visi gradus - to bolji odgovor na hemo". Barem se ja tako nadam.

citala sam u jednom clanku na koji nacin sve maligne celije mogu da se prenesu i izmedju ostalih postoji i prenosenje u toku operacije.
Ako je to bezveze - moze Severus da me demantuje.

A sto se tice ponasanja ginekologa - nebih da komentarisem. Ima svakakvih! Eto, ja sam cak stekla utisak da jedan od njih mrzi zene iz dna duse! Neka mi Severus oprosti na ovoj recenici.

Ok, ima zena koje ne odu na kontrolu po 10 i vise godina, ali ima i onih koje idu redovno pa se eto opet desi da se razbole. Bolesnoj zeni nista ne znaci takvo ponasanje. Ako su toliko pametni zasto se energicnije ne zalazu da se zakonom uvedu obavezni pregledi? Cinjenica je da moze u tom slucaju da se kaze da drzava vise brine o zdravlju zena nego one same, ali dok se ne stvori svest da su pregledi obavezni - bolje je i silom naterati zene nego da bude kasno. Uostalom, ne rade to drzave zato sto im je stalo do zena vec zato sto svako takvo lecenje mnogo kosta!

Konzilijum na kojem je bila nije jedini. U toku lecenja se pravi procena, na kraju lecenja se pravi procena i moguce je da ce oni na IORS-u na kraju odluciti i da se uradi operacija, ali cemu sada razmisljanje toliko unapred? Sacekajte da prvo stigne taj telegram, pa ce krenuti lecenje, pa prva procena, pa nastavak lecenja......

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 08, 2008 12:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Djuka,

Ima li nekih novosti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 08, 2008 9:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
Da se ja malo utrpam...

Telegram sa IORS nikad nisam primila, zvala jesam, isla takodje i tamo su mi rekli da je 'telegram poslat', ali su mi rekli i datum pocetka hemoterapije tako da, kad sam se pojavila naznacenog datuma, niko nije pravio probleme sto NEMAM telegram...

Znaci, idite tamo (lepo vam je Evelina objasnila) pre podne i pitajte - jako su fini&ljubazni, recice vam datum i sta treba od papira.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 09, 2008 12:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 5:21 pm
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Bio je njen muz pre 2-3 dana (mislim) do direktora Onkoloskog instituta (dospeo do njega preko nekog kolege kome je ovaj dir. kucni prijatelj) popricao sa njim i on je rekao da ce poceti lecenje za mesec dana otprilike...
Skener je ona bila zakazala ranije preko glavne medicinske sestre na ginekologiji bas za 20. jun. Dobila je onaj papiric, kao sa pecatom i potpisom radiologa na kome pise 20. jun. Medjutim kada je njen muz bio kod dir. i kada su usli da provere u racunaru za skener nisu mogli da je nadju :o

Cak se i sam direktor zacudio i nastala je opsta zbrka (verovatno je ispao problem sto je ona isla sve preko veze ali na 5 razlicitih strana) i ubacili su ipak kao rezervni termin za svaki slucaj 1. jul, mada dir. je rekao da ako ima taj papiric na kome je pecat i potpis dr. da nece biti problema i da ce joj odraditi skener 20. a zracenje poceti u najkracem mogucem roku kada odradi taj skener, jer kaze da se ovako na isto ceka i po 2 meseca cak i kada su hitni slucajevi.
Ocigledno oni njoj cak nisu ni odredili kada tacno pocinje lecenje... izgleda da se tamo nista ne zna... mada ovaj dir. je rekao da nece biti nikakvih problema... i da kao nije toliko strasno stanje... iako je IIb stadijum... i da bi trebalo da sve bude ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zabrinuta
PostPoslato: Sre Jun 11, 2008 9:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 11, 2008 9:04 pm
Postovi: 6
otisla sam na sistematski pregled kod ginekologa,bio je jako bolan,ustanovio je da imam mikrocisticne jajnike(desna parametrija skracena,desni jajnik uz uterus,promera 49x22mm-prikriven diskretnim hiperrhogenim trakastim senkama,dok je levi jajnik u normopoziciji,promera 46x19mm),uradio mi je kolposkopiju-polimorfna kolposkopska slika.Oko OEU polje ektopije,REE,gotovo cirkularni mozaik i grudvasta leukoplakija na poziciji 4h, a nakon toga mi je uradio Papa test i cekala sam dva dana u neizvesnosti kada mi je saopstio da mi je Papa3,a sekret 5 grupa!Pocela sam sa terapijom koju mi je dao za izlecenje sekreta jer biopsiju(koju mi je naglasio da moram da uradim)ne mogu da uradim sa tom grupom sekreta.Imam vidne rane na grlicu i u velikoj sam panici!Htela bih jos da naglasim da mi je majka umrla od raka,ujak ga trenutno leci,a citala sam da tu ima i naslednog faktora:(
Molila bih doktora ako ikako moze malo bolje da mi objasni koje je njegovo misljenje i sta sve te grupe znace.Ove preglede sam radila u Srbiji,a zivim u inostranstvu i 26-og bih trebala ovde da odem kod ginekologa
P.S.Unapred zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 11, 2008 9:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Nemojte se prepadati svaki karcinom ima svoj hereditet,a kod cervixa je prica malo drugacija obicno hronicna infekcija i HPV infekcija predstavljaju rizik.Sacekajte nalaz biopsije uopste se ne mora otkriti karcinom moze biti i neki CIN ,uostalom sta biste radili da je Papa 5 grupe??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 11, 2008 9:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 11, 2008 9:04 pm
Postovi: 6
ja se stvarno izvinjavam,ali ne znam sta je to CIN?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 12, 2008 1:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 5:21 pm
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Evo od mene dok se ne javi dr. Severus.
CIN je predkancerogeno stanje Cerviks-a.

P.s. sto se mame od moje devojke tice, problem je oko svega sto na IORS jos uvek uopste nije stigla dokumentacija iz N.Front-a zato oni jos ne znaju kada ce da joj otpocnu lecenje. To mi rekla devojka danas kada sam bio kod nje, a to je njenom ocu ekao direktor IORS-a. To je i doticnog dir. zacudilo jer je proslo dosta od konzilijuma i trebalo je vec da ta cela dokumentacija iz N.Fronta stigne na IORS.
Ali ih on uverava da nece biti nikakvih problema i da ce joj poceti lecenje, cim uradi skener u najkracem mogucem roku, cim stigne dokumetacija sa jer moraju da ispostuju proceduru i da ce on nazvati na kucu cim stigne to i kao da ne brinu.

Majka od moje devojke i pored toga sto ovaj dir. kaze da ce sve biti uredu je sva smorena kada je to cula da jos nije stigla dokumentacija iz N.Fronta.
P.s. da li ona moze da pocne lecenje i ako se ta dokumentacija negde zagubila, (ona ima kod sebe nalaz konzilijuma iz N.fronta i sve analize)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 16, 2008 4:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 5:21 pm
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Pitanje za severusa..
Da li ovaj tip tj. adenocarcinom cerviks-a u ovom stadiumu i sa ovim tipom maligniteta G3 HG3 (po onim analizama i dalje je lokalizovan tj. nema metastaza i zhavacenosti limfnih cvorova mada ce se to detaljno videti na skeneru) ima dosta nepovoljnu prognozu?

Neki dr. je rekao ovo mami moje devojke tj. njenom muzu a on nazalost on nije mogao da precuti i ona je opet pala u depresiju :( .

Na netu sam nasao oko 85% za 5 godisnje prezivljavanje kod ovog tipa ali ne pise za koji tip da li kod adenocarcinoma ili kod planocelularnog (skvamoznog).

Taj doktor je rekao i da su adenocarcinomi radio i hemio rezistentni tj. losije odgovaraju na zracenje i hemoterapiju i da bi u ovom slucaju (adenokarcinom cerviks-a) bila bolja prognoza da je drugi tip tj. planocelularni (skvamozni) karcinom, da li je i ovo tacno :( ?

Hvala unapred!
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 16, 2008 9:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 11, 2008 9:04 pm
Postovi: 6
cula sam se sa sestrom koja zivi u Kanadi i kaze mi da postoji vakcina koje se zove Gardasil, to je vakcina protiv papiloma virusa i namenjena je mladim zenama,sta vi mislite o tome?Da li bi mi bar unecemu pomoglo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 16, 2008 2:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Gardasil vakcina postoji i kod nas.
Medjutim, ona se daje devojcicama i to pre stupanja u seksualne odnose.
To je ono sto ja znam. Mozda ce Severus imati pozitivnije informacije.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: