Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: AIDS
PostPoslato: Uto Jun 10, 2008 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 18, 2008 7:07 pm
Postovi: 12
Lokacija: dadad
Pre mesec dana sam operisao Varikokelu na stomaku, dan pre OP sam se obrijo dole da me nebi u bolnici gnjavili oko toga.Medjutim iako sam rekao da sam to uradio kuci oni su mi malo "skinuli" sa leve strane stomaka.Zacudio sam se jer nisu koristili jednokratni zilet vec neku staromodnu britvu i malo neke plave tecnosti kao dezinfekciono stredstvo. Interesuje me da li se moze dobiti AIDS preko brijaca jer su pre mene bila 2 lika tada(ko zna koliko je stom britvom objijano ljudi), jer me je malo oparao kod prepone i stomaka!

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 11, 2008 12:21 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Svakako da se tako MOZE dobiti AIDS.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 11, 2008 8:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 09, 2008 1:58 pm
Postovi: 168
Gogi to je veoma diskutabilno.Vidis ja kada sam radila na prijemnoj gdje se trudnice obradjuju prije poroda tu su se takodje koristile britvice za jednokratnu upotrebu i to na vise zena.Mene je to toliko zivciralo ali sam ubrzo dobila premjestaj i ukor zbog potrosenih zaliiha koje su trebale biti za vise mjececi.Vidi svi smo mi svjesni HIV-a i hepatitisa samo mislimo da to nije jos pokucalo na nasa vrata.Teotetski tvoj slucaj-nehigijenski uslovi koji su mogli podstici razvoju neke druge infekcije postoperativne koje te mogla kostati glave a eto moguc je i prenos zaraznih bolesti putem ranica koje su tebi brijeci stvorili a koji su dosli u kontakt sa britvicom koja je mozda kontaminirana krvlju koja je zarazena.
Prije bi se brinula o zarazi hepatitisima jer je on veoma postojan van ljudskog organizma sto je kod Hiv-a totalno suprotno.Virus hiv-a izvan ljudskod organizma na nezivoj povrsini moze prezivjeti samo nekoliko sekundi.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 219 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: