Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Stomacni problemi
PostPoslato: Sre Feb 13, 2008 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 8:07 pm
Postovi: 22
Naravno da je poseta lekaru neophodna ali bih voleo da cujem neko misljenje doktora i ovde ili nekog sa slicnim problemima.

Kao prvo naglasio bih da sam do pre otprilike mesec dana jeo izuzetno
brzo, sve iz navike od pre nekoliko godina kada sam bio preopterecen
privatnim poslom. Nekako mi se cinilo da mi je svaki trenutak dragocen
i zato sam cesto jeo 's nogu' i veoma brzo.
Zadnjih godinu dana posebno jesenas i zimus se slabo krecem iako nemam auto. Na poslu sedim svih 8 sati a to se nastavlja i kuci.

Moji problemi su poceli otprilike novembra 2007. i nastavili se manje ili vise u kontinuitetu. U pocetku sam mislio da je to zbog krsnih slava i jake hrane, kako problemi, nisu prestali pre 20-ak dana sam posetio izabranog lekara.
Dala mi je uput za kod gastroenterologa ali mi je skrenula paznju da probam prvo da hranu unosim sporije, dobro sazvakanu, i da pokusam da se sto vise krecem.
Za hranu sam ispostovao a sto se kretanja tice upraznjavam ga koliko je to moguce u ovim zimskim uslovima.

Ipak problemi nisu nestali ali su se sada malo drugacije manifestuju.

Kakvi su problemi?

U pocetku su bili problemi sa stolicom. Ne mogu da povezem da li je bilo
zbog gaziranog (cocal cola) ili rostilja. Javljala se jaka nadutost a zatim gasovi koje sam suzdrzavao koliko god sam mogao jer sam se u tim situacijama nalazio obicno na mestima gde je suzdrazavanje bilo neophodno.
Posle ti nekoliko sati suzdrzavanja praznjenje je bilo obicno uz puno gasova i nekoliko puta za nekoliko sati. Obicno vecernji sati.
Kako bi problemi uglavnom prestali vec posle nekoliko praznjenja ili najkasnije sutradan nisam puno obracao paznju i nisam paranoisao posebno sto nije bilo znakova za uzbunu (prolivi, krv ili nesto slicno a alarmantno).
Stolice su uglavno bile redovne (nekim danima jedanput a nekim dva puta dnevno) i nije bilo tvrdih stolica ili proliva.
Posle Novogodisnjih praznika problemi su ucestali i poceli su da mi se javljaju gasovi cesce, nekad nadutost a zatim nekoliko puta se javila i mucnina.

Pred javljanje izabranom lekaru osecao sam ceste grceve ili zarenje u stomaku koje nisam osecao samo na jednom mestu vec od prilike nesto ispod pleksusa, malo iznad pupka, pa sve do ispod stomaka gde je smestena besika. Imao sam utisak kao da u stomaku (cini mi se u crevima) imam vruc krompir.

Sada je mucnina koja se samo javila par puta prestala, prestalo je zarenje a u crevima (valjda u njima) nisko u stomaku osecam nesto kao blagi bol, vise neprijatnost, krcanje i kao da se nesto krcka u njima.
Kada mi se takvo stanje javi (zadnjih par dana obavezno u jutro) bude propraceno blagim bolom tj tim osecajem koji sam opisao a onda obavezno usledi praznjenje.

To stanje i me javilo i malo pre i takodje sam imao dva praznjenja, prvo obilno a drugo uz gasove vrlo malo.

Zadnjih par dana ovo mi se javlja jednom ili dvaput dnevno.
Kako se pojavi, traje 30-60minuta, naglo i prestaje.

Jos jednom da pomenem da ne primecujem krv u stolici, nemam proliv, stolica je formirana i retko je tvrda.

Moze li ovo stanje da bude uzrokovano heliobakterijom u zelucu?
Da li ovo vise podseca na bakterije, gljivice ili parazite ili ukazuje na neku ozbiljniju bolest.

Svakako planiram da podsetim specijalistu tokom sledece nedelje ali bih zaista voleo bar neki komentar.

Zahvaljujem se strpljivim citaocima.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 14, 2008 2:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 7:10 pm
Postovi: 5
Imam vrlo slican problem i razmisljam se da se prosetam do svog gastrologa u toku sledece nedelje. Ja sam zavrshio upravo terapiju protiv heliko bakterije i par dana posle toga imao sam jak napad gorusice. Cesto sam pre tog napada gorusice (kiseline) imao osecaj vruceg krompira u stomaku kao i "kameni zeludac". Posle tog napada stomak mi dosta krci krcka i sl. Takodje sam primetio i da mi je nadutost stomaka povecana sto mi se za vreme terapije nije deshavalo. A zadnjih par dana mi se vratio bol sa desne i leve strane posle koga najcesce nastaje gasno praznjenje. Stolica jednom dnevno.
Moj savet ti je obavezno poseti gastrologa da bi mogao da izvrsi ispitivanja i utvrdi sta je u pitanju. Dok ne odesh kod njega probaj da izbacish pecene i dosta zacinjene stvari. Nemoj da jedesh previshe hladne i vruce stvari.
Opusti se i misli pozitivno.

P.s. Mozesh da uradish i neke analize pre nego sto odesh kod gastrologa.
Recimo test krvi na heliko bakteriju kao i da odnesesh stolica na pregled da se vidi na nemash parazite, kandidu ili okultno krvarenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 10:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 8:07 pm
Postovi: 22
Gastrolog:
Omeprol 1x1 ujutro i Cisap 2x1 pre jela.
Kontrola 7-10 dana.
Zanimljivo mi je da mi nije dao da uradim niti
jednu analizu.
Da li je ovo u redu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 3:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Pa pocinje se uvek od najjednostavnijeg, u nadi da ce biti dobar odgovor na terapiju. U koliko ne bude, trazite dalje. U medjuvremenu mozete sami da odradite test na heliko bakteriju. Najpouzdanije je testiranje na osnovu uzorka koji se uzima na gastroskopiji, samo nagadjam, ali mozda je to razlog sto gastroenterolozi nisu bas voljni da traze test kroz krv. Takodje pokusajte da promenite navike za koje mislite da mogu biti uzrok tegoba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 7:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 8:07 pm
Postovi: 22
Kako moji problemi jos nisu prestali (sada su samo blazi, manje
gasova, vrlo retko blagi bolovi neposredno pred praznjenje i sl.
ponekad kiselina i bol u zelucu na pritisak, kod neke hrane problem
sa pojacanim stolicama, na primer pasulj itd. a u svakoj stolici tj
svakodnevno i bez obzira na vrstu hrane je primetna kolicina
nesvarene hrane) na poslednjoj kontroli gastrolog mi je dao uput da
napravim rengen zeluca (sa barijumom) koji treba da uradim narednih
dana.

U medjuvremenu sam nasao nalaze moje majke od pre
desetak godina pa me zanima sta je u pitanju i da li je nesto
nasledno i da li bih mogao da napravim paralelu sa mojim
problemima.

Nevidi se bas najbolje jer je kucano pisacom masinom
ali otprilike je ovako.

Fleksibilnim kolonoskopom uradjena totalna kolonoskpija.
Explorisana sluzokoza debelog creva rektuma ?? cekuma.
Ilecekalna valvula dobro funkcionise, norma morfologije.
Sluzokoza glatka, sjajna, mestimicno naglasene vaskularne
sare. U ampuli rektuma tackaste erozije.
Unutrasnji lanac hemoroida infairana i erodiran.

Dg. Colitis-protitis chronica
Noduli haemorrhoidales interni
partem inflamta et erosiva

Th. Orvagyl tab 250mg 3x1 posle jela 10 dana
Ranisan 1 uvece
Alfogel susp ujutro
Duspalin 135mg 2x1 pre jela
Bromazepam tab 1,5 2xa
hepathromin sup 1x1 7dana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 10, 2008 8:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 09, 2008 1:58 pm
Postovi: 168
Simptomi su slicni bolesti koja se naziva "SImptom iritabilnog kolona"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 11, 2008 9:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Zasto ne uradite izduvni test.Moja mama ga je radila u kod Hrama u laboratoriji,negde je cena oko 4500 dinara.Pre tog testa radila je iz krvi analizu i bila je pozitivna na hbpylory,gastroenterolog je nije prihvatio,smatrao je da je nesigurna i poslao nas na izduvni test.To je bila kontrola jer je vec bila zavresla sa terapijom koja je trajala 21 dan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zdravo
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 11:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 18, 2008 11:15 pm
Postovi: 1
cao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 30, 2008 9:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 8:07 pm
Postovi: 22
waltera je napisao:
Simptomi su slicni bolesti koja se naziva "SImptom iritabilnog kolona"


Izlečivo?
Kako ublažiti simptome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 30, 2008 11:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 09, 2008 1:58 pm
Postovi: 168
Pravilna prehrana ....manje stresa i naravno terapija....espumisan je dobar lijek koji se koristi tri puta dnevno po svije tab.za vrijeme obroka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 14, 2009 10:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 9:40 am
Postovi: 2
Pa da li su simptomi prestali za ovih godinu dana? Da li si sada izlecen i kako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 11, 2009 7:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 7:14 pm
Postovi: 1
Imam slican problem vec skoro 5 godina. Ne secam se ni kako je pocelo vise. A onda pre tacno 4 god. pozlilo mi je kad sam zavrsila sa vecerom koja nije bila ni obilna ni teska. Odjednom su mi poceli jaki, nepodnosljivi bolovi u predelu pupka, donjeg stomaka i levo ispod rebara. Malaksalost, neko cudno preznojavanje, tesko disanje. Zavrsila sam u bolnici umalo operisana pod dijagnozom da mi je pukao cir na zelucu. Sva sreca nije bilo to.

Radila sam posle sve zive analize. Prvo mi je jedan specijalista konstatovao jak gastritis, posle gastroskopije, ultrazvuka i pipanja stomaka, odredio terapiju i dijetu koja nije pomagala. Da bi posle drugi rekao da takvi simptomi ne mogu biti od gastritisa ali nije znao sta je. Tako se ja vucem po lekarima i jos uvek imam te napade a nemam pojma sta mi je. Radila sam i snimanje creva (valjda kolposkopija). Pokazala je da je sve u redu. Test na heliko bakt. takodje u redu. Rentgen zeluca, tu su mi rekli da je kao smaknut. Neke babe su mi namestale ali bezuspesno.

Kao da imam neki krompir u stomaku, to mi se seta oko pupka i tvrdo je a nekad ne mogu ni da se pipnem po stomaku od bola. Smrsala sam 15 kg. Od tih stalnih bolova ne mogu ni da jedem, ni da spavam. Ujutru osetim zedj i bol a ne glad. Stalno sam naduta i puna gasova, nekad uz te napade imam i proliv a nekad zatvor. Od nervoze i stresa cesto imam napade. Pila sam i sedative.

Molim vas za savete?? Ne znam sta da radim vise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 11, 2009 8:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 7:14 pm
Postovi: 1
Zaboravila sam da kazem da bolovi odjednom pocinju i odjednom prestaju bez pravila. I da mi se jednom na stolici pojavila neka sukrvica. Inace je tvrdja a proliv i te simptome imam i kad treba da dobijem menstruaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 12, 2009 9:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 28, 2009 10:43 am
Postovi: 16
Lokacija: Nis
Ajde da ja probam laicki da pomognem nekome. Moja supruga je imala slicne probleme, gasovi, nadutost...dok jadne veceri sve to nije kulminiralo jedne veceri. Od bolova nije mogla da ustane iz kreveta. Jedva sam je nagovorio da odemo u bolnici. Na intrventoj na nasu srecu se nasao doktor sa bozjim darom koji je samo osecajem prstiju nagovestio problem oko jajnika. Sve to se desavalo oko 11 sati uvece. Odma nas je poslao na ultrazvuk abdomena i ono sto se otkrilo to je bila cista koja se omotala oko jednog jajnika skoro prekinuvsi cirkulaciju. U dva ujutru je primljena u bolnicu pod neizdrzljivim bolovima. Sutra dan joj je uradjena operacija....I sad je ok. Probaj i ti sa ultra zvukom abdomena mozda pomogne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 19, 2009 2:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 12:02 am
Postovi: 116
storm& je napisao:
Imam slican problem vec skoro 5 godina. Ne secam se ni kako je pocelo vise. A onda pre tacno 4 god. pozlilo mi je kad sam zavrsila sa vecerom koja nije bila ni obilna ni teska. Odjednom su mi poceli jaki, nepodnosljivi bolovi u predelu pupka, donjeg stomaka i levo ispod rebara. Malaksalost, neko cudno preznojavanje, tesko disanje. Zavrsila sam u bolnici umalo operisana pod dijagnozom da mi je pukao cir na zelucu. Sva sreca nije bilo to.

Radila sam posle sve zive analize. Prvo mi je jedan specijalista konstatovao jak gastritis, posle gastroskopije, ultrazvuka i pipanja stomaka, odredio terapiju i dijetu koja nije pomagala. Da bi posle drugi rekao da takvi simptomi ne mogu biti od gastritisa ali nije znao sta je. Tako se ja vucem po lekarima i jos uvek imam te napade a nemam pojma sta mi je. Radila sam i snimanje creva (valjda kolposkopija). Pokazala je da je sve u redu. Test na heliko bakt. takodje u redu. Rentgen zeluca, tu su mi rekli da je kao smaknut. Neke babe su mi namestale ali bezuspesno.

Kao da imam neki krompir u stomaku, to mi se seta oko pupka i tvrdo je a nekad ne mogu ni da se pipnem po stomaku od bola. Smrsala sam 15 kg. Od tih stalnih bolova ne mogu ni da jedem, ni da spavam. Ujutru osetim zedj i bol a ne glad. Stalno sam naduta i puna gasova, nekad uz te napade imam i proliv a nekad zatvor. Od nervoze i stresa cesto imam napade. Pila sam i sedative.

Molim vas za savete?? Ne znam sta da radim vise.


Deluje blesavo, ali ste možda hronično dehidrirani. Probajte da sračunate koliko vode (ne računati sokove, mleko, kafu, alkohol) dnevno unosite?
I proba "terapije" (nije medicinski prihvatljiva ali ništa ne košta a problemi koje imate nisu od juče):
- svakog jutra napunite dvolitarku vodom (česmovačom ako je dobra, filtriranom ili kupovnom negaziranom) - to treba da bude minimalna dnevna doza. Manje od toga samo ako imate problema sa bubrezima;
- ujutru popijte dve čaše vode i nemojte doručkovati pola sata nakon toga;
- kod drugih obroka isto postupite;
- nemojte piti vodu (a ni sokove, kafu i sl) u toku i sat vremena posle obroka;
- ako vam se u toku dana čini da ste gladni iako znate da nije vreme obroka i nije vam prazan želudac - popijte čašu vode;
- ako osetite bol u stomaku, popijte dve čaše vode i ne uzimajte lekove;
- u ostalim deonicama praznite flašu koju ste ujutru napunili.
I to je sve. Baš me interesuju efekti, a oni će biti vidljivi već posle par dana, ako ima smisla u ovom što predlažem.

Unošenje potrebnih količina vode bi trebalo da bude rutina za sve, bez obzira da li se javljaju tegobe ili ne, ali mislim da nismo svesni koliko malo vode unosimo. Otuda mera flaše od dve litre, radi objektivnosti.
Kad se rutina stekne, naravno da ne treba koristiti tu priručnu "menzuru".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 50 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: