Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Krvarenje iz nosa!!!
PostPoslato: Pet Jun 06, 2008 11:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 06, 2008 11:15 pm
Postovi: 5
Pozdrav svima,prvo da pohvalim forum...dosta korisnih informacija sam saznao ovde citajuci.E sad imam problem jos kao mali mi je malo cesce krvario nos usled udaraca ali vremenom sve redje i redje...svelo se na to da malo prokrvari usled udaraca loptom ili slicno,ali jako brzo ga zaustavim znaci normalno krvarenje,e skoro pre nedelju dana mi je poceo krvariti malo ucestalije tipa jednom u dva dana...i to mi ne krvari pri teskim fizickim aktivnostima posto treniram u teretani nego iznenada...recimo osetim da posle krvarenja mi se zacepi nos od te krvi koja se zgrudva u njemu i onda nema krvarenja sve dok ne pokusam da istresem ili nekako izvucem tu zgrusanu krv....i to samo na jednoj nozdrvi...sta li moze biti i sta mi je raditi?da li da sacekam da se stvar normalizuje,posto je mozda neki osteceni kapilar u pitanju?i primetio sam da je krvarenje slabije iz dana u dan tj lakse ga zaustavim...pozdrav sivima jos jednom i hvala unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 07, 2008 9:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 5:35 pm
Postovi: 246
Proveri krvnu sliku i osnovne koagulacione testove,pa ako je o.k., javi se ORLu da ti te kapilare "spece".Ne plasi se,nista strasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 07, 2008 10:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
i moje detinjstvo je bilo takvo, a kako sam ushla u neke malo ozbiljnije godine i krvarenje iz nosa je prestalo, sad se desi samo kad su velike vrucine i kad sam dugo dugo na suncu i kad mi pritisak skochi preko 160 shto je i normalno...

porodichni prijatelj je svetski struchnjak, dr. Bijelic, i nieje ni sestri ni meni savetovao spaljivanje kapilara...tako da...odluka je tvoja shta i kako ali ja ne bih to chachkala...a u svakom sluchaku ne bi bilo loshe da proverish krvnu sliku!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 07, 2008 3:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 06, 2008 11:15 pm
Postovi: 5
Hvala vam na odgovorima,ja mislim da je kapilar u pitanju cim uvek krvari iz iste nozdrve...ali provericu u ponedeljak krvnu sliku pogotovo sto vec duzi period jedem mnogo belancevina...doduse izbegavam masti zivotinjskog porekla sto vise mogu ali opet ko zna...interesuje me da li bi eventualnim spaljivanjem kapilara trajno resio taj neprijatni problemcic?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 07, 2008 5:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 07, 2008 3:44 pm
Postovi: 4
Krv iz nosa?? Samo unosi vise vitamina C i bice sve OK,veruj mi... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 07, 2008 11:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:35 pm
Postovi: 133
A zashto uopste dolazi do krvarenja? Jel pukne kapilar ili sta? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 08, 2008 12:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 06, 2008 11:15 pm
Postovi: 5
Pa ono sta ja znam...nekako cudno...kada se skori ta krv u nosu onda ne ide a cim pokusam da je otklonim (istresem maramicom recimo) dolazi do krvarenja...e sad to nije tako cesto nekada se desi i da po 2 dana nema krvarenja a i to moje stanje ne traje tako dugo to mi je krenulo nedavno od pre mozda 10tak dana...i to samo na jednu nozdrvu,bas ne znam sta je u pitanju meni lici na neki kapilar ali ne znam...tako da ne znam sta da radim da li da cekam da se to smiri samo od sebe ili sta vec...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 08, 2008 1:08 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Moguce je da imas neki devijantni krvni sud na nosnoj preglradi koji puca i izaziva krvarenje. Javi se ORL lekaru na pregled.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 94 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: