Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: cekam dejstvo antidepresiva :-(
PostPoslato: Čet Maj 15, 2008 11:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 9:45 pm
Postovi: 14
Kada cu poceti da osecam blagodeti antidepresiva Anafranil? Pijem ga vec 17 dana, 1x25mg, a sem nezeljenih efekata i anksioznosti zbog koje ga i pijem, ne osecam nikakav pomak, osim sto su nezeljeni efekti blazi nego prvih 10-ak dana. Znam da sa antidepresivima treba biti strpljiv, ali koliko jos…… :( Sve vise mislim da mi ovaj AD ne odgovara i da ga dzabe pijem i gubim vreme. Sta mislite?......
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 15, 2008 12:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
6 nedelja. Ali Vi pijete jako malu dozu Anafranila (ne znam zasto pijete tako nisku dozu toliko dana? mozda zbog izrazenih nezeljenih efekata....ali u toj dozi Anafranil i ne moze da ispolji svoje dejstvo). Javite se VAsem psihijatru i razgovarajte na temu lekova. Sva pitanja koja imate su iskljucivo za ordinaciju i lekara koji Vas vodi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 16, 2008 11:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 9:45 pm
Postovi: 14
Hvala na odgovoru.
Da, nisku dozu pijem zbog nezeljenih efekata. Jos uvek ne znam kada ce mi dr povecati dozu. Naredne nedelje idem na kontrolu.

U poslednjih nekoliko dana osecam se anksioznije nego ranije, i to me jako deprimira. Narocito kad sam u drustvu, ili u guzvi napolju. Osecam kao da mi sve oko mene crpi, isisava energiju. Jel to agorafobija, sociofobija…? I otkud i to sada?! Ovo mozete tretirati kao retoricko pitanje, a mozete mi i odgovoriti. :)

Hvala.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 16, 2008 12:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 9:45 pm
Postovi: 14
Samo da dodam da ne osecam strah u drustvu ili napolju, vec samo nekakve procese iscrpljivanja, pad energije, zamaranje, nestabilnost i sl.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 1:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 9:45 pm
Postovi: 14
Opet ja.
5 nedelja vec pijem Anafranil 0,25mg. Pocela sam sa jednom tabletom ujutru, ali sam posle 10-ak dana pocela da pijem tabletu uvece zbog veoma velike pospanosti i niskog pritiska. Pritisak mi se unormalio posle 15-ak dana, ali pospanost i brzo zamaranje i dalje osecam, istina, manje nego u pocetku, ali ipak dovljno da tesko obavljam (ili nikako ne obavljam) svakodnevne aktivnosti. Skoro da sam vise od mesec dana prelezala u krevetu ili prespavala.
Od pre nedelju dana pijem i pola ove doze ujutru i celu uvece. Sve to, naravno, u dogovoru sa psihijatrom. Ipak, od njega nisam dobila odgovore na sledeca pitanja: Da li je ovolika pospanost i zamor nezeljeni efekat Anafranila, i ako jeste, hoce li ikada proci? Ili se to moj anksiozno-depresivni poremecaj pojacao, jer je ova doza mala? Ako mene pitate, ja ipak mislim da je u pitanju nezeljeni efekat, ali ne znam koliko jos treba da trpim ovu pospanost i zamaranje pri najmanjem kretanju. Cini mi se da sam bolje funkcionisala pre pocetka ove terapije kada sam bila “samo” anksiozna.

Molim vas za komentar i savet. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 2:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Ono sto opisujete ne lici na nezeljene efekte Anafranila (pospanost eventualno mozda, zamaranje ne). Razgovarajte se svojim psihijatrom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 75 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: