Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Cudne promene po kozi
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 11:52 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Okt 01, 2007 9:38 am
Postovi: 72
Molim ako neko moze da mi da savet ili prepozna sta je u pitanju. Sledece nedelje se nadam da cu uspeti da zakazem kod dermatologa.

Naime pre dve godine su pocele da mi se pojavljuju promene u vidu mladeza ali malo izbocene iznad koze. Prvo budu blede pa potamne kao mladez i osete se pod rukom da nisu u ravni sa kozom.

Bilo ih je desetak. Uglavnom po stomaku i dve na vratu. Cak ih zakacim lancicem i one otpadnu, pa ih eto ponovo.

Imam svetao ten i alergiju na sunce. To je sve sto se tice koze.

Sada su se razmnozile te promene, pun stomak, dekolte i vrat, puno malih braon "kao mladeza" cak krecu i po nogama i po ledjima.
Moj verenik je to primetio i kaze da mu izgledaju kao staracke pege.

Ja dok nisam gledala i obracala paznju nisam ni razmisljala, ali sada me nervira jako i jedva cekam da znam o cemu se radi.

Znam da nije moguce ovako napamet nista reci, ali ako nekoga ovo razmnozavanje "kao mladeza" podseca na nesto bila bih mu zahvalna.

pozdrav :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 3:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
Jednom mi je neko pricao o takvoj pojavi sitnih malih smedjih 'benova' koji se sire po tijelu i rekao mi da je to virusno... To je sve sto znam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 26, 2008 7:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Okt 01, 2007 9:38 am
Postovi: 72
Evo mene posle dermatologa.

DG: Verrucae planae ili virusne bradavice (ovo sam sigurno dobro procitala)

Dat mi je savet posto ih imam jako puno po celom trupu da ih mazem mlekom iz nezrele smokve ili listom cuvarkuce po sedam dana svaku regiju (regija je deo tela koji sama odredim i pazljivo ga tretiram, da li ce biti 1/4 stomaka ili ledja).

Posle ce same otpasti.

Ako ovo ne uspe da dodjem u oktobru kada zahladi da mi spali ili zamrzne (valjda sam dobro razumela) jer se ti tretmani ne rade leti, a pogotovo ne na ovu povrsinu.

Toliko od mene.

P.S. Jos tri devojke sam upoznala sa ostim problemom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 01, 2008 11:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
pravedna je napisao:
Evo mene posle dermatologa.

DG: Verrucae planae ili virusne bradavice (ovo sam sigurno dobro procitala)

Dat mi je savet posto ih imam jako puno po celom trupu da ih mazem mlekom iz nezrele smokve ili listom cuvarkuce po sedam dana svaku regiju (regija je deo tela koji sama odredim i pazljivo ga tretiram, da li ce biti 1/4 stomaka ili ledja).

Posle ce same otpasti.

Ako ovo ne uspe da dodjem u oktobru kada zahladi da mi spali ili zamrzne (valjda sam dobro razumela) jer se ti tretmani ne rade leti, a pogotovo ne na ovu povrsinu.

Toliko od mene.

P.S. Jos tri devojke sam upoznala sa ostim problemom.


Promeni dermatologa. Najiskrenije.
Za ovo sto ti je napisano se u normalnoj zemlji gubi licenca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 12:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Okt 01, 2007 9:38 am
Postovi: 72
Ne znam sta da ti kazem, malo sam i ja bila zbunjena.

Pogotovo kada su mi se neke bradavice visece upalile, pa me je jako peklo i bolelo, cak mi je i koza na nekim delovima potpuno sprzena od tog mleka.

Otisla sam ponovo kod nje i rekla mi je dva dana pauze pa ponovo sve isto da i da na one opekotine namazem jomelopom, a da ubuduce svaku bradavicu prvo kruzno opisem cinkovom pastom, pa tek onda da stavljam mleko od smokve.

Sta da ti kazem neke su se sasusile neke nisu.
Nemam pojma sta da radim, veruj i mene opterecuje, ali na Novosadsku polikliniku ne mogu da stignem bez uputa koji moze jedino dermatolog iz doma zdravlja da mi da.

za privatnike trenutno nemam para,uzas, ali je tako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 4:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
pravedna je napisao:
Ne znam sta da ti kazem, malo sam i ja bila zbunjena.

Pogotovo kada su mi se neke bradavice visece upalile, pa me je jako peklo i bolelo, cak mi je i koza na nekim delovima potpuno sprzena od tog mleka.

Otisla sam ponovo kod nje i rekla mi je dva dana pauze pa ponovo sve isto da i da na one opekotine namazem jomelopom, a da ubuduce svaku bradavicu prvo kruzno opisem cinkovom pastom, pa tek onda da stavljam mleko od smokve.

Sta da ti kazem neke su se sasusile neke nisu.
Nemam pojma sta da radim, veruj i mene opterecuje, ali na Novosadsku polikliniku ne mogu da stignem bez uputa koji moze jedino dermatolog iz doma zdravlja da mi da.za privatnike trenutno nemam para,uzas, ali je tako.


Onda bolje nemoj nista da nanosis. Pogotovu ne to sto ti je napisano. Verovatno se radi o mekim fibromima. Kad budes bila u mogucnosti, poci ces kod nekog normalnog dermatologa koji ce resiti taj problem. Pogledaj ovaj sajt http://www.emedicine.com/derm/topic606.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 9:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 12:47 pm
Postovi: 11
Vojislava hvala za sajt . Edukovao sam se dosta o toj temi jer i sam imam isti problem.

Naime , pre dve godine u avgustu 2006 sam prvi puta primetio da se nesto desava na kozi na rukama i licu. Blede sam puti i na suncu izgorim odmah ( a i ne volim da se suncam ) i od malena imam dosta potkoznih mladeza ( ili bar mislim da su to potkozni mladezi ) a sada mi je 37 godina. Nisu veliki i nisam ih ni primecivao maltene do tog avgusta . Tada se po rukama i licu pojavilo puno novih tackica razlicitih velicina i cini mi se tamnijih od ostalih . Bio sam kod lekara opste prakse ali mi je lekar pokazao da je i on dobio JEDAN novi i da to nije nista strasno . Ok , utesio me je i ja sam prihvatio novi izgled svoje koze. Medjutim ove godine u februaru to se ponovo pojavilo po kozi .Ovaj put bilo je po nogama ( gde nisam imao niti jedan od detinjstva ) i ledjima i grudima.
Imajuci u vidu kako sam prosao prosli put kod lekara opste prakse ( skoro da me je ismejao - kao da sam hipohondar ) ovaj put nisam isao kod doktora ( mozda sam i pogresio ) .

Hteo bih da me neko posavetuje . Ici ili ne kod doktora ? Sta se moze uraditi da se zaustavi proces pojavljivanja mladeza , pega ili ne znam vec sta? ( uskoro cu biti sav na tufne ! ) .

Da li da se klonim sunca ili mogu na sunce ?

Ako je to sto je Vojislava linkovala kako moze lekar to utvrditi ?

Nadam se da nisam smorio i hvala unapred na pomoci !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 11:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Izlaganje koze suncu nosi sa sobom brojne promene na kozi, mladeze, pege, itd. Naravo, to ne znaci da cemo sedeti u cetiri zida. Savetuje se nanosenje krema za zastitu od sunca s faktorom vecim od 30, pozeljno je sto veci. Predlazem odlazak dermatologu koji ce, nadam se, otkloniti sumnje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 03, 2008 8:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Upravo tako,
sunchevi zraci, pogotovo UV spektar na kozi ce izazvati najrazlichitije promene koje su individualne upravo zbog toga shto nismo svi isti, shto en jedeno svi iste namirnice, nemamo iste kolichine hormona u sebi, ne unosimo svi iste lekove :)

UV zraci su nemijski aktivni zraci sunchevog spektra i kada se telo izlozi sunchevim zracima UV zraci imaju sposobnost na na kozi izazovu fleke i druge promene tako shto ce svaka supstanca na nashem telu biti stimulisana i hemijski promenjena bash UV zracima, zato se za njih kaze da su hladni, hemijski aktivni zraci!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 07, 2008 12:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Okt 01, 2007 9:38 am
Postovi: 72
Draga Vojislava,

hvala na odgovorima i linku, bila sam i to nisu moje promene.

Kod mene je pravi cirkus
, blago receno.

Odem ja pre neki dan opet kod dermatologa da se pozalim da imam kraste po celoj kozi i da me sve svrbi,ali u drugu smenu.
Ona ce meni, pa da ima ovde svega, ovo ti je mladez koji si povredila mlekom od smokve evo ti antiseptikOktani sept sprej i sprejisi, pa za 10 dana cu te poslati na dermaskopiju, ko zna sta si naparavila.
Ja kazem samo ono sto mi je dr. koleginica vasa rekla.
Kaze ona meni da sam jako pametna kad ne razlikujem mladez od bradavice, a sada i ona ne vidi sta je u pitanju.

Preko veze jer ne daju uput, zavrsim na poliklinici novosadskoj, i tamo se dr. lepo ismeje.
Kaze da je u pitanju "masna bradavica" i da cemo je odstraniti tecnim azotom na jesen.

Ostalo su keratoticni cepovi.

SAVET: 3x mlake kupke, boravak u klimatizovanim prostorijama, puderisanje, pamucne majice.

DG: Keratosis seborrhoica reg.deltoidei
Milliaria

Po dermaskopiji, brojne milia like ciste, folikularno lokalizovani keratoticni cepovi.
3-4 min. traja pregled i ja sada ne razumem kako se to desi da dva dermatologa tvrde jedno, a treci sasvim nesto drugo.

I da li ce mi od stalnog kupanja i puderisanja to proci ili ce raditi na 400-500 malih smedjih promena(sta god da su) taj tecni azot. Ja ovo imam od pre par godina i stalno se povecava isuvise mi lako deluje ako dodam jos 1-2 kupanja i puderisem se da ce proci

Ako neko ima nesto da kaze, hajte molim vas, ja sam sludjena.

Hvala :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: